BratislavskeNoviny.sk

URL:

https://www.banoviny.sk/

Catalog:

Z domova → Regióny

Publishes:

12.3 items/day

Rača ponúka k učiteľskému miestu zvýhodnené bývanie v podnájme

21:03
Učitelia majú neprimerané platy, a tak je ich u nás nedostatok. V Rači našli spôsob, ako aspoň čiastočne nahradia negatíva nízkych platov iným benefitom.

Šokovaná čitateľka: Tento vodič MHD bol nejako mimo, zabával s mobilom, to však nie je všetko

19:54
Ozvala sa nám čitateľka Kitty, ktorú dnes ráno doslova zaskočilo správanie vodiča bratislavskej MHD. Mala pocit, že je úplne popletený.

Nevideli ste tohto študenta? Bol si zabehať pri Dunaji, odvtedy je nezvestný

18:45
Policajti v Bratislave hľadajú 20-ročného študenta Michala Stacha. Nikto netuší, kde sa nachádza, zmizol po tom, čo si išiel zabehať.

VIDEO: Pozrite sa, čo dnes vyvádzali vodiči osobných áut na Americkom námestí

18:11
Pokazená električka dnes podvečer zablokovala prejazd z Amerického námestia smerom na Špitálsku, respektíve Mickiewiczovu ulicu a tak vodiči niektorých osobných automobilov neváhali a obchádzali ju cez ostrovček na zastávke riskujúc, že si pri tom rozbijú či obúchajú podvozok svojich vozidiel...

Poriadne si polepší: Vallovi od decembra zvýšili základný plat o 50 percent

17:35
Primátor Bratislavy Matúš Vallo bude od decembra zarábať mesačne 6048 eur. Plat v takejto výške mu vo štvrtok schválili mestskí poslanci. Svoj názor môžete vyjadriť hlasovaním na konci článku.

Primátor a starostovia podporili novú petíciu za zákaz hazardu

17:00
Primátor Bratislavy Matúš Vallo, starostovia bratislavských mestských častí i bratislavskí mestskí poslanci vyjadrili vo štvrtok podporu novej petícii za zákaz hazardu v hlavnom meste.

V Ružinove sa dnes našlo telo ďalšej mŕtvej ženy - spojitosť s prípadom Violy polícia vylúčila!

16:25
Polícia našla vo štvrtok ráno v bratislavskej Trnávke, na území druhého bratislavského obvodu, telo ženy. Privolanej záchrannej službe sa ju nepodarilo oživiť.

Prvýkrát budú vianočné trhy aj na Dulovom námestí!

16:25
Vianočné trhy na Duláku prinesú pre Bratislavčanov množstvo kultúrnych a hlavne gastronomických zážitkov. Budú doplnením celomestských trhov, ktoré sa už tradične konajú v centre hlavného mesta. Trhy na Dulovom námestí sa otvoria už zajtra 22.11. o 16.00 a budú trvať do 22.12.

Bratislava zverí 12 mestským častiam pozemky či stavby s cieľom ich zveľadenia

14:41
Mesto Bratislava zverí niektoré svoje pozemky či stavby do správy 12 mestským častiam. Účelom je zhodnotenie a zveľadenie majetku mesta. Zverenie vo štvrtok odsúhlasili bratislavskí mestskí poslanci.

Bratislavské ženy dostali po brutálnej vražde Violy strach a kritizujú aj prístup polície!

14:40
Mimoriadne krutá smrť 34-ročnej Violy Macákovej nielenže šokovala celé Slovensko, ale vyvolala pocit ohrozenia v mnohých ženách žijúcich v našom hlavnom meste. Veľa z nich zmenilo svoje správanie, boja sa po tme niekam chodiť samé a viaceré sú presvedčené o tom, že ak by im aj hrozilo potenciálne nebezpečenstvo, tak im ani polícia nepomôže!

VIDEO: Takto prejdete hravý chodník v Ružinove

14:06
Pomaľovaný hravý chodník v ružinovskom Parku Ostredky pri Súmračnej oakmžite lákal množstvo detí, ale aj dospelých zo sídliska, ktorí sa na ńom zaskákali a zabávali sa. Jeho tvorcovia však teraz zverejnili aj inštruktážne video, ako chodník správne prejsť.

Tieto stromy na Partizánskej lúke a Kamzíku budú musieť vypíliť

13:31
Starostlivosť o les neznamená iba vysádzanie nových stromčekov, ale aj odstránenie tých, ktoré môžu byť pre svoje okolie nebezpečné. K atkémuto kroku masia pristúpiť Mestské lesy v Bratislave na Partizánskej lúke a Kamzíku.

Bratislava bude mať vlastnú nadáciu, podporovať má kultúru i komunity

12:57
Mesto Bratislava bude mať vlastnú nadáciu na podporu občianskych aktivít v meste, ako aj na poskytovanie finančných prostriedkov formou grantov. Nadácia bude nástrojom napĺňania verejných politík mesta a v prvom roku fungovania má byť zameraná najmä na rozvoj kultúry a komunitného života.

Uznávaný baletný súbor Royal Moscow Ballet pricestuje o pár dní do Bratislavy

11:45
Už 4. decembra 2019 v bratislavskej AXA aréne NTC predstaví uznávaný baletný súbor Royal Moscow Ballet slovenskému publiku kvalitu a úžasnú precíznosť ruskej tanečnej školy. Ruský balet by tu mal odohrať predstavenie Labutie jazero.

Ako pripraviť interiér na chlad bez prekvapení v ročnom vyúčtovaní

10:36
(pr) Martin na bielom koni neprišiel ani túto sezónu, čo však neznamená, že sa budeme počas celej zimy vyhýbať mínusovým teplotám. Aj keď predpovede ešte silné mrazy nesľubujú, práve teraz je ten najlepší čas pripraviť náš interiér na chladnejšie obdobie. Dobrou správou je, že si svoj apartmán a milované bývanie dokážete na náročnejšie podmienky pripraviť aj bez špeciálnych finančných nákladov.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes