TA3

URL:

http://www.ta3.com

Catalog:

Šport

Publishes:

10.7 items/day

Futbalisti Schalke opäť trénujú, majú však striktné pravidlá

23:47
Futbalisti Schalke sa ako jedni z mála v Európe vrátili do tréningového procesu. Počas uplynulého týždňa cvičili spolu online ako aj ostatné tímy, no tréner Wagner nastavil striktné pravidlá, ktoré im umožňujú aj návrat na trávnik.

Osem skrutiek a implantát. Náš úspešný kanoista si zlomil nohu

23:47
Náš najúspešnejší rýchlostný kanoista Erik Vlček zrejme nebude v dobrom spomínať na karanténu po príchode z kempu v Kalifornii. Počas nej si totiž nešťastne zlomil nohu.

Plavci sa môžu pripravovať iba na suchu, čakajú ich zmeny

22:38
Plaveckú sezónu čakajú zmeny. Nielen aktuálnu, ale pre preloženie olympijských hier s určitosťou, aj tú budúcu. Najväčším problémom pre plavcov však naďalej ostáva to, že niekoľko týždňov sa môžu pripravovať iba na suchu.

Tour de France bude jedine s divákmi, vyhlásil Prudhomme

20:54
Cyklistické preteky Tour de France sa bez divákov konať nebudú. Vyhlásil to ich riaditeľ Christian Prudhomme, ktorý odmietol myšlienku predloženú francúzskou ministerkou športu. Šéf tour zároveň informoval, že sa snaží zachovať pôvodný dátum štartu. O prípadnom odložení pretekov sa bude rozhodovať 15. mája.

UEFA chce sezónu dokončiť, predčasný koniec by stál milióny

20:54
Európska futbalová únia naďalej trvá na tom, aby sa pohárové súťaže na starom kontinente dohrali. Prípadný predčasný koniec Ligy majstrov či Európskej ligy by znamenal pre kluby aj UEFA straty vo výške desiatok miliónov eur.

Čo bude s olympijskou kvalifikáciou? Jej budúcnosť je nejasná

20:54
Po zrušení svetového šampionátu v hokeji je naďalej otázne, čo bude s olympijskou kvalifikáciou, ktorá mala byť koncom augusta v Bratislave. V čase pandémie je budúcnosť tohto turnaja stále nejasná.

Navrátilovú zrušenie Wimbledonu neprekvapilo

19:44
Svetový šport prišiel o ďalšie významné podujatie. Organizátori tenisového Wimbledonu v stredu oznámili, že turnaj sa tento rok neuskutoční. K tejto správe sa vyjadrila aj deväťnásobná víťazka najstaršieho tenisového turnaja na svete Martina Navrátilová.

Hokejista A. Liška o tréningoch počas pandémie a podpise zmluvy

19:44
Adam Liška má za sebou vydarenú sezónu v tíme KHL Severstaľ Čerepovec, ktorý aj naďalej prejavil záujem o jeho služby. 20-ročný útočník mohol byť v tomto období v tréningovom kempe, ktorý minulý rok hráči využili pred samotnou prípravou na MS.

Bývalý tréner vo funkcii splnomocnenca končí, odvolala ho vláda

18:35
Vláda odvolala splnomocnenca pre mládež a šport Dušana Galisa. Urobila tak na návrh predsedu vlády Igora Matoviča. Galis bol splnomocnencom pre mládež a šport aj počas vedenia rezortu ministrom školstva Jánom Mikolajom v rokoch 2006 až 2010.

Otázniky visia aj nad EYOF 2021 v Banskej Bystrici

18:35
Pre aktuálnu situáciu vo svete si musia mnohé športové podujatia hľadať nové termíny uskutočnenia. Otázniky momentálne visia aj nad Európskym olympijským festivalom mládeže v Banskej Bystrici.

Presunutie olympiády prijala aj naša bedmintonistka Repiská

16:58
Preloženie olympiády na budúce leto zasiahlo aj naše bedmintonistky. Slovenská reprezentantka Martina Repiská vyjadrila, rovnako ako ostatní športovci, pochopenie tomuto rozhodnutiu.

Tatran Prešov letnú sezónu pre koronavírus neodštartuje

15:27
Po zrušení súťažného ročníka Slovenským zväzom hádzanej ukončil svoje tohtosezónne pôsobenie aj Tatran Prešov. Letnú prípravu by mali Šarišania odštartovať na začiatku letných prázdnin, už bez trojice hráčov, s ktorými klub ukončil spoluprácu.

Španieli chystajú pravidlá pre návrat klubov do normálneho režimu

14:44
Predstavitelia španielskej futbalovej La Ligy pripravujú protokol, ktorý budú musieť kluby splniť, aby mohli opäť začať fungovať v normálnom režime. Zahŕňa krátke obdobie prípravy a intenzívnu zdravotnú kontrolu hráčov, ich rodinných príslušníkov a zamestnancov klubov.

Koronavírus zasiahol i Wimbledon, organizátori ho zrušili

2.April
Po Roland Garros zasiahol koronavírusový osud aj tenisový Wimbledon. Najslávnejšie Grandslamové podujatie sa na londýnskej tráve v tomto roku neuskutoční.

Vladivostok končí v KHL, financie pre klub išli na boj proti nákaze

2.April
Ruský hokejový klub Admiral Vladivostok, ktorého dres obliekal aj Martin Bakoš, nebude v sezóne 2020/2021 pôsobiť v KHL. Ministerstvo športu Prímorského kraja, totiž presmerovalo financie, pôvodne určené pre Admiral, na boj proti koronavírusu.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes