eTREND

URL:

http://www.etrend.sk/

Catalog:

Ekonomika → Špecializované

Publishes:

3.6 items/day

Bude rodičom stovka od štátu stačiť? Nie len prváci potrebujú novú školskú tašku

8:16
Poslanci ešte na konci júna tohto roka schválili novelu zákona o prídavku na dieťa. Vďaka tomu dostanú rodičia detí, ktoré nastúpia do prvého ročníka základnej školy jednorazovú finančnú pomoc na nákup školských potrieb. Predkladatelia hovoria o finančnom odbremenení rodičov od zvýšených výdavkov, ekonóm o drahej politike, ktorá reálne nepomôže veľkému počtu chudobných detí. Ako to však vidia rodičia, ktorých sa tento príspevok týka?

NN bude mať po spojení s Aegonom dva indexové fondy

19.September
Fúzia dôchodkových spoločností NN DSS a Aegon DSS speje k záveru. Spoločnosti už získali súhlas Národnej banky Slovenska na zrušenie spoločnosti Aegon bez likvidácie a jej zánik zlúčením so spoločnosťou NN. Zlúčenie by sa malo uskutočniť v priebehu nasledujúcich týždňoch.

Kamenický: Vyrovnaný rozpočet tento rok nebude

19.September
Cieľ vyrovnaného rozpočtu na tento rok sa nepodarí dosiahnuť, rozpočet SR skončí "v mínuse". Na tlačovej konferencii k aktuálnej prognóze, ktorá výrazne zhoršila výhľad slovenskej ekonomiky, to uviedol minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Pri sporení je dôležitá disciplína a pravidelnosť

19.September
Hoci mladý človek nemyslí na budúcnosť v podobe slušného zabezpečenia po aktívnej činnosti, odborníci radia, aby už od svojho prvého zamestnania na ňu nezabúdal a pravidelne si odkladal časť príjmu, pričom nezáleží na výške sporiacej sumy.

Zachráni nás tlačenie peňazí?

19.September
V roku 2012 zastihlo krajiny eurozóny horúce leto. Dlhová kríza hrýzla okrem Grécka aj ostatné periférne krajiny. Ich dlhopisy nevedeli nájsť dno, napriek tomu politici neboli schopní dohodnúť sa na spoločnom postupe, ako menovú úniu vyviesť z krízy. Budúcnosť eurozóny bola neistejšia než kedykoľvek predtým. Finančné trhy a mnohí ekonómovia sa obávali jej rozpadu.

Ivan Šramko: Samotná menová politika ekonomiku dlhodobo nezlepší

19.September
Posledný obsiahly balík opatrení Európskej centrálnej banky je správny, domnieva sa Ivan Šramko, predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.

Sporivý ako Nemec. Aká je história čiernej nuly v ekonomickom motore Európy

18.September
Keď sa koncom roka 2017 lúčil Wolfgang Schauble s ministerstvom financií, štyri stovky zamestnancov jeho úradu sa nechalo pred budovou nafotiť v tvare nuly. Takzvaná čierna nula symbolizuje v Nemecku vyrovnaný rozpočet alebo mierny prebytok. Tá mala znamenať pochvalu pre veterána nemeckej politiky. Symbol šetrenia ako nemeckej cnosti má dlhú históriu, odkiaľ však pramení?

Vláda opravuje dôchodkový vek. Po novom ho bude určovať tabuľka v zákone

18.September
Novela zákona o sociálnom poistení má vyriešiť niekoľko nedostatkov dôchodkového veku. V prvom rade je to automat určovania odchodu do dôchodku a zákon platný od začiatku tohto roka, podľa ktorého bol dôchodkový vek známy päť rokov dopredu. Zmena vyrieši aj vplyvy dôchodkovej reformy z roku 2004 na niektoré ročníky a presnejšie definuje pojem výchova dieťaťa u mužov aj žien. Zákon počíta s plat...

Ropný trh je v stave, ktorého sa všetci obávali

18.September
Víkendový útok na dve hlavné ropné zariadenia Saudskej Arábie vyvolal celosvetový rast ceny čierneho zlata. Spotová cena zlata stúpla od začiatku roka o 16 percent a za posledné štyri mesiace sa v raste nezastavila.

Čaká nás obdobie renesancie vo finančnom sprostredkovaní?

18.September
Inzercia | V období vysokého tlaku na pracovnú výkonnosť je príjemné nájsť obchodného partnera, ktorému záleží hlavne na vašich osobnostných hodnotách a kvalitách.

Končí finančník s prezidentskými ambíciami

17.September
Väčšina súčasných bankárov sa vyhýba pozornosti médií. Len málokto vie, ako vyzerá riaditeľ Slovenskej sporiteľne či Tatra banky. Rozhovory s nimi väčšinou prinášajú len ekonomické tituly. Doterajšieho riaditeľa Prvej stavebnej sporiteľne (PSS) Imricha Béreša, ktorého dnes náhle odvolali akcionári, však poznal takmer každý. A to hneď z viacerých dôvodov.

Béreš odchádza pre nezrovnalosti, ktoré odhalil audit

17.September
Dlhoročný šéf Prvej stavebnej sporiteľne v utorok náhle skončil vo funkcii. Akcionári v neho stratili dôveru.

Najväčšia americká banka pripomína mafiu. Roky manipulovala ceny zlata

17.September
Najväčšia americká banka podľa aktív má nový problém – dekádu mala manipulovať ceny zlata a ostatných drahých kovov.

Prečo si dobrovoľne sporiť v druhom pilieri

17.September
Negarantované dôchodkové fondy majú za sebou veľmi úspešné dve tretiny roka. Okrem dvoch fondov všetky ostatné priniesli sporiteľom od začiatku roku viac ako 10-percentné zhodnotenie. Z vysokých výnosov sa však môže tešiť len štvrtina ľudí, ktorí sú v druhom pilieri. Traja zo štyroch sporiteľov majú úspory v garantovaných fondoch, ktoré zarábajú podstatne menej.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes