TA3

Description:

Aktuálne na TA3

URL:

http://www.ta3.com

Catalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publishes:

24.6 items/day

Máme nového šéfa diplomacie, Čaputová ho vymenovala po karanténe

12:57
Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala za ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka. Rezort doteraz dočasne riadil minister hospodárstva a podpredseda vlády Richard Sulík.

Koronavírus sa potvrdil aj v osade v Družstevnej pri Hornáde

12:57
Podozrenie na ochorenie Covid-19 v osade Družstevná pri Hornáde sa potvrdilo. Armáda prišla otestovať aj rodinných príslušníkov nakazenej obyvateľky.

Na cestách sú vojaci, premiér hovoril s cirkvami. Španieli majú zlé správy

12:57
Na Slovensku platí (s výnimkami) až do konca veľkonočných sviatkov zákaz vychádzania. Snahou je čo najviac obmedziť šírenie koronavírusu. Nové opatrenie kontrolujú policajné hliadky i vojaci, za nedodržanie hrozí pokuta. Ako to vyzerá v praxi? Udalosti s vami opäť sledujeme online.

Tatry zívajú prázdnotou, ľudia obmedzenie pohybu rešpektujú

12:57
Vo Vysokých Tatrách a v ich podhorí nezaznamenali v súvislosti s obmedzením voľného pohybu osôb také problémy, ako v okolí väčších miest. Ľudia pri zmiešaných vojensko-policajných hliadkach prakticky vôbec nečakajú. V turistických strediskách Vysokých Tatier sa ukázalo, že ľudia obmedzenie pohybu rešpektujú.

Fetiš, šialenosť, musí to skončiť. Sulík kritizuje prijaté opatrenia

11:49
Minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík na sociálnej sieti uviedol, že z boja proti koronavírusu sme spravili na Slovensku fetiš. Zároveň kritizoval prijaté opatrenie na obmedzený voľný pohyb osôb počas Veľkej noci od 8. do 13. apríla 2020.

Premiér rokoval s cirkvami, rešpektujú opatrenia počas sviatkov

11:49
Predseda vlády Igor Matovič tvrdí, že tieto veľkonočné sviatky ľuďom umožnia pochopiť ich podstatu a odkaz. Uviedol to po stretnutí s predstaviteľmi katolíckej a evanjelickej cirkvi.

ŠTÚDIO TA3: V. Krčméry o vyššom počte nakazených

11:16
V Štúdiu TA3 sme privítali člena krízového štábu a lekára Vladimíra Krčméryho. Témou rozhovoru bol rastúci počet infikovaných novým koronvírusom.

Cesty i diaľnice sú paralyzované, čakanie môže trvať hodiny

10:42
Na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Bratislavy sa tvoria rozsiahle kolóny. Vodiči sa musia pripraviť na niekoľkohodinové čakanie. Stojí sa už od Zelenča.

Hraničné priechody stráži polícia, ľudí posielajú aj do karantény

9:35
Štátne hranice je možné prekročiť len na vybraných priechodoch. Dopravnú situáciu na hraniciach s Rakúskom sleduje kolega Patrik Jager.

Mnohí vodiči sú pripravení, kontroly na cestách spôsobujú kolóny

9:02
Pozrime sa aj na to, aká je dopravná situácia v smere von z Bratislavy. Naživo sme sa spojili s kolegyňou Dagmar Hrubšovou, ktorá je pri Zlatých pieskoch.

Polícia zastavuje autá náhodne, niektorých už poslali naspäť

9:02
Aká je aktuálna dopravná situácia na hranici bratislavského a malackého okresu? Podrobnosti má naša kolegyňa Barbora Šišoláková.

Zastaviť vás môžu viackrát. Takto kontrolujú hranice okresov

7:23
Počas trvania opatrení na obmedzenie pohybu bude polícia v zmiešaných hliadkach s vojakmi kontrolovať zákaz pohybu na hraniciach okresov. Pri prejazde, či už prostredníctvom auta, bicykla alebo chôdzou, budú občania príslušníkom Policajného zboru vypĺňať dotazník so svojimi súkromnými a kontaktnými údajmi, ako aj s cieľom presunu.

Dorazila pomoc z Číny, lietadlo doviezlo tisícky ochranných pomôcok

22:41
Na bratislavské letisko dorazila humanitárna pomoc z Číny. 180 tisíc kusov ochranných pomôcok priviezla letka ministerstva vnútra, a osobne ich prišiel odovzdať nový čínsky veľvyslanec. Slovensku poprial veľa síl v boji proti pandémii. Tovar by sa mal čo najskôr distribuovať nemocniciam.

Veterinári chcú na testovanie poskytnúť svoje laboratóriá

20:27
Štátni veterinári ponúkli svoje laboratóriá na testovanie ľudí v súvislosti so šíriacou sa pandémiou. Testovacie kapacity tak dokážu zvýšiť o 200 až 300 vzoriek denne. Ešte pred tým ale musia prejsť autorizáciou hlavného hygienika.

V Prešovskom kraji zastavili prímestskú autobusovú dopravu

20:27
Prešovský kraj v pondelok vyhlásil, že na obdobie veľkonočných sviatkov úplne zastavuje prímestskú autobusovú dopravu. Autobusy však na cestu do práce využívajú aj zdravotníci a zamestnanci nemocníc. Kraj sa preto rozhodol urobiť ústupok.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes