Noviny.sk

URL:

http://www.noviny.sk/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

14,9 položek/den

Horskí záchranári sa v piatok nezastavili. V Nízkych Tatrách zasahovali 20-krát

14:05
NÍZKE TATRY - Horskí záchranári sa v piatok na severnej, ako aj južnej strane Chopka, poriadne zapotili. Na pomoc išli zraneným lyžiarom či turistom 20-krát.

Alena Zs. mala Zoltána A. požiadať, aby upratal stopy po firme Bašternáka, píše Denník N

12:16
BRATISLAVA - Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prinieslo ďalšie možné prepojenie. Podľa informácií Denníka N sa mala v prípade vraždy obvinená Alena Zs. spolupodieľať na odstránení dôkazov proti možnému daňovému podvodu v súvislosti s výstavbou luxusného komplexu Bonaparte.

Obyvatelia týchto miest, pozor: SHMÚ varuje pred smogom

11:39
BRATISLAVA - Obyvatelia miest Martin, Ružomberok, Vrútky a Žilina by mali byť pri vetraní v ich domovoch opatrní. Slovenský hydrometeorologický ústav totiž vydal výstrahu pred smogovou situáciou. Výstraha platí až do odvolania.

V obci samé kamióny a vystrašení ľudia. Situácia pre uzavretie horského priechodu je vážna

10:26
VERNÁR - Cesta cez obec plná kamiónov a vystrašení ľudia. Tak to vyzerá vo Vernári, keď policajti uzavrú horský priechod. Áut pribúda a situácia je zlá.

O domy za 1,- euro je obrovský záujem

8:07
BRATISLAVA - O bývanie za jediné euro na čarokrásnom talianskom ostrove Sicília je obrovský záujem. Keď starosta vyhlásil akciový predaj domov, jeho cieľom bolo prilákať nových obyvateľov do malebnej, no postupne čoraz menej obývanej obce. Tak mohutný záujem ho ale prekvapil.

Únik nebezpečnej látky na stavenisku obchvatu R7 sa nepotvrdil

0:12
LEHNICE - Mimoriadna udalosť na výstavbe cesty R7 pri Lehniciach. Viacerým ľuďom na stavbe sa náhle priťažilo. Objekt na niekoľko hodín polícia uzavrela a vstup mala povolený len prieskumná skupina v protichemických odevoch. V takzvanej zóne ohrozenia ostalo 12 ľudí, vrátane polície. Kontaminácia sa ale napokon nepotvrdila.

Časť malých farmárov je stále nespokojná so situáciu v slovenskom agro sektore, chcú do ulíc

20:11
BRATISLAVA - Časť malých farmárov je stále nespokojná so situáciu v slovenskom agro sektore. Sťažujú sa najmä na to, že štát ich nechráni pred dominantnosťou veľkých firiem a podnikov. Ak sa situácia nezlepší, chcú opäť protestovať v uliciach.

Stovky hasičov prišli pomáhať v boji so snehom, ku ktorému sa pridal aj mráz -21 stupňov

20:11
ORAVA - K snehovej kalamite na Orave , ktorá trvá už niekoľko dní, sa pridal aj arktický mráz, ktorý už aj tak ťažkú situáciu ešte viac skomplikoval. Až 400 hasičov a dobrovoľníkov prišlo na pomoc do Novote, Mútneho, Zákamenneho a najviac postihnutej Oravskej Lesnej. Na ich prácu sa prišla pozrieť aj ministerka vnútra.

Ďalší Slováci získali ocenenie Spravodliví medzi národmi

20:11
BRATISLAVA - Aj Slovensko má svojich hrdinov. Odvážnych jednotlivcov, ktorí sa postavili proti zlu a pomáhali tým, ktorí to najviac potrebovali. Izrael v týchto dňoch ocenil najvyšším štátnym vyznamenaním ďalších pätnásť Slovákov za záchranu ľudských životov období holokaustu.

Konflikt medzi učiteľmi a mestom Humenné naberá trestnoprávne rozmery

20:11
HUMENNÉ - Prokuratúra prešetruje podnet Komory učiteľov Slovenska voči mestu Humenné. Samospráva podľa podnetu porušovala zákon, keď na obsadenie riaditeľov škôl nerobila riadne výberové konania, ale namiesto toho iba opakovane určila osobu poverenú riadením. Podľa odborníka sa to môže skončiť aj trestnoprávnym vyšetrovaním.

Vyhrážky smrťou a vulgárne nadávky sú na internete bežné, politici chcú väčšiu ochranu pre seba

20:11
BRATISLAVA - Kým diskusie na internete prekypujú nadávkami, vyhrážkami a vulgarizmami, politici pre seba žiadajú väčšiu ochranu. Smer dodržal sľub z posledného snemu a jeho poslanci už do parlamentu doručili návrh zákona, ktorý chce politikom vrátiť právo na odpoveď. Argumentujú pritom aj voličmi. Novinári varujú, že je to krok k neslobode.

20 ľudí so svrabom v ubytovni

19:36
ĽUDOVÍTOVÁ - V domove sociálnych služieb v Ľudovítovej sa rozšíril svrab. Podľa úradu verejného zdravotníctva toto infekčné ochorenie už má vyše 20 klientov. V zariadení platia momentálne prísne opatrenia. Riaditeľka však vylučuje, že by zdroj nákazy pochádzal od nich.

Policajti pomáhali a chránili - srnku

19:36
LIPOVEC - Srnka zakliesnená v zábradlí mosta v Turci potrebovala pomoc. Zúfalé zviera si všimla pani, ktorá bola na prechádzke. Do obce Lipovec smerovali policajti z pohotovostnej motorizovanej jednotky zo Sučian a z obvodného oddelenia Vrútky.

Záhadná smrť v Choňkovciach. V dome našli mŕtvu ženu

17:17
CHOŇKOVCE - Polícia vyšetruje smrť 65-ročnej ženy, ktorú našli v piatok dopoludnia bez známok života v rodinnom dome v obci Choňkovce v okrese Sobrance.

13 ROKOV PO. Špeciál AN-24 havaroval pri Hejciach

15:01
HEJCE - Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) si osobne pripomenul obete leteckého nešťastia pri maďarskej obci Hejce, pri ktorom zahynulo 41 profesionálnych vojakov a jeden civilný zamestnanec rezortu. V sobotu totiž uplynulo od tragédie presne 13 rokov, keď sa špeciál AN-24 vracal z Kosova.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes