15
new stories - click to show

netky.sk

Description:

Správy z domova

URL:

http://www.netky.sk/

Catalog:

Z domova
Ze světa → Slovensko

Publishes:

13.6 items/day

Prehliadky na Bojnickom zámku priblížia šľachtické Vianoce

8:23
BOJNICE - Vône, chute a zvyky šľachtických Vianoc spoznajú návštevníci Bojnického zámku na podujatí Vianoce na zámku. Prehliadky vyzdobených priestorov si budú môcť pozrieť od 14. decembra až do 8. januára 2023. TASR o tom informovala PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice Petra Gordíková.

Na východe a strede územia m že byť v pondelok ráno poľadovica

8:23
BRATISLAVA - Na väčšine územia s výnimkou západného Slovenska sa môže v pondelok ráno vyskytovať poľadovica. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

Najväčší adventný veniec majú v obci Štvrtok na Ostrove

14:06
ŠTVRTOK NA OSTROVE - Adventný veniec s priemerom 15 metrov bude aj v tomto roku krášliť námestie obce Štvrtok na Ostrove v okrese Dunajská Streda. Podľa starostu Pétera Őryho je podľa doterajších poznatkov i certifikácií z roku 2009 stále najväčším adventným vencom na Slovensku.

Do novinárskej súťaže Štúrovo pero m žu študenti zasielať práce do 15. februára

14:06
ZVOLEN - Do 15. februára môžu zasielať svoje príspevky stredoškoláci a vysokoškoláci, ktorí sa chcú zapojiť do celoslovenskej novinárskej súťaže Štúrovo pero. TASR o tom informovala Milota Torňošová, riaditeľka Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra (KKĽŠ) vo Zvolene, ktorá je jedným z hlavných organizátorov súťaže.

Advent v múzeu v Trnave ponúka aj prehliadku kostola

27.November
TRNAVA - Advent v múzeu sa bude konať v Trnave v prvú adventnú nedeľu (27. 11.). V Západoslovenské múzeum ponúka okrem kurzu prípravy vianočnej ikebany možnosť navštíviť aj inak verejnosti nedostupný múzejný Kostol Nanebovzatia Panny Márie. Informovala o tom vedúca prezentačného oddelenia Simona Jurčová.

Nemocnica Bory v Bratislave je skolaudovaná, cez víkend do nej zavíta verejnosť

27.November
BRATISLAVA - Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, získala od príslušného stavebného úradu kolaudačné rozhodnutie, ktoré tento týždeň nadobudlo účinnosť. V piatok počas tlačovej konferencie o tom informoval generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka. Kolaudačné rozhodnutie už má aj ubytovňa pre zamestnancov, ktorú postavili vedľa nemocnice. Prvé pracoviská v nemocnici plánu…

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia vzrástla o 26,5 percenta

26.November
BRATISLAVA - Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v 47. týždni oproti tomu minulému stúpla o 26,5 percenta. V prípade chorobnosti na chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO) zaznamenali nárast o 6,5 percenta.

Stromček na námestí v Trnave sa rozžiari v piatok večer

26.November
TRNAVA - Advent v Trnave v tomto roku privítajú nielen adventné trhy, ktoré otvorí na Trojičnom námestí v piatok koncert Jany Kirschnerovej. Jeho súčasťou sú aj vianočné prehliadky mesta, interaktívna hra pre malých i veľkých Škriatkovo kúzlo, mnohé kultúrne vystúpenia a Stredoveké adventné trhy na Námestí sv. Mikuláša. Trvať budú do 23. decembra.

Lienka východná je rozšírená takmer po celom Slovensku

25.November
BRATISLAVA - Lienka východná je na Slovensku rozšírená takmer na celom území. Vie uhryznúť a spôsobiť rôzne alergické reakcie. Svojimi výlučkami môže špiniť fasády budov. Pre TASR to uviedol Ľubomíra Vidlička z Ústavu zoológie Slovenskej akadémie vied.

#:t2#

22.November
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes