Obecné noviny

URL:

http://www.obecne-noviny.sk/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

7,3 položek/den

V Stropkove plánujú v tomto roku viacero investičných aktivít

23:12
Mesto Stropkov plánuje v najbližších štyroch rokoch množstvo investičných aktivít. Najvýznamnejšou tohtoročnou investíciou financovanou z eurofondov bude podľa hovorcu radnice Petra Nováka projekt zníženia energetickej náročnosti budovy mestského úradu v celkovej výške takmer 750-tis.eur.

V Senici rokoval prvýkrát po voľbách klub starostov okresu

23:12
Prvýkrát po novembrových voľbách do samosprávy miest a obcí rokoval v stredu (16. 1.) na Mestskom úrade v Senici Klub starostov okresu Senica, ktorý je jedným z troch okresov tvoriacich Združenie miest a obcí (ZMO) Záhorie. TASR informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková.

Budovu obecného úradu v Chrenovci-Brusne zrekonątruovali za takmer 180-tis. eur

23:12
Budova obecného úradu v Chrenovci-Brusne (okres Prievidza) prešla väčšou rekonštrukciou. Prácami na objekte, kde sídlia aj požiarna zbrojnica a pošta, sledovala miestna samospráva zníženie jej energetickej náročnosti. Rekonštrukciou zabezpečila aj bezbariérový prístup do budovy.

Mesto má záujem vzdelávať ątudentov prostredníctvom 3D technológie

23:12
Vytvoriť lepšie podmienky na kvalitnú prípravu žiakov základných a študentov stredných škôl na zamestnanie v technických odboroch prostredníctvom nového vzdelávacieho programu s využitím technológie 3D tlače má záujem samospráva Prievidze.

V Nitre udelia ocenenia najlepąím dobrovoľníkom

23:12
Mesto Nitra v spolupráci s Nitrianskym centrom dobrovoľníctva (NCD) udelí aj tento rok ocenenia najlepším dobrovoľníkom.

Senica dobuduje cyklotrasy v meste za takmer 1,5 milióna eur

23:12
Mesto Senica plánuje v tomto roku v rámci generelu dopravy vybudovať cyklotrasy, ktoré súvisle prepoja železničnú stanicu s Kunovskou priehradou. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková.

PSK pom že pri rieąení problému s vodou a kanalizáciou v okrese Snina

23:12
Prešovský samosprávny kraj (PSK) pracuje na rozšírení vodovodnej a kanalizačnej siete v okrese Snina. Aktuálne na vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti plánuje krajská samospráva v tohtoročnom rozpočte vyčleniť 260-tis.eur.

V meste začali so samostatným triedením tetrapakov

19.ledna
V Handlovej začali v januári s triedením tetrapakov. Obyvateľom rodinných domov v tejto súvislosti zabezpečila radnica s mestskou spoločnosťou i oranžové obaly, kam majú tento druh odpadu odhodiť. Informovala o tom hovorkyňa Handlovej Jana Paulínyová.

Splnomocnenec vlády A. Ravasz rokoval s desiatkami rómskych starostov

19.ledna
Priority úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity a možnosti čerpania eurofondov na rôzne obecné projekty patrili k témam piatkového stretnutia splnomocnenca vlády Ábela Ravasza s tromi desiatkami rómskych starostov z celého Slovenska.

Víťazi prvých krňačkových pretekov slovenského pohára sú z Brezna

19.ledna
Posádka v zložení Pavol Zlúky a Peter Stieranka z Brezna zvíťazila na prvom podujatí v rámci tohtoročného Slovenského pohára v krňačkových pretekoch. Súťaž sa konala počas príjemného zimného počasia vo Valaskej v okrese Brezno. Celkovo pretekalo 40 posádok.

Je to na hrane, hovoria o novom rozsahu zimnej údržby poslanci MsZ

19.ledna
Novela cestného zákona, ktorá povinnosť postarať sa o odpratanie snehu a ľadu z chodníkov preniesla z majiteľov nehnuteľností na samosprávy, spôsobila i hlavnému mestu veľmi ťažko riešiteľnú situáciu.

Na sever Slovenska priąlo pomáhať viac ako 280 hasičov

19.ledna
Na severe Slovenska v sobotu pomáhalo s odstraňovaním následkov snehovej kalamity viac ako 280 hasičov. Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí (DHZO) smerovali do viacerých obcí na Orave, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Kraj vypovedal zmluvu o poskytovaní obedov 590 ąkolákom na Z© Bottova ul.

18.ledna
V priebehu školského roka, na konci októbra, vypovedal Trnavský samosprávny kraj vo svojej Strednej športovej škole Jozefa Herdu (predtým Športové gymnázium) v Trnave zmluvu o poskytovaní stravovania žiakom susediacej Základnej školy na Bottovej ulici.

Zemianske Kostoľany chcú vybudovať zberný dvor, reagujú tak i na legislatívu

18.ledna
Systém zberu vyseparovaných zložiek komunálneho odpadu v Zemianskych Kostoľanoch v okrese Prievidza sa má zlepšiť. Miestna samospráva to chce dosiahnuť vybudovaním zberného dvora.

Mesto odkúpi budovu ąkoly, zoberie si úver približne 1,1 milióna eur

18.ledna
Mesto Skalica odkúpi budovu, v ktorej sídli Základná škola Strážnická. Rozhodli o tom poslanci na svojom zasadnutí, ktoré sa konalo uplynulý týždeň.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes