MacBlog

Description:

MacBlog - technológie, Apple, Apple bazár, Apple fórum, Mac, iPad, iPhone, Mac OS X

URL:

http://www.macblog.sk

Catalog:

Tech → Mac
Tech → Apple

Publishes:

6.3 items/week

Život Jonathana Ivea, šéfdizajnéra Apple (1. časť)

13:57
Už dávnejšie sme našim čitateľom priniesli „minisériu“, v ktorej sme sa venovali spoluzakladateľovi spoločnosti Apple a ikone sveta technológií, Stevovi Jobsovi. Nakoľko každý kus Apple zariadenia nesie podpis Jonathana Ivea, rozhodli sme (…)

Súťažte s MacBlogom o vecné ceny

22.July
Pripravujeme pre váš ďalšiu súťaž, tentoraz na našom Instagrame. Čo môžete vyhrať? To bude závisieť od vás. Dajte nám v komentári vedieť, o čo by ste najradšej súťažili. Medzitým nezabudnite sledovať MacBlog na (…)

Ako bude fungovať funkcia Audio Sharing v iOS 13?

22.July
Jedna z najlepších funkcií iOS 13, na ktorú sa môžeme tešiť je nepochybne funkcia „Audio Sharing“ (teda zdieľanie audia). Táto funkcia umožní jednoduché zdieľanie audia (bezdrôtové slúchadlá) s niekým iným pomocou Bluetooth, čo znamená, (…)

Zlacnené aplikácie pre iPhone/iPad a Mac #29 týždeň

21.July
Prinášame už 29. tohtoročné pokračovanie výberu dočasne zlacnených aplikácii pre iPhone/iPad a počítače Mac. iOS VideoMaster Pro – 14,99€ (pôvodná cena 22,99€) VideoMaster Pro je nástroj, vďaka ktorému môžete upraviť zvuk vo videách, (…)

Nově objevená chyba v Bluetooth by mohla umožnit sledování a identifikování iOS a macOS zařízení

20.July
V Bluetooth komunikačním protokolu byla nalezena nová chyba, která by mohla útočníkům umožnit sledování a indetifikaci zařízení od Applu a Microsoftu. Chybu objevil výzkumný tým z Bostonské Univerzity a informoval o ní web ZDNet. Bluetooth (…)

Apple Pay nově podporuje i UniCredit Bank

18.July
Banka UniCredit Bank v úterý tento týden začala svým klientům nabízet službu Apple Pay, ale skoro nikdo o tom nevěděl. Až nyní totiž banka rozeslala svým klientům maily o zprovoznění této služby a rozeslala (…)

Podívejte se, co nový 13″ MacBook Pro skrývá pod svou „kapotou“

15.July
Na webu iFixit bylo již zveřejněno nové teardown, které popisuje „vnitřnosti“ nového 13″ MacBooku Pro, který Apple aktualizoval teprve před pár dny v úterý. Nově tento model disponuje procesory Intel 8. generace, Touch Barem, (…)

Zlacnené aplikácie pre iPhone/iPad a Mac #28 týždeň

14.July
Prinášame ďalšie pokračovanie výberu dočasne zlacnených aplikácii pre iPhone/iPad a počítače Mac. iOS Magnifier with Flash Light – zadarmo (pôvodná cena 1,09€) Zabudli ste si okuliare na čítanie? S touto aplikáciou premeníte (…)

MacBook Pro 2019 v základní konfiguraci je o 83% výkonnější, než předchozí generace

13.July
Apple tento týden aktualizoval základní verzi MacBooku Pro, který má nově také Touch Bar a nejnovější čtyřjádrový procesor 8. generace od Intelu. Nyní se začínají objevovat benchmarky tohoto nového modelu a porovnání s předchozí (…)

Apple musel vypnout funkci Vysílačka na Apple Watch – umožňovala odposlech

13.July
Apple musel dočasně vypnout funkci Vysílačky pro Apple Watch kvůli chybě, která umožňovala lidem s nekalými úmysly někoho nevědomky odposlouchávat. Informaci přinesl jako první web TechCrunch. Apple vydal k této situaci prohlášení, (…)
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes