Publishes:

5.6 items/week

Bývalí světoví šampioni a další hvězdy. Zlatá přilba láká plochodrážní elitu

17.September
Loňský vítěz Jason Doyle z Austrálie, jeho krajan a někdejší mistr světa Chris Holder nebo třeba hvězda polské ploché dráhy Patryk Dudek. Na startu 71. ročníku Zlaté přilby se objeví hned několik es světové ploché dráhy.

Jedeme pořád na hranici pádu, ale chce to dát víc plynu a možné je všechno, říká Salač

První sezonu v Moto3 kroutí Filip Salač a v sedmnácti letech si nevede vůbec špatně. Ve třináctém závodě sezony, kterou byla o víkendu Velká cena Sana Marina na okruhu v Misanu dojel poprvé v Top Ten – skončil devátý. Tím se ale pro zbytek sezony uspokojit nechce a doufá, že může zaútočit i na nejlepší pětku. "Ono to přijde, chce to dát víc plynu a možné je všechno," vidí cestu pořadím výš celk...

Tänakova defektu využil Ogier. Ovládl tureckou rallye a je zpět v boji o titul

15.September
Letos působil Estonec Ott Tänak suverénně, ovšem při turecké rallye ho srazily technické potíže. Po defektu ve druhé etapě odstoupil, a tak pro sebe potřetí v sezoně první místo uzmul jeho konkurent Francouz Sébastien Ogier. Po Turecku je najednou rozdíl mezi Tänakem a šestinásobným šampionem Ogierem 17 bodů, zbývají tři soutěže.

Salač v Misanu vylepšil i maximum v závodě. Dojel si pro deváté místo

Skvělý víkend na okruhu v San Marinu zažil talentovaný motocyklista Filip Salač. Už v kvalifikaci v Misanu si zajel nejlepší výsledek, dvanácté místo, které v závodě ještě o tři pozice vylepšil. Stájový a zkušenější kolega z týmu PrüstelGP Jakub Kornfeil dojel na dvanácté příčce. Vyhrál Japonec Suzuki.

Salač zajel v San Marinu nejlepší kvalifikaci. Skončil dvanáctý, Kornfeil o tři místa níž

14.September
Stále posunuje svá maxima. Motocyklista Filip Salač zaznamenal před Velkou cenou San Marina svůj dosud nejlepší výsledek v kvalifikačních jízdách. V kategorii Moto3 skončil dvanáctý, jeho týmový kolega ze stáje Redox PrüstelGP Jakub Kornfeil obsadil 15. místo. Karel Abraham v nejvyšší kubatuče MotoGP skončil na 21. místě a nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Boj o titul světového šampiona v rallye se zdramatizoval. Tänak v Turecku odstoupil

Největší favorit Ott Tänak odstoupil kvůli technickým problémům ve druhé etapě z Turecké rallye. Před devátou rychlostní zkouškou totiž nenastartoval vůz. Jeho náskok tak mohou výrazně ztenčit Belgičan Thiery Neuville, který ztrácí na Estonce 33 bodů, i úřadující šampion Francouz Sébastien Ogier (40 bodů).

Kornfeil se rozhodl pro změnu, závodit bude za španělskou stáj

13.September
Po třech letech mění Jakub Kornfeil tým. Český závodník už nebude dále oblékat kombinézu německé stáje Redox Prüstel GP, od příští sezony bude ve třídě Moto3 jezdit za tým RBA Skull Rider, který sídlí ve Španělsku.

Citroëny jsou ve vedení Turecké rallye, Tänak po defektu ztrácí

Ve vedení Turecké rallye se po úvodní odjeté etapě drží Esapekka Lappi. Finský pilot Citroënu vede před týmovým kolegou Sébastienem Ogierem, až osmý je lídr seriálu Ott Tänak. Estonský závodník se musel v Turecku potýkat s defektem a ztrácí na čelo minutu a 37 vteřin.

Tomíčkovu memoriálu na ploché dráze vládl Dán Iversen

8.September
Dánského vítěze má 51. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka na ploché dráze v Praze na Markétě. Stal se jím Niels-Kristian Iversen. Ve finálové jízdě si druhé místo vyjel Švéd Linus Sundström, třetí skončil další Seveřan Tero Aarnio z Finska. Nejlepším českým závodníkem byl na osmém místě Jan Kvěch.

Leclerc řádil v Itálii, v Monze vybojoval pro Ferrari první vítězství po devíti letech

8.September
Ferrari se dočkalo prvního vítězství v domácím závodě po devíti letech. Velkou cenu Itálie totiž ovládl Charles Leclerc, který tak navázal na týden starý triumf z Belgie, kde ovládl první závod formule 1 v kariéře.

Devátá brána byla osudná. Šonka se chybou připravil o titul mistra světa a skončil až třetí

8.September
Měl na dosah obhajobu celkového prvenství v seriálu Red Bull Air Race, ale v japonské Čibě poslední závod sezony nezvládl a nakonec byl až bronzový. Sportovní letec Martin Šonka vypadl už ve vyřazovací fázi, když prohrál v souboji s Francouzem Nicolasem Ivanoffem o necelé tři desetiny sekundy. Český závodník doplatil na penalizaci za překročení povoleného limitu G v deváté bráně, za což dostal ...

Kvalifikace v Monze patřila Leclercovi, ukončí Ferrari čekání na domácí výhru?

7.September
Kvalifikaci na Velkou cenu Itálie ovládl Charles Leclerc a Ferrari je díky němu v ideální pozici, aby v neděli ukončilo devítileté čekání na vítězství na domácí trati. Na druhém místě se ztrátou 39 tisícin sekundy skončil vedoucí jezdec mistrovství světa a obhájce titulu Lewis Hamilton z Mercedesu.

Úspěšná kvalifikace. Šonka byl v Čibě druhý a bude útočit na mistrovský titul

7.September
Martin Šonka obsadil druhé místo v kvalifikaci na závěrečný závod leteckého seriálu Red Bull Air Race. Český lídr šampionátu díky dvoubodovému zisku zvýšil náskok na nejbližší pronásledovatele v celkové klasifikaci a opět se přiblížil obhajobě titulu. Přímý přenos vyřazovacích letů sledujte v neděli od 7:00, finálové lety pak od 9:00 na webu ctsport.cz.

Correův stav se zhoršil. Pilot formule 2 je po tragické nehodě v umělém spánku

7.September
Zdravotní stav amerického pilota formule 2 Juana Manuela Correy se v týdnu po tragické nehodě ve Spa zhoršil a dvacetiletý jezdec musel být uveden do umělého spánku. Důvodem byla dechová zástava, která nastala v Londýně po jeho převozu z Belgie. Correův stav je podle prohlášení rodičů ekvádorského rodáka zveřejněném na sociálních sítích kritický, ale stabilizovaný.

Na ploché dráze stále bojují v extralize o titul tři týmy

6.September
Nikdo nemá nic jisté. Ani předposlední kolo extraligy družstev na ploché dráze na stadionu ve Slaném nepomohlo napovědět, kdo získá titul. Vítězství dostalo tým z Markéty do vedení v průběžném pořadí šampionátu o jediný bod před Interteam a o dva před Slaný.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes