15
new stories - click to show

Noviny.sk

URL:

http://www.noviny.sk/

Catalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publishes:

14.5 items/day

Aký trest si zaslúži za týranie štvorročného Martinka, ktorý bude mať doživotné následky?

21:02
BREZNO - 12 rokov za mrežami žiada prokurátor pre muža, ktorý čelí mimoriadne vážnym obvineniam. Obžaloba sa týka krutého týrania štvorročného Martinka. Ten po poslednom útoku skončil v nemocnici, pričom absolvoval až 3 operácie hlavy. Lekári hovoria o doživotných následkoch.

Gastro má existenčné problémy a letná sezóna to nezmení. Podľa podnikateľov je riešením nižšia DPH

21:02
SLOVENSKO - Situácia v gastro-sektore je vážna. Prevádzkovatelia podnikov upozorňujú na to, že otvárali s obrovskými dlhmi, ktoré dokážu začať splácať len ak sa zníži DPH na gastro-služby.

Slovensko a Česko má výročie. Už je to 30 rokov od odchodu okupantov

21:02
BRATISLAVA - Slovensko si pripomína 30. výročie odchodu sovietskych vojsk, ktoré sa u nás "dočasne" zastavili po potlačení pražskej jari v roku 1968. Odsun vyše 70 tisícok vojakov, ktorí okupovali Československo, trval 16 mesiacov. Dodnes sme sa však nevysporiadali so škodami, ktoré po sebe zanechali.

Najbližšie dni aj noci budú svetlejšie. Slnko úplne nezapadne

20:29
BRATISLAVA - Nadchádzajúce noci budú o niečo svetlejšie. Prvý letný deň, 21.júna, priniesol nielen najkratšiu noc a najdlhší biely deň, ale niekoľko dní dokonca nenastane pravá tmavá noc. Dôvodom je Slnko, ktoré sa nedostane úplne pod obzor a preto vlastne nezapadne.

Tragédia v Starej Turej: Kamionista si nevšimol ženu, vozidlo ju ťahalo 15 metrov pod sebou

20:29
STARÁ TURÁ - Nepozornosť šoféra kamiónu, ale pravdepodobne aj staršej chodkyne môže za tragickú udalosť, ktorá sa stala v utorok v Starej Turej. Kamión zrazil dôchodkyňu na priechode pre chodcov. Vodič o tom spočiatku ani netušil.

Dcéra chcela zabiť vlastnú matku. Zobrala do rúk kábel a začala ju ním škrtiť

19:57
PEZINOK - Otrasný útok, ktorý sa odohral pred víkendom v Pezinku. Dcéra chcela zabiť svoju vlastnú matku. Tej sa napokon podarilo ujsť a privolať si pomoc.

Na diaľnici D2 v Bratislave sa zrazilo auto s kamiónom. Úsek je neprejazdný

18:48
BRATISLAVA - Dnes krátko pred 17tou došlo na diaľnici D2 v smere do Bratislavy k tragickej dopravnej nehode.

Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy inovatívne zariadenie na boj proti vírusom

18:16
INZERCIA - Spoločnosť ASBISc Enterprises Plc, popredný distribútor, vývojár a dodávateľ produktov, riešení a služieb z oblasti IT a IoT na rozvíjajúcich sa trhoch Európy, Stredného východu a Afriky, vyvinula, navrhla a vyrába inovatívny iónový difuzér PERENIO IONIC SHIELD™.

Kúpanie vo vodnej nádrži Zákruty má svoju prvú tohtoročnú obeť

16:06
BANSKÁ BYSTRICA - Pod hladinou vodnej nádrže Zákruty v Lovči v okrese Žiar nad Hronom sa cez víkend stratil 31-ročný muž zo Žiaru nad Hronom. Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, na breh ho dostal až hasiči, ale už bez známok života.

Vysoké teploty budú na Slovensku až do piatku. Ochladí sa v piatok pod 30 stupňov

15:00
BRATISLAVA - So začínajúcou dovolenkou sezónou začína aj na Slovensku leto. V uplynulých dňoch boli zaznamenané hodnoty nad 35 stupňov. Podľa meteorologičky Najlepšieho počasia, Miriam Jarošovej, budú vysoké teploty minimálne do piatku.

Obvinený advokát Ribár: Keď ma vezmú opäť do väzby nesiahnem si na život ani si neublížim

14:28
BRATISLAVA - Najvyšší súd rozhoduje o sťažnosti prokurátora vo veci väzobného stíhania obvinených dvoch bratislavských advokátov Martina Ribára a Alexandra Fila.

Humenné ponúka príspevok na skrášľovanie okolia. Prihlásilo sa rekordne veľa záujemcov

13:22
HUMENNÉ - V Humennom vznikajú pred bytovkami hotové kvetinové umelecké diela. Mesto totiž svojich obyvateľov motivuje k tomu, aby si sami skrášlili okolie. Ponúkaný príspevok je 800 eur pre každého občana, ktorý sa prihlási. Podobné aktivity sa už ujali v Bratislave či vo Zvolene. Slovenské mestá tak kvitnú do krásy.

Predsedníčka Ursula von der Leyen bude na Slovensku celý jeden deň. Navštívi aj prezidentku

13:22
BRATISLAVA - Na Slovensko sa chystá veľká návšteva z Európskej komisie. Jej šéfka Ursula von der Leyen sa u nás zdrží necelý deň. Čakajú ju stretnutia a prijatia na najvyššej úrovni.

Hrozná tragédia: Ženu zrazilo auto, keď sedela na lavičke na zastávke. Zraneniam podľahla

12:17
BRNO - Ženu stredného veku zrazilo auto, ktoré vyšlo na chodník a vrazilo do lavičky, na ktorej sedela. Žena zraneniam podľahla.

V seriáli dokonalý pár, no v zákulisí? Milo Kráľ a Betka Stanková odhalili veľké tajomstvo!

11:45
Dušan a Alena tvoria v seriáli Nový život krásny a harmonický pár, po akom túži asi každý človek. O to zaujímavejšie je tajomstvo, ktoré nám prezradili na nakrúcaní jednej z posledných klapiek. O čo ide?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes