Publishes:

3.4 items/day

Perušič se Schweinerem podlehli v Cancúnu v semifinále světovým jedničkám

8:27
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem prohráli v semifinále turnaje v Cancúnu se světovými jedničkami Nory Andersem Molem a Christianem Sörumem a o druhý titul na Světovém okruhu si nezahrají. Čeští reprezentanti získali v souboji s trojnásobnými evropskými šampiony první set 21:17, ale v dalších dvou sadách podlehli 14:21 a 9:15.

Tenisová hvězda po životním triumfu: Díky mami!

7:21
Řecká tenisová hvězda Stefanos Tsitsipas si na turnaji v Monte Carlu došel pro svůj první triumf na turnaji série Masters. Slavit mohl po výhře dvakrát 6:3 nad svým ruským rivalem Andrejem Rubljovem. Po zápase se rozpovídal o tom, kdo ho nejvíce motivoval v tenisové kariéře.

Siniaková v Istanbulu úpěšně zvládla letošní antukovou premiéru

14:48
Tenistka Kateřina Siniaková svou letošní antukovou premiéru na turnaji v Istanbulu zvládla. Česká fedcupová šampionka postoupila v tureckém velkoměstě do druhého kola po výhře 7:6, 3:6, 6:3 nad španělskou hráčkou z kvalifikace Cristinou Bucsaovou.

Federer potvrdil start na Roland Garros

18.April
Švýcarský tenista Roger Federer potvrdil start na letošním Roland Garros, jako generálku na antukový grandslam si vybral domácí turnaj v Ženevě. Devětatřicetiletá legenda své plány potvrdila na sociálních sítích.

Nadalův kat na titul nedosáhl, titul v Monte Carlu slaví Tsitsipas

18.April
Další obrovský úspěch pro Stefanose Tsitsipase. Řecký tenista získal v Monte Carlu první titul z turnaje série Masters v kariéře. Ve finále porazil přemožitele Rafaela Nadala Rusa Andreje Rubljova 6:3, 6:3.

Přijde mi to někdy až trapné, když si zařvu moje 'Pojď!', říká Kvitová

18.April
Tenistka Petra Kvitová má před sebou nezvyklou obhajobu titulu ve Stuttgartu. Tradiční vůz Porsche za triumf z halového antukového turnaje sice získala už předloni, ale minulý ročník se kvůli pandemii koronaviru nemohl uskutečnit.

Tenistka předváděla na kurtu doslova cirkusové triky

18.April
Jak si zkrátit čekání na výměnu? Tenistka Danka Koviničová si na turnaji v Charlestonu poradila po svém. Předvedla totiž opravdu povedené žonglérské číslo.

Tsitsipas zničil Evanse a v Monte Carlu si zahraje o první titul od loňského února

17.April
V naprosto jednoznačnou záležitost proměnil Stefanos Tsitsipas v semifinále v Monte Carlu duel s Britem Danielem Evansem, kterého smetl ve dvou setech 6:2, 6:1. Pátý hráč světa si v nedělním finále zahraje o šestý titul v kariéře a první od loňského února.

Parádní jízda patnáctileté české hvězdičky skončila ve čtvrtfinále

17.April
Velké tažení českého talentu končí. Patnáctiletá tenistka Linda Fruhvirtová na svém prvním turnaji na okruhu WTA v Charlestonu další postup nepřidala. Ve čtvrtfinále podlehla Australance Astře Sharmaové 4:6, 3:6.

Antukový král v Monte Carlu vyhořel na ruské mašině! Končí i obhájce titulu

16.April
Konec už ve čtvrtfinále. Nejlepší antukový hráč historie Rafael Nadal nestačil na turnaji v Monte Carlu na ve výborné formě hrajícího Rusa Andreje Rubjlova a po setech 2:6, 6:4 a 2:6 se s turnajem loučí. Nezíská tak vysněný 12. titul. Dohrál i obhájce titulu Ital Fabio Fognini, který nestačil Casperu Ruudovi z Norska 4:6, 3:6.

Tenisový turnaj žen na Spartě se bude hrát v červenci po Wimbledonu

16.April
Tenisový turnaj žen Prague Open okruhu WTA se letos uskuteční od 12. do 18. července. Nový termín v upraveném kalendáři WTA Tour, v němž naváže na Wimbledon, dnes potvrdili pořadatelé turnaje. Dosud se v areálu pražské Sparty ve Stromovce hrálo na přelomu dubna a května, loňský ročník se kvůli pandemii koronaviru neuskutečnil.

Ústavní soud odmítl stížnost Žondry, jenž napadl tenistku Kvitovou

16.April
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Radima Žondry, jenž byl odsouzen za napadení tenistky Petry Kvitové. Odpykává si jedenáctiletý trest vězení. ÚS rozhodl nedávno bez veřejného jednání, zjistila ČTK z anonymizovaného usnesení v internetové databázi. "Obecné soudy se věcí důkladně a opakovaně zabývaly, tvrzené pochybnosti vyvrátily, a na základě provedených důkazů dospěly k jednoznačnému závěru o...

Fantazie! Tažení české tenisové hvězdičky pokračuje

16.April
Opojný pocit z vítězství v utkání na okruhu WTA české tenistce Lindě Fruhvirtové nejspíš náramně zachutnal. Poté, co na turnaji v Charlestonu poslala ze hry velezkušenou Francouzku Alizé Cornetovou, uspěla i v dalším zápase. Patnáctiletá česká senzace vyhrála nad domácí Emilií Navarovou po setech 6:4, 6:2 a může se těšit na čtvrtfinále.

Djokovič v Monte Carlu senzačně vypadl

15.April
Světová jednička Novak Djokovič vypadl v Monte Carlu ve třetím kole. Srbský tenista a dvojnásobný vítěz turnaje nečekaně prohrál 4:6 a 5:7 s Britem Danielem Evansem. Jen necelou hodinu se naopak na kurtu zdržel další favorit Španěl Rafael Nadal, jenž vyřadil Bulhara Grigora Dimitrova 6:1, 6:1.