Topky.sk

URL:

http://www.topky.sk

Katalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publikuje:

26,9 položek/den

Následky snehovej kalamity mohli byť podľa Sakovej miernejšie: Mimoriadnu situáciu vyhlásili neskoro

14:06
BRATISLAVA - Následky snehovej kalamity na severe Slovenska nemuseli byť také rozsiahle, keby sa mimoriadna situácia vyhlásila skôr. Podpísať sa pod to mohla podľa ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD) aj neznalosť zákona alebo postupov pri jej vyhlasovaní. Ministerstvo vnútra (MV) SR spolu so sekciou krízového riadenia preto plánuje preškoliť starostov a primátorov miest, avizovala Saková...

Rekreačné poukazy majú pomôcť podnikateľom, vysvetlil Baláž

14:05
BRATOSLAVA - Rekreačné poukazy predstavujú propodnikateľské opatrenie. Uviedol to v relácii RTVS O 5 minút 12 poslanec Národnej rady (NR) SR Radovan Baláž (SNS) v diskusii s nezaradeným poslancom NR SR Jozefom Mihálom.

Opozícia chce mať jedného kandidáta na prezidenta: Hrozí, že Kotleba a Harabin sa dohodnú!

14:05
BRATISLAVA - Voľba budúceho prezidenta bude mať mimoriadny význam pre charakter štátu a vývoj Slovenska v budúcnosti. Zhodli sa na tom predstavitelia opozičných strán v diskusii televízie TA3 V politike, ktorá sa venovala blížiacim sa prezidentským voľbám a generovaniu jednotlivých kandidátov. Hlásia sa tiež k tomu, aby demokratickú opozíciu reprezentoval silný spoločný kandidát, priznávajú vša...

Nechutné nálezy v našich potravinách: Bežne ich jete aj vy, v obľúbenej pochúťke našli parazita

14:05
BRATISLAVA - Koncoročná úradná kontrola potravín rastlinného a živočíšneho pôvodu v našich obchodoch nedopadla práve najlepšie. Nedostatky boli odhalené v alkohole, mäse, syroch, orechoch a mede. Najvyššia právoplatná pokuta predstavovala 23 500 eur.

Horskí záchranári varujú pred lavínami: Nebezpečenstvo trvá vo Vysokých a Západných Tatrách

12:16
BRATISLAVA - Vo vysokohorskom teréne všetkých pohorí trvá mierne lavínové nebezpečenstvo, 2. stupeň z 5-dielnej stupnice, informuje Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby. Situácia sa vplyvom predchádzajúceho oteplenia a následne ochladenia všeobecne zlepšila. Snehová pokrývka je sadnutá a s výnimkou niektorých strmých svahov, všeobecne dobre spevnená.

SaS navrhuje verejnú voľbu kandidátov na sudcov ústavného súdu: Voliči na to majú právo

12:16
BRATISLAVA - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) presadzuje verejnú voľbu kandidátov na ústavných sudcov. Vyhlásil to poslanec Národnej rady (NR) SR za SaS Alojz Baránik.

Meteorológovia upozorňujú na nepríjmný smog, postihnutý je hlavne sever

11:39
BRATISLAVA - V oblastiach Ružomberok, Žilina, Martin a Vrútky zaznamenali meteorológovia zvýšenú koncentráciu prachových častíc PM10. V predchádzajúcom dni boli na niektorých staniciach namerané ich priemerné denné hodnoty nad 50 µg/m3. Pre uvedené lokality preto Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal upozornenie pred smogovou situáciou, ktoré platí od nedele 02.00 h do odvolania.

Polícia zverejnila mrazivú výstrahu pre nás všetkých: VIDEO smrteľných nehôd za rok 2018

10:27
SLOVENSKO - V roku 2018 policajti zaznamenali 13 873 dopravných nehôd. Domov sa už nikdy nevráti 229 ľudí, ktorých životy vyhasli práve na cestách. Mnohé havárie pritom spôsobil alkohol či nezodpovedné správanie vodičov a smrť bola úplne zbytočná. Polícia aj preto zverejnila memento pre všetkých Slovákov.

Slováci, v pondelok sledujte pozoruhodný úkaz: Poslednýkrát v tomto desaťročí!

9:52
BRATISLAVA - Jeden z najkrajších astronomických úkazov - úplné zatmenie Mesiaca - nastane v pondelok 21. januára, v skorých ranných hodinách. Ako informoval Pavol Rapavý zo Slovenského zväzu astronómov, uvidíme ho takmer v celom priebehu, okrem konca čiastočného zatmenia, ktoré nastáva už počas dňa pod obzorom. Zvýhodnení budú pozorovatelia na západe nášho územia. Je to posledné zatmenie tohto ...

Žena už nikdy nevkročí do trnavskej reštaurácie: Problémy s účtom, potom to zaklincoval majiteľ

7:32
TRNAVA - Užívateľka opísala mimoriadne nepríjemnú skúsenosť, ktorú si odniesla z jednej trnavskej reštaurácie. Nielenže im čašníčka údajne odmietla dať poriadny účet, ale ešte im mal vynadať aj samotný majiteľ. Nuž, tomu sa hovorí podnikanie na slovenský spôsob.

NKÚ pri kontrole identifikoval viaceré nedostatky v rámci NDS a ZSSK

7:32
BRATISLAVA - Najvyšší kontrolný úrad zistil viacero nedostatkov pri nakladaní s verejnými financiami v NDS a ZSSK.

Zima ani zďaleka nekončí: Pripravte sa na poriadne mrazy, varujú meteorológovia

20:11
BRATISLAVA - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami vo väčšine krajov na Slovensku. Teplota môže na Slovensku s výnimkou západu krajiny klesnúť na -15 až -19 stupňov Celzia.

Glváč posielal Zsuzsovej svoje selfie, aj z parlamentu: Dvojica sa mala osobne stretnúť

17:18
BRATISLAVA - Podpredseda Národnej rady SR za Smer-SD Martin Glváč podľa Denníka N komunikoval s Alenou Zsuzsovou obvinenou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

V procese riešenia podnesterského konfliktu chýba vízia, tvrdí Lajčák

16:10
KIŠIŇOV/BRATISLAVA - Proces riešenia podnesterského konfliktu v Moldavsku bude v tomto roku pokračovať dokončovaním balíka ôsmich praktických opatrení zameraných na zlepšenie života obyvateľov.

Minister práce Richter po brexite neočakáva negatívne dopady na slovenský pracovný trh

15:01
BRATISLAVA - Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter (Smer-SD) neočakáva, že by po odchode Veľkej Británie z Európskej únie, teda po brexite, nastali nepriaznivé dopady na pracovný trh na Slovensku.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes