15
new stories - click to show

Topky.sk

URL:

http://www.topky.sk

Catalog:

Kultúra

Publishes:

10.5 items/week

Folklórny festival Východná 2021 bude online aj vo vysielaní RTVS

17:15
Najznámejší slovenský folklórny festival Východná 2021 sa bude konať v netradičnej forme. Keďže pandemická situácia znemožňuje organizátorom prípravu podujatia v klasickej podobe s tisíckami návštevníkov, presunutý 66. ročník z minulého roka sa uskutoční v online priestore v kombinácii s plánovaným rozhlasovým a televíznym vysielaním RTVS.

Godzilla vs. Kong je vizuálne epický film: Chýba mu však logika a dobrý scenár

11.April
HOLLYWOOD - Necelé dva týždne od vydania snímky Justice League Zacka Snydera tu máme na spadnutie ďalší epický súboj. Tentokrát sa proti sebe postavili dve obávané obludy, pretože Zem môže obývať len jeden Titán. Bude to Kong, hnaný vidinou odpočinku a pamiatkou na svoju rodinu, alebo obávaná Godzilla, ktorá na svojej ceste zničila už množstvo nepriateľov?

Rádiohlavu za prínos do hudby si už budúci víkend odnesie Ľuboš Dzúrik z CHVM

10.April
Už na budúci týždeň, 16. a 17. apríla, spozná verejnosť držiteľov hudobných cien Rádia_FM, ale prvé meno tohtoročného laureáta je už známe. Ocenenie za prínos do hudby si odnesie celoživotný podporovateľ trenčianskej hudobnej scény, autor dvoch kníh, kapelník a jeden zo zakladateľov undegroundovej kapely Chór vážskych muzikantov (CHVM) Ľuboš Dzúrik.

Najočakávanejší fantasy seriál tejto jari je tu: Nový trailer na Shadow and Bone od Netflixu je plný napätia

10.April
HOLLYWOOD - Netflix už čoskoro predstaví najočakávanejší fantasy seriál tejto jari. Práve vďaka nemu sa môžeš tešiť, že karanténa stále trvá, pretože už samotný trailer ukazuje poriadnu dávku napätia. Shadow and Bone je inšpirovaný knižnou trilógiou Grisha od americkej autorky Leigh Bardugo a spája prvé dve knihy.

Hry v DPOH ponúknu zaujímavých hostí a témy aj šou tria S Hudbou Vesmírnou

9.April
Existuje život na Marse? Obávajú sa hostia relácie Hry v DPOH globálneho otepľovania? Aký vzťah majú k prírodným vedám? Aj tieto témy bude moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová rozoberať s vedátorom Samuelom Kováčikom a mladou herečkou Andreou Sabovou v druhej časti novej online talkshow s podtitulom Je vesmír hrou náhody?.

Netflix si v apríli pripravil niekoľko šťavnatých noviniek: Kino ti chýbať rozhodne nebude, príde aj očakávaný seriál

9.April
HOLLYWOOD - Streamovacia služba Netflix pokračuje vo svojom sľube ponúknuť ľudom každý týždeň nový originálny film. Okrem westernovej drámy, anti-superhrdinskej ženskej jazdy, vesmírnej misii na Mars či komornom horore, uvidíme aj seriál o sériovom vrahovi a knižnú adaptáciu známeho fantasy univerza. Ktorý z projektov si tento mesiac vyberieš ty?

Chiki Liki Tu-a odohrajú online koncert na pomoc klubu Stromoradie

8.April
Chiki Liki Tu-a odohrajú v sobotu 10. apríla online koncert na podporu hudobného klubu Stromoradie, ktorý jej zakladajúci členovia založili pred dvomi rokmi. Rozhodli sa osloviť partnerov klubu, fanúšikov a návštevníkov koncertov ohľadom podpory v tejto náročnej situácii. Koncert je začiatkom mesačnej kampane na pomoc tomuto vyhľadávanému kultúrnemu priestoru v Prešove.

Slovenský jazyk a literatúra: Druhá svetová vojna zmenila ľudstvo, no prispela aj k vzniku týchto svetových diel

8.April
BRATISLAVA - Druhá svetová vojna sa do slovenskej literatúry zapísala veľkými krvavými písmenami. Je to vidieť v takých románoch ako Námestie sv. Alžbety od Rudolfa Jašíka či Smrť sa volá Engelchen od Ladislava Mňačka, kde popisuje zážitky z SNP.

Hry v DPOH: O vede, živote na Marse a globálnom otepľovaní

7.April
Bratislava, 1. apríl 2021 – Existuje život na Marse? Obávajú sa naši hostia globálneho otepľovania? Aký vzťah majú k prírodným vedám? Aj tieto témy bude moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová rozoberať s vedátorom Samuelom Kováčikom a mladou herečkou Andreou Sabovou v druhej časti talkshow Hry v DPOH s podtitulom Je vesmír hrou náhody?

24. ročník Pohody sa presúva na rok 2022, v júli bude Pohoda on the Ground

7.April
Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody, ktorý sa mal pôvodne konať v lete 2020, sa opäť presúva o rok. Plná verzia festivalu sa tak bude pripravovať na termín od 7. do 9. júla 2022. Tak ako minulý rok, aj teraz sa to organizátori budú snažiť fanúšikom vynahradiť inou formou festivalu, resp. série menších festivalov.

Apríl na HBO GO patrí seriálom: Čaká ťa novinka aj najúspešnejší sitkom všetkých čias!

7.April
BRATISLAVA - Nový filmy na HBO GO tento mesiac nehľadaj. Streamovací giganti síce ponúkne tituly ako Just Mercy s Michaelom B. Jordanom či akčnú snímku Ava, nejde však o nové projekty. Apríl ovládali seriály – kriminálne, dramatické, ale aj komediálne. Okrem množstva nových sérii prichádzajú aj novinky ako Viktoriánky či dokumentárny Svet kľudu. Nezabudni, že pre teba má HBO GO pripravený aj na...

Slovenský jazyk a literatúra: Druhá svetová vojna bola hrozná, ale priniesla nadčasové diela

6.April
BRATISLAVA - Je samozrejmé, že tak masový konflikt, akým bola druhá svetová vojna, ktorá sa odohrala v rokoch 1939 až 1945, sa nielen zapíše do histórie ľudstva, ale tiež literatúry. Tak, ako som spomínal pri autoroch, ktorí písali o prvej svetovej vojne, mnohí z autorov si ju zažili na vlastnej koži a tak sa z tejto traumy museli vypísať.

Zlatý sprievod faraónov: Do nového múzea v Káhire previezli múmie 22 faraónov

5.April
Mumifikované pozostatky 22 starovekých egyptských panovníkov slávnostne previezli v sobotu večer z Egyptského múzea (EM) v Káhire do nového Národného múzea egyptskej civilizácie (NMEC) nachádzajúceho sa v sedem kilometrov vzdialenej bývalej metropole Fustát, ktorá je dnes súčasťou Starej Káhiry.

Slovenský jazyk a literatúra: Krásna krajina sa podpísala aj pod literatúrou, po vojne ju v knihách ospevovali naturisti

4.April
BRATISLAVA - Slovania mali vždy k svojej krásnej prírode hlboký vzťah. Platí to aj o našom národe pod Tatrami, ktorého krajina je síce malá, no na prírodnú krásu mimoriadne bohatá. A práve aj to sa prejavilo v takzvanom naturizme, teda lyrizovanej próze. Lyrizovaná próza je v literatúre široký termín a vyčleňujú sa v nej viaceré smery prózy v medzivojnovom období.

Ako dopadla filmová novinka Cherry? Tom Holland po návrate z vojny bojuje so svojimi démonmi a siahne po drogách

3.April
HOLLYWOOD - Tom Holland dnes patrí medzi najžiadanejších mladých hercov planéty. Pre mnohé filmové štúdia, ale aj pre fanúšikov tohto umenia je 24-ročný Tom obrovským objavom a každý netrpezlivo čaká na jeho najnovší počin. Nedávno dorazila na streamovaciu stanice Apple TV+ prvá spolupráca s nakusnutým jabĺčkom v podobe filmu Cherry a nevyhol sa ani nášmu pozornému hľadáčiku.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes