Obecné noviny

URL:

http://www.obecne-noviny.sk/

Catalog:

Z domova

Publishes:

4.9 items/day

Rezort ąkolstva spúąťa zber údajov o priebehu diątančnej výučby a potrebách ąk l

14:30
Ukončený školský rok 2019/2020 bol pre deti, rodičov a učiteľov jedným z najnáročnejších. Vzdelávanie na diaľku prinieslo množstvo výziev a cenných skúseností.

Kniha Turca 2019 už pozná svojich víťazov

11:16
Turčianska knižnica v Martine, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, odovzdávala v stredu 3.6.2020 ocenenia 12. ročníka čitateľskej ankety o najzaujímavejšiu regionálnu publikáciu uplynulého roka „Kniha Turca 2019“.

V Žarnovici sa súťažilo o titul Železný hasič

10:30
Viac ako 60 účastníkov mal nultý ročník medzinárodnej súťaže Železný hasič, ktorá sa pod záštitou primátora mesta uskutočnila počas nedele v Žarnovici.

Európska iniciatíva "Podpora zamestnanosti mladých ľudí"

9:44
Európska komisia minulý týždeň prijala opatrenia na rozvoj potenciálu a podporu zamestnanosti mladých ľudí.

Preventívna kampaň polície "Nezabudni na mňa v aute"

8:47
Polícia prostredníctvom preventívnej kampane „Nezabudni na mňa v aute“ upozorňuje, aby sme nenechávali v letných horúčavách v zaparkovaných autách deti ani zvieratá.

Financovanie ąkolstva závisí od ekonomiky

8:01
Kancelária ZMOS v súvislosti s požiadavkami časti súkromných zriaďovateľov škôl na ich financovanie z rozpočtov samospráv v aktuálnom období zdôrazňuje, že dotácia pre týchto zriaďovateľov je rovnako ako celé financovanie originálnych kompetencií v školstve závislé od vývoja ekonomiky.

Zber odpadkov v lese a odątartovaný ątvormesačný duel influencerov

10.July
V rámci dlhodobej kampane „Vezmi si ma“, ktorou spoločnosť ENVI-PAK upozorňuje na znečistenie životného prostredia odpadmi, prichádza táto OZV s novou aktivitou. So súťažou dvoch travel blogerov, ktorí vyzývajú verejnosť, aby sa k nim pridala.

ZMOS robí prieskum zameraný na posudkovú činnosť

10.July
Združenie miest a obcí Slovenska realizuje ďalší prieskum. Aktuálny sa prioritne sústredí na posudkovú činnosť. Výkon zdravotných (lekárskych) a sociálnych posudkových činností je neoddeliteľnou súčasťou originálnej kompetencie sociálnych služieb, ktorá samosprávam prináleží od januára 2009.

Spustili rekonątrukciu pam tníka Slavín, zriadia v ňom aj múzeum

10.July
Jedna z hlavných dominánt Bratislavy, vojnový pamätník Slavín, prejde rozsiahlou rekonštrukciou za takmer dva milióny eur.

Meteorický roj Delta Aquaridy bude možné pozorovať od 12. júla do augusta

10.July
Meteorický roj Delta Aquaridy bude možné na oblohe pozorovať od 12. júla do 28. augusta. Od začiatku júla až do 15. augusta budú môcť ľudia pozorovať aj meteorický roj Alfa Kaprikornidy. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej akadémie vied (SAV) Monika Tináková.

Od mája m žu ľudia sledovať živý prenos hniezdenia vtákov

10.July
Od mája môžu ľudia sledovať živý prenos hniezdenia myšiarky ušatej, sokola myšiara či sokola červenonohého. Informovala o tom Lucia Deutschová z organizácie Ochrana dravcov na Slovensku.

Slováci dobre poznajú pojem občan EÚ aj svoje práva v Únii

10.July
Veľká väčšina Európanov (91 percent) pozná pojem "občan Európskej únie" a 65 percent uviedlo, že ho pozná a vie, čo znamená. Na Slovensku je tento pomer 95 k 78 percentám. Vyplýva to z nového prieskumu Eurobarometer o občianstve EÚ a demokracii, ktorý vo štvrtok zverejnila Európska komisia (EK).

Na kúpalisku otvorili informačné centrum s regionálnym pultom

10.July
Termálne kúpalisko v Dolnej Strehovej rozšírilo v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie svoje služby o novovybudované informačné centrum. Jeho cieľom je motivovať návštevníkov akvaparku k spoznávaniu ďalších kútov Novohradu.

V areáli hvezdárne čaká návątevníkov premietanie v letnom kine

9.July
Premietanie v letnom kine bude aj tohto roku jednou z aktivít, ktoré návštevníkom ponúkne Hvezdáreň Rožňava. Informovala o tom Anežka Kleinová z Gemerského osvetového strediska, ktoré premietanie organizuje.

Európska komisia: Letná hospodárska prognóza pre Slovensko

9.July
Európska komisia zverejnila Letnú hospodársku prognózu EÚ, podľa ktorej by Slovenské hospodárstvo malo klesnúť o 9 % v roku 2020. Oživenie by malo prísť v 2021 na úrovni 7,4 %.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes