Noviny.sk

URL:

http://www.noviny.sk/

Katalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publikuje:

11,9 položek/den

Fico sa nezbláznil, iba tak vyzerá

21:41
Robert Fico má absolútnu pravdu. Prezumpcia neviny je jedným z pilierov našej civilizácie, ctime ju. Môžeme si myslieť čokoľvek, ale dnes ešte nevieme s istotou ani to, či s Antoninom Vadalom sprostredkovane zdieľal čo i len genitálnu flóru, nieto ešte nejaké obchody. Môžeme tomu veriť, ale viera naozaj nestačí. Fico napríklad verí, že stále môže vládnuť Slovensku, a načo je mu to dobré?

Dobrá správa pre psíčkarov a horolezcov: Ministerstvo pozastavilo schvaľovanie návštevného poriadku TANAP-u

20:31
TATRY - Minister životného prostredia pozastavil schvaľovací proces nového návštevného poriadku Tatranského národného parku. Pod iniciatívu "Aj my sme Tatry" sa za mesiac podpísalo 16 tisíc ľudí, ktorý ministra napokon presvedčili, že obmedzovať pohyb horolezcov a psíčkarov v Tatrách je nezmysel.

Obhajkyňa obvineného Andruskóa: Chcem byť pri výsluchu šéfa Penty

19:21
BRATISLAVA/KOMÁRNO - Obvinenie Mariana Kočnera z vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka zaujíma advokátku sprostredkovateľa vraždy novinára a jeho priateľky, Líviu Kňažíkovú. Tá v stredu dopoludnia pre televíziu JOJ zareagovala na uznesenie o vznesení obvinenia Mariana Kočnera. Advokátka ho už má k dispozícii.

Striedaniu času mal byť koniec. Ručičky na hodinkách si ale posunieme opäť

18:47
BRATISLAVA - Už na budúci týždeň v nedeľu sa malo skončiť striedanie zimného a letného času. Ručičky na hodinkách si ale budeme posúvať ešte ďalšie dva roky.

Vláda uvoľnila ďalšie peniaze pre okres Sabinov. Mestá a obce čakajú viaceré zmeny

18:47
LIPANY - Vláda v stredu pokračovala vo svojich výjazdových rokovaniach po regiónoch. Tentokrát v Lipanoch o plnení Akčného plánu rozvoja okresu Sabinov. Momentálne sa podarilo vytvoriť v danom regióne viac pracovných miest ako plánovali. Vláda teraz uvoľnila ďalšie peniaze na konkrétne projekty pre niektoré mestá a obce. Za tie sa bude napríklad stavať nové parkovisko, ale tiež sa na Domašu vrá...

Do materských škôl budú prijímať len zaočkované deti, navrhuje ministerstvo

16:28
BRATISLAVA - Do predškolského zariadenia budú v budúcnosti prijímať len zaočkované deti, o návrhu informovalo ministerstvo zdravotníctva. Deti v predškolských zariadeniach budú podľa pripravovaného nového legislatívneho znenia efektívnejšie chránené pred zavlečením závažných infekčných ochorení do kolektívu. V návrhu sú ale uvedené aj ďalšie zmeny.

ONLINE: Štátna komisia potvrdila oficiálne výsledky 1.kola prezidentských volieb

13:26
SLOVENSKO - Približne 4,45 milióna voličov si v sobotu 16. marca mohlo na najbližších päť rokov vybrať hlavu štátu. V druhom kole prezidentských volieb sa podľa oficiálnych výsledkov stretne Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Celková volebná účasť bola podľa Štátnej komisie SR 48,74 percenta. Voliči si celkovo vyberali z 13 kandidátov. Ako dopadli voľby v jednotlivých obciach a mestách si môžete...

NAŽIVO: Vyjadrenie Daniela Lipšica po vypovedaní prezidenta Kisku na NAKA

12:51
BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska v stredu doobeda prišiel vypovedať na NAKA v súvislosti s vydieraním. Po jeho výpovedi sa k veci vyjadrí advokát Daniel Lipšic.

Počasie prvých jarných dní vyzerá nádejne

11:37
BRATISLAVA - V stredu v noci, krátko pred 23.00 hodinou nastane jarná rovnodennosť a začne sa jar. Voňavé, svieže ročné obdobie. Inak, jarné počasie tu už niekoľko dní máme.

Prezident Andrej Kiska prišiel vypovedať na NAKA

11:00
BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska v stredu doobeda prišiel vypovedať na Policajné prezídium SR vo veci podozrenia, že ho mal údajne vydierať Robert Fico.

Slovensko sa môže pýšiť novým letiskom. Lietať sa bude do celého sveta

10:25
PRIEVIDZA - Obyvatelia Hornej Nitry už roky poukazujú na zlú infraštruktúru a požadujú vybudovanie sľubovanej rýchlostnej cesty R2. Tá je ale zatiaľ v nedohľadne. Na letisku v Prievidzi už pritom ale otvorili novú pristávaciu dráhu. Peniaze na ňu dal nemecký podnikateľ. A lietať sa odtiaľ bude kamkoľvek. Lietať sa odtiaľto môže do celého sveta.

Chcete investovať v Spojených štátoch? Pomôže vám s tým priamo americká vláda

9:51
BRATISLAVA - Ak by ste mali záujem investovať a uviesť svoju firmu na trhu v Spojených štátoch amerických, pomôže vám s tým priamo americká vláda. Washington už niekoľko rokov prevádzkuje program, ktorý zahraničným investorom uľahčuje vstup na jeho trh. Jeho súčasťou bolo aj dnešné stretnutie podnikateľov na pôde veľvyslanectva Spojených štátov na Slovensku.

Haščák chce vypovedať o smskovaní s Kočnerom. Vyšetrovateľ mu ale termín zatiaľ nedal

9:17
BRATISLAVA - Marian Kočner zatiaľ nedoručil orgánom činným v trestnom konaní svoju sťažnosť proti obvineniu z úkladnej vraždy novinára a jeho snúbenice. Naopak, samotný šéf finančnej skupiny Penta sa k výsluchu pred políciou hlási dobrovoľne a z vlastnej iniciatívy. Podľa Haščáka totiž s Kočnerom o fyzickej likvidácii žiadnej osoby nekomunikoval ani osobne ani cez sms. Podozrivá komunikácia má ...

Proti návrhu ministra Gajdoša, o zvyšovaní platov vojakom, sa postavili hasiči a policajti. Na internete koluje aj petícia

8:41
BRATISLAVA - Medzi silovými zložkami vládne napätie. Po novinke ministra obrany Petra Gajdoša o zvyšovaní platov vojakom o 300 eur, volajú po dorovnaní platov aj odbory mužov zákona- policajti a hasiči. Na internete tak už koluje aj petícia policajtov adresovaná ministerke vnútra.

Bývalý pozemok chemického závodu skrýval sudy s nebezpečným obsahom

19.března
MICHALOVCE - Na bývalom pozemku chemického závodu v meste Strážske boli objavené sudy s nebezpečným obsahom. Podľa rozborov ide o odpad z výroby PCB látok, ktorá tu bola ukončená v roku 1984. Vedci totiž zistili, že tieto zmesi môžu byť pre ľudí toxické a spôsobiť rakovinu. Sudy sú zrejme súčasťou obrovskej čiernej skládky, ktorá je zasypaná hlinou.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes