TA3

Description:

Aktuálne na TA3

URL:

http://www.ta3.com

Catalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publishes:

20.9 items/day

Ako prvý porazil Fica. Aká bola Kiskova politická kariéra?

19:19
Andrej Kiska definitívne v politike skončil. Na sobotňajšom sneme stranu Za ľudí odovzdal novej predsedníčke Veronike Remišovej. Do histórie slovenskej politiky sa zapíše ako ten, kto ako prvý porazil Roberta Fica. V prezidentských voľbách uspel ako nestranícky kandidát, aby neskôr ako prvý prezident založil stranu. Tá neuspela podľa jeho predstáv a z politickej scény začal postupne miznúť.

Rázsochy sa môžu postaviť z viacerých eurofondov, tvrdí Remišová

19:19
Ministerstvo zdravotníctva môže postaviť nemocnicu Rázsochy z viacerých eurofondových balíkov. Myslí si to ministerka investícií Veronika Remišová. Ak by sa to rezortu podarilo, podľa odborníka na eurofondy, by šlo o historickú udalosť.

Dalo sa útoku vo Vrútkach zabrániť? Skúmali spis z incidentu

18:43
Žilinská krajská prokuratúra aj ministerstvo spravodlivosti zisťovali, či sa dalo júnovému útoku na spojenej škole vo Vrútkach zabrániť. Zamerali sa na spis z decembrového incidentu, keď ten istý útočník s nožmi v rukách ohrozoval na železničnej stanici ľudí. Kým prokuratúra hovorí o procesne správnom postupe, ministerstvo o systémovej chybe.

Zneužil fotokópie rodných listov. Polícia nevidí dôvod na obvinenie

17:33
Po návšteve špekulanta u sociálne odkázaných ľudí zostali v podtatranskej obci Batizovce trpké pocity. Od ľudí, ktorí nemajú peňazí nazvyš, kupoval za desať eur fotokópie ich rodných listov, ktoré napokon zneužil. Pre políciu to však nebol dôvod na to, aby špekulanta obvinila.

Zbierajú podpisy. SNS chce referendum za predčasné voľby

16:58
Mimoparlamentná SNS spustila zber podpisov pre vypísanie referenda za predčasné parlamentné voľby. Informuje o tom predseda strany Andrej Danko na sociálnej sieti.

Poslanec môže dostať výpoveď len so súhlasom predsedu NR SR

16:23
Ak zamestnávate poslanca parlamentu, tak ľahko sa ho nezbavíte. Má totiž akúsi pracovnú imunitu. Výpoveď môže dostať iba so súhlasom predsedu Národnej rady SR. Väčšina poslancov, a zrejme ani zamestnávateľov, o tom vôbec netuší. Tejto výhode ale možno čoskoro odzvoní.

Tragédia v Bratislave. Na jednom z kúpalísk zomrela žena

16:23
Na jednom z letných bratislavských kúpalísk zomrela žena. Potvrdila to hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Na Slovensku je nedostatok pastierov, farmári sa boja budúcnosti

16:23
Tradícia ovčiarstva je na Slovensku bohatá, pastierov je ale v súčasnosti nedostatok. Najmä mladým ľuďom sa túto prácu nechce robiť ani za dobrú výplatu. Úbytok pastierov zatiaľ nie je taký citeľný, lebo v posledných rokoch klesal aj počet oviec. Farmári ale nevedia, čo budú robiť v budúcnosti.

Dokončenie cesty na Pršany opäť sprevádzajú komplikácie

13:30
Dlho očakávané dokončenie novej prístupovej cesty na banskobystrické sídlisko Pršianska terasa a do obce Horné Pršany sprevádzajú ďalšie komplikácie. Hoci župa už schválila peniaze na dobudovanie chýbajúceho 900 metrového úseku, teraz objavili ďalší problém. Pozemky pod už postavenou časťou cesty nie sú vysporiadané a cesta akoby neexistovala.

Väzni majú záujem o vzdelávanie, populárne sú rekvalifikačné kurzy

13:30
O vzdelávanie vo väzniciach má záujem čoraz viac odsúdených. To aj napriek tomu, že podľa právnikov a psychológov im to cestu k lepšiemu zamestnaniu veľmi neotvára. Návrat do bežného života v posledných mesiacoch komplikuje aj koronakríza.

O koronavíruse informovali slabo, samosprávy hodnotili rezorty

12:22
Ministerstvá vraj slabo informovali samosprávy o koronavíruse. Vyplýva to z prieskumu, ktorý si dalo vypracovať Združenie miest a obcí. Informácie tak získavali najmä z úradu hlavného hygienika, či od Ústredného krízového štábu. Ministerstvá však tvrdia, že o koronavíruse informovali rýchlo a nadštandardne.

Pre časť SR platí výstraha, po nedeli bude horúci i úvod týždňa

11:49
Počas nedele bude horúco najmä na západe a juhu krajiny, i v okresoch Michalovce, Sobrance a Trebišov na východe Slovenska. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom webe s tým, že v tejto súvislosti vydal výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami.

Bol to extrémne dlhý prípad, hovorí o Majského kauze Šanta

11:15
Prípad podnikateľa Jozefa Majského v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest bol extrémne dlhý, ojedinelý a s megaobštrukciami. Svoj názor vyjadril pre TASR prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, ktorý prípad dozoroval od 1. septembra 2004.

Pribudli desiatky nových prípadov, testov spravili len vyše tisíc

10:05
Nakazených naďalej pribúda, zatiaľ čo na Slovensku ide v posledných dňoch o dvojciferné čísla, niekde denne evidujú stovky infikovaných. Krajiny reagujú rôzne, mnohé však opäť sprísňujú obmedzenia. Udalosti okolo koronavírusu s vami sledujeme online.

Armáda chce posilniť aktívne zálohy, nových láka na výhody

7:53
Slovenským ozbrojeným silám chýbajú vojaci v aktívnych zálohách. Záujem ľudí chce ministerstvo zvýšiť legislatívnymi zmenami a motivačným ročným príspevkom vo výške 600 eur. Podmienkou je ale absolvovať aspoň tri štvrtiny výcviku. Ten môže trvať jeden mesiac.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes