TERAZ.sk

Description:

TERAZ.SK - spravodajský portál

URL:

http://www.teraz.sk

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

36.5 items/day

Dlhy niektorých krajín sú vyššie, ako sa čakalo, kvôli úverom Číny

17:43
Aj investorom nekompletné informácie sťažujú investičné rozhodnutia. Môžu tak podhodnotiť mieru rizika pri poskytovaní peňazí takýmto krajinám.

Počet zamestnancov v potravinárstve klesol

16:01
Najvýraznejšie zvýšenie počtu zamestnancov sa v 1. štvrťroku 2019 zaznamenalo v odvetví spracovania a konzervovania ovocia a zeleniny, kde sa počet medziročne zvýšil o 8,4 %.

Nedostatočná kapacita sietí ohrozuje Švédsko v podpore elektromobility

15:25
A hoci Švédsko v minulom roku stále vyvážalo viac ako 10 % svojej produkcie elektriny, jeho starnúca sieť má problémy dostať energiu tam, kde je najviac potrebná.

Niektoré projekty investičnej banky narúšajú klimatické ciele EÚ

14:50
Experti analyzovali výdavky EIB na projekty v oblasti zemného plynu a dospeli k záveru, že banka potrebuje urýchlene odkloniť financovanie z fosílnych palív na obnoviteľné zdroje.

Účinok opatrení NBS nebol dosiaľ taký, ako sa očakávalo, tvrdí NARKS

14:50
Podľa Jakabíkovej od 1. júla tohto roka si bude môcť iba 20 % nových žiadateľov o úver pokryť úverom 80 až 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

IT Asociácia Slovenska prijala iniciatívu o transparentnosti

14.June
Iniciatíva navrhuje opatrenia, ktoré prinesú výrazné obmedzenie možností pre neetické správanie a netransparentnosť pri verejných IT súťažiach.

Ceny ropy vzrástli zhruba o 1 %, za týždeň sa však očakáva pokles

14.June
V piatok na ceny ropy zapôsobili informácie o štvrtkových útokoch na dva tankery v Ománskom zálive neďaleko Hormuzského prielivu.

Ropní giganti podporia po stretnutí s pápežom zdaňovanie emisií

14.June
Predstavitelia ropného priemyslu sa s pontifikom stretli v piatok na záver dvojdňovej konferencie, ktorá sa pod názvom Transformácia energetiky a náš spoločný domov konala vo Vatikáne.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes