eTREND

Description:

Články zo sekcie: 'eTREND'

URL:

http://www.etrend.sk/

Catalog:

Ekonomika → Svět
Ekonomika

Publishes:

22.6 items/day

Krok šesť: Z pasívneho ovládania jazyka na aktívne

19:24
Jedna vec je počúvať správy v angličtine a rozumieť, čo sa deje, no niečo iné je povedať to Angličanovi, keď sa vás na to spýta.

Peniaze alebo zážitky. Akú brigádu si vyberiete na leto?

19:24
Hudobný festival na Slovensku, animátorský program na Cypre či stáž v Nemecku. Študenti majú na výber tisícky možností, ako počas letných prázdnin pracovať a získať peniaze alebo neopakovateľné zážitky. Atraktívne pozície sa však míňajú rýchlo – kto zaváha, ostane mu dokladanie tovaru.

KDH chce mandát europoslanca, obracia sa na Ústavný súd

19:24
Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa pre výsledky májových eurovolieb obrátilo aj na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán. V podnete žiada zrušenie a zmenu jej rozhodnutia o tom, že podmienený mandát pripadá jeho kandidátke Miriam Lexmann.

Cena za anarchiu, online smrť a ako vytvoriť niečo, čo vydrží 10-tisíc rokov

17:42
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve.

Ženy sa čoraz viac presadzujú v politike, ich počet rastie

16:35
Ženy obsadili v rámci 28 krajín Európskej únie v roku 2018 tretinu miest v národných parlamentoch. V roku 2003 ich bola len pätina. Hovoria to údaje Eurostatu, štatistického úradu Európskej únie.

Obmedzenia hypoték mali slabý účinok, dopyt po nich klesol iba mierne

14:50
Po roku od zavedenia prísnejších opatrení Národnej banky Slovenska (NBS) pri poskytovaní úverov obyvateľom Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska (NARKS) konštatuje, že boli opodstatnené. Ich účinok nebol doposiaľ taký, ako sa očakávalo. Správanie kupujúcich a predávajúcich ovplyvňujú viaceré faktory, nielen cena nehnuteľnosti a výška úveru, dopyt klesol len mierne.

Nová prezidentka Čaputová zložila sľub: Chcem slúžiť, nie vládnuť

13:39
Zuzana Čaputová zložila do rúk predsedu Ústavného súdu SR Ivana Fiačana ústavou predpísaný sľub a ujíma sa funkcie slovenskej prezidentky. Urobila tak na sobotňajšej slávnostnej inauguračnej schôdzi Národnej rady SR v priestoroch Slovenskej filharmónie v Bratislave. Fiačan zloženie sľubu v zmysle ústavy potvrdil, čím sa Čaputová ujala funkcie.

Čaputová sa ujme prezidentskej funkcie. Čo všetko ju dnes čaká?

11:18
Zuzana Čaputová sa v sobotu ujme úradu prezidentky SR. Vo funkcii vystrieda Andreja Kisku. Sľub zloží na slávnostnej inauguračnej schôdzi Národnej rady SR v Bratislave. Po tomto akte bude nasledovať inauguračný príhovor, v ktorom Čaputová predstaví svoju víziu výkonu verejnej služby vo funkcii hlavy štátu.

Alpine dáva do ponuky výkonnejší model A110S

10:44
Oživená automobilka Alpine boduje s modelom A110, ktorý priamo odkazuje na rovnako pomenovaný model zo šesťdesiatych rokov. Zachoval si štyri svetlá a príjemne nízku pohotovostnú hmotnosť. Teraz prinesie viac výkonu s verziou A110S.

Biznis s jahodami: Ľudia sami vyzbierajú tony, reťazce majú iné nároky

9:36
Ceny za kilo jahôd zo samozberov sa rôznia, môžu stáť aj okolo 2,80 eura. Ide však o obľúbený biznis, ľudia túto možnosť využívajú ako spestrenie rodinného programu. Viac si o téme prečítajte v reportáži Jahody alebo eprek? V Dunajskej Lužnej sú jahody väčšie, v Rajke sladšie.

Viac ako jantárová rozprávka. Ako mesto po pohnutej histórii chytilo druhý dych

5:32
Nevšedné prostredie Gdanska si pochvaľujú aj domáci. „Milujem atmosféru tohto mesta. To, ako sa rokmi menilo – bolo poľské, nemecké, multikultúrne. Ľudia, ktorí tu žijú, menia mesto, ale Gdansk je mesto, ktoré zároveň mení ľudí – urobí vás sebaistejšími a naučí vás pýtať sa prečo.

Fanúšikovia videohier dostali predkrm na budúci rok. Na čo sa môžu tešiť?

5:32
Tento týždeň sa v Los Angeles konal ďalší ročník videoherného veľtrhu E3. Ponúkol množstvo živých prenosov, tlačových oznámení. Aj keď búrka na trhu z toho nie je, E3 2019 priniesla odpoveď na viaceré otázky a trendy vo videohernom priemysle. Zhrnuli sme desiatku najdôležitejších výstupov z akcie.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes