TRENDreality.sk

Description:

Články zo sekcie: 'TRENDreality.sk - realitné projekty, nehnuteľnosti, ceny bytov, vývoj stavebníctva, realitná poradňa'

URL:

http://reality.etrend.sk/

Catalog:

Ekonomika → Špecializované

Publishes:

3.2 items/day

Budeme stavať budovy s vlastnou elektrárňou? Nórsko ide týmto smerom

15:10
Svetová architektúra | Na konci augusta otvorili v Trondheime administratívnu budovu Powerhouse Brattørkaia, ktorá je zároveň malou elektrárňou. Najsevernejšia energeticky pasívna budova na svete stojí na 63. stupni severnej zemepisnej šírky.

Ako Vydrica zmení centrum Bratislavy

12:27
Keby ste sa ktoréhokoľvek Bratislavčana opýtali, ktorá časť hlavného mesta je povestnou najbolestivejšou jazvou, s vysokou pravdepodobnosťou by ste dostali rovnakú odpoveď: Vydrica. Pozemok pod Bratislavským hradom, ktorého rozloha presahuje tri hektáre, čakal viac ako pol storočia na nové využitie. Za ten čas sa stihol stať domovom pre mnohé nelegálne skládky, ale aj pre bezdomovcov a asociálov.

Nemocnica a mesto ukončili spor, vymenili si pozemky pri Rohlíku a na Antolskej

19.September
Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) a hlavné mesto Bratislava si vymenili pozemky v hodnote viac ako 15 miliónov eur. Ukončili tak takmer 20-ročný spor.

Ožíva jeden z najväčších projektov v Bratislave. Do Nových Vajnôr vstúpil JTRE

19.September
Malo ísť o plnohodnotnú obytnú štvrť s bytmi, kanceláriami, obchodmi či občianskou vybavenosťou, no k realizácii plánov z minulosti tu neprišlo. Až 85-hektárové územie v Bratislave už roky čaká na začatie výstavby. Aktuálne do projektu, ktorý v minulosti odkúpili českí podnikatelia, vstupuje domáci kapitál – investorom je J&T Real Estate. Vo Vajnoroch pribudnú stovky bytov, kancelárie i obchody.

Nový Istropolis? Architekt má jasnú víziu o budúcej podobe, iní sú k projektu kritickí

19.September
O navrhovanej podobe Istropolisu by sa verejnosť mala dozvedieť viac už v najbližších mesiacoch. Spoločnosť Immocap Group, ktorej komplex s pozemkami patrí, na projekte spolupracuje s uznávaným holandským ateliérom. Hlavný architekt aktuálne pre TREND Reality priblížil, ako si premenu územia na Trnavskom mýte predstavuje. Podpredseda Slovenskej komory architektov (SKA) súčasne projekt kritizuje...

Trnava mení pešiu lávku v centre po vzore newyorskej High Line

19.September
Doplnenie a rozšírenie zelene oproti pôvodnému zámeru na lávke pre peších na Starohájskej ulici v Trnave avizuje primátor Peter Bročka. V týchto dňoch mesto realizuje projekt zazelenania tejto 300 metrov dlhej komunikácie.

Múzeum Andyho Warhola čaká rekonštrukcia, aj strecha bude expozíciou

18.September
Výraznú zmenu charakteru budovy Múzea moderného umenia Andyho Warhola (MMUAW) v Medzilaborciach má priniesť jej rozsiahla rekonštrukcia realizovaná aj zásluhou finančnej pomoci od vlády.

Predali budovu, kde zavraždili Chášukdžího. Za tretinu trhovej ceny

18.September
Saudská Arábia predala budovu svojej diplomatickej misie v Istanbule, kde bol zabitý novinár Džamál Chášukdží. Informovala o tom turecká televízia Habertürk, podľa ktorej sa budova predala za tretinu svojej trhovej ceny. Predaj sa uskutočnil pred viac ako mesiacom.

Eset predstavil koncept sídla na Patrónke. Pridá bývanie, chce aj zastávku vlaku

18.September
Spoločnosť Eset sa posúva v plánoch realizácie svojho nového sídla na Patrónke. Do konca roka firma dostane od architektov ideové návrhy na podobu kampusu v areáli bývalej vojenskej nemocnice v Bratislave. Jeho súčasťou bude popri administratívnych priestoroch aj retail aj bývanie.

Proxenta postaví ďalšiu halu, rozširuje svoj potravinársky závod

18.September
V galantskom priemyselnom parku Kolónia sa pripravuje výstavba ďalšej fabriky. Investičná skupina Proxenta odkúpila pozemok vedľa svojho existujúceho závodu Healthy Food Supplements, kde sa chce pustiť do nového projektu.

V Jasnej pribudnú apartmánové domy s vyše stovkou lôžok a wellnessom

17.September
K viacerým projektom v tatranskom stredisku Jasná sa pridáva zámer, ktorý počíta s vybudovaním dvojice apartmánových domov neďaleko hotela Grand. Dovedna prinesú 50 – 60 izieb, wellness aj vonkajšie sauny.

Ministerstvo zrekonštruuje za milióny veľvyslanectvo v Londýne

17.September
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR hľadá firmu, ktorá by zrekonštruovala budovu slovenského veľvyslanectva v Londýne.

Vedľa kúpeľov v Rajeckých Tepliciach chcú postaviť štvorhviezdičkový hotel

17.September
V Rajeckých Tepliciach by mal v dohľadnej dobe pribudnúť ďalší štvorhviezdičkový hotel. Vyrásť má neďaleko kúpeľov Spa Aphrodite. Plány investora hovoria o ubytovacom zariadení so 149 izbami, 12 apartmánmi, kongresovou sálou, wellness a fitnes priestormi aj reštauráciou.

Výstavba Vydrice sa začala. Pozrite si, ako vyzerajú práce v podhradí

16.September
Pod Bratislavským hradom odštartovali výstavbu očakávaného projektu Vydrica, ktorý zmení centrum Bratislavy. Momentálne na stavenisku prebiehajú terénne úpravy. Tie investor realizuje v oblasti od Rybárskeho cechu po Vodnú vežu. Nasledovať bude statické zabezpečenie hradného brala.

Dve tribúny Košickej futbalovej arény stoja. Na dostavbu stále nie sú peniaze

16.September
Práce pri výstavbe prvej etapy Košickej futbalovej arény (KFA) pokračujú podľa schválenej zmluvy. Povedal to viceprimátor Košíc a predseda predstavenstva akciovej spoločnosti KFA Marcel Gibóda s tým, že došlo k menším posunom.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes