15
new stories - click to show

Čas.sk

Description:

Najčítanejší denník na intenete

URL:

https://www.cas.sk

Catalog:

Ze světa → Slovensko
Z domova

Publishes:

45.9 items/day

Taraba sa hlasovania o vyslovení nedôvery Matovičovi nezúčastní: Toto je jeho plán

21:39
Nezaradený poslanec Tomáš Taraba (Život – Národná strana) nepríde v utorok 4. októbra na hlasovanie o vyslovení nedôvery ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽaNO), namiesto toho podá návrh na vyslovenie nedôvery Vláde SR.

Polícia odhalila ďalších vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu: Kedy to skončí?!

21:02
Hliadky Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave v pondelok odhalili vodičov, ktorí aj napriek zákazu riskovali a jazdili pod vplyvom alkoholu.

Najvyšší správny súd oslobodil sudkyňu Andreu H.: Nedokázal posúdiť pravdivosť jej výpovede

21:02
Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR v pondelok oslobodil sudkyňu Krajského súdu v Bratislave Andreu H. spod disciplinárneho návrhu. TASR o tom informoval hovorca NSS SR Michal Hajtol. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.

Opití vodiči na cestách sú obrovské riziko: Odborník z CPLDZ radí, toto môže pomôcť

21:02
Vodičom pod vplyvom alkoholu sa spomaľuje reakčný čas, nevedia odhadnúť riziko a sú veľmi sebavedomí. Zvyšuje sa tak riziko dopravných nehôd.

Oteplenie nás ešte v najbližších dňoch nečaká: SHMÚ vydalo výstrahy pred vetrom a mrazom!

21:02
Vo viacerých okresoch Banskobystrického, Prešovského a Žilinského kraja platí naďalej výstraha prvého stupňa pred vetrom nad horách. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

Dve z obetí tragédie boli aj zaľúbenci Broňa († 21) a Marek († 20): Osud ich rozdelil už na začiatku vzťahu

20:25
V nedeľu (2.10.) vo večerných hodinách sa odohrala v centre Bratislavy tragická dopravná nehoda. Piatim mladým ľudom, ktorí nič netušiac stáli na zástavke MHD sa táto nehoda stala osudnou.

Výpovede v zdravotníctve neúprosne pribúdajú: V dvoch nemocniciach ich podali kľúčoví lekári

20:24
V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) podalo výpoveď 500 z 1490 lekárov. Výpovede sa týkajú najmä oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), kde ich môže odísť 66 zo 135.

Lengvarský to nevzdáva: Nedosiahnutie dohody s lekárskymi odborármi je len krajná možnosť!

19:46
Nedosiahnutie dohody s lekárskymi odborármi je krajná možnosť. Po stretnutí s riaditeľmi štátnych nemocníc to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Výpovede podľa neho podalo okolo 2000 lekárov.

Trvalý dážď so sebou prináša povodne, SHMÚ vydáva výstrahy: Platia pre tieto okresy

19:46
V okresoch Dolný Kubín a Námestovo platí v pondelok večer hydrologická výstraha pred povodňou z trvalého dažďa. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

Po premiérovi sa do kondolenčnej knihy podpísal aj Kollár: Uctil si pamiatku obetí tragédie

19:46
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) sa v pondelok podvečer v priestoroch Univerzity Komenského v Bratislave podpísal do kondolenčných kníh.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes