Noviny.sk

URL:

http://www.noviny.sk/

Catalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publishes:

14 items/day

Dara Rolins dopraje luxus aj dcére: Aha, Lola nosí kabelku v cene mesačného platu!

22:44
Úspešná speváčka je známa tým, že miluje módu a rada si dopraje aj luxusné kúsky, o akých sa bežným Slovákom ani len nesníva. Z ich cenoviek sa totiž vám totiž raz dva zatočí hlava.

Zvrat v počasí počas nasledujúcich dní: Tropické horúčavy vystrieda rapídne ochladenie

21:29
BRATISLAVA - Hoci vo štvrtok z rána bolo na oblohe viac oblakov a objavovali sa aj dažďové kvapky, čaká nás teplý, letný prázdninový deň.

Minister školstva Branislav Gröhling má problém. Čelí podozreniu z pochybného titulu

20:14
BRATISLAVA - S diplomovou prácou ma najnovšie problém minister školstva Branislav Gröhling. Podľa zistení Denníka N bola jeho diplomová práca do značnej miery skopírovaná z jeho bakalárskej práce. A zatiaľ čo sa minister školstva obhajuje tým, Že zhoda neho diplomovej práce bola iba 31%, podľa zistení denníka to bolo viac ako 50%.Že zhoda neho diplomovej práce bola iba 31%, podľa zistení denník...

Opitého policajta, ktorý zrazil chodkyňu, už vyšetruje inšpekcia

19:35
KOSTOLIŠTE - Mama s dcérou sa počas víkendu vybrali na nákupy. Cestu im však v Kostolišti na Záhorí skrížil policajt, ktorý šoféroval mimo služby, mal byť pod vplyvom alkoholu a spôsobiť dopravnú nehodu. Prípad už rieši inšpekcia ministerstva vnútra.

Jazda pod vplyvom alkoholu na elektrickej kolobežke sa skončila nehodou. Vodičovi hrozí vysoká pokuta

18:56
BRATISLAVA - Kombinácia alkoholu a jazdy na elektrickej kolobežke sa skončila nehodou a zásahom záchranárov. Na Romanovej ulici v bratislavskej Petržalke sa zranil 44 ročný muž, u ktorého pri dychovej skúške polícia zistila viac ako 2 promile alkoholu.

Havária MIG-29:. Za pád stíhačky nemohol pilot a jeho kompetencie, hlavnou príčinou bolo palivo

17:01
BRATISLAVA - Minister obrany Jaroslav Naď informoval o závere vyšetrovania havárie stíhačky MIG-29. Podľa jeho slov za nehodu nemohol technický stav a ani kompetencie pilota. Bola to súhra viacerých faktorov, ide presne o 13 čiastkových faktorov, ktoré vyšetrovacia komisia zistila.

Komáre môžu prenášať závažné choroby. Pozrite si babské recepty, ako ich vystrnadiť z bytov

16:23
BRATISLAVA - Klimatické zmeny a intenzívna medzinárodná doprava zapríčinili v rámci Európy rozšírenie exotických druhov komárov, ktoré môžu prenášať pôvodcov závažných ochorení. Takými sú druhy komára tigrovaného, ktorý prenáša pôvodcov ochorení zika, dengue a chikungunya. Ako informovala hovorkyňa banskobystrického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Mária Tolnayová, na Slovensku prvý raz potvrdili prítomnosť druhu komára tigrovaného v roku 2012, odvtedy však jeho výskyt zaznam...

Europoslankyňa Monika Beňová žiari šťastím. So svojím partnerom čakajú dieťa

15:45
BRATISLAVA - Europoslankyňa a spoluzakladateľka strany Smer-SD Monika Beňová oznámila radostnú novinu. Do tohtoročného "tehotenského boomu" Sloveniek patrí aj ona. S partnerom čakajú dievčatko.

O päť rokov bude každý človek na niečo alergický. Imunológ vie, čo je prevenciou

15:07
BRATISLAVA - Za posledných štyridsať rokov sa výskyt alergie desaťnásobne zvýšil. Podľa vedeckých prognóz bude o päť rokov každý človek na niečo alergický. Dá sa tomuto ochoreniu imunitného systému predísť alebo ho vyliečiť? S inumológom a alergológom Petrom Čižnárom sa rozprávala redaktorka Nicol Richterová.

Štátny rozpočet musí počítať so schodkom 12 miliárd eur. Trinástemu dôchodku padne definitívne politické rozhodnutie

14:30
BRATISLAVA - Minister financií Eduard Heger predstavil novelu rozpočtu na rok 2020. V ňom sa dlhodobo diskutuje o vyplatení trinástych dôchodkov, ktoré pred voľbami schválil SMER-SD a definitívne rozhodnutie by malo padnúť čoskoro. Robert Fico považuje Hegera za jedného z najhorších ministrov a bankový odvod by nechal.

Agrorezort hlási výskyt afrického moru ošípaných, objavil sa pri Trebišove

13:16
TREBIŠOV - Po roku sa opäť na Slovensku objavil africký mor ošípaných. V trebišovskom okrese v obci Čierna zaznamenali nákazu AMO u dvoch kusov ošípaných v domácom chove. V chove domácich ošípaných Slovensko pritom posledný prípad zaznamenalo ešte 19. augusta 2019, odvtedy sa vyskytol už len u diviačej zveri. Agrorezort preto žiada obozretnosť a dodržiavanie preventívnych opatrení

Nie každú zrušenú dovolenku si môžete odložiť. Tieto pravidlá musíte spĺňať pre získanie cestovného vouchera

10:52
BRATISLAVA - Mali zakúpenú dovolenku, ale o voucher požiadať nemôžu. Slováci, ktorí chceli odložiť svoju dovolenku, sú teraz sklamaní. Mysleli si, že majú kúpený zájazd, lenže nárok na poukážku majú iba tí, ktorí si kúpili ubytovanie spolu s dopravou. Klienti, cestujúci vlastnými autami, nemajú na náhradu nárok.

Tragická nehoda. Iba 4-ročné dieťa vypadlo z auta, zraneniam podľahlo

10:52
KLADNO - K tragickej nehode došlo v Kladne. Z auta vypadlo iba štvorročné dieťa, ktoré sedelo na prednom sedadle spolujazdca. Žiaľ, zraneniam aj napriek snahe záchranárov podľahlo.

Zdena Studenková prekvapila divákov zmenou imidžu: Wau, nový účes ju poriadne omladil!

10:18
Herecká hviezda oslávila v máji svoje 66. narodeniny, no svojím výzorom bez problémov schová do vrecka aj mladšie ročníky. V najnovšej časti Inkognito však prekvapila ešte mladistvejším výzorom, ku ktorému jej dopomohol nový účes.

Vodič z Banskej Bystrice nezatavil na STOP-ke. Výsledkom bola vážna nehoda troch áut

9:10
VEĽKÝ KRTÍŠ - Leteckí záchranári smerovali včera do okresu Veľký Krtíš. Pri nehode troch áut sa vážne zranil jeden zo šiestich účastníkov. Vodič z Banskej Bystrice sa aj s manželkou vracal z kúpaliska v Dolnej Strehovej a nezastal na STOP-ke.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes