eTREND

Description:

Články zo sekcie: 'eTREND'

URL:

http://www.etrend.sk/

Catalog:

Ekonomika → Svět
Ekonomika

Publishes:

23 items/day

Kuriérske služby a registrácia k DPH

5:42
Som fyzická osoba, ktorá poskytuje kuriérske služby. Pracujem pre českú spoločnosť na živnosť, balíky a iné zásielky vozím po Slovensku. Tovar z ČR priváža iný kuriér, ja už preberám tovar na doručenie na Slovensku. Za vykonanú prácu vystavujem mesačne faktúru do sídla spoločnosti v ČR. Predmetom fakturácie je rozvoz nekonkretizovaných zásielok. Zo stránky finančnej správy mi nie je celkom jasn...

Práca snov môže byť aj v hoteli

1:35
Keď sa povie práca v hoteli, väčšina ľudí si predstaví recepčnú, chyžnú, prípadne bellboya, človeka, ktorý otvára dvere, nosí batožinu parkuje autá.

Odvážna Greta. Mladá aktivistka, ktorá spôsobila ošiaľ a zmenila svet

22:37
Keď začujete meno Grety Thunbergovej, 16-ročnej švédskej environmentálnej aktivistky, automaticky vám pripomenie krehkosť nášho ekosystému. Zviditeľnila sa tak ako máloktorý aktivista. Nezáleží pritom na tom, či sa s jej menom spájajú pozitívne alebo negatívne prívlastky. V masívnej kampani sa jej podarilo upozorniť na najpálčivejšie problémy ľudstva, ktoré si vďaka nej zrazu uvedomujeme všetci.

Kočner písal v Threeme o sledovaní Sulíka a zaradení Rajtára na Zoznam ovečiek

20:49
Na povrch vyplávali ďalšie zistenia z komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou. Podľa rozšifrovaných správ dal M. Kočner pokyn Petrovi Tóthovi, aby sledoval predsedu SAS Richarda Sulíka na jeho oslave. Okrem R. Sulíka sa v komunikácii objavil aj poslanec SAS Jozef Rajtár, ktorý dlhodobo upozorňuje na Kočnerove kauzy. Mal byť zaradený na zoznam ľudí, ktorí chcú M. Kočnera kompromit...

Na nedeľňajšom proteste v Hongkongu sa podľa organizátorov zišlo 1,7 milióna ľudí

20:49
Organizátori prodemokratických protestov v Hongkongu uviedli, že na nedeľňajšom zhromaždení sa zúčastnilo najmenej 1,7 milióna ľudí, informovala agentúra AP.

Oceňujeme už dvadsiaty druhý raz

19:38
Názor | Rozhovorom so šéfom ČSOB Danielom Kollárom začína TREND v aktuálnom čísle predstavovať tohtoročných finalistov na ocenenia Manažér roka a Investor roka. Najbližších desať týždňov sa na stránkach týždenníka budete stretávať s tými, ktorých v redakcii považujeme za významné opory a inšpiratívnych lídrov tuzemskej ekonomiky a biznisu. Budeme vám ponúkať ich príbehy, skúsenosti či fakty o f...

Daniel Kollár: Dôveru neviete naprogramovať

19:38
Nominácia na Manažéra roka 2019 | Titul Bankár roka mu sami bankári udelili už trikrát. Daniel Kollár stojí na čele ČSOB od roku 2004, vďaka čomu sa stal najdlhšie slúžiacim riaditeľom banky na Slovensku. Za ten čas dokázal z pobočky zahraničnej banky vytvoriť samostatnú spoločnosť a pôvodne korporátnu inštitúciu pretvoriť na plnoformátovú banku, ktorá má najvyššie ambície.

Kompostéry budú zadarmo a bezdomovci skrášľujú lavičky

17:48
6+1 dôvodov na úsmev | Cez týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám cez víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali, skrátka a jasne, pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

Nemecko je pripravené upustiť od vyrovnaného rozpočtu, aby sa vyhlo recesii

17:48
Nemecká koaličná vláda je pripravená upustiť od vyrovnaného rozpočtu a vziať si nový dlh, aby sa vyhla možnej recesii. Uviedol to vo svojom najnovšom vydaní týždenník Der Spiegel.

Kalavská odmietla podmienku Fica. Nepredloží reformu zdravotníctva ako ústavný zákon

16:36
Ministerstvo zdravotníctva nepredloží stratifikáciu nemocníc ako ústavný zákon. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Ako si založiť živnosť? Vybaviť to môžete osobne, elektronicky alebo cez firmu

16:36
Živnosť je ešte stále najobľúbenejšou formou podnikania na Slovensku. Založiť si tento druh zárobkovej činnosti sa dá okrem osobnej návštevy úradu už aj z pohodlia domova či cez externú firmu. Živnostenské podnikanie môže získať fyzická aj právnická osoba, musí však spĺňať niekoľko podmienok.

Bugár: Z postu predsedu odídem len vtedy, ak to pomôže strane

14:47
Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár by v žiadnom prípade neodišiel z postu predsedu strany, ak by mala byť jeho osoba prekážkou spolupráce maďarských strán. V rozhovore pre TASR uviedol, že je ochotný odísť len vtedy, keď to pomôže Mostu-Híd. Na poste predsedu chce ostať minimálne do budúcoročných parlamentných volieb. Nový líder strany by podľa neho mal byť poznateľný nielen v rámci stran...

Uniknuté dokumenty: Británii hrozí pri tvrdom brexite nedostatok potravín a liekov

13:35
Ak by Británia vystúpila z Európskej únie bez dohody, bola by vystavená nedostatku potravín, liekov a pohonných hmôt. Očakáva to britská vláda, vyplýva z jej uniknutých dokumentov, o ktorých informovali nedeľňajšie noviny Sunday Times. Okrem toho možno podľa nich rátať s narušením prevádzky prístavov na niekoľko mesiacov, obnovením tzv. tvrdej hranice s Írskom a rastúcimi sociálnymi nákladmi.

Diplomatická kríza vo vodách Pacifiku, ostrovné štáty bojujú proti zmene klímy

11:16
Záver 50. fóra tichomorských štátov v hlavnom meste ostrovného štátu Tuvalu vo Funafuti vyvolal výrazne pobúrenie obyvateľov tichomorských ostrovov. Intenzívne rokovania medzi ostrovnými štátmi a Austráliou ohľadom boja proti zmene klímy neskončili tak, ako sa očakávalo. Mnohé štáty sa v akte zúfalosti začínajú obracať smerom k Pekingu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes