Finance.sk

Description:

Informácie zo sveta osobných a firemných financií. Dane, bankovníctvo, poisťovníctvo, kapitálove trhy, ekonomika. Kalkulačky, abecedy, sprievodcovia

URL:

https://www.finance.sk/

Catalog:

Ekonomika → Svět
Ekonomika

Publishes:

2.1 items/day

Chýba nejaký tovar? Kedy vám ho zamestnávateľ môže strhnúť z výplaty

0:24
Zveril vám zamestnávateľ tovar či finančný obnos? Pravdepodobne s vami uzavrel aj dohodu o hmotnej zodpovednosti. K čomu vás zaväzuje a ako sa brániť, ak vznikol na zverených hodnotách schodok?

Kto vlastní futbalové kluby na Slovensku?

0:24
Kto je vlastníkom najznámejších slovenských futbalových klubov? Sú to bývalí futbalsti, papaláši, mestá či milionári?

Komentár: Výsledky čínskej Alibaby prekonali odhady rastu e-commerce sektora

16.August
Čínska spoločnosť Alibaba Group Holding Ltd vykázala vo štvrtok 15. augusta 2019 jasne lepšie štvrťročné príjmy a zisk, ako sa očakávalo.

Demolácia starého domu či stavby: toto všetko potrebujete vybaviť

16.August
Zdedili ste alebo kúpili starý dom a chcete ho zbúrať? Pri odstránení stavby sa musíte riadiť presnými pravidlami.

Aké sú zdravé varianty sladkých desiat pre školákov

16.August
Deti priťahuje sladká chuť a nikoho neprekvapí, že potlačiť záľubu v rôznych cukríkoch, tyčinkách, čokoládach, zmrzlinkách, sladkých limonádach je úloha nadmieru náročná.

Viete, ako dlho platí lekársky predpis? Vďaka eReceptu aj jeden rok

15.August
Predpisovanie liekov a ich platnosť má svoje špecifiká. Kto nám teda môže predpísať lieky a zdravotnícke pomôcky? A ako dlho vlastne platí lekársky predpis?

Ako a kde kúpiť diaľničnú známku na Slovensku

15.August
Elektronická diaľničná známka funguje na Slovensku už piaty rok. V závislosti od počtu dní používania známky rozlišujem tri typy. Zakúpiť ich možno cez internet, ale pokojne aj na čerpacej stanici.

Mediácia namiesto súdu. Kedy sa oplatí a koľko stojí?

14.August
Ak sa s niekým dostanete do sporu, ešte to nemusí znamenať súdne pojednávanie. Lacnejšia, rýchlejšia a rovnako právne účinná cesta je vybrať si mediáciu. Dokonca sa oplatí aj po začiatku súdneho sporu. Stále to môže byť lacnejšia možnosť ako sa roky súdiť.

Ceny nehnuteľností na Slovensku: rok 2019 dosahuje historické čísla

14.August
Aj napriek prísnym podmienkam k získaniu hypotéky dopyt po nehnuteľnostiach výraznejšie neklesá. Nezastavia ho ani ceny nehnuteľností, ktoré dosahujú maximá.

Stal sa vám pracovný úraz? Živnostník nemá nárok na úrazové dávky

13.August
Je lepšie byť zamestnancom alebo živnostníkom? Všetko má svoje plusy aj mínusy. Ak pre niekoho pracujete so živnostenským listom, nie ste chránení v prípade pracovného úrazu.

Čo treba splniť, aby vám schválili spotrebný úver?

13.August
Spotrebný úver je ten typ úveru, ktorý banke netreba dokladovať a taktiež sa nevyžaduje zakladať nehnuteľnosť. To znamená, že poskytnuté peniaze môžete použiť na čokoľvek – na kúpu automobilu, na rekonštrukciu bytu alebo domu, rovnako ich môžete použiť aj na refinancovanie iného úveru. Možností je naozaj veľa.

Spoznajte Indikátor CCI

13.August
Indikátor CCI alebo Commodity Channel Index bol pôvodne určený na obchodovanie komoditných futures kontraktov ale rovnako dobre funguje aj pri ostatných finančných inštrumentoch. Ako funguje CCI a ako ho využiť pri obchodovaní?
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes