Noviny.sk

URL:

http://www.noviny.sk/

Catalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publishes:

14 items/day

VIDEO: Nehoda pre nerešpektovanie obmedzení. Motorkár sa šúchal po ceste niekoľko metrov

7:31
BRATISLAVA - Stačilo málo a mohlo dôjsť k tragédii. Video z autokamery zachytáva, ako sa chce vodič auta bez smerovky preradiť do pruhu vyhradeného pre autobusy a nákladiaky. Doplatil na to motorkár. Upozorňujeme, že nasledujúce zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov.

Aj tento rok oceňovali najlepší startup. Mladým otvorí dvere do sveta biznisu

21:20
BRATISLAVA - Nápad nad zlato. Niečo podobné si povedali organizátori súťaže vysokoškolských startupov, ktorí v utorok vyhodnotili najlepšie slovenské projekty v piatich kategóriách. Pre začínajúcich podnikateľov sa tak môže otvoriť cesta do sveta skutočného biznisu.

Nevidiaceho muža odmietli vpustiť do motorestu, pretože mal so sebou vodiaceho psa

21:20
TRENČÍN - Dvadsaťsedemročný nevidiaci muž sa chcel najesť v motoreste. Tam ho ale s jeho vodiacim psom odmietli obslúžiť. Obsluhe chýbala nielen empatia, ale aj znalosť zákona. Negatívnu skúsenosť opísali svedkovia, ktorí príbeh zverejnili na sociálnej sieti na stránke Nekŕmte nás odpadom. S nevidiacim Jaroslavom sa stretol aj štáb TV JOJ.

Slovenské víno nie je v skutočnosti slovenské. Vinári bijú na poplach

20:13
BRATISLAVA -Slovenskí vinári bijú na poplach. Hrozí dokonca zánik nášho dedičstva lahodného moku, tvrdí cech vinohradníkov a vinárov Slovenska. Vznikol preto, aby poukázal na klamstvo v tomto odvetví. Podľa nich totiž v mnohých prípadoch pijeme slovenské víno, ktoré nie je slovenské.

Polícia žiada obyvateľov Senice, aby nepoužívali vodu zo studní

17:54
SENICA - Studne v okolí Senice môžu obsahovať vysoké koncentrácie oxidu uhličitého a amoniaku a veľmi nízke koncentrácie kyslíka. Polícia v tejto súvislosti žiada občanov, aby až do odvolanie nevstupovali do studní a nepoužívali vodu ani na polievanie.

Mladík (24) sa utopil v štrkovisku. Hasiči ho hodiny hľadali

17:54
RAKÚSY - Martin (24) sa v nedeľu utopil v štrkovisku v obci Rakúsy (okres Kežmarok). Hasiči na člne ho hľadali v mútnej vode vyše dvoch hodín. Na pomoc prišla hasičská brigáda z Humenného. Upozorňujeme, že obsah nie je vhodný pre maloletých čitateľov.

Lekári ignorujú systém e-zdravie. Slovenská lekárnická komora teraz odmieta návrh zmluvy s VšZP

17:20
BRATISLAVA - Slovenská lekárnická komora sa zrejme nedohodne so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Odmieta totiž ich návrh, ktorý VšZP v týchto dňoch doručuje lekárňam. Podľa lekárov je v rozpore so zákonom o liekoch, požaduje pri nepodpísaných elektronických predpisoch ich papierovú formu a predlžuje splatnosť faktúr.

Odborník radí: Ktoré veci si na aute pred dovolenkou skontrolovať a ako sa vyhnúť zápcham v Chorvátsku?

16:08
BRATISLAVA - Čas dovoleniek je už v podstate tu. Naplno sa to rozbehne už o pár dní, takže zostáva ešte nejaký čas na prípravu. Zíde sa to najmä vtedy, ak vyrážame na dovolenku autom. Na čo všetko myslieť, a na čo nezabudnúť, poradí dopravný konzultant Maroš Palesch.

Nástrahy leta. Ako sa najlepšie pripraviť na slnko a vyvarovať sa spáleniu?

14:56
BRATISLAVA - Letné radovánky prinášajú aj isté riziká. Číhajú na kúpaliskách, či iných vodných plochách, ale aj všade tam, kde na náš praží slnko.

Terénne preteky skončili nešťastím. Mladý jazdec nezvládol terén a niekoľkokrát sa prevrátil

14:22
NIŽNÁ - 90 najlepších šoférov amatérov terénnych aut zo 4 krajín sa predvádzalo na off-road pretekoch na Orave v Nižnej. Súťažilo sa už od piatku. Najstrmší úsek išiel posledný deň preteku pokoriť mladý 24-ročný vodič z okresu Púchov. Strminu však nevyšiel a niekoľkokrát sa s vozidlom prevrátil dolu kopcom. Ťažko zraneného musel previesť vrtuľník. Po tomto zážitku výjazd stopli a iné vozidlá už...

Americké vrtuľníky dotankovali v Piešťanoch

13:45
PIEŠŤANY - Pred pár dňami došlo k nedorozumeniu medzi rezortom obrany a zahraničných vecí ohľadom pristátia amerických vrtuľníkov, ktorí mali u nás dotankovať a odletieť ďalej. Udeľovanie diplomatických povolení je v zmysle platnej legislatívy výhradne v kompetencii Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. V utorok pristálo na piešťanskom letisku 6 vrtuľníkov.

Poľovníci a policajti hľadali pri sídlisku medveďa. Na fotke, ktorá bola dôkazom, bolo ale úplne iné zviera

13:45
RIMAVSKÁ SOBOTA -Na okraji rimavsobotského sídliska hľadali policajti v pondelok popoludní medveďa. Dnes je už ale jasné, že išlo o úplne iné zviera. Aké?

Levoču už mesiace trápi zápach z miestnych polí. Smrad vyhnal obyvateľov až do ulíc

17.June
LEVOČA - Obyvatelia mesta zapísaného na zozname UNESCO sú zúfalí. Hanbia sa aj pred návštevníkmi tohto historického mesta. Smrad sa podľa miestnych šíri z polí, na ktorých hnojí firma levočského podnikateľa, no nevedia, čo presne ho spôsobuje. Majiteľ firmy tvrdí, že všetko zverejnil a jeho bio-hnojivo vraj už upravili tak, aby nezapáchalo. Lenže dnes ráno Levočania opäť zatvárali okná.

Päťročný Maximilián hrdina. Prababke zavolal pomoc

17.June
BREZNO - Silná prietrž mračien sa v nedeľu večer prehnala Horehroním. V Brezne vytopil inak pokojný potok prízemia viacerých domov. Silný prúd strhol aj mostík cez potok. Vo vode plávali veľké kusy dreva. Škody napáchali aj niekoľkocentimetrové krúpy. Ako hrdina sa zachoval 5-ročný Maximilián. Prababke, ktorej zatopilo dom, sám mobilom zavolal na pomoc hasičov.

Predpoveď počasia. V nedeľu sa počasie rapídne zmení

17.June
BRATISLAVA - Už niekoľko dní k nám, do Karpatskej oblasti, prúdi teplý, ba dokonca až tropický vzduch. Na mnohých miestach krajiny sme aj v stredu mali teplotu vysoko nad 30°C.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes