netky.sk

Description:

Správy z domova

URL:

http://www.netky.sk/

Catalog:

Z domova
Ze světa → Slovensko

Publishes:

14.2 items/day

Harabin tvrdí, že počty v Taliansku nie sú adekvátne a vláda SR obmedzuje slobodu vierovyznania

21:17
Situáciu okolo šírenia koronavírusu vzala súčasná vláda SR pevne do svojich rúk. Opatrenia sa však postupom času začali sprísňovať a pomaly každým dňom pribúdalo nové obmedzenie. Bývalý sudca Najvyššieho súdu a líder politickej strany Vlasť Štefan Harabin, však nepovažuje každé jedno opatrenie za to najsprávnejšie riešenie.

REPORTÁŽ: Remišová vyhlásila prvú výzvu eurofondov na boj s COVID-19

20:44
BRATISLAVA - Prvá eurofondová výzva na boj s novým koronavírusom je vyhlásená. Informovala o tom podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) na dnešnom tlačovom brífingu.

Slovensko zaznamenalo 47 nových prípadov, celkovo už evidujeme 581 nakazených

19:05
BRATISLAVA - Počet prípadov ochorenia Covid-19 na Slovensku stúpol na 581. V pondelok malo pozitívny výsledok 47 vzoriek. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič.

REPORTÁŽ: Len za včerajší deň pribudlo na Slovensku 101 nových pozitívnych prípadov

19:05
BRATISLAVA - Počas utorka (7. 4.) pribudlo na Slovensku 101 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom v laboratóriách otestovali 2042 vzoriek. Celkovo tak Slovensko má 682 pozitívnych prípadov. v dnešných hodinách o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO).

REPORTÁŽ: Slovenskí vedci pre nás pripravujú 100-tisíc testov

16:18
BRATISLAVA - Slovenskí vedci pripravujú 100-tisíc PCR testov. Tieto testy poskytli Slovenskej republike ako dar. Na tlačovej konferencii o tom informoval člen permanentného krízového štábu Robert Mistrík.

M. Lučanský: Polícia postupovala pri kontrolách správne

16:18
BRATISLAVA - Uviedol to policajný prezident Milan Lučanský po tom, ako predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) napísal na sociálnej sieti, že policajné kontroly mali byť v súvislosti s obmedzením slobodného pohybu náhodné. Informoval hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania

15:45
BRATISLAVA - Počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania. Vláda totiž v pondelok schválila návrh na rozšírenie opatrení núdzového stavu.

Počas Veľkej noci bude platiť nasledovný zoznam vládnych opatrení

13:30
BRATISLAVA - Voľný pohyb osôb bude obmedzený od 8. do 13. apríla 2020, teda počas veľkonočných sviatkov. V rámci návrhu na rozšírenie opatrení núdzového stavu podľa zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu o tom vláda rozhodla na pondelkovom rokovaní.

Prezidentka: Pre rezort diplomacie musí byť prioritou zvládnutie pandémie koronavírusu

13:30
BRATISLAVA 8. apríla (SITA) - Pre ministerstvo zahraničných vecí (MZV) musí byť prioritou zvládnutie pandémie koronavírusu. Pri príležitosti vymenovania Ivana Korčoka (nom. SaS) za ministra zahraničných vecí to dnes vyhlásila prezidentka Zuzana Čaputová.

V prípade porušenia povinnej karantény hrozi pokuta 1000 eur

10:08
BRATISLAVA - Polícia môže počnúc dnešným dňom uložiť blokovú pokutu do 1000 eur každému, kto nenastúpi do povinnej karantény alebo ju poruší. Upozornili na to bratislavskí policajti na sociálnej sieti.

Požiar bytovky v Sútore si vyžiadal jednu obeť a šesť zranených

10:08
SÚTOR – Jedna osoba zahynula a šesť ďalších bolo zranených pri požiari bytovky v obci Sútor v okrese Rimavská Sobota. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Hranice SR budú pod kontrolou aj mimo hraničných priechodov

7:56
BRATISLAVA - Kontrola na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky s Rakúskom, Maďarskom, Českou republikou a Poľskom sa obnovuje v období od 8. do 17. apríla. Uvádza sa to v návrhu rezortu vnútra, ktorý dnes odobrila vláda.

Od dnes sa obmedzuje voľný pohyb, dodržiavanie kontrolujú policajti i vojaci

7:56
BRATISLAVA - Voľný pohyb osôb je od 8. do 13. apríla na Slovensku obmedzený. Zakázané je aj uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať s výnimkou osôb žijúcich v spoločnej domácnosti.

#:t2#

22.November
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes