GemerLand

URL:

http://www.gemerland.sk/

Catalog:

Z domova → Regióny

Publishes:

4.2 items/week

V Gemersko-malohontskom múzeu budú diskutovať o novembrových udalostiach v Rim. Sobote

19.November
V mesiaci november si Gemersko-malohontské múzeum (GMM) v Rim. Sobote pripomína 30. výročie tzv. nežnej, či zamatovej revolúcie 1989. Pri tejto... Viac ›› The post V Gemersko-malohontskom múzeu budú diskutovať o novembrových udalostiach v Rim. Sobote appeared first on Gemerland .

Pri Bátke skončil kamión mimo cesty

19.November
Dnes predpoludním sa stala dopravná nehoda neďaleko obce Bátka v rimavskosobotskom okrese. Kamión pri nej skončil prevrátený mimo cesty. Informuje... Viac ›› The post Pri Bátke skončil kamión mimo cesty appeared first on Gemerland .

Fiľakovo: V najväčšej telocvični rekonštruujú sociálne zariadenia

19.November
V týchto dňoch prebieha rekonštrukcia sociálnych zariadení v telocvični na Farskej lúke. Okrem žiakov dvoch priľahlých základných škôl využíva najväčšiu telocvičňu v meste... Viac ›› The post Fiľakovo: V najväčšej telocvični rekonštruujú sociálne zariadenia appeared first on Gemerland .

AMAVEŤÁCI navštívili rimavskosobotskú hvezdáreň

19.November
Rok 2019 je v oblasti vedy, kozmonautiky a astronómii mimoriadne významný. Veľa udalostí, ktoré si tento rok pripomíname aj v našom AMAVET klube... Viac ›› The post AMAVEŤÁCI navštívili rimavskosobotskú hvezdáreň appeared first on Gemerland .

Na Fiľakovskom hrade ukončia turistickú sezónu netradične

11.November
Hradné múzeum vo Fiľakove pozýva verejnosť na netradičné ukončenie turistickej sezóny na fiľakovskom hrade, ktorého brány sa každoročne zatvárajú 15.... Viac ›› The post Na Fiľakovskom hrade ukončia turistickú sezónu netradične appeared first on Gemerland .

Vidiek pred Nežnou revolúciou a dnes….

11.November
V duchu spomienok na novembrové udalosti z roku 1989 sa niesol workshop , ktorý pripravilo občianske združenie Šanca pre Dražice v spolupráci s komunitnými... Viac ›› The post Vidiek pred Nežnou revolúciou a dnes…. appeared first on Gemerland .

Rimavská Sobota: Predmetom mesiaca november sú fotografie z revolučných udalostí roku 1989 v meste

8.November
V rámci predmetu mesiaca november si Gemersko-malohontské múzeum (GMM) pripomenie 30. výročie tzv. nežnej či zamatovej revolúcie 1989. Návštevníkom predstaví vybraný... Viac ›› The post Rimavská Sobota: Predmetom mesiaca november sú fotografie z revolučných udalostí roku 1989 v meste appeared first on Gemerland .

V pondelok nastane ojedinelé nebeské divadlo, Merkúr bude prechádzať popred Slnko

7.November
V pondelok 11. novembra bude v popoludňajších hodinách pozorovateľný najzaujímavejší astronomický úkaz roka – prechod Merkúra popred slnečný disk. Ako uvádza stránka... Viac ›› The post V pondelok nastane ojedinelé nebeské divadlo, Merkúr bude prechádzať popred Slnko appeared first on Gemerland .

Stromom roka 2019 je oskoruša domáca z Uzovskej Panice

7.November
Titul Strom roka 2019 získala oskoruša domáca z Uzovskej Panice v okrese Rimavská Sobota. Ako sa uvádza na stránke Nadácie... Viac ›› The post Stromom roka 2019 je oskoruša domáca z Uzovskej Panice appeared first on Gemerland .

Regionálni politici adresovali politickým stranám výzvu

7.November
Štyri mesiace pred parlamentnými voľbami prichádzajú regionálni politici združení v iniciatíve Cesty pre Slovensko a vyzývajú politické strany na riešenie... Viac ›› The post Regionálni politici adresovali politickým stranám výzvu appeared first on Gemerland .
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes