Publikuje:

2,6 položek/den

Kornfeil nenavázal na povedené tréninky, pojede z šesté řady

8:32
Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci Velké ceny Japonska 16. místo a do nedělního závodu Moto3 odstartuje z šesté řady. Český jezdec nenavázal na okruhu v Motegi na vydařené páteční tréninky, v nichž byl nejrychlejší. Karel Abraham skončil v kvalifikaci královské třídy MotoGP osmnáctý.

Hamilton vyhrál úvodní trénink na Velkou cenu USA

20:47
Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton vyhrál úvodní trénink na Velkou cenu USA a před nedělním závodem, v němž si může popáté v kariéře zajistit titul mistra světa, ukázal špičkovou formu. Jezdec Mercedesu porazil v deštivém počasí hlavního rivala Sebastiana Vettela z Ferrari o takřka dvě vteřiny.

Podmola na X-Games v Austrálii trápí počasí i vyhozené rameno

17:55
Poprvé olympiáda extrémních sportů X-Games zavítala do Austrálie. A v Sydney u toho nechybí ani Libor Podmol, nejlepší český freestyle motokrosař. Populární akci trápí rozmary počasí - lijáky a bouřky. Kvůli tomu se musela zrušit také první disciplína Step up, tedy skok do výšky. „To mě velice mrzí. Je to můj nejoblíbenější závod, věřil jsem si, že bych mohl vybojovat další medaili," prohlásil ...

Hamilton o titulu zatím nechce mluvit. Ferrari podle něj bude ještě bojovat

16:32
Už tuto neděli se může stát Lewis Hamilton popáté v kariéře světovým šampiónem. Stačí mu, aby ve Velké ceně USA získal o osm bodů více než jeho největší rival Sebastian Vettel. Hamilton ani jeho tým Mercedes však podle svých slov s touto možností ještě nepočítá a před Ferrari varuje.

Kornfeil opět dominoval tréninkovému dni Moto3

19.října
Stejně jako před dvěma týdny v Thajsku byl Jakub Kornfeil i před Velkou cenou Japonska nejrychlejším jezdcem Moto3 v úvodním tréninkovém dnu. Český závodník v dopoledním programu porazil o 108 tisícin španělského rivala Aróna Caneta, odpolední časy na okruhu v Motegi pak ovlivnila mokrá trať. Karel Abraham v královské třídě MotoGP zajel 23. čas.

Řežba mezi betonovými zdmi pod dohledem exotických krásek

19.října
Stává se v daleké zemi pomalu celebritou. Automobilový jezdec David Vršecký ovládl další dva závody čínského šampionátu tahačů a nezadržitelně míří za třetím titulem v řadě. Dvojnásobný evropský šampión si další výhry připsal v netradičních podmínkách, ve Wu-chanu totiž jezdci závodili na městském okruhu. V přiloženém videu se můžete podívat na reportáž z druhého podniku série.

Šílené! Hvězda testovala formuli dvě stě metrů nad zemí

18.října
Adrenalin mu pulsoval v těle. Bylo jasné, že kdyby se něco pokazilo, létal by v pořádném průšvihu. Bývalý hvězdný pilot David Coulthard se rozhodl usednout znovu do kokpitu formule 1 a otestovat ji. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby... Kdyby do monopostu Red Bullu nesedl na střeše 200 metrů vysoké budovy v Miami. Co přesně na střeše s vozem předváděl? Přesvědčit se můžete v přiloženém videu.

Nuda! I světový šampión přiznal, že u formule 1 usínal. Teď volá po jakékoliv změně

18.října
Nuda, nuda, nuda. Tak je v posledních letech hodnocen světový šampionát ve formuli 1. Není to ale názor jen fanoušků, stejně se vyjadřují i jezdci. Velkým kritikem je už dlouho Fernando Alonso. Dvojnásobný mistr světa, který na konci sezóny z formule 1 odejde, mluví o tom, jak je vše předvídatelné.

Formule 1, nebo formule 2. Kam zamíří po titulu syn legendárního Schumachera?

18.října
Titulem mistra Evropy ve formuli 3 získal Mick Schumacher také super licenci pro vstup do formule 1. A tak se není čemu divit, že fanoušci i odborníci velice horlivě spekulují, kam syn sedminásobného světového šampióna v příští sezóně zamíří. Devatenáctiletý talent by podle svých slov nejraději postupoval krok za krokem.

Charouzův tým vyhrál německý seriál F4, jehož členem je i David Schumacher, syn vítěze šesti GP F1 Ralfa

17.října
Jméno Schumacher patří k ikonám formule 1. Michael je sedminásobným mistrem světa, jeho mladší bratr Ralf vyhrál šest GP. Nyní přichází éra jejich synů. Jméno Schumacher by se mohlo znovu objevit v nejprestižnější automobilové okruhové disciplíně. Podle představitelů Ferrari a Mercedesu dokonce už brzy. Michaelův syn Mick vyhrál evropský seriál F3, o dva roky a téměř osm měsíců mladší Ralfův sy...

Vojáček vyjel kopec v Gubbiu nejrychleji, ale tým byl sedmý

16.října
Český jezdec Lukáš Vojáček vyhrál svoji skupinu A v závodech automobilů do vrchu v italském Gubbiu. Česká pětice skončila v závodě národních týmů FIA Masters na sedmém místě, což je v nabité konkurenci velmi solidní výsledek. Z vítězství se radovali reprezentanti Lucemburska, favorizovaní domácí Italové neuspěli.

Neměňte kvalifikaci, jinak z ní uděláte další trénink, prosí jezdci vedení formule 1

16.října
Vedení formule 1 by chtělo od příští sezóny změnit kvalifikační formát. Podle návrhu by se kvalifikace rozdělila na čtyři části. Jezdcům se však tento nápad nelíbí a jsou proti jeho schválení. „Nechal bych to tak, jak to je. Jinak se z kvalifikace stane další trénink,“ prohlásil mladík Max Verstappen.

Skutečný hrdina v Pardubicích! Žokeje na hraně smrti zachránil odvážný veterinář

16.října
Tato událost zůstala většině fanoušků utajena. Byl to však nejtěžší moment v životě žokeje Jána Macha, který se potácel doslova na hraně smrti. Během jednoho ze závodů, který předcházel Velké pardubické, totiž po překonání jedné z překážek zůstal zaklíněn v bezvědomí ve třmeni. Kůň ho vláčel 600 metrů, než se zvíře podařilo veterinárnímu technikovi zastavit.

Syn legendy ohromil. Může se stát velikánem motorsportu, tvrdí šéf Mercedesu

16.října
Formule 1, nebo formule 2? Záleží na něm, jak se rozhodne. Mick Schumacher, syn sedminásobného světového šampióna Michaela, získal o uplynulém víkendu titul mistra Evropy ve formuli 3. „Ukázal, že má vše potřebné k tomu, aby se jednou stal velikánem našeho sportu,“ prohlásil Toto Wolff, šéf Mercedesu.

Pech vyhrál Rallye Příbram a obsadil druhé místo v MČR

14.října
Václav Pech vyhrál posedmé v kariéře Rallye Příbram a posunul se na druhé místo konečného pořadí mistrovství České republiky v automobilových soutěžích za již jistého šampióna Jana Kopeckého. Tovární jezdec Škody v sedmém závodu seriálu nestartoval. Druhé místo za Pechem obsadil s odstupem necelých pěti sekund Jan Dohnal, třetí dojel Vojtěch Štajf.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes