Zajtra.sk

Description:

Zajtra.sk je slovenský komunitný projekt o webovom designe, programovaní a internetovom biznise pre odbornú i laickú verejnosť.

URL:

http://www.zajtra.sk

Catalog:

Tech → Programování
Tech

Publishes:

3 items/month

Kamery, cloud a bezpečnosť

29.July
Videozáznam bezpečnostné kamery zvyčajne ukladajú na pamäťovú kartu, ktorá je vložená priamo do kamery, buď ako nekonečnú slučku (nekonečný záznam, ktorý sa neustále prepisuje), alebo ako krátke klipy zachytávajúce každý pohyb pred objektívom. Z pohľadu bezpečnosti je však najvýhodnejší priamy záznam do cloudu, tz. Cloud Recording. Prečo práve Cloud?

Autonómne vozidlá a elektromobilita: Témy, ktoré predstavia na TCC v Brne

24.July
Začiatok školského roka patrí už tradičné mnohým podujatiam práve pre študentov. Výnimkou nebude ani 7. ročník akcie s názvom Technical Computing Camp, ktorá bude v znamení nielen technických výpočtov a počítačových simulácií, ale okrem iného sa bude hovoriť aj o autonómnych vozidlách či elektromobilite.

Logitech predstavil MX Master 3 for Mac a MX Keys for Mac

8.July
Najpredávanejšie produkty radu Master sú teraz k dispozícii aj pre digitálnych umelcov, ktorí tvoria svoje diela na systémoch Mac a iPad.

Logitech sľubuje transparentné informácie o uhlíkovej stope

18.June
Logitech bude prvým výrobcom spotrebnej elektroniky, ktorý poskytne podrobné informácie o uhlíkovej stope na obaloch celého portfólia produktov. Zámerom je posilniť informovanosť a spoluprácu so zákazníkmi, aby sa mohli pri nákupe kvalifikovanejšie rozhodovať. Chce tým tiež podporiť posun celého priemyslu k výraznému zníženiu uhlíkových emisií a ich vplyvu na životné prostredie.

Ako na dištančné vzdelávanie? Pomôžu semináre EMEA Academic Webinar Series 

9.June
Posledné týždne či mesiace nás naučili veľa. Boli sme na Slovensku pripravení na dištančnú formu vzdelávania? Kým sociálne siete sa plnili zúfalými statusmi učiteľov či rodičov o tom, aký náročný proces je online vzdelávanie, medzitým vznikali rôzne projekty na zvýšenie efektivity.

E-learning viac populárnejší ako inokedy

26.May
Na začiatku pandémie na Slovensku vznikli Diskusie v karanténe, ktoré sa dnes tešia desiatkam zaujímavých videí.

Lepší životopis? Teraz je ten najvhodnejší čas

7.May
Odtrhnutí od klasického vyučovania, odkázaní na online – taký je dnes život (nielen) študentov. Náročné obdobie pre každého však ponúka množstvo času, ktorý sa dá využiť pre seba a hlavne efektívne. Investovať čas do vzdelania sa oplatí, pri hľadaní si práce pomôže zas každá zručnosť navyše.

E-learning počas koronavírusu? MATLAB pomáha pri zručnostiach a kreativite

21.April
Online kurzy, ale aj iný vzdelávací obsah majú študenti (a nielen oni) k dispozícii zdarma. Popritom si môžu vytvoriť analýzu epidémie a mnohé ďalšie.

Ako prekonať zimné blues?

31.January
Sychravé počasie, zima... Človek by tam ani len psa nevyhodil. Určite to poznáte. Možno aj vás v tomto období možno prepadne takáto zimná depresia, kedy sa vám nič nechce, len spať a spať. Duševne aj fyzicky upadáte do „Zimného blues“.

Hľadáte vhodnú pamäťovú kartu?

9.January
Malé rozmery ich predurčujú na použitie v mobilných zariadeniach, kde sa často využívajú ako hlavné pamäťové médium. Na malej microSD karte s veľkou kapacitou môžete mať svoje aplikácie, filmy, hudobné súbory, služobné dokumenty, ale aj cenné rodinné fotky a videá. Lenže nie je karta ako karta...

MUDr. Adriána Šimková - "Na medicínu som nešla preto, aby som ošetrovala len celebrity."

29.December
Prax všeobecného lekára na mestskej poliklinike v Pezinku prebrala v r. 2012. Odvtedy sa ambulancia aj priľahlé priestory zmenili na nepoznanie. Moderný interiér, pekné pastelové fary, všade oku ladiaci, ale účelový nábytok. A prístrojové vybavenie, ktoré nemajú ani niektoré nemocnice. A pri stole nás víta veľmi pekné, usmievavá mladá žena, ktorej by sme hádali sotva maturantský vek. Ani oblečenie

Číne mení pravidlá hry. Na internete chce viac „pozitívnych správ“

24.December
Čína prijala kontroverzné opatrenie, ktoré nariaďuje technologickým gigantom zmenu algoritmov, aby viac propagovali „pozitívne správy“.

Prvý slovenský Maker Faire predstaví domácich „makerov“ z rôznych oblastí

1.November
Tento rok sa na Slovensku po prvýkrát uskutoční festival Maker Faire - svetoznáme stretnutie hobby tvorcov, technologických kutilov a vynálezcov.

Prvá fixná kopula s čipom ARTPEC-7

31.October
Spoločnosť Axis Communications predstavuje ďalšiu IP kameru s čipom ARTPEC-7. Prvá fixná kopula s poslednou generáciou čipu z dielne Axis ponúka vďaka technológiám Lighfinder 2.0 a Forensic WDR kvalitný obraz aj v nepriaznivých svetelných podmienkach a tiež vyššiu výpočtovú kapacitu pre analýzu priamo v kamere.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes