Topky.sk

URL:

http://www.topky.sk

Catalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publishes:

50.6 items/day

ONLINE Šialená situácia v doprave! D1 aj ďalšie cesty stoja, POZOR na niekoľkohodinové kolóny

10:42
BRATISLAVA - Od 8. do 13. apríla je voľný pohyb osôb na Slovensku obmedzený. Nariadenie vlády má zabrániť masovému navštevovaniu sa počas veľkonočných sviatkov, a tým riziku šírenia nového koronavírusu v našej krajine. Slováci si však nedali povedať a mimo svoje bydliská smerovali húfne o deň skôr, čo spôsobilo peklo na cestách. Situácia nie je o nič lepšia ani v stredu. Dianie sledujeme ONLINE.

V čase koronavírusu sú v oblasti domáceho násilia najzraniteľnejšie deti

10:42
BRATISLAVA – Najzraniteľnejšou skupinou v oblasti domáceho násilia sú jednoznačne deti, a to obzvlášť v čase šírenia nového koronavírusu. Upozorňuje na to prokurátorka a špecialistka trestného odboru Generálnej prokuratúry (GP) SR Barbora Hubertová.

Etika a nakupovanie počas koronavírusu

10:42
BRATISLAVA - Kríza spôsobená koronavírusom zatvorila obchody. Nie všetky a nie úplne pre každého, ale my spotrebitelia sme mali presunúť do on-line prostredia, kde to funguje ako sme boli zvyknutí. Znamená to, že môžeme klikať a nakupovať aj nepodstatné položky s čistým svedomím?

Choroby zabíjali už v praveku, mor má v histórii nevídané postavenie

9:35
BRATISLAVA – Choroby človeka sú daňou za existenciu civilizácie. Množstvo chorôb sa objavilo práve po usadení sa pôvodných pravekých zberačov a lovcov a ich premene na roľníkov. Spolužitie so zvieratami zabezpečilo prenos patogénov.

KORONAVÍRUS Matovič mal deň pred veľkou uzávierkou prejav: VIDEO Slovákov prosil o zodpovednosť

9:35
BRATISLAVA - Dnešným dňom začali platiť mimoriadne opatrenia v súvislosti s koronavírusom. Vláda počas obdobia sviatkov Veľkej noci obmedzila pohyb občanov a na tento stav bude dohliadať aj armáda s políciou. Premiér Igor Matovič ešte večer pred uplatnením tohto nariadenia požiadal o mimoriadne vystúpenie vo verejnoprávnej RTVS.

Hasiči v plnom nasadení: Požiar bytovky v Sútore si vyžiadal jednu obeť a šesť zranených

9:02
SÚTOR – Jedna osoba zahynula a šesť ďalších bolo zranených pri požiari bytovky v obci Sútor v okrese Rimavská Sobota. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

KORONAVÍRUS Dneškom začínajú prísnejšie opatrenia: VIDEO Na poriadok dohliadne polícia aj vojaci

9:02
BRATISLAVA - Voľný pohyb osôb je od 8. do 13. apríla na Slovensku obmedzený. Zakázané je aj uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať s výnimkou osôb žijúcich v spoločnej domácnosti. Rozhodla o tom vláda v rámci rozšírenia opatrení počas núdzového stavu. Obmedzenie má zabrániť masovému navštevovaniu sa počas veľkonočných sviatkov, a tým riziku zvrátenia doterajšej pozitívnej tendencie minimali...

Máte peniaze vo fondoch a padajú vám prudko výnosy? Zistite, ako reagovať

8:29
BRATISLAVA - Ešte minulý rok dosahovali akciové a indexové fondy rekordné zisky a ľudia, ktorí do nich investovali, sa tešili z rastúcej sumy na účte. Dnes je stav iný. Ekonomický rast sa v súvislosti so situáciou okolo koronavírusu premenil na záporné čísla. Čo robiť, aby ste ochránili svoje úspory?

Policajné hliadky sú od dnes na strategických miestach

7:23
BRATISLAVA – Policajti sú na hraniciach okresov i v mestách, výnimky zo zákazu pohybu treba doložiť.

KORONAVÍRUS Matovičov blackout stvoril ďalšie vtipy: Veľkonočné vinšovačky a vypnutie krajiny

0:19
BRATISLAVA - Už viac ako mesiac Slovensko bojuje s novým koronavírusom. Na ten prirodzene reaguje vláda a v najnovšom uznesení hovorí o obmedzenom pohybe počas Veľkej noci. Iniciatívu novej vlády niektorí kritizujú, no našlo sa kopec ľudí, ktorých humor neopúšťa ani v týchto dňoch a najnovšie nariadenia okomentovali za asistencie humoru.

KORONAVÍRUS Hasiči vykonávali testovanie osôb na viacerých miestach

22:08
TRENČÍN - Hasiči vykonávali testovanie osôb s podozrením na ochorenie COVID-19 na viacerých miestach. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

KORONAVÍRUS Matovič vyzval ľudí, aby rešpektovali obmedzenia, ktoré prijala vláda

21:01
BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) vyzval ľudí, aby rešpektovali obmedzenia, ktoré prijala vláda na obdobie veľkonočných sviatkov v súvislosti s krízou okolo šírenia nového koronavírusu. Uviedol to v utorok večer na RTVS.

KORONAVÍRUS Vo zvolenskej nemocnici sa začína testovať na ochorenie COVID-19

21:01
ZVOLEN - Pracovisko centrálneho laboratória v Nemocnici Zvolen spúšťa v týchto dňoch testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovanie sa bude poskytovať pacientom a zamestnancom 12 zdravotníckych zariadení skupiny AGEL SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí, a pripravuje sa tiež možnosť testovania pre samoplatcov.

Na KORONAVÍRUS budú testovať aj veterinári: Vo Zvolene urobia 200 až 300 testov denne

21:01
ZVOLEN - Pracovníci Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu (ŠVPÚ), Veterinárneho ústavu Zvolen pomôžu s testovaním obyvateľov na nový koronavírus. Testovacie kapacity na COVID-19 vďaka tomu vzrastú o 200 a postupne až o 300 testov denne.

Boj s infekciou by mohla uľahčiť táto technika dýchania: Zmierni priebeh KORONAVÍRUSU!

19:21
BRATISLAVA - Útočí na celé telo, no najviac si to odskáču pľúca. Výsledkom sú nepríjemné príznaky, ktorými dáva koronavírus najavo svoju prítomnosť. Pacienti sa však nemusia spoliehať len na lekára. Môžu si pomôcť sami!
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes