Finance.sk

Description:

Informácie zo sveta osobných a firemných financií. Dane, bankovníctvo, poisťovníctvo, kapitálove trhy, ekonomika. Kalkulačky, abecedy, sprievodcovia

URL:

http://www.finance.sk/

Catalog:

Ekonomika → Svět
Ekonomika

Publishes:

10.5 items/week

Ako sa dostať na letisko v Budapešti šikovne a lacno

14.June
Z letiska v Budapešti môžete letieť do Európy či do exotických destinácií za veľmi výhodné ceny. Lieta odtiaľ množstvo leteckých spoločností, niekoľkokrát za deň. Dopraviť sa na budapeštianske letisko nie je vôbec ťažké, z Bratislavy dokonca premáva priama autobusová linka.

Od júla bude opäť ťažšie získať úver. NBS pokračuje v regulácii zadlžovania

14.June
Národná banka Slovenska pokračuje v zaťahovaní regulačnej brzdy, ktorá má zabrániť extrémnemu zadlžovaniu Slovákov.

Zastropovaný dôchodok u nás a v zahraničí: naši dôchodcovia patria medzi najmladších

13.June
Slovenská vláda schválila zákon, ktorý do ústavy zakotvuje vekový strop 64 rokov pre odchod občanov do dôchodku. Ako je to s dôchodkovým vekom v Európe?

Praktický sprievodca daňovou kontrolou III.

13.June
„Daňová kontrola nemusí byť pre podnikateľa strašiakom ani nočnou morou. V nasledujúcom seriáli poskytujeme rady a tipy, ako ju krok za krokom absolvovať bez stresu a nadmernej záťaže,“ hovorí Zuzana Kolárová, výkonná riaditeľka ASB Slovakia.

Ako a kde nájsť lacnú dovolenku v roku 2019? Máme 6 tipov

12.June
Slováci vsádzajú každoročne na tradičné destinácie, avšak v hľadáčiku dovolenkárov sa čoraz viac objavujú aj menej tradičné miesta.

Investovanie do nehnuteľnosti. Stále sa na nich dá zarobiť

12.June
Nehnuteľnosti sa považujú za jednu z najistejších investícií. Neplatí to však vždy a rozhodne nie celoplošne. Kto si myslí, že ak ceny nehnuteľností rastú, tak určite zarobí, môže sa ľahko popáliť. Investovať alebo neinvestovať v čase súčasného rastu?

Ako získať späť darovaný majetok

11.June
Ak už niečo darujete, je ťažko vziať svoje rozhodnutie späť. A to aj v prípade, že ste darovali na základe zmluvy.

10 najlepších aplikácii pre slovenských dovolenkárov

11.June
Na svoju letnú či zimnú dovolenku si s určitosťou beriete aj svoj smartfón, tak si ho naplňte šikovnými cestovateľskými aplikáciami. Môžu vám ušetriť kopu času, peňazí a dať dovolenke nový rozmer.

Do Talianska autom, vlakom, autobusom alebo lietadlom: čo sa oplatí najviac?

10.June
Taliansko je dlhé roky zárukou kvalitnej dovolenky pri mori i vo vnútrozemí. Má hory, vínne oblasti, slnečné pláže i ostrovy. Ako ale cestovať do Talianska čo najlacnejšie? Spôsobov je mnoho, preto sme ich porovnali.

Investície do spoločnej veci – čo možno žiadať od ostatných spoluvlastníkov?

10.June
Plánujete rekonštrukciu či opravu nehnuteľnosti v podielovom spoluvlastníctve? Čítajte, koľko peňazí môžete chcieť od ostatných spoluvlastníkov a ako nárok na ne správne uplatniť.

Komentár: Trump tlačí Fed k podpore rastu za každú cenu

7.June
Možno sa vám zdá, že Donald Trump v ekonomickej politike nevie, čo robí. Avšak zavádzanie nových ciel a ďalšie kroky má v skutočnosti veľmi dobre premyslené. Aj keď sa v tomto komentári púšťam z časti do špekulácií, všetky fakty zatiaľ do seba dokonale zapadajú.

KVÍZ: Viete, čo všetko vám hrozí, ak nemáte zákonnú poistku na auto?

7.June
PZP je skratka povinného zmluvného poistenia, ktoré kryje škody spôsobené prevádzkou vozidla. Toto poistenie je zo zákona povinné.

Tipy, ako znížiť spotrebu plynu: chráňte svoju peňaženku i životné prostredie

6.June
Pri každoročnom vyúčtovaní spotreby energií v našej domácnosti sa zamýšľame nad možnosťami, ako a kde ušetriť. Jednou z najviac diskutovaných položiek je spotreba plynu, keďže mnoho domácností využíva plyn na vykurovanie, ohrev vody a aj na varenie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o systéme eKasa

6.June
Systém eKasa funguje v ostrej prevádzke pre nových podnikateľov a dobrovoľníkov už od začiatku apríla. Od 1. júla 2019 musia byť v systéme povinne pripojení už všetci podnikatelia s registračnou pokladnicou.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes