TA3

Popis:

Aktuálne na TA3

URL:

http://www.ta3.com

Katalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publikuje:

21,7 položek/den

Ako ďalej? O festivale mládeže v Košiciach sa rozhodne v piatok

22:48
Stále nie je jasné, či sa bude o dva roky konať Európsky olympijský festival v Košiciach. Definitívne by mali mestskí poslanci rozhodnúť v piatok, na mimoriadnom zastupiteľstve. Ak by Košice od kontraktu upustili, mládežnícke športové podujatie by mohlo byť v inom slovenskom meste.

Šesťeurová kampaň či favorit väzňov. Aj takéto boli voľby

19:16
Prezidentské voľby naznačili ďalšie smerovanie politiky na Slovensku. Darilo sa výrazne antisystémovým kandidátom, ktorí získali na svoju stranu až štvrtinu voličov. Analytici prieskumných agentúr hovoria, že tieto nálady sa môžu premietnuť aj do budúcoročných parlamentných volieb.

Konal som skratovo. Exposlanec, ktorý rozbil urnu, sa ospravedlnil

18:42
Poslanec Obecného zastupiteľstva v Medzanoch Anton Vaňo, ktorého v pondelok Okresný súd v Prešove odsúdil v súvislosti s volebným incidentom, sa ospravedlnil. Zároveň sa vzdal poslaneckého mandátu. Súd mu vymeral trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na dva roky. Trestný rozkaz je právoplatný.

Bulhar odvliekol ženu na hory a znásilnil. Zachránil ju lístok

16:25
Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil 33-ročného Bulhara s trvalým pobytom na území SR zo zločinov znásilnenia a lúpeže, ako aj prečinu obmedzovania osobnej slobody a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. V nedeľu 17. marca ho sudca zobral do väzby. Informovala o tom banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Mladí automechanici si zmerajú sily v súťaži Autoopravár Junior

14:39
Slovensko už čoskoro spozná najlepšieho mladého autoopravára. V súťaži Autoopravár junior si zmerajú sily tí najlepší študenti odborných škôl. Cech predajcov a autoservisov sa takto naží spropagovať toto povolanie a tiež rozširovať možnosti duálneho vzdelávania v tomto odbore.

Komisia vraj mužovi nedovolila voliť, incident rieši polícia

14:39
Trestné oznámenie pre podozrenie z prečinu poškodzovania cudzích práv prijala v súvislosti s prezidentskými voľbami v sobotu trnavská polícia. Na políciu sa obrátil muž, ktorému okrsková volebná komisia neumožnila voliť s vysvetlením, že v ten deň už volil.

NBS po obvinení jej manažérov podala trestné oznámenie

14:39
Národná banka Slovenska podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s kauzou poisťovne Rapid life.

Bezpečnostné náramky majú chrániť seniorov, tí nemajú záujem

14:04
Počet starých ľudí, ktorí žijú sami, stúpa. V prípade núdze by mohli využiť bezpečnostný náramok, ktorý slúži na privolanie si pomoci. Napojený môže byť na miestny úrad, príbuzných, priamo políciu, či záchranárov. Využíva ich však len veľmi málo seniorov. Aktuálne teda prichádza otázka, či by sa nemali bezpečnostné náramky pre seniorov riešiť celonárodne.

Hrdinov nerobia reči. Kampaň má naštartovať záujem o vojenčinu

13:29
Ministerstvo obrany SR spúšťa marketingovo-komunikačnú kampaň na podporu regrutácie. Jej cieľom je zvýšiť záujem o prácu profesionálneho vojaka. Informoval o tom šéf rezortu Peter Gajdoš na tlačovej konferencii.

Náčelník polície bol údajne agresívny. Ten tvrdí, že všetko je inak

13:29
Náčelník Mestskej polície v Levoči Ján Novák má problém. V pohostinskom zariadení bol pod vplyvom alkoholu údajne agresívny. K privolaným policajtom sa vraj správal celkom inak, ako sa na muža v jeho postavení patrí. Samotný náčelník však tvrdí, že všetko bolo celkom inak.

Vodiči, zbystrite pozornosť. Začala sa masívna migrácia žiab

13:29
Vodiči áut, ktorí prechádzajú cez horský priechod Donovaly by mali v týchto dňoch zbystriť pozornosť. Ochranári ich prosia, aby na ceste pred Starými Horami znížili rýchlosť a jazdili ohľaduplne. Začala sa totiž masívna jarná migrácia žiab. Aj keď postavili polkilometrovú ochrannú bariéru stále hrozí, že chránené obojživelníky skončia pod kolesami áut.

Ministerstvo obrany spustilo kampaň na dobrovoľnú vojenskú prípravu

12:53
Ministerstvo obrany chce zvýšiť počet vojakov v slovenskej armáde. V súčasnosti jej chýba približne štyritisíc profesionálnych vojakov. Rezort sa chce v kampani zamerať najmä na školy a úrady práce.

Vojenská základňa na Slovensku? Nič také nechceme, tvrdia USA

12:53
Americký veľvyslanec Adam Sterling odmietol špekulácie, že by Spojené štáty americké mali záujem na území Slovenska postaviť vojenskú základňu či posielať sem vojakov.

Namiesto lístka vstupenka. MHD bude pre fanúšikov MS zdarma

12:16
Bratislava chystá opatrenia, aby počas májových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji neskolabovala doprava a nedošlo k jej zhusteniu v okolí Zimného štadióna Ondreja Nepelu a v centre mesta.

Hlasy dávali aj vo väznici, výsledky volieb vyzerali úplne inak

12:16
Víťazom prvého kola prezidentských volieb v Hrnčiarovciach nad Parnou sa stal Štefan Harabin, ktorý v obci pri Trnave získal 558 hlasov, kým Zuzana Čaputová 490 a Maroš Šefčovič 228. O takýto výsledok sa postarali väzni z tamojšieho Ústavu na výkon trestu odňatia slobody.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes