25.dubna » Rádio Praha
V obrazárně Městské knihovny v Praze se setkáte s uměleckými díly z meziválečného Československa. Kromě území, na kterém vznikaly, je spojují nové směry realistické tvorby, i když jazykem umělců byla čeština a němčina, slovenština i maďarština.

Nevíme, kdo byla Hildegard. Výstava představuje zaniklé multikulturní Československo

27.března » Bleskově.cz
„Nesnažíme se rozbořit příběh klasické české moderny 20. a 30. let, ale doplnit slepá místa,“ vysvětlují tvůrci přehlídky v pražské Městské knihovně.

Patnáct oblastních závodů

Na víkend byly připraveny ve všech oblastech oblastní žebříčky. Celkem jich bylo 15., ve výsledcích najdeme 6971 závodníků.

Přes sedm tisíc závodníků o víkendu na oblastních závodech

Na víkend jsou připraveny v oblastech oblastní žebříčky. Dohromady je na všechny závody přihlášeno téměř 7500 závodníků.

Veteránská klasika na Ještědu

Veteraniáda České republiky v orientačním běhu na klasické trati proběhla v sobotu pod taktovkou Slavia Liberec orienteering.

„Chci tu zůstat déle.“ Brněnský malíř Oskar Spielmann v Alžírsku

24.února » Novinky.cz
„Je zcela jisté, můj drahý, že na světě existují jen dvě města. Paříž, která je hlavním městem celého lidstva, a Alžír, jenž je hlavním městem umělců,“ napsal literát Jules de Goncourt v roce 1852 v dopise bratrovi.

Lokomotiva Pardubice a Severka Šumperk nejlepší v Českém Dubu

Šestý závod Českého poháru štafet připravili pořadatelé ze Slávie Liberec orienteering u Českého dubu. V mužích vyhrála štafeta OK Lokomotiva Pardubice, v ženách vyhrál tým SK Severka Šumperk.

Orienteering Adventure 2019

Pětidenní závody Orienteering Adventure zavedou skoro 900 závodníků do dosud pro OB nepoužitých terénů v Krkonoších.