netky.sk

Popis:

Správy z domova

URL:

http://www.netky.sk/

Katalog:

Z domova
Ze světa → Slovensko

Publikuje:

18,1 položek/den

Polícia obvinila ukrajinského vodiča, v dychu mal 2,4 promile alkoholu

17:46
POVAŽSKÁ BYSTRICA – Považskobystrickí policajti obvinili z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky 30-ročného Ukrajinca. Pri dychovej skúške mu namerali 2,4 promile alkoholu.

SHMÚ upozorňuje na smogovú situáciu v Martine, Vrútkach, Ružomberku a Žiline

17:11
BRATISLAVA - V oblastiach Ružomberok, Žilina, Martin a Vrútky zaznamenali meteorológovia zvýšenú koncentráciu prachových častíc PM10.

Muž zobral peniaze na zateplenie domu, prácu však nevykonal

17:11
NITRIANDSKE RUDNO - Obvineniu z prečinu podvodu čelí 30-ročný muž z Topoľčian. Ten ešte vlani zobrať od 52-ročnej ženy z okresu Prievidza peniaze na zateplenie fasády rodinného domu, práce však doposiaľ nevykonal.

Lajčák: Diplomati z EÚ sa zaujímajú o kandidatúru Šefčoviča na prezidenta SR

17:11
BRUSEL - Kandidatúra súčasného podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča za prezidenta SR je v radoch európskych diplomatov už známa vec. To v pondelok v Bruseli uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Lepšie na seba upozorniť už nemohol: Opitý vodič zachytil zrkadlo na aute policajtov

17:11
MOLDAVA NAD BODVOU - Vodič (37) s vozidlom VW Golf na rovnom úseku cesty, za mestom Moldava nad Bodvou smerom na obec Hatiny (okr. Košice okolie), vošiel do protismeru a ľavým predným zrkadlom narazil do ľavého predného zrkadla protiidúceho služobného motorového vozidla. Informuje Polícia Slovenskej republiky.

M. Vallo: Bratislavu čakajú rozsiahle dopravné obmedzenia, preferovať treba MHD

16:35
BRATISLAVA – Bratislavu čakajú od polovice februára najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii. Súvisieť budú s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 i rekonštrukciou časti ulice Mlynské nivy. V pondelok na to upozornil primátor hlavného mesta Matúš Vallo, ktorý verejnosť vyzýva, aby najbližšie mesiace preferovala na presun verejnú dopravu.

Nelegálna migrácia: Maloletú dcéru predal na sobáš s maloletým chlapcom

15:23
BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície predložil návrh na podanie obžaloby voči trom občanom Slovenskej republiky za zločin obchodovania s ľuďmi.

Fico a Kresák môžu pri hlasovaní o nových ústavných sudcoch zvoliť samých seba

13:35
BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR Robert Fico (Smer-SD) a Peter Kresák (Most-Híd) by nemali v parlamente hlasovať o voľbe kandidátov na ústavných sudcov, aby nemohli zvoliť samých seba a aby nemohli ani rozhodovať o ostatných kandidátoch, ktorí sú ich konkurentmi.

Rodičia by jednoducho mali prijať fakt, že všetci žiaci nem žu byť jednotkári

13:35
BRATISLAVA - Ak má žiak dosiahnuť pred polročným vysvedčením dobré výsledky, nesmie byť vystresovaný z tlaku a očakávaní svojich rodičov. Podľa psychologičky Denisy Maderovej je dôležité, aby rodičia akceptovali reálne možnosti a schopnosti svojho dieťaťa. Podľa jej slov je potrebné prijať aj fakt, že všetci žiaci nemôžu byť čistí jednotkári, a že sú predmety, v ktorých ich dieťa nebude vynikať.

Nádhera z ľadu: Koľko vám bude trvať či stáť vás cesta za ľadovým dómom v Tatrách?

12:26
VYSOKÉ TATRY - Od novembra minulého roka je na Hrebienku vo Vysokých Tatrách opäť otvorený Tatranský ľadový dóm, jedna z najväčších zimných turistických atrakcií v regióne. Sochári z niekoľkých krajín ho stavali nepretržite 30 dní, 12 hodín denne. Uviedol to manažér stavby Rastislav Kromka a dodal, že každý deň na stavbe pracovali v priemere takmer tri desiatky ľudí.

Voľba ústavných sudcov sa blíži, o talár zabojujú notári, advokáti, exekútori či politici

9:31
BRATISLAVA - O deväť voľných talárov na Ústavnom súde SR zabojujú vo februári súčasní elitní sudcovia, advokáti, notári, exekútori či politici.

VIDEO Materiál z Oravy drží pokope najvyššiu sochu sveta

8:56
BRATISLAVA - Prach zachytávaný pri výrobe ferozliatin v hutníckej fabrike na Orave robí trvácnou najvyššiu sochu sveta. Ako vedľajší produkt pri výrobe v Oravských ferozliatinárskych závodoch (OFZ) sa používa na spevnenie betónu a z tohto dôvodu ho využili aj pri výstavbe Sochy jednoty na riečnom ostrove pri indickom meste Vadodara.

Na sever Slovenska prišlo pomáhať viac ako 280 hasičov

20.ledna
NÁMESTOVO - Na severe Slovenska bude v sobotu pomáhať s odstraňovaním následkov snehovej kalamity viac ako 280 hasičov.

V noci bolo v Oravskej Lesnej až –19,4 C

20.ledna
BRATISLAVA - Doposiaľ najnižšiu teplotu vzduchu počas tejto zimy (s výnimkou horských staníc), -19,4 stupňa Celzia, zaznamenali meteorológovia počas uplynulej noci v Oravskej Lesnej. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes