15
new stories - click to show

Obecné noviny

URL:

http://www.obecne-noviny.sk/

Catalog:

Z domova

Publishes:

8.6 items/day

Teplo m jho domova je novou témou medzinárodnej umeleckej súťaže Zelený svet

16:54
Teplo nám prináša útulný komfort, keď vonku mrzne, prináša nám pocit pohody, keď sa vraciame z treskúcej zimy. Teplo domova má pre každého z nás rôzny význam. Nejde však iba o príjemný pocit, ale aj o starostlivosť o zdravie a životné prostredie.

Ochrana obyvateľstva v prípade mimoriadnych udalostí: MV SR roząírilo sieť sirén

15:06
Ministerstvo vnútra rozšírilo a zmodernizovalo s podporou fondov EÚ sieť sirén civilnej ochrany na varovanie obyvateľstva pri riešení následkov mimoriadnych udalostí.

Výťažok z Vianočnej burzy pomoci PSK pom že núdznym v kraji

14:12
Vianočnú burzu pomoci pripravil Prešovský samosprávny kraj v spolupráci s Nadáciou PSK pre podporu rodiny aj v tomto roku. Odštartuje v pondelok 11. decembra v predpoludňajších hodinách vianočným koncertom a pokračovať bude predajnými stánkami s vianočnými produktami, pečivom a knihami.

Nesúhlasime so schváleným znížením počtu staníc ZZS v Žilinskom kraji

13:18
Žilinský samosprávny kraj odmieta aktuálne opatrenie Ministerstva zdravotníctva SR, ktorým sa ustanovujú sídla staníc záchrannej zdravotnej služby.

Príspevok za ubytovanie odídencov z Ukrajiny sa bude poskytovať do konca marca

12:24
Vláda schválením návrhu nariadenia predloženého ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom v stredu 6. decembra 2023 reagovala na potrebu zabezpečiť ubytovanie pre odídencov a odídenkyne, ktorí opustili Ukrajinu z dôvodu pretrvávajúceho vojnového konfliku zo strany Ruska.

Cestovné poriadky prímestských autobusov sa zmenia až začiatkom roka

11:30
Ku konštrukčným zmenám v cestovných poriadkoch prímestskej autobusovej dopravy v Banskobystrickom kraji dôjde výnimočne až začiatkom roka 2024. Dôvodom je očakávané spustenie integrovaného dopravného systému a s ním súvisiace nevyhnutné kroky.

Dohra pre páchateľa m že byť až doživotie

10:36
Ministerstvo vnútra v spolupráci s Policajným zborom SR sa aktívne zaoberá zisťovaním totožnosti páchateľa, ktorý prostredníctvom e-mailov niektorým školám na Slovensku, doručil hrozbu o možnom bombovom útoku dňa 6. decembra 2023.

Čo je zakázané posielať v poątových zásielkach

9:42
Najmä v závere roka Slovenská pošta zaznamenáva zvýšené množstvo zásielok s nedovoleným obsahom, ktoré smerujú do zahraničia. Ak sa medzi zásielkami určených na leteckú prepravu vyskytne zásielka s nedovoleným obsahom, komplikuje a spomaľuje to vypravenie lietadla a nakoniec aj doručenie zásielok.

Tradično-netradičné otvorenie zimnej sezóny v stredisku Jasná na Chopku

7:54
Druhého decembra bola oficiálne zahájená zimná sezóna v regiónoch Horehronie a Liptov, ktorá sa niesla v duchu tradícií, prostredníctvom najvyššie položenej módnej prehliadky tradičných ľudových odevov z oboch regiónov.

Komuniké z rokovania Rady Združenia miest a obcí Slovenska

7.December
Rada Združenia miest a obcí Slovenska v zastúpení 133 predstaviteľov členských miest a obcí delegovaných 62 regionálnymi združeniami miest a obcí v území na sa zišla na zasadnutí vo Zvolene, ktoré sa uskutočnilo 5. - 6. decembra 2023.

Zo zasadnutia Komory obcí ZMOS vo Zvolene

7.December
V rámci rokovania sa členovia Komory obcí venovali viacerým dôležitým témam, medzi ktoré patrili napríklad informácie k aktuálnej situácii prerozdeľovania nenávratného finančného príspevku cez projekt „Miestne občianske a preventívne služby“.

Vznikla Kompostovacia asociácia Slovensko - KOMPAS

7.December
Novovzniknutá asociácia KOMPAS má za cieľ združovať výrobcov kompostu a spracovateľov biologicky rozložiteľného odpadu a materiálov, zastupovať ich záujmy a vytvoriť im podnetný priestor na zdieľanie skúseností a príkladov dobrej praxe.

Za teplo a elektrickú energiu neplatí len spotrebiteľ, ale aj životné prostredie

7.December
Od počiatkov priemyselnej éry budujeme siete a zariadenia, ktoré nám dodávajú energiu spaľovaním fosílnych palív. Zmena tohto systému si vyžaduje úsilie a čas. Naše súčasné technológie stále nie sú stopercentne schopné využívať obnoviteľné zdroje bez pridania emisií uhlíka.

Dopravné karty na SAD-ky budú zdarma

7.December
Získanie bezkontaktnej čipovej karty na prímestskú autobusovú dopravu v Prešovskom kraji bude od 11. do 15. decembra zadarmo. Samospráva chce motivovať cestujúcich, aby namiesto hotovosti používali dopravné karty.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes