15
new stories - click to show

Finance.sk

Description:

Informácie zo sveta osobných a firemných financií. Dane, bankovníctvo, poisťovníctvo, kapitálove trhy, ekonomika. Kalkulačky, abecedy, sprievodcovia

URL:

https://www.finance.sk/

Catalog:

Ekonomika → Svět
Ekonomika

Publishes:

9.8 items/week

Komentár: Dočasná komoditná rely

7.May
Komodity poskytujú signál o globálnych rovnováhach medzi ponukou a dopytom. S postupným vakcinačným programom, ktorý v USA a ostatných krajinách naberá na obrátkach a opätovné otváranie ekonomík, umožňuje zvýšiť výrobnú produkciu a doplniť spoločnostiam zásoby.

Covid zmenil názor ľudí na poistky, životné poistenie za uplynulý rok rástlo

7.May
Finanční odborníci dobre vedia, že životné poistenie je produkt, ktorý nemá ukážkové renomé. Mnoho ľudí si roky platí vysokú „poistku“ bez toho, aby z nej niekedy videli čo len euro. Kde je chyba?

Poslal som peniaze na zlý účet. Čo s tým môžem urobiť?

6.May
Niekto pri platení svojich účtov cez internetbanking kontroluje každé číslo dva-tri razy, niekto len v rýchlosti zadá údaje a odošle peniaze bez predchádzajúcej kontroly. Tak či onak sa vám môže stať, že pri posielaní peňazí spravíte chybu. Poradíme vám, čo v takom prípade môžete robiť.

Preukaz ZŤP a na čo všetko má nárok ťažko zdravotne postihnutá osoba?

5.May
Ľudia so zdravotným postihnutím a invalidní dôchodcovia majú nárok na niekoľkotisícové príspevky od štátu. Okrem toho môžu lacnejšie telefonovať, cestovať či využiť parkovací preukaz.

Zmena konateľa s.r.o. v roku 2021: Návod krok za krokom

5.May
Čo treba v roku 2021 splniť pre zápis zmeny konateľa spoločnosti s ručením obmedzeným? Čítajte, ktoré dokumenty musíte pripraviť a čo by mali obsahovať.

Majiteľ AAA spustí online predaj jazdených áut pod značkou Driverama

5.May
Nový projekt Driverama bude založený na medzinárodnom výkupe a predaji ojazdených áut za pomoci pokročilých algoritmov.

Chystáte sa zatepliť rodinný dom? Rezort dopravy spúšťa ďalšiu výzvu

4.May
Ministerstvo dopravy a výstavby SR poznamenalo, že ani tentokrát sa podmienky poskytnutia príspevku nemenia. Treba len počkať na zverejnenie výzvy.

Malé autá výrazne zdražejú kvôli emisným predpisom, hovorí šéf Renaultu

4.May
V najbližších rokoch výrazne zdražie kategórie malých automobilov, predpovedá Luca de Meo, šéf Renaultu. Dôvodom sú drahé úpravy spaľovacích motorov nutné kvôli prísnym emisným limitom. Súčasne bude klesať cena malých elektromobilov. Šéf Renaultu ďalej predpokladá, že sa ceny spaľovacích kompaktných vozidiel a podobne veľkých elektromobilov vyrovnajú okolo roku 2025

Ako dlho môžem byť na klasickej resp. pandemickej PN?

3.May
Maródka môže trvať aj dlhšie ako rok, ale potom je to bez nemocenského. Riešením je iba invalidný dôchodok, poslednou záchranou je pomoc v hmotnej núdzi.

Vrátenie peňazí za PZP pri predaji auta. Ako mám postupovať?

3.May
Predal som auto a potrebujem zrušiť PZP na toto auto. Stačí kúpno-predajná zmluva? Potrebujem starý alebo nový technický preukaz? Prinášame praktický návod ako požiadať poisťovňu o vrátenie peňazí za povinné zmluvné poistenie.

Komentár: Rast predplatiteľov Netflixu sa po pandemickom boome spomaľuje, akcie sa prepadli o 11%

30.April
Zdá sa, že s postupným očkovaním a uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu sa postupne ochladzuje aj rýchly nárast predplatiteľov Netflixu.

Muži vs. ženy. Kto hospodári s peniazmi lepšie?

12.November
Vedieť hospodáriť s peniazmi nie je samozrejmosť. Čím skôr sa to naučíme, tým spokojnejší život nás čaká. Každý z nás má vlastnú východiskovú situáciu a má iné predstavy o svojej budúcnosti. Spoločným základom je však rozmýšľať vždy pár krokov dopredu. Vďaka finančnému plánovaniu zvládnete budúce životné situácie oveľa ľahšie.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes