Topky.sk

URL:

http://www.topky.sk

Katalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publikuje:

36,7 položek/den

Zápach v Ružomberku môže byť minulosťou: Papierne začali realizovať viaceré opatrenia

22:28
RUŽOMBEROK - Ružomberský celulózovo-papierenský podnik Mondi SCP začal robiť opatrenia proti výpadkom systému spaľovania zapáchajúcich látok. Podľa vedúcej oddelenia životného prostredia v závode Marianny Matajovej to spoločnosť bude stáť desaťtisíce až stotisíce eur.

Výbor pre európske záležitosti bude rokovať o odmietnutých miliónoch na rekonštrukciu letísk

22:28
BRATISLAVA - Parlamentný výbor pre európske záležitosti má vo štvrtok (21. 3.) hovoriť o obrannej spolupráci s USA. Informovala o tom podpredsedníčka výboru Katarína Cséfalvayová (Most-Híd) s tým, že bude trvať na napĺňaní záväzkov, ku ktorým sa v roku 2016 prihlásili predseda parlamentu Andrej Danko, minister obrany Peter Gajdoš (obaja SNS) a tiež predseda Výboru pre európske záležitosti Ľuboš...

Zranenie lyžiara v Západných Tatrách: Po páde mu na pomoc prišiel vrtuľník

21:53
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Leteckí záchranári pomáhali v stredu popoludní 50-ročnému lyžiarovi, ktorý sa pošmykol a spadol v oblasti vrchu Poľská Tomanová v Západných Tatrách.

Očakávaná rekonštrukcia Rooseveltovej nemocnice: Lekári jasne vyjadrili svoje stanovisko

20:42
BANSKÁ BYSTRICA - Tridsať prednostov kliník a primárov oddelení Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici zverejnilo v stredu na webovej stránke nemocnice vyhlásenie, v ktorom podporujú rekonštrukciu tohto zdravotníckeho zariadenia. Vláda ešte v januári schválila na tento účel viac než 100 miliónov eur. Vyhlásením reagujú na tvrdenia odporcov obnovy, ktorí za tie peniaze uprednost...

Rado nemohol voliť svojho favorita vo voľbách: Všetko mal naplánované, zhatila mu to táto drobnosť

20:07
BRATISLAVA – Viac ako dva milióny občanov v sobotu prišli k volebným urnám, aby rozhodli o tom, ktorý z prezidentských kandidátov bude päť rokov rozhodovať o našej krajine. Mienil tak učiniť i Rado, nebyť trpkej skúsenosti so Slovenskou poštou. Tá mu podľa jeho slov neumožnila vyzdvihnúť si svoj volebný preukaz.

Fico sa vysťahovať neponáhľa: Štát je dnes vlastníkom bytu, v ktorom bývam

18:24
BRATISLAVA - Predseda strany Smer-SD Robert Fico si podľa vlastných slov počká na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty v súvislosti so svojím odsťahovaním z bytu podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorého minulý týždeň odsúdili.

Protest proti okliešteniu slobody na internete: Slovenská Wikipédia bude zajtra nedostupná!

18:24
BRATISLAVA – O odstavení slovenskej Wikipédie na 24 hodín rozhodli redaktori slovenskej Wikipédie a združenie Wikimedia Slovenská republika, ktoré zastrešuje jej offline aktivity. Ide o protest proti článkom smernice obmedzujúcim kreatívne vyjadrovanie sa a prístup k informáciám.

Zahraničné reťazce tlačia na podstielkové chovy: Hydinári sa obávajú likvidácie domácich

18:24
NITRA - Únia hydinárov Slovenska sa obáva negatívnych dopadov, ktoré môže so sebou priniesť tlak zahraničných obchodných reťazcov na zvyšovanie ponuky vajec z podstielkových chovov. Niektoré zahraničné reťazce už v priebehu minulého roka deklarovali, že od roku 2025 nebudú vo svojich prevádzkach predávať vajcia z klietkových chovov. V ponuke budú mať iba vajcia podstielkové, z voľných výbehov a...

Lesy SR sú ochotné znížiť ťažbu v okolí Bratislavy: Nebude to však zadarmo

17:49
BRATISLAVA - Štátny podnik Lesy SR je otvorený zníženiu ťažby a zintenzívneniu rekreačných funkcií lesov v Bratislave a jej okolí. Pripomína však, že finančné kompenzácie bude musieť zabezpečiť Bratislava a jej mestské časti. Vyhlásili to zástupcovia Lesov SR po tom, čo bola vo Zvolene prezentovaná štúdia k posúdeniu dosahov zmeny hospodárenia v lesoch v okolí hlavného mesta. Analýza prináša se...

Zajtra nám protestne vypnú Wikipediu: Je to dôvod na paniku?

17:49
BRATISLAVA - Sú veci, ktoré by nemali ostať nepovšimnuté. Jednou z nich je (ne)zmyselná smernica Európskeho parlamentu a rady o autorskom práve. Slovenská, česká a nemecká Wikipédia sa rozhodli vyjadriť svoj nesúhlas jednodňovým protestom, ktorý sa bude konať práve 21. marca.

Sledovaný megaproces so sátorovcami sa skončil: Rozsudok padne už o pár dní

17:49
BANSKÁ BYSTRICA - Záverečnými rečami obžalovaných a ich obhajcov sa dnes v Banskej Bystrici skončilo hlavné pojednávanie so zločineckou skupinou zvanou „sátorovci“. Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vyhlási rozsudok v pondelok 25. marca o 13. hodine v Ústave na výkon väzby v Banskej Bystrici, kde sa pojednávanie konalo.

Výjazdové rokovanie vlády v Lipanoch: Okres Sabinov dostane vyše miliónovú injekciu

17:14
LIPANY - Vláda počas svojho stredajšieho výjazdového rokovania v Lipanoch rozdelila medzi obce sabinovského okresu a mestá Lipany a Sabinov sumu 1,1 milióna eur, ktorá má byť uvoľnená do 30. apríla. Ide o prostriedky z rozpočtovej rezervy pre okres Sabinov, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté okresy.

FOTO Protidrogový záťah na Spiši: Polícia obvinila dve osoby, hrozí im až 10-ročné väzenie

16:39
SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Polícia obvinila z drogovej trestnej činnosti dve osoby zo Spiša. Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová informovala o tom, že mužov vo veku 24 a 32 rokov z okresu Spišská Nová Ves zadržali počas pondelkovej (18. 3.) policajnej akcie.

Finančná správa klepla po prstoch predajcovi ojazdených áut: Na krku má státisícovú škodu

16:05
TRNAVA - Kriminalisti finančnej správy zasahovali v Trnavskom kraji u predajcu najmä s ojazdenými vozidlami. Podozrivý je z porušovania daňových predpisov v oblasti DPH s predpokladanou škodou viac ako 700 000 eur.

Nekonečný príbeh tunela Višňové: Opozícia ostro kritizuje postup Érseka aj NDS

16:05
BRATISLAVA - Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) a minister dopravy a výstavby Arpád Érsek pri stavbe úseku diaľnice D1 s tunelom Višňové namiesto hľadania riešenia ako stavbu dokončiť čo najskôr a najlacnejšie, hľadali spôsob ako dostať zhotoviteľa von zo stavby. Uviedol to v stredu poslanec Národnej rady SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre dopravu Miroslav Ivan s tým, že...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes