Obecné noviny

URL:

http://www.obecne-noviny.sk/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

5,8 položek/den

Radnica dopláca za reątituované byty niekoľko tisíc eur mesačne

0:06
Trnavskej radnici sa nepodarilo v zákonnej lehote do konca roka 2016 poskytnúť bytovú náhradu všetkým nájomníkom reštituovaných bytov, a tak aktuálne musí uhrádzať ich majiteľom rozdiel medzi regulovaným a komerčným nájomným.

Aj v Banskej ©tiavnici plánujú spustiť kompostáreň a zber bioodpadu

16:14
V Banskej Štiavnici plánujú od júla spustiť kompostáreň a zber bioodpadu vrátane kuchynského odpadu z domácností v obytných domoch, vďaka čomu by sa mala v meste zásadne zvýšiť úroveň vytriedenia komunálneho odpadu.

V meste pokračujú s programom na rozvoj cyklistickej dopravy

16:14
Samospráva Dunajskej Stredy pokračuje s programom na rozvoj cyklistickej dopravy a momentálne pripravuje plochy pre umiestnenie dvoch stanovíšť pre bicykle.

Obec chce vybudovať detské ihrisko z dotácie, rekonątruuje i ąk lku

16:14
Obec Horný bar v Dunajskostredskom okrese získala dotáciu na vybudovanie detského ihriska vo výške 8500 eur cez program na podporu športu prostredníctvom Úradu vlády SR.

V Senici pripravujú investície vo výąke takmer tri milióny eur

16:14
Pripravovaným rozpočtom na rok 2019 a informatívnym rozpočtom na roky 2020 a 2021 sa zaoberalo marcové zasadnutie Mestskej rady Senice. Mesto v súčasnosti funguje v rozpočtovom provizóriu. Informovala o tom prednostka Mestského úradu (MsÚ) v Senici Katarína Vrlová.

Na drevenom kostolíku treba opraviť strechu, obec hľadá peniaze

16:14
Obec Hraničné v Ľubovnianskom okrese sa môže popýšiť veľkým skvostom - Rímskokatolíckym kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Spolu s tamojšou cirkvou momentálne hľadá finančné prostriedky na jeho obnovu, opravu potrebuje najmä strecha.

V Handlovej začali s realizáciou pilotného projektu kompostovania

16:14
Samospráva Handlovej začala v týchto dňoch s realizáciou pilotného projektu kompostovania. Približne mesiac bude zabezpečovať zber konárov, v apríli odovzdá obyvateľom rodinných domov nádoby na bioodpad. Informovala o tom Jana Oswaldová z komunikačného oddelenia handlovského mestského úradu.

Čaká dohodu o plastovom odpade rovnaký osud ako dohodu o otepľovaní Zeme?

13:52
Plastový odpad bol ešte pred minulotýždňovým zasadnutím Environmentálneho zhromaždenia OSN v kenskom Nairobi (od 11. do 15. marca) označený za globálnu hrozbu. Zároveň globálnu petíciu za „Koniec plastov v prírode (No plastics in nature)“ podpísalo počas prvých troch týždňov vyše 250-tisíc ľudí.

Rozbicyklujme Žilinu! Koncom marca ątartuje žilinský bikesharing

13:52
Dlho očakávaný systém zdieľaných bicyklov v Žiline pod značkou BikeKIA bude slúžiť obyvateľom a návštevníkom mesta od piatka 29. marca 2019. Žilinská samospráva slávnostne spustí nový systém o 15-tej hodine na Námestí Andreja Hlinku.

Mestské múzeum predstaví krásu slovenských národných parkov

16.března
Krásu prírody národných parkov, jaskýň, vzácnych chránených rastlín a živočíchov predstaví výstava Národné parky, Biodiverzita Slovenska. Sprístupnená bude v Mestskom múzeu v Zlatých Moravciach, ktoré je pobočkou Ponitrianskeho múzea.

Envirorezort podporí nákup elektromobilov i zatepľovanie budov

16.března
Ministerstvo životného prostredia SR odvčera (15. marca) prostredníctvom Envirofondu prijíma žiadosti na získanie dotácií v oblasti elektromobility a zvyšovania energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zatepľovania.

V rámci Svetového dňa vody bude VVS bezplatne analyzovať vodu zo studní

16.března
Pri príležitosti Svetového dňa vody si ľudia z východného Slovenska budú môcť dať aj tento rok bezplatne skontrolovať vodu zo studne. Rozbory bude vykonávať Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) v zákazníckych centrách jednotlivých závodov 22. marca od 7. do 13. h.

M. Kaliňák: Slovensko by malo jeden volebný obvod nahradiť smimi

16.března
Systém jedného volebného obvodu, ktorý zaviedol ešte Vladimír Mečiar a ktorý mnohí politici kritizovali, by bolo načase zmeniť. Volebných obvodov by malo byť toľko, čo je samosprávnych krajov, teda osem. Myslí si to politológ a expert na samosprávu Michal Kaliňák.

Stále chceme kompostéry pre domácnosti vo Svidníku

15.března
Mestu Svidník bolo vo februári tohto roka doručené oznámenie o odstúpení od zmluvy na zakúpenie kompostérov pre rodinné domy.

Michalovce budú súčasťou zelenej siete, v meste vzniknú elektronabíjacie stanice

15.března
Michalovce budú súčasťou tzv. zelenej siete, v meste pribudnú dve elektronabíjacie stanice. Určené budú hlavne na potreby turizmu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes