15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Postoj.sk

Popis:

Čítajte nové profesionálne médium, ktoré vyznáva konzervatívne hodnoty. Naša skúsená redakcia prináša každý deň kvalitné články na témy, o ktorých sa mlčí.

URL:

https://www.postoj.sk/

Katalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publikuje:

8 položek/den

Prešovský kraj musí vrátiť 1,5 milióna eur z eurofondov a štátneho rozpočtu

17:08
za projekt obnovy cesty vo Vysokých Tatrách. Vyplýva to z dohody o splátkach v Centrálnom registri zmlúv. Veriteľom je ministerstvo investícií.

Dni ministerstva vnútra budú stáť viac ako pol milióna eur

16:37
. Organizačne ich zabezpečí firma Lifepark, ktorá sa podieľala aj na roadshow rezortu vnútra Na vlastnej koži či na cyrilo-metodských oslavách v réžii Úradu vlády.

Výskyt škodcu krasoňa jaseňového je po Maďarsku oficiálne potvrdený už aj na Slovensku

16:04
. Prvý záchyt 18 dospelých jedincov škodcu bol v obci Streda nad Bodrogom v okrese Trebišov, v súčasnosti sa škodca vyskytuje už v 22 katastrálnych územiach juhu východného Slovenska.

V stanici Bratislava-Nové Mesto sa vykoľajil vozeň.

12:19
Došlo k tomu počas bežného posunu súpravy ZSSK. V dôsledku udalosti meškal jeden vlak, inak pravidelná osobná doprava nebola ovplyvnená.

SaS kritizuje nitrianskeho župana Branislava Becíka za rozsiahlu kampaň, ktorá je podľa strany financovaná z verejných zdrojov.

11:47
Župan si tri mesiace pred voľbami objednal desiatky billboardov, citylightov, celostránkových inzerátov a viac ako 1,5 milióna výtlačkov novín. Celková hodnota kampane stojí viac ako 180-tisíc eur.

Marta Šimečková za roky 2018 až 2022 vložila do OZ Fórum o 1500 eur viac, ako z neho dostala

10:11
na odmenách a všetkých ostatných úhradách vrátane platieb, ktoré za ňu realizovala zo svojich účtov Andrea Puková. Uviedol to Šimečkovej obhajca Matúš Harkabus.

Marián Porvažník sa doťahuje na Rastislava Trnku, kandidáta opozície by volilo 26 percent ľudí, zatiaľ čo súčasný košický župan

21.července
Tretí kandidát, poslanec Hlasu Igor Šimko, ktorého podporuje aj Smer, by získal takmer 11 percent hlasov.

Penta by po kúpe Unionu ovládala mimoriadne veľkú časť zdravotníctva

21.července
, varuje KDH. Upozorňuje, že skupina vlastní významnú časť nemocníc, polikliník, lekární aj distribúcie liekov.

Klienti cestovnej kancelárie Solvex majú zákonnú ochranu

21.července
, uviedla Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) v reakcii na ohlásenú platobnú neschopnosť spoločnosti.

„Nechcel som ako Matovič robiť rozdávačky a uplácať ľudí.

21.července
Pre mňa je hodnotné, aj keď sa v dedine stretnem s piatimi obyvateľmi. Oni to povedia ďalším vo svojom okolí...“ vraví Branislav Gröhling o svojej kampani. Je to formát vhodný pre stranu, ktorá je dlho označovaná za elitársku pre mestských voličov? A je to prirodzené pre Gröhlinga, ktorý nepôsobí ako politik do terénu a do dedinskej krčmy?

Béla Bugár neodporúča Maďarskej aliancii, aby išla do predvolebnej koalície s PS.

20.července
„Podľa mňa s Progresívnym Slovenskom ísť nemôžu. Stratia voličov, lebo je tam nenávisť proti progresivizmu, proti LGBTI, to je najväčší problém,“ hovorí v Postoj TV expredseda Mosta-Híd s tým, ževoliči Aliancie boli takto vychovaní. Samostatne sa podľa Bugára však Maďari do parlamentu nedostanú.„S KDH, poprípade s Demokratmi by to šlo. Ale KDH si asi ťažko sadne s nimi k stolu,“ a vysvetľuje preč…

Milan Krajniak nebude kandidovať za bratislavského župana.

20.července
Líder strany Konzervatívci – Kresťanská únia to oznámil na sociálnej sieti s tým, že nechce trieštiť podporu stredopravých strán.
© 2000-2026 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes