Obecné noviny

URL:

http://www.obecne-noviny.sk/

Catalog:

Z domova

Publishes:

6.1 items/day

Univerzita Mateja Bela je partnerom Banskobystrického samosprávneho kraja

11:17
Banskobystrický samosprávny kraj bude užšie spolupracovať s Univerzitou Mateja Bela vo výmene informácií a vo výskume, ktorý je súčasťou aktívnej politiky župy.

Oblasť zdravotníctva bude pod drobnohľadom európskych kontrolórov

11:17
Kontrolóri zo Slovenska a Bieloruska sa zamerajú na kvalitu zdravotníctva a fungovanie zdravotníckych zariadení. V nasledujúcich rokoch vykonajú spoločné kontroly. Dohodli sa na tom predsedovia národných kontrolných inštitúcií K. Mitrík a L. Anfimov na spoločnom rokovaní v Minsku.

Historický vláčik op ť na Liptove

10:16
Už v sobotu 29. júna začína v Ružomberku prevádzka historického vláčika Korýtko s cyklovozňom. Jazdiť bude vo všetky prázdninové víkendy až do 1. septembra 2019, z hlavnej stanice v Ružomberku po Zápalkáreň - v blízkosti výpadovky z mesta na Donovaly.

Letná dovolenka na Horehroní

10:16
Krásna krajina s rázovitými dedinami okolo horného Hrona leží takmer v srdci Slovenska. Rieka Hron, podľa ktorej je pomenovaný región Horehronie, pramení na južnom svahu majestátnej Kráľovej hole.

Župa by zvýąením nezdaniteľnej časti dane stratila 5 miliónov, chýbali by ąkolám

9:14
Prijatie novely zákona o zvýšení nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, ako ho v súčasnosti predložila v NR SR skupina poslancov, by pre Bratislavský samosprávny kraj (BSK) znamenalo stratu príjmov na úrovni 5 miliónov eur ročne.

Park na Holubyho a Hliníkovej ulici sa dočká revitalizácie

22.June
Poslanci Mestského zastupiteľstva v Nových Zámkoch dali na svojom júnovom rokovaní zelenú projektu, ktorého cieľom je revitalizácia parku na Holubyho a Hliníkovej ulici. Projekt vypracovalo občianske združenie (OZ) Za Nové Zámky, ktoré naň získalo ešte v marci grant.

Dve mestské ąk lky prejdú rozsiahlymi rekonątrukciami

22.June
V materských školách Čajakova a Trnavská zavládne počas letných prázdnin stavebný ruch. Obe škôlky získali na rozsiahle rekonštrukcie peniaze z eurofondov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. V MŠ na Čajakovej vznikne nová trieda, na Trnavskej pribudnú dve nové triedy a jedáleň.

Rekonątrukcia komunikácií je ukončená, v meste sú nové cyklochodníky

22.June
V Humennom pribudli po rekonštrukcii komunikácií tri nové cyklochodníky. Jeden je súčasťou rekonštruovaného chodníka s dĺžkou 1125 metrov na Mierovej ulici, dva lemujú cestu na Ulici SNP. Do užívania ich odovzdali minulý týždeň, informuje o tom samospráva na svojej internetovej stránke.

Mesto chce postupne postaviť stovky nájomných bytov

22.June
V Malackách by v budúcich rokoch malo vzniknúť niekoľko stoviek nájomných bytov. Ambiciózny plán samosprávy potvrdil pre TASR primátor okresného mesta v Bratislavskom kraji Juraj Říha.

Cesta rozprávkovým lesom s podtitulom Piráti zo Skotne

22.June
Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi vás pozývajú už na šiesty ročník obľúbeného podujatia, ktoré je určené pre deti a rodiny pod názvom Cesta rozprávkovým lesom.

Ochrane vtáčích území majú pom cť tri nové programy starostlivosti

22.June
Ochrana viacerých ohrozených vtáčích druhov sa má zlepšiť. Vláda v stredu schválila programy starostlivosti o tri chránené vtáčie územia (CHVÚ).

ŽSK spustil hlasovanie o projektoch na ochranu životného prostredia

22.June
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) spustil hlasovanie o projektoch na ochranu životného prostredia a verejnosť bude mať prvýkrát v histórii samosprávneho kraja možnosť rozhodovať v hlasovaní o pridelení grantov. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Odkazprestarostu.sk ocenil najlepąie samosprávy za rok 2018

22.June
Portál Odkazprestarostu.sk odovzdal 6. júna ocenenie Zlaté vedro ôsmim samosprávam, ktoré v roku 2018 dosiahli najlepšie výsledky v riešení podnetov a komunikácii s občanmi. Samosprávy pri hodnotení okrem týchto dvoch kategórií rozdelil aj podľa veľkosti.

Mesto postavilo v Prílepoch prvé ihrisko výlučne z vlastných zdrojov

22.June
V Zlatých Moravciach pribudlo prvé multifunkčné ihrisko, ktoré mesto postavilo výlučne z vlastných zdrojov. Radnica na jeho výstavbu vyčlenila zo svojho rezervného fondu 50 000 eur.

Návrh reformy verejnej správy bude čo najsk r, sľúbil nový ąéf ÚMS R. Rybníček

22.June
Hlavnou úlohou Únie miest Slovenska (ÚMS) bude čo najskôr pripraviť návrh reformy verejnej správy. Vyhlásil to novozvolený prezident únie Richard Rybníček. Primátora Trenčína na čelo ÚMS zvolili v piatok na 30. sneme ÚMS.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes