15
new stories - click to show

TERAZ.sk

Description:

TERAZ.SK - spravodajský portál

URL:

http://www.teraz.sk

Catalog:

Kultúra

Publishes:

5.2 items/day

Autor opery Peter a Lucia, Miroslav Bázlik, sa dožíva 90 rokov

7:55
Vo svojej tvorbe nadviazal Miroslav Bázlik na Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina a Johannes Brahmsa.

BAFTA: Krajina nomádov zvíťazila v kategóriách najlepší film aj réžia

6:50
Sošku za najlepšiu filmovú hudbu si odniesli Jon Batiste, Trent Reznor a Atticus Ross, ktorí sa podieľali na animovanej snímke Duša režiséra Petea Docter.

Pre rómskeho umelca M. Ráca bol minulý rok najúspešnejším v kariére

17:57
Jeho abstraktné maľby mohli napriek celosvetovej pandémii obdivovať na slovenských ambasádach v metropolách Kanady, Rumunska i Bulharska.

Hudobník Nikitin: Wayne Shorter je pre mňa hudobný mág

11:25
Album tvorí osem skladieb, prináša viacero kompozícii amerického saxofonistu Waynea Shortera, ktorému autori albumom vzdali poctu.

Skupina Twenty One Pilots zverejnila nový singel Shy Away

10.April
Nahrávky z albumu predstavia prostredníctvom globálnej akcie Twenty One Pilots – Livestream Experience, ktorá sa uskutoční v deň vydania albumu.

Vo veku 50 rokov zomrel raper DMX

9.April
Raper, ktorý bol v poslednom čase známy najmä pre porušovanie zákonov a dlhoročnú drogovú závislosť, zomrel v kruhu svojich najbližších.

Vo veku 89 rokov zomrel český textár František Řebíček

9.April
Medzi jeho najznámejšie diela patria texty k piesňam Céčka, sbírá céčka a Colu, pijeme colu z repertoáru Michala Davida, napísal tiež text k piesni Už mi lásko není dvacet let.

Slovenský komorný orchester pozýva na koncert bez publika

9.April
V interpretácii Slovenského komorného orchestra zaznie na úvod koncertu Serenáda D dur Serenata notturna, KV 239 Wolfganga Amadea Mozarta.

Štartuje nakrúcanie záverečnej časti minisérie Mária Terézia

9.April
Finále série Mária Terézia pripravuje RTVS do vysielania ako súčasť tohtoročnej vianočnej vysielacej štruktúry.

Prvá covidová hra v GUnaGU čaká ako zakliata princezná na zobudenie

9.April
Klimáček potvrdzuje, že pandémia ovplyvnila aj tvorbu divadelných hier a autori si trúfnu zakomponovať tému ochorenia COVID-19 aj do predstavení.

Slovenské banské múzeum eviduje za rok 2020 pokles tržieb

9.April
Z pohľadu návštevnosti pandémia poznačila najmenej expozíciu na Starom zámku, ktorý v roku 2020 navštívilo len o 7 percent menej turistov ako v roku 2019.

HISTÓRIA ANKETY ZLATÝ SLÁVIK: Rok 1963

9.April
Ocenenie najlepšia pesnička roka 1963 získala autorská skladba semaforskej dvojice Jiří Suchý a Jiří Šlitr Oči sněhem zaváté v podaní Karla Gotta.

Martin Harich so skupinou For You prichádzajú s novinkou

9.April
Videoklip ku skladbe nakrúcal Rajmund Petrík a režírovali ho všetci speváci. Nakrúcali v Liptovskom Mikuláši v kaviarni Arch caffé, na Liptovskej Mare a pri vodnej nádrži Domaša.

Atlasu rómskych komunít hrozia súdne spory

9.April
V roku 2019 vyšla už tretia verzia štúdie, prvý Atlas rómskych komunít vyšiel v roku 2004, druhý v roku 2013.

V júli vyjde Princeov dosiaľ nezverejnený album Welcome 2 America

8.April
Prince počas svojej kariéry bojoval s hudobnými vydavateľstvami a množstvo svojich nahrávok uchovával v komplexe vlastného nahrávacieho štúdia Paisley Park neďaleko mesta Minneapolis.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes