Abu.sk

URL:

http://www.abu.sk/

Catalog:

Lifestyle → Náboženstvo

Publishes:

4.2 items/week

V sobotu bude v Komárne kňazská a diakonská vysviacka

12.August
TRNAVA 12. augusta 2020 - Počas nasledujúceho víkendu - v sobotu 15. augusta, teda na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie - pribudnú medzi klérus Trnavskej arcidiecézy dvaja novokňazi a jeden nový diakon.

Slovenský Rím na návštevu Jána Pavla II. nezabúda, oživuje ju výstava

11.August
TRNAVA 11. augusta 2020 - Po Bratislave je trnavská Katedrála sv. Jána Krstiteľa druhým miestom, kde je inštalovaná výstava Veľvyslanectva Poľskej republiky v SR k 100. výročiu narodenia pápeža Jána Pavla II. Mapuje fotografiami i textom pápežov vzťah k Slovensku a jeho tri návštevy, keď sa počas poslednej, v septembri 2003, zastavil aj v Trnave. Pozrieť si ju bude možné do konca augusta.

Vyhlásenie trnavského arcibiskupa ku knihe "Láske sa treba učiť"

11.August
TRNAVA 11. augusta 2020 - V posledných mesiacoch sa na slovenský knižný trh dostala kniha s názvom "Láske sa treba učiť", ktorá údajne veľmi citlivým a chápavým spôsobom informuje deti o troch základných prvkoch toho, že sme boli stvorení ako ľudia, ako muž a žena. Malým čitateľom sa v knihe predstavuje telo, emócie a biologická cesta dospelosti, kladie tiež dôraz na duchovnú stránku nášho bytia. To všetko sa v knihe údajne deje cez nádherné a pútavé ilustrácie. Trnavský arcibiskup Mons. Ján ...

NODAM so školskými sestrami pripravilo tábor pre 600 detí a mladých

7.August
BRATISLAVA/TRNAVA 6. augusta 2020 - Združenie detí a mládeže NODAM v spolupráci so Školskými sestrami de Notre Dame zorganizovalo aj toto leto tábory pre vyše 600 detí a mladých ľudí z celého Slovenska. Kvôli súčasnej situácii sa uskutočnilo šesť prímestských a jeden pobytový tábor.

Františkáni v Hlohovci oslávili sviatok Porciunkuly

6.August
HLOHOVEC 5. augusta 2020 - Dátum 2. augusta je spájaný so získaním plnomocných odpustkov na sviatok Panny Márie Anjelskej, ľudovo nazývaný Porciunkula, podľa malého kostolíka viazaného k životu svätého Františka z Assisi. A práve františkáni prežívajú tento deň o čosi slávnostnejšie. Rehoľa františkánov v Hlohovci toto slávenie začala už v sobotu večer, 1. augusta, slávnostnou svätou omšou.

Pripomíname si Jána Mária Vianneyho, jeho relikvia príde na Slovensko

5.August
BRATISLAVA/TRNAVA 4. augusta 2020 - V liturgickom kalendári si dnes pripomíname svätého arského farára Jána Mária Vianneyho. Relikvia jeho srdca bude tento rok v v októbri putovať na Slovensku (10. - 25. októbra 2020), informoval hlavný organizátor púte, ktorým je Hnutie Modlitby za kňazov.

Spomíname na biskupa Mons. Dominika Tótha, narodil sa pred 95 rokmi

4.August
BRATISLAVA/TRNAVA 3. augusta 2020 - Uplynulo 95 rokov od narodenia titulárneho ubabského a bývalého bratislavsko-trnavského pomocného biskupa Mons. Dominika Tótha.

Slávnostné otvorenie výstavy v katedrále bude 6. augusta 2020

29.July
TRNAVA 29. júla 2020 - Slávnostné otvorenie výstavy „Ján Pavol II. a Slovensko“ v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave bude vo štvrtok 6. augusta o 16.00 hodine.

V hurbanovskom kostole požehnali zreštaurovaný hlavný oltár

24.July
HURBANOVO 24. júla 2020 - Generálny vikár Trnavskej arcidiecézy Róbert Kiss slávnostne požehnal zreštaurovaný hlavný oltár v Kostole sv. Ladislava v Hurbanove. Slávnosť prebiehala hlavne v latinčine, tak ako sa slúžili omše aj v minulosti. Odborné reštaurátorské práce vykonal pracovný tím Františka Šmigrovského, reštaurátora zo Serede, informuje na svojej webstránke mesto Hurbanovo.

V Beckove budú sláviť františkánsky sviatok Porciunkuly

24.July
BECKOV 24. júla 2020 - Bratia františkáni pôsobiaci v Centre novej evanjelizácie sv. Jána Pavla II. v Beckove a mladí z františkánskych spoločenstiev vás pozývajú na duchovný a kultúrny program v rámci slávenia Sviatku Porciunkuly - Panny Márie, Kráľovnej anjelov.

Úmrtie: Zomrel kňaz Róbert Gombík

24.July
TRNAVA 24. júla 2020 - Dnes predpoludním sa vrátil do domu Otca kňaz Trnavskej arcidiecézy vdp. Róbert Gombík. Posilnený svätými sviatosťami zomrel po ťažkej chorobe vo veku 70 rokov a v 46. roku kňazstva. Informácie o pohrebných obradoch zverejníme neskôr.

V katedrále sa bude konať výstava "Ján Pavol II. a Slovensko"

22.July
TRNAVA 22. júla 2020 - Veľvyslanectvo Poľskej republiky a Arcibiskupský úrad v Trnave pripravujú výstavu o sv. Jánovi Pavlovi II., ktorá sa bude konať v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa.

Pohrebné obrady vladyku Milana Šášika, mukačevského eparchu

16.July
BRATISLAVA/TRNAVA 16. júla 2020 - Pohreb zosnulého eparchiálneho mukačevského biskupa, vladyku Milana Šášika CM, ktorý je spolužiakom trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha zo seminárnych čias a bohosloveckých štúdií, bude v nedeľu 19. júla a v pondelok 20. júla na Ukrajine.

Úmrtie: Zomrel eparchiálny mukačevský biskup Milan Šášik

15.July
BRATISLAVA 15. júla 2020 - Biskup Milan Šášik CM, eparchiálny mukačevský biskup, v utorok 14. júla odišiel do domu Otca. Informuje o tom webová stránka Mukačevskej eparchie, ale aj ukrajinské Rádio Mária i stránky ukrajinských gréckokatolíkov na sociálnej sieti. Biskup Milan Šášik zomrel v nemocnici v Užhorode na Ukrajine. Pred štyridsiatimi štyrmi rokmi prijal sviatosť kňazstva spolu s trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom, spišským biskupom Mons. Štefanom Sečkom, žilinským biskupom Mo...

Relikvia srdca svätého arského farára bude putovať po Slovensku

11.July
BRATISLAVA/TRNAVA 11. júla 2020 - V dňoch 10. - 25. októbra 2020 sa na Slovensku uskutoční putovanie relikvie sv. Jána Márie Vianneyho, patróna farárov. Putovanie relikvie jeho srdca po slovenských farnostiach má za cieľ povzbudiť vieru a vyprosiť posilu pre kňazov v aktívnej službe. Zároveň chce táto iniciatíva v starých a chorých kňazoch posilniť nádej a vytrvalosť v službe Bohu, a v mladých mužoch odvahu, aby dokázali s radosťou odpovedať na Božie povolanie do kňazstva.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes