netky.sk

Popis:

Správy z domova

URL:

http://www.netky.sk/

Katalog:

Z domova
Ze světa → Slovensko

Publikuje:

12,5 položek/den

Až 13 svedkov by malo vypovedať v utorok v kauze dobitého Filipínca

17:22
BRATISLAVA - Trinásť svedkov je predvolaných na utorkový proces (19. 3.), pred trojčlenným senátom Okresného súdu (OS) Bratislava I by mali vypovedať v kauze zo zabitia Filipínca Henryho Acordu.

Drogériu kradol po celom Slovensku: Poliakovi hrozí až dvojročný trest

16:48
HLOHOVEC – Z krádeží v predajniach s drogistickým tovarom takmer po celom Slovensku je podozrivý 33-ročný Poliak. Sudca v pondelok rozhodol o jeho väzobnom stíhaní, muža eskortovali do výkonu väzby.

Polícia pátra po neznámej žene, ktorá mala ukradnúť dôchodkyni kabelku

16:48
PÚCHOV – Polícia pátra po neznámej žene, ktorá mala v Púchove ukradnúť v predajni kabelku 70-ročnej dôchodkyni. O tom informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Prezident Andrej Kiska sa v Bruseli stretne s predstaviteľmi EÚ

16:14
BRATISLAVA - Prezident SR Andrej Kiska odcestoval v pondelok na pracovnú cestu do Bruselu, ktorá je prvou zo série rozlúčkových návštev pred ukončením jeho mandátu 15. júna 2019.

Rande ju vyšlo poriadne draho! Bulhar s pobytom na Slovensku znásilnil ženu

16:14
BANSKÁ BYSTRICA – Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil 33-ročného Bulhara s trvalým pobytom na území SR zo zločinov znásilnenia a lúpeže, ako aj prečinu obmedzovania osobnej slobody a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.

Danko: Keď sa štátu darí, treba znižovať dane

10:16
BRATISLAVA - Keď sa štátu darí, treba znižovať dane, nechávať ľuďom vyšší čistý príjem a zvyšovať kvalitu života. Na margo série nových legislatívnych návrhov SNS to v Tablet.TV povedal predseda strany a predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko.

Prezidentské voľby sa začali

9:02
BRATISLAVA - Približne 4,45 milióna voličov si dnes môže na najbližších päť rokov vybrať hlavu štátu v prvom kole volieb prezidenta SR. Hlasuje sa od 7:00 do 22:00 v 5 940 volebných okrskoch, teda volebných miestnostiach. Pätnásť kandidátov sa uchádza o post prezidenta Slovenskej republiky. Občania rozhodnú o víťazovi vo voľbách dnes alebo 30. marca v druhom kole.

Zuzana Čaputová v hlavnom meste viedla, zvíťazila vo všetkých mestských častiach

9:02
BRATISLAVA - Zuzana Čaputová zvíťazila v sobotňajšom (16.3.) prvom kole prezidentských volieb vo všetkých 17 mestských častiach Bratislavy.

Obaja postupujúci kandidáti majú potenciál osloviť ďalších voličov

17.března
BRATISLAVA - Výsledky volieb do veľkej miery kopírujú prieskumy verejnej mienky spred dvojtýdňového volebného moratória na ich zverejňovanie. Skonštatoval to politológ Pavol Baboš s tým, že kandidáti už neboli schopní výrazne meniť názory ľudí a ich preferencie. Myslí si však, že v súčasnosti majú obaja postupujúci potenciál osloviť ďalších voličov.

Čaká nás silnejší vietor na väčšine územia

17.března
BRATISLAVA – Na západe a severe Slovenska sa v noci z piatka na sobotu (16. 3.) rozfúka. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa.

Šéf slovenskej diplomacie diskutoval o brexite a budúcnosti EÚ s holandským ministrom zahraničia

17.března
BRATISLAVA - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal počas dnešného dňa oficiálnu návštevu v podobe jeho holandského kolegu Stefa Bloka. Na tlačovej konferencii obaja priblížili, že ich krajiny sú súčasťou EÚ, NATO, eurozóny aj Schengenu a preto je veľmi dôležité prehlbovať medzi sebou spoluprácu.

Volebné sťažnosti nebude môcť Ústavný súd SR riešiť skôr ako sa doplní plénum

17.března
KOŠICE - Ústavný súd (ÚS) SR nebude môcť rozhodovať o prípadoch vo veciach týkajúcich sa porušenia Ústavy alebo zákona pokiaľ sa jeho plénum nedoplní. V súčasnej dobe sa dá považovať za nefunkčné. TASR to potvrdila ústavná sudkyňa Jana Baricová vykonávajúca úlohy predsedu ÚS.

Maturitný týždeň sa dnes končí, študenti budú písať test a sloh z maďarského a ukrajinského jazyka

17.března
BRATISLAVA - Maturitný týždeň uzavrie v piatok test a slohová práca z vyučovacieho jazyka maďarského a ukrajinského pre žiakov škôl týchto národnostných menšín.

Predseda NR SR A. Danko vyhlásil opakované voľby do samosprávy niektorých obcí

6.prosince
Predseda NR SR A. Danko vyhlásil opakované voľby do samosprávy niektorých obcí. TASR o tom informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes