TA3

Description:

Aktuálne na TA3

URL:

http://www.ta3.com

Catalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publishes:

21.8 items/day

Budeme sa skladať na Babiša, varuje SaS pred Kondrótovou novelou

10:54
Koaličný poslanec Maroš Kondrót pripravil návrh zákona o regulácii v sieťových odvetviach, ktorý je 'na mieru' šitý pre českého premiéra Andreja Babiša a podnik Duslo Šaľa. Tvrdí to opozičná strana SaS.

Rokovanie NR SR: Opätovná voľba ústavných sudcov i sporné exukúcie

10:54
Rokovanie parlamentu pokračuje. Na programe druhého rokovacieho týždňa majú poslanci opakovanú voľbu kandidátov na ústavných sudcov či návrh na zastavenie starých exekúcií.

Macháčková pokutu platiť nemusí, podľa poslancov zákon neporušila

10:54
Primátorka Prievidze Katarína Macháčková nebude musieť zaplatiť pokutu za údajne sporné nadobudnutie pozemku pod jej rodinným domom. Prievidzskí mestskí poslanci totiž v hlasovaní rozhodli, že neporušila ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov.

Káčer vyštartoval z Revúcej. Pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú

10:16
Správca Nadácie TA3 Peter Káčer aj tento rok bicykluje po Slovensku a pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú. Počas posledného júnového týždňa sa s ním môžete stretnúť v okolí Lučenca, Revúcej, Detvy, Martina, Krásna nad Kysucou, Dolného Kubína a Štrbského Plesa. Môžete sa k nemu pridať, alebo pomôcť zaslaním prázdnej SMS na číslo 832. Sledujte s nami charitatívnu tour.

Trnavu čakajú dopravné obmedzenia, dôvodom sú majstrovstvá

7:50
V súvislosti so Spoločnými majstrovstvami SR a ČR v cestnej cyklistike, ktoré sa budú konať v Trnave od 27. do 30. júna, pripravuje polícia opatrenia v doprave. Bude sa na nich podieľať asi stovka policajtov služby dopravnej, poriadkovej a železničnej polície.

Slovenské stíhačky vzlietli, dôvodom bolo lietadlo z Talianska

0:01
Talianske civilné lietadlo stratilo nad územím Slovenska spojenie, dve stíhacie lietadlá MiG-29 ho sprevádzali po ukrajinskú hranicu. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Téma domáceho násilia je potrebná, nie sú za tým voľby, tvrdí Saková

21:35
V odhaľovaní domáceho násilia sme pomerne úspešní, efektívnosť predstavuje 69 percent. Uviedla to v našej nedeľnej diskusnej relácii V politike ministerka vnútra Denisa Saková.

Púchovská dráma má svojho vinníka, strelca z diskotéky obvinili

19:42
36-ročného muža, ktorý strieľal na diskotéke v Horovciach, už obvinili. Obvinený je z nedovoleného ozbrojovania, obchodovania so zbraňami v súbehu s obzvlášť závažným zločinom vraždy. Hrozí mu 25 rokov väzenia.

Digitalizácia či globalizácia. OECD pomáha učiteľom zvládať tieto výzvy

19:03
Vylepšiť obsah vzdelávania pre školy a zvýšiť záujem o celoživotné rozvíjanie zručností. S tým nám majú pomôcť odborníci z OECD. Tí už od začiatku tohto roka organizujú semináre s našimi učiteľmi a odbornou verejnosťou.Výsledkom spolupráce bude Národná stratégia zručností.

Hrozia nám povodne a búrky, vracajú sa aj tropické horúčavy

18:25
Na východe Slovenska hrozia prívalové povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tejto súvislosti hydrologickú výstrahu prvého stupňa pre okresy Trebišov a Michalovce.

Hasiči bojovali s veľkým požiarom píly, zrútila sa aj konštrukcia

17:48
Príslušníci Hasičského a záchranného zboru uhasili rozsiahly požiar píly v obci Volica v okrese Medzilaborce, informovala o tom Zuzana Farkasová z HaZZ.

Sociálne opatrenia spôsobujú nezhody, poslancov čaká ich prerokovanie

17:48
Sociálne opatrenia vládnej koalície sú nesystémové, opozícia chce preto do nich zapracovať svoje návrhy. V diskusnej relácii V politike to povedala šéfka poslaneckého klubu Liberálov Natália Blahová. Poslanec vládneho Smeru Ján Podmanický považuje návrhy opatrení naopak za opodstatnené a argumentuje dobrými ekonomickými výsledkami krajiny. Poslanci budú o sociálno-odvodovom balíčku rokovať v pl...

Dosekaný policajt aj auto. Muža so sekerou neodradili ani výstrely

17:48
V Kráľovskom Chlmci napadol 33-ročný muž policajtov. Tí boli v piatok v noci vyslaní na preverenie oznámenia o rušení nočného pokoja miestnym obyvateľom. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach o tom informuje na sociálnej sieti.

Zásahové zložky sa stretli v Karpatoch, nacvičovali záchrannú akciu

17:11
Hasiči, záchranári aj policajti majú za sebou nácvik záchrany po leteckom nešťastí. Po prvý raz si zásah vyskúšali v lesoch nad bratislavskou Račou. Cieľom bolo preveriť si koordináciu jednotlivých zložiek. Pri nehodách je totiž kľúčová súčinnosť - aby všetky zložky prišli v čo najkratšom čase na správne miesto.

S Čaputovou sú zatiaľ spokojní koaliční i opoziční poslanci

16:35
Poslanci koalície i opozície sú zatiaľ s vystupovaním prezidentky Zuzany Čaputovej spokojní. Podľa poslanca Jána Podmanického nastala v Prezidentskom paláci kvalitatívna zmena. Uviedol to v našej diskusnej relácii V politike.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes