15
new stories - click to show

Obecné noviny

URL:

http://www.obecne-noviny.sk/

Catalog:

Z domova

Publishes:

7.7 items/day

V Trnave pilujú stromovú aleju na Rybníkovej ulici

16:06
Trnavská radnica začala počas víkendu s výrubom podstatnej časti stromov v najstaršej a jednej z mála kompaktných stromových alejí v meste. Podľa už skôr zverejnených zámerov má byť zlikvidovaných 59 topoľov bielych z celkového počtu 98. Stromy majú zhruba 70 rokov a lemovali rušnú Rybníkovú ulicu.

Žilinská župa po jubilejný desiatykrát ocenila osobnosti kraja

16:06
Laureáti najvyšších krajských ocenení za rok 2020 si v sobotu v Slovenskom komornom divadle v Martine prevzali Cenu a Pamätnú plaketu Žilinského samosprávneho kraja z rúk predsedníčky Eriky Jurinovej.

DEŇ KOMUNÁLU v Revúcej a Martine

15:11
Združenie miest a obcí Slovenska aj koncom minulého týždňa po dohode s regionálnymi združeniami realizovalo DEŇ KOMUNÁLU.

Lávky cez rieku Poprad sa budú meniť za nové

14:17
Správa mestských komunikácií (SMK) v Poprade každoročne monitoruje stav mostov, lávok pre peších a vykonáva ich údržbu. Pri obhliadkach sa im nepozdával stav šiestich lávok cez rieku Poprad od Alžbetinej ulice po Športovú ulicu pri AquaCity.

Kuchynský odpad budú v Partizánskom zbierať od dverí k dverám

13:22
Mesto Partizánske sa pripravuje na zavedenie zberu biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu (BRKO). Od júla ho bude zbierať systémom od dverí k dverám.

Centrum administrácie rozhodnutí a opravných prostriedkov SPF

11:34
Združenie miest a obcí Slovenska na základe rokovaní so Slovenským pozemkovým fondom bude priebežne informovať o metodickej pomoci pre samosprávy. Aktuálne dáva ZMOS do pozornosti informáciu k Centru administrácie rozhodnutí a opravných prostriedkov.

Stredná odborná ąkola vo Fiľakove sa m že pochváliť ąpičkovými dielňami

10:39
Spolu viac ako 1,1 milióna eur z dvoch projektov sa podarilo získať Strednej odbornej škole - Szakkӧzépiskola Fiľakovo. Z nich kompletne vynovila dielne praktického vyučovania, ktoré dnes slávnostne otvorili. Žiaci sa tak môžu vzdelávať na špičkových strojoch a získať lepšie uplatnenie v praxi.

Senec spustil monitoring zápachu, na ktorý sa ľudia posledné roky sťažujú

9:45
V Senci spustili monitoring zápachu. Na ten totiž v posledných rokoch eviduje mesto viaceré sťažnosti od obyvateľov.

Na vodozádržné opatrenia je z eurofondov alokovaných 90 miliónov eur

9:45
V najbližších šiestich rokoch je na vodozádržné opatrenia z eurofondov alokovaných 90 miliónov eur. Opatrenia sa však musia robiť koordinovane, v súlade so zákonom a s riadnou kontrolou vodných stavieb. Uviedlo to tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

Tatranské kultúrne leto odątartujú viaceré podujatia

19.June
Vysoké Tatry po pauze v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 opäť vítajú turistov a návštevníkov. Od piatka do nedele (20. 6.) sa tam uskutoční kultúrny program pri príležitosti otvorenia Tatranského kultúrneho leta.

Liptovský Hrádok: Fontánka je op ť v jazierku

19.June
Súčasťou jazierka pri hrade a kaštieli v Liptovskom Hrádku je opäť aj fontánka. V piatok 18. júna 2021 ju nainštalovali pracovníci Odboru technických služieb Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Na vaąe otázky odpovedá organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI-PAK

19.June
Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.

Navýąenie IROP z REACT-EU schválené Európskou komisiou

18.June
Európska komisia schválila prvú tranžu z 242 miliónov eur, o ktoré sa bude navyšovať Integrovaný regionálny európsky program z protikrízového balíka REACT-EU. Na Slovensko príde prvý balík vo výške 195 miliónov eur.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes