BratislavskeNoviny.sk

URL:

https://www.banoviny.sk/

Catalog:

Z domova → Regióny

Publishes:

13.8 items/day

Nakoniec predsa. Od soboty budú dlhodobo uzavreté zjazdy z Prístavného mosta

20:52
Odklad trval iba týždeň. Od soboty 15. augusta (od polnoci) budú uzatvorené zjazdy z Prístavného mosta smerom na Bajkalskú ulicu a aj smerom na Slovnaftskú.

Infektológ Sabaka: Nikto si nemôže byť úplne istý, že ochorenie na COVID-19 prežije

20:13
S pacientmi chorými na koronavírus je v dennom kontakte, na jeho oddelenie sa dostávajú tie najťažšie prípady. O ochorení COVID - 19 sa bratislavskenoviny.sk rozprávali s infektológom Petrom Sabakom, ktorý pracuje na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.

Divadlo 2020: Na Bratislavskom hrade prezentovali knihu V. Blaha Viva La Bohéme!

18:55
Viva La Bohéme! Príbeh jednej opery je názov knihy Vladimíra Blaha, ktorú v stredu predstavili na Bratislavskom hrade v priestoroch výstavy Divadelné storočie - stopy a postoje.

Nárast nákazy súvisí s importovanými prípadmi, nejde o komunitné šírenie

17:37
Nárast prípadov nákazy novým koronavírusom súvisí s importovanými prípadmi a úzkymi kontaktmi pozitívne testovaných ľudí. Po stredajšom rokovaní vlády to v súvislosti s aktuálnym nárastom uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Zdravie: Meningokok zabije jedného z 10 chorých aj napriek vhodnej liečbe

16:58
Choroby spôsobené meningokokmi zabijú aj napriek vhodnej liečbe jedného z desiatich chorých. Približne každý piaty pacient, ktorý takúto chorobu prežije, utrpí závažné trvalé následky. Najviac ohrozené sú deti v prvom roku života.

Bratislavská župa spustila projekt premeny domovov sociálnych služieb na menšie zariadenia rodinného typu

15:40
Župan Juraj Droba poklepal základný kameň dvoch stavieb - v Rači a v Modre. náklady sa pohybujú na úrovni 7,5 milióna eur.

Otrasný nález na Kolibe: Kto mohol niečo takéto urobiť?

14:23
Na sociálnej sieti sa dnes objavili fotografie, z ktorých sa každému normálnemu človeku dvíha žalúdok. Pri Ceste na Kamzík ležala na štrku igelitová taška a vedľa nej kus bielej zakrvavenej látky, do ktorej bolo asi pôvodne zavinuté mŕtve zvieratko.

Zdravá strava by mala byť vyvážená a s dostatkom tekutín: Viete, že za deň vám stačí jedna čajová lyžička soli?

14:23
Dospelý človek by za deň nemal prijať viac ako päť gramov soli, čo predstavuje približne jednu čajovú lyžičku.

Policajný zásah: Pri odpočívadle našli cca 30 utečencov

13:46
PMJ – čkári, psovodi a ďalší bratislavskí policajti aktuálne zasahujú v okrese Malacky, kde objavili väčšiu skupinu tečencov.

Zaplatí mesto Bratislava viac než 500 eur za každú jednu novú "československú" lavičku?

12:32
Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Metropolitný inštitút Bratislavy pripravil koncept verejného obstarávania rámcovej zmluvy na dodanie prvkov mestského mobiliáru, ktorej súčasťou budú aj mestské časti. Na verejnosť medzitým prenikla aj predbežná kalkulácia cien jednotlivých lavičiek, smetných košov a cyklostojanov a treba priznať, že vôbec nejde o nízke sumy...

Nákaza sa rapídne zvyšuje, pribudlo 75 pozitívnych testov na koronavírus

10:45
Na Slovensku pribudlo 75 nových prípadov nákazy koronavírusom. Počet nových prípadov je najvyšší od 22. apríla.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zopakovali víťazstvo 5:0 aj proti súperovi z Michaloviec

9:35
Hráči majstrovského Slovanu Bratislava vstúpili do novej ligovej sezóny cez víkend výhrou na pôde FC NItra 5:0 a presne tento výsledok sa zrodil aj včera na Tehelnom poli v 2. kole, keď belasí privítali a deklasovali futbalistov Zemplína Michalovce.

FOTO a VIDEO: V Bratislave mal premiéru film Letní rebeli - český herec Pavel Nový v ňom hovorí po slovensky...

8:58
Letní rebeli je názov slovensko-nemeckej koprodukcie, ktorá chce nadviazať na tradičnú slovenskú tvorbu pre deti a mládež. Snímka režisérky Martiny Sakovej, ktorá sa tvorbe pre mladé ročníky venuje dlhé roky, mala v utorok premiéru v Bratislave.

Kto formuje moderné centrum Bratislavy

12.August
V celej Európe nájdeme iba málo miest, v ktorých sa tak výrazne presúva ťažisko života, ako v Bratislave, kde vzniká moderné centrum medzi Starým Mestom, Ružinovom a Dunajom s perspektívou rozšírenia na petržalský breh.

Hviezdoslavovo námestie obsadia unikátne automobilové veterány

11.August
Vyše stovka luxusných automobilových veteránov obsadí vo štvrtok a v piatok (13. a 14. augusta) Hviezdoslavovo námestie v bratislavskom Starom Meste.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes