15
new stories - click to show

Obecné noviny

URL:

http://www.obecne-noviny.sk/

Catalog:

Z domova

Publishes:

8.2 items/day

Na sídlisku Sásová slávnostne otvorili zrekonątruovaný vnútroblok

8:01
Na banskobystrickom sídlisku Sásová v sobotu podvečer slávnostne otvorili komplexne zrekonštruovaný vnútroblok medzi ulicami Tatranská, Sitnianska a Strážovská. Okrem kultúrno-športového programu sa obyvatelia sídliska dočkali aj slávnostného spustenia novej fontány.

Sezónu výletných vlakov v TTSK odątartujú jazdou z Bratislavy do Holíča

2.July
Sezónu výletných vlakov v rámci Trnavského kraja odštartuje v sobotu jazda historickou mašinkou z Bratislavy cez Malacky do Holíča. Výletný vlak Mária Terézia vyráža v sobotu o 9.10 h z bratislavskej hlavnej stanice.

Župa vyzvala vládu, aby pomohla strategickým podnikom cez envirofond

2.July
Zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja dnes schválilo výzvu adresovanú vláde, na prehodnotenie rozdeľovania peňazí z envirofondu pre strategické podniky, ktorých prevádzka je energeticky náročná a teda ju významne ovplyvňujú ceny elektriny. Na území kraja sa nachádzajú hneď tri.

Leto na Oravskom hrade začne s grófom Drakulom

2.July
Leto na Oravskom hrade začne s grófom Drakulom. Návštevníci ho budú môcť stretnúť na nočnej prehliadke v piatok o 20.30 h. Informovalo tom Oravské múzeum.

Výstavbu priemyselného parku vo Fiľakove podporí župa 400-tisíc eurami

2.July
Poslanci Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja schválili podporu pre projekt priemyselného parku vo Fiľakove. Do projektu vloží župa 400-tisíc eur a spoločne s mestom apeluje na ministerstvá, aby hľadali zdroje na podporu tejto investície aj oni.

Združenie miest a obcí Liptova sa stretlo v Závažnej Porube

2.July
V priestoroch Chaty Opalisko zástupcov samospráv z okresu Liptovský Mikuláš privítal starosta Závažnej Poruby Pavel Beťko. Vo štvrtok 30. júna 2022 rokovanie Združenia miest a obcí Liptova viedol jeho podpredseda a starosta obce Podtureň Marián Vojtík.

Preąovské Diridonky sú majsterky Európy

2.July
Prešovské mažoretky Diridonky majú obrovský dôvod na radosť. Na majstrovstvách Európy v chorvátskom Zadare dosiahli vynikajúce úspechy.

Výstavba Rázsoch má stáť 281 miliónov, nemocnica v Martine 330 mil. eur

2.July
Výstavba hrubej stavby bratislavskej univerzitnej nemocnice na Rázsochách má stáť 281 miliónov eur, má mať 653 lôžok. Postavenie martinskej univerzitnej nemocnice so 660 lôžkami si vyžiada 330 miliónov eur.

Vláda schválila harmonogram úloh pre jesenné spojené komunálne voľby

2.July
Úlohy a lehoty ich plnenia orgánmi štátnej správy i samosprávy sú predmetom Harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb do orgánov samosprávy obcí a volieb do orgánov samosprávnych krajov, ktorý v utorok 28. júna 2022 schválila vláda.

ÚMS k financovaniu nemocníc z Plánu obnovy

2.July
Zdravotníctvo je jednou z kľúčových priorít Plánu obnovy, na ktorú je vyčlenených celkovo 1,53 mld. eur. Z tohto balíka takmer miliarda smeruje na investície do modernizácie budov a technického vybavenia nemocníc.

Pltníci sa s obcou nedohodli, vozia vąak turistov a obrátia sa na súd

1.July
Pltníci z Prielomu Dunajca sa s obcou Lesnica stále nedohodli, aj napriek tomu však vozia turistov a obci platia poplatok desať eur za každý prechod cez prístupovú cestu pri Chate Pieniny.

Mesto začne rekonątruovať ąk lku na Mierovej, práce potrvajú 16 mesiacov

1.July
Mesto Svit má už dlhodobo problém s kapacitou, ale tiež s nevyhovujúcim stavom kuchyne v predškolských zariadeniach. V najbližších týždňoch sa však začne s rekonštrukciou aj prístavbou materskej školy (MŠ) na Mierovej ulici, čo má situáciu zlepšiť.

Prímestské autobusy prechádzajú do prázdninového režimu

1.July
Prímestská autobusová doprava v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) bude od piatka 1. júla do 2. septembra zabezpečovaná v režime školských prázdnin.

So zberom kuchynského odpadu začnú v auguste v Rači

1.July
So zberom kuchynského bioodpadu sa v Bratislave postupne od augusta začne aj v mestskej časti Rača. Bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) by mala odvetrávacie kuchynské košíky a kompostovateľné vrecká distribuovať od 15. do 27. augusta.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes