15
new stories - click to show

Webmagazín

Description:

Technológie

URL:

http://www.webmagazin.sk

Catalog:

Tech

Publishes:

3 items/month

RŠK: znížili sme náklady na mzdy aj vďaka dochádzke

27.April
Ak vám rastú náklady na mzdy vo firme, jedným z dôvodov môže byť aj nepresná evidencia dochádzky. Svoje o tom vie RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB (RŠK). Stačilo pritom vymeniť papierovú evidenciu za elektronickú.

Firmy dávajú prednosť riešeniam „as a service“

15.April
Firmy dávajú prednosť riešeniam „as a service“, top prioritou je bezpečnosť. Dostupnejšie služby, ktoré je možné získať s personálnym, softvérovým i hardvérovým zabezpečením na prenájom, aj to je jeden z efektov zrýchlenej miery digitalizácie, ktorej sme boli svedkami v uplynulom roku.

Hry v DPOH: O vede, živote na Marse a globálnom otepľovaní

7.April
Existuje život na Marse? Obávajú sa naši hostia globálneho otepľovania? Aký vzťah majú k prírodným vedám?

Slovenskí vedci prispeli k vytvoreniu 3D zobrazenia koronavírusu

2.February
Na vytvorení 3D zobrazenia sa podieľali Slováci Ivan Viola a Peter Mindek. Ukazuje reálny záber reálneho SARS-CoV-2 viriónu, nie je to model.

Najstarší pevný most v Bratislave otvorili pred 130 rokmi

30.December
Po 122 rokoch sa Starý most dočkal kompletnej rekonštrukcie, počas ktorej starú nosnú oceľovú konštrukciu vymenili za úplne novú.

Slováci vymysleli nabíjačku, ktorá sa dobíja pomocou pohybu

15.December
Zaujímavé ekologické riešenie dobíjania zariadení. Traja vysokoškoláci zo Slovenska stoja za unikátnym projektom – prenosnou powerbankou, ktorá sa dobíja pohybom.

Logické online hry, ktoré prinútia myslieť inak

30.November
Kvôli pandemickým opatreniam trávime viac času doma. Jednou z možností, ako ho využiť zmysluplne, sú aj online hry, ktoré precvičia logické myslenie.

VŠMU otvára nový odbor - herný dizajn

21.November
Trojročné bakalárske štúdium bude zahŕňať získavanie vedomostí z oblasti videohernej tvorby, no obohatené má byť aj o základy filmovej tvorby a vizuálnych efektov, s ktorými úzko súvisí.

Zahraničné dezinformácie ovplyvňujú slovenských užívateľov Facebooku

12.November
Ide najmä o ruské a americké dezinformačné stránky, ktoré sú preberané slovenskými konšpiračnými webmi.

Rok 1991: Prvý hovor mobilným telefónom v Československu

1.October
Bez mobilu si život už len ťažko dokážeme predstaviť. Toto bezdrôtové zariadenie je však ešte stále pomerne mladé. Prvý hovor mobilným telefónom sa v Československu uskutočnil až v roku 1991.

Košický vedec analyzoval skamenené embryo dinosaura

2.September
Najprekvapujúcejšou bola rekonštrukcia tvárovej časti lebky, ktorá podstatne mení doterajšiu predstavu o jej tvare a špecializácii u gigantických titanosaurov.

Dostanú technologickí giganti po prstoch od amerického Kongresu

24.August
Koncom júla pred americký Kongres predstúpili štyria najväčší hráči v IT biznise, no verejnosť to prešla takmer bez povšimnutia.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes