Noviny.sk

URL:

http://www.noviny.sk/

Catalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publishes:

14.9 items/day

VIDEO Američania nerešpektujú domáce karantény: Polícia strieľa v uliciach!

19:44
[chooze:video;value:ba903f27-2f8b-4da0-b475-8a423a119f55] [chooze:video;value:8f171d20-a5e2-4b78-ab78-c270a1fcea33] ​

Počet testov na koronavírus by sa mal na Slovensku rapídne zvýšiť. Zapoja sa aj súkromníci

19:09
BRATISLAVA - Počet testovaných vzoriek na Covid-19 sa v stredu podarilo výrazne navýšiť. Stále to však nedosahuje dvetisíc testov denne, teda počet, na ktorý sme sa podľa slov premiéra mali dostať do konca tohto týždňa. Vďaka najväčšiemu súkromnému laboratóriu by sme sa však k tomuto číslu mohli priblížiť už od tohto pondelka.

Pomoc v čase koronavírusu potrebujú aj akútni pacienti. Nebojte sa a darujte krv

16:21
BRATISLAVA - Národná transfúzna služba vyzýva ľudí, aby prišli darovať krv. V dôsledku mimoriadnej situácie spôsobenej koronavírusom zaznamenávajú jej nedostatok, je však potrebná na pomoc akútnym pacientom. Ako darovanie krvi v tomto období vyzerá, to sa vybral zistiť Jano Mečiar.

Nemocnice v Žilinskom kraji dostali veľký dar. Desať zdravotníckych zariadení dostane nové autá

12:04
ŽILINA - Do nemocníc Žilinského kraja prichádza dôležitá pomoc. Do desiatich zdravotníckych zariadení mieria automobily, ktoré môže ich personál využívať v čase aktuálnej pandémie.

VIDEO: Riško, ktorý už dostal špeciálny liek, robí veľké pokroky. Jeho spolubojovníci stále čakajú na liek

21:41
BRATISLAVA - Rodičia malého Riška, ktorému fandilo a stále fandí celé Slovensko, nám poslali krátku správu o jeho pokrokoch. Ako prvému zo štyroch detí so spinálnou svalovou atrofiou mu bol podaný najdrahší liek. Riškovi rodičia poslali pozdrav aj ďalším trom detičkám, ktorých rodičia však stále čakajú, ako dopadnú ich žiadosti. Preto zatiaľ pokračujú v zbierkach.

Pomôžu nové pokusy slovenskej ekonomike? Vzorom nám môže byť predsa Nemecko či USA

21:41
SLOVENSKO - Netreba nič nové vymýšľať, stačí len implementovať tie ekonomické opatrenia, ktoré už urobilo Nemecko alebo Spojené štáty. Presne toto odkazujú odborníci slovenskej vláde, ktorá stále podľa nich nerieši zásadné ekonomické opatrenia na záchranu veľkých firiem. To je už podľa analytikov aj dôsledok ohláseného hromadného prepúšťania v spoločnosti Decodom Topoľčany.

"Vypne" premiér krajinu? Život na Slovensku by mohol na niekoľko týždňov úplne stíchnuť

1.April
SLOVENSKO - Život na Slovensku by sa mohol na niekoľko týždňov úplne zastaviť. Premiér Igor Matovič dokonca hovorí o úplnom vypnutí krajiny. Týmto spôsobom chce radikálnym spôsobom skoncovať s epidémiou koronavírusu a čím skôr sa vrátiť do starých koľají.

Repatriovaní Slováci z Rakúska opisujú karanténu. Je to katastrofa, tvrdia

1.April
BRATISLAVA - V noci na dnes sa podarilo repatriovať aj stovky Slovákov, ktorí uviazli v Tirolsku. Ide o najviac postihnutý rakúsky región, v ktorom platia mimoriadne opatrenia. Slováci tak majú za sebou 18 dňovú karanténu. Väčšina z nich verila, že idú domov, lenže z hraníc ich policajný sprievod doviedol do ďalšej karantény. Tentokrát na Slovensku.

V osadách začnú masívne testovať. Zo zahraničia sa mohlo vrátiť až 1500 miestnych

1.April
BRATISLAVA - Obyvateľov rómskych osád bude štát hromadne testovať za pomoci vojenských lekárov. Situácia v nich totiž môže byť kritická. V čase prepuknutia krízy sa mnohí nekontrolovane vrátili na Slovensko. Prišli pritom z krajín, v ktorých nákaza koronavírusom prepukla naplno.

Klub 500: Zastavme pokusy Matovica, zničí Slovensko!

1.April
BRATISLAVA - Klub 500 vyzýva predsedu vlády Slovenskej republiky, aby na tlačových besedách neprezentoval návrhy, na ktoré neexistujú žiadne analýzy, zdravotné odporučenia, a ktoré môžu byť v tejto forme považované priam za šírenie poplašnej správy.

Nemiestny žart dal do pozoru pätnásť hasičov aj vrtulník. Dôvodom mala byť tragická nehoda

1.April
BANSKÁ BYSTRICA - Do lesa nad Slatinkou smerovali všetky záchranné zložky, zavolali pätnásť hasičov na štyroch autách, dokonca aj vrtuľník. Podľa oznámenia na tiesňovú linku sa tam mala stať mimoriadne tragická nehoda.

Lekári stále nemajú dostatok ochranných pomôcok, upozorňujú už aj na hroziaci kolaps

1.April
BRATISLAVA - Lekári a zdravotníci stále čakajú na sľubované ochranné pomôcky. Zároveň stále pokračujú rokovania aj o zmluvách so zdravotnými poisťovňami. Časť ambulantných lekárov totiž nesúhlasí s navrhovanými podmienkami a hovoria o hrozbe kolapsu ambulancií.

Príbeh Jenny odráža skutočný obraz kliniky detskej onkológie. Kde sa seriál nakrúcal?

1.April
SLOVENSKO - Seriál Jenny je unikátny aj tým, že sa nakrúcal priamo v priestoroch, v ktorých sa naozaj liečia detskí onkologickí pacienti. Samozrejme, pod dozorom odborníkov. Jedným z nich je aj doktorka Alexandra Kolenová, prednostka Kliniky detskej hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb. Na nakrúcanie Jenny sa jej zašiel spýtať Jano Mečiar.

Výsledky pitvy pozitívneho muža z Bojníc na COVID-19, stále nie sú známe. RÚVZ tvrdí, že nepochybil

1.April
BOJNICE - Minister zdravotníctva včera oznámil, že šesťdesiat ročný muž ktorý zomrel v pondelok v Bojniciach, bol prvou obeťou Covidu-19. Liečil sa v bojnickej nemocnici na zápal pľúc. Zomrel dve hodiny po prepustení.

Alena Zsuzsová opäť pred súdom. Proces v kauze vraždy exprimátora Hurbanova sa začal

1.April
BANSKÁ BYSTRICA - V Banskej Bystrici na pracovisku Špecializovaného trestného súdu SR v stredu začalo hlavné pojednávanie vo veci vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Medzi tromi obžalovanými, ktorí v stredu majú v tejto veci vypovedať, je aj Alena Zsuzsová, súdená tiež v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka. Ďalšími obžalovanými sú Roman O. a Vladimír M.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes