Abu.sk

URL:

http://www.abu.sk/

Catalog:

Lifestyle → Náboženstvo

Publishes:

2.8 items/week

Školské sestry de Notre Dame mali slávnosť večných sľubov

16.August
NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 15. augusta 2019 - Školské sestry de Notre Dame v Novom Meste nad Váhom prežili na sviatok Nanebovzatia Panny Márie vzácnu slávnosť. Vo farskom kostole zložila sr. Mária Alica Hornáčková večné sľuby pred tvárou Cirkvi a do rúk generálnej predstavenej rehole.

Výberové konanie na miesto riaditeľa CMŠ v Dunajskej Strede

13.August
TRNAVA 13. augusta 2019 - Trnavská arcidiecéza vyhlásila výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa Cirkevnej materskej školy sv. Jána apoštola v Dunajskej Strede.

NODAM so školskými sestrami pripravili mládežnícke tábory

13.August
TRNAVA 13. augusta 2019 - Združenie detí a mládeže NODAM v spolupráci so Školskými sestrami de Notre Dame zorganizovalo aj toto leto prímestské a pobytové tábory pre vyše 600 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Mons. Ján Orosch podporil arcibiskupa Jędraszewskeho

11.August
TRNAVA 11. augusta 2019 - Arcibiskup z poľského Krakova Marek Jędraszewski nedávno vo svojej kázni kritizoval ideológiu hnutia LGBT a požiadavky jej podporovateľov. Podľa jeho slov sa tí, ktorí žiadajú toleranciu, v skutočnosti dopúšťajú násilia a znevažovania najposvätnejších symbolov. Následne sa krakovský arcibiskup Marek Jędraszewski stal terčom mediálnych obvinení z homofóbie. K podpore krakovského arcibiskupa sa v osobitnom vyhlásení pripojil aj český kardinál a predseda českých biskupo...

V kaplnke budovy Marianum sa budú sláviť tradičné sväté omše

6.August
TRNAVA 6. augusta 2019 - V Kaplnke Panny Márie Fatimskej na Arcibiskupskom úrade v Trnave na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie, vo štvrtok 15. augusta, budú sláviť tradičnú svätú omšu.

V Trnavskej arcidiecéze sa slávia v auguste omše za život

25.July
TRNAVA 25. júla 2019 - "Za šírenie kultúry života na Slovensku, za Národný pochod za život, aby priniesol pre našu krajinu požehnanie a premenu sŕdc, aby sme s väč­šou odvahou chránili a podporovali život každého človeka. Za požehnanie a posilnenie pre manželstvá a rodiny v našej krajine." Takto znie úmysel 31 svätých omší, ktoré v blížiacom sa mesiaci august budú sláviť kňazi Trnavskej arcidiecézy. Pokračujú tak v štafete slávenia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života na Slov...

Otvorili posledný úsek Svätojakubskej cesty na Slovensku

23.July
TRNAVA 23. júla 2019 - Trinásťdňovou púťou z Banskej Štiavnice do Bratislavy otvorili pútnici posledný úsek Svätojakubskej cesty na Slovensku medzi Trnavou a Bratislavou.

V Trnave sa uskutoční prvé Arcidiecézne stretnutie miništrantov

22.July
TRNAVA 22. júla 2019 - V týchto dňoch začala bežať príprava na prvé Arcidiecézne stretnutie miništrantov, ktoré sa uskutoč­ní v sobotu 21. septembra 2019 v Trnave. Arcibiskupský úrad spustil prihlasovanie na Arcidiecézne stretnutie miništrantov 17. júla. Miništrantov je možné prihlásiť až do 31. augusta 2019.

Sekretár Apoštolskej nunciatúry sa rozlúčil aj v Trnave

21.July
TRNAVA 21. júla 2019 - Sekretár Apoštolskej nunciatúry na Slovensku Mons. Giuseppe Quirighetti po svojej trojročnej diplomatickej misii na Slovensku odchádza na zastupiteľský úrad Svätej stolice v inej krajine na opačnom konci sveta. V piatok 12. júla sa prišiel rozlúčiť aj do najstaršieho kráľovského mesta na území súčasného Slovenska.

V Bratislave už ôsmy ročník pochodu s názvom "Hrdí na rodinu"

16.July
BRATISLAVA 16. júla 2019 - V sobotu 20. júla o 14:30 h sa stretnú mladí ľudia a rodiny v Bratislave už na ôsmom pochode Hrdí na rodinu.

Výstavu fotografií v katedrále môžete vidieť už iba do piatku

16.July
TRNAVA 16. júla 2019 - V sobotu 29. júna otvorili v Katedrále sv. Jána Krstiteľa Výstavu veľkoformátových fotografií, ktorú v spolupráci s Trnavskou arcidiecézou a ďalšími partnermi pripravil spolok «Človek a viera». Na výstavu môžete zavítať už iba do piatku 19. júla.

Školské sestry de Notre Dame mali provinciálnu kapitulu

8.July
NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 8. júla 2019 - Sestry z Kongregácie školských sestier de Notre Dame sa počas prvého júlového týždňa stretli v Novom Meste nad Váhom na provinciálnej kapitule.

Arcibiskup Ján Orosch bol na pastoračnej návšteve v USA

4.July
TRNAVA 4. júla 2019 - V dňoch 17. - 27. júna trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch v rámci pastoračnej návštevy zavítal do niektorých miest a komunít v Spojených štátoch amerických.

Na slávnosť sv. Petra a Pavla boli vysviacky vo Veľkej Mači

4.July
VEĽKÁ MAČA 3. júla 2019 - V sobotu 29. júna, na slávnosť svätých apoštolov Petra a Pavla, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vysvätil vo farskom Kostole mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa vo Veľkej Mači jedného kňaza a štyroch diakonov pre pastoračnú službu v Trnavskej arcidiecéze.

Deň rodiny oslavovali aj v Piešťanoch - neprekazil to ani dážď

2.July
PIEŠŤANY 2. júla 2019 - Centrum pomoci pre rodinu sa už desiaty krát zapojilo do organizovania Dňa rodiny. Pripojilo sa k spoločnej snahe dostať rodinu do centra pozornosti celej spoločnosti a podporiť hlavné motto tohtoročných osláv Dňa rodiny: „V obci i meste rodina na prvom mieste“. Deň rodiny sa uskutočnil v Trnave po 10. krát v nedeľu 26. mája v areáli u jezuitov a v Piešťanoch prvý raz v nedeľu 23. júna v areáli Cirkevnej spojenej školy na ulici Pod Párovcami. Navštívilo ho približne 30...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes