Pravda.sk

Description:

Osobné a rodinné financie

URL:

http://www.pravda.sk/

Catalog:

Ekonomika → Svět
Ekonomika

Publishes:

2.5 items/day

Od júla by mal byť vyšší príspevok na opatrovanie aj osobnú asistenciu

7:39
Rezort práce predložil návrh, ktorým sa ustanovuje zmena výšky sadzby na jednu hodinu osobnej asistencie a výška peňažného príspevku na opatrovanie.

Vycestovať na dovolenku chce 47 percent Slovákov

14.June
V zahraničí chce dovolenkovať 65 percent z tých, čo budú v lete oddychovať, najviac ich láka pobyt pri mori a vode. Na Slovensku bude oddychovať 35 percent obyvateľov, tí sa vydajú najmä do hôr. Vyplýva to z prieskumu o dovolenkovaní Slovákov, ktorý uskutočnila agentúra FOCUS pre spoločnosť Partners Group SK.

Oplatí sa na dovolenke platiť kartou alebo vyberať z bankomatu?

14.June
Na dovolenke míňame najmä za jedlo, ubytovanie a benzín. Najviac utrácame u našich susedov, nasleduje Chorvátsko a Taliansko. Zo správania Slovákov vidno, že od vyberania peňazí z bankomatu sa odkláňajú a viac dôverujú plateniu v obchodoch kartou.

Prečo sa neoplatí kúpu bytu podceňovať?

13.June
Veľa Slovákov v súčasnosti rieši svoje bývanie. Často stoja pred dilemou - kúpiť si nový alebo starší byt? Odborníci radia: situáciu netreba podceňovať ani v jednom prípade. A okrem toho treba pri kúpe bytu myslieť - ideálne v predstihu - aj na jeho financovanie.

Traktory budú mať nové značky

12.June
Ministerstvo dopravy a výstavby pripravilo nové pravidlá pre poľnohospodárske vozidlá, platiť by mali od novembra. Novela zákona zavedie nové označenie "F“ – farmársku značku, ktorá bude určená pre podomácky vyrobené traktory a staršie traktory vyrobené do 30. júna 2009.

Invalidní dôchodcovia môžu dostať minimálny dôchodok až po dovŕšení dôchodkového veku

11.June
Invalidní dôchodcovia sa často pýtajú, prečo, ak majú priznaný invalidný dôchodok, tento im nie je zvýšený na sumu minimálnej penzie.

O ktoré dovolenkové destinácie je najväčší záujem?

11.June
Najžiadanejšou letnou dovolenkovou krajinou je opäť Turecko. Slováci majú radi all iclusive hotely, leteckú dopravu a sú ochotní si priplatiť za komfort.

Potrebujete výpis z registra pozemkových spoločenstiev?

11.June
Výpis z registra pozemkových spoločenstiev obsahuje všetky informácie, ktoré sa do registra zapisujú a sú v ňom uvedené ku dňu vyhotovenia výpisu.

Na dovolenke sa oplatí platiť kreditnou kartou

10.June
Počas blížiacej sa dovolenkovej sezóny sa opäť vydá množstvo Slovákov do zahraničia. Pre väčšinu je už samozrejmosťou, že si neberú so sebou veľkú hotovosť, ale využívajú na svoje platby platobné karty. Čoraz častejšie si Slováci zvykli používať bezkontaktné platby.

Počet bánk v Európe klesá

10.June
Od roku 2008 počet bánk v krajinách Európskej únie kontinuálne klesá. V roku 2017 ich bolo v únii 6250, čo je však 27- percentný prepad oproti roku 2008. Najväčší počet bánk je v Nemecku (26 % z celkového počtu bánk v EÚ), nasleduje Poľsko (10 %), Rakúsko a Taliansko ( obe 9 %), čo znamená, že viac ako polovica európskych bánk sa sústreďuje práve do týchto krajín.

Zhromaždenie, výbor a dozorná rada pozemkového spoločenstva

10.June
Zhromaždenie je najvyšším orgánom spoločenstva a skladá sa zo všetkých členov pozemkového spoločenstva.

Spoločná nehnuteľnosť a spoločne obhospodarovaná nehnuteľnosť

9.June
Spoločnou nehnuteľnosťou na účely tohto zákona sa rozumie jedna nehnuteľná vec, ktorá môže pozostávať z viacerých pozemkov a na ktorú sa vzťahovali osobitné predpisy.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes