Týždeň.sk

Description:

Tyzden.sk - informácie o dianí v našej spoločnosti z iného uhla pohľadu

URL:

http://www.tyzden.sk/

Catalog:

Z domova → Ostatné

Publishes:

26.8 items/day

Spomienka na Antónia (fototéma)

14:43
V predvečer nedožitých 91. narodenín Antona Srholca usporiadalo 11. júna mesto Skalica spomienku na jedného zo svojich najvýznamnejších rodákov. Antónia si na mieste jeho posledného odpočinku pripomenuli jeho súrodenci s priateľmi, rodákmi a zástupcami mesta. António, chýbaš nám aj celému Slovensku.

Rómovia z Plaveckého Štvrtka: Z osady chceme odísť

14:43
Eskalujúce napätie vo vylúčenej rómskej komunite Plaveckého Štvrtka vyvoláva násilné občianske nepokoje. Rómovia so starostom, školou a miestnymi aktivistami chcú problém riešiť vysťahovaním časti komunity, splnomocnenkyňa slovenských Rómov Andrea Bučková s europoslancom Petrom Pollákom navrhujú mediáciu.

Koronavírus na Slovensku i vo svete - mapy a grafy

14:43
Denne aktualizovaný počet nakazených, otestovaných. Vývoj situácie aj šírenie nákazy po celom Slovensku.

Letné mudrovačky o bitcoine

14:43
Diskusia Marianny Sádeckej​ nielen o technológii, ktorú nám tento objav decentralizovaného bankovníctva pred desiatimi rokmi priniesol, ale najmä o slobode.

.blížni: Ako by mali vyzerať moderné sociálne služby?

14:43
Sociálne služby sú dlhodobo na chvoste záujmu verejnosti a veľkej časti politikov. Aktuálna situácia s pandémiou COVID-19 ukázala v plnej miere riziká a nedostatky súčasného systému poskytovania sociálnych služieb.

Vedci vyrobili umelé červené krvinky s ich prirodzenými schopnosťami

14:43
Vedci sa rozhodli vyrobiť krvinky, ktoré by dokázali napríklad doručovať lieky alebo detegovať toxíny.

Vodík, kyslík, lítium

14:43
Tri tohtoročné Nobelove ceny za prírodné vedy súvisia (raz voľnejšie a dvakrát užšie) s tromi chemickými prvkami. Cena za fyziku s vodíkom v ranom vesmíre, cena za medicínu a fyziológiu s kyslíkom v bunkách a cena za chémiu s lítiom v nabíjateľných batériách.

Jakeš bol smiešny a zároveň nebezpečný komunistický pohlavár

14:43
Politológ Grigorij Mesežnikov, ale i obyčajní ľudia z ulice hovoria, čo si myslia o bývalom generálnom tajomníkovi ÚV KSČ. Jedna zo žien ho charakterizovala slovami: „Dobre, že som na Jakešove funkcie zabudla.“

Opravár bicyklov, ktorý na nich nevie jazdiť. Napumpujte svoju dušu filmom Raoul Taburin

13:35
Príbeh plný bicyklov, slnka, prajných ľudí a milé tajomstvo ukryté hlboko v duši opravára. Do kín tieto dni zamieri tandem letnej idylky v podobe francúzskej komédie Raoul Taburin.

Príspevky pre tehotné ženy aj vyplatenie 13. dôchodkov. Vláda predstavila balík opatrení za pol miliardy eur

12:28
Vláda pomôže tehotným ženám, rozšíri dopravu zadarmo, zvýši daňový bonus, dôchodcom zruší doplatky na lieky a ešte v tomto roku vyplatí 13. dôchodky. Na veľké sociálne opatrenia minie približne 500 miliónov eur, získať ich chce šetrením na jednotlivých rezortoch.

Komentár Dalibora Roháča: Pamätáme si ešte na TTIP?

10:12
TTIP bola ambiciózna obchodná dohoda medzi Spojenými štátmi a EÚ v pokročilom štádiu vyjednávania. No Donald Trump sa stal prezidentom a oznámil, že o ňu USA nemajú záujem.

Nemoderný chalan, ktorý hudbe obetoval všetko. Film o Mekym Žbirkovi je strhujúca jazda

8:31
Zlín, takmer plná kinosála, festival Tady Vary a na plátne živý prenos z pražského kina Světozor, odkiaľ sa do ďalších 95 českých kín prihovára riaditeľ festivalu Jiří Bartoška. Aj napriek tomu, že divákov delí od pražskej delegácie takmer celá republika, atmosféra festivalu nie je nijak narušená. Všetci sú v očakávaní, sála dýcha, smeje sa, tlieska, reaguje.

5G siete. Revolučné zlepšenie alebo riziko pre zdravie a súkromie ľudí?

8:31
Konšpirátori tvrdia, že 5G siete spôsobujú rakovinu mozgu, neplodnosť, autizmus, nádory na srdci alebo Alzheimerovu chorobu. Ide o výmysly a hoaxy.

Socha, ty sviňa

8:31
Ľudstvo zahájilo vojnu proti sochám naraz na mnohých miestach zemegule. Čo vyvolalo túto vojnu? Prečo ju vôbec vedieme? O čo v nej ide? Je to spravodlivá vojna? A kto sú vlastne naši – tí ľudia alebo tie sochy?
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes