ParlamentnéListy.sk

URL:

http://www.parlamentnelisty.sk/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

12,4 položek/den

Pellegrini sa stretol s Glváčom. Čo povedal ´maznák´ premiérovi?

19:40
Podpredseda Národnej rady (NR) SR Martin Glváč (Smer-SD) by sa mal k svojej komunikácii s Alenou Zsuzsovou obvinenou z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice vyjadriť v najbližších dňoch.

Fico na ústavný súd? Dzurinda pomenoval štyri dôvody, prečo ho to vyrušuje

17:23
Čochvíľa končí deviatim sudcom ústavného súdu dvanásťročné funkčné obdobie, pričom v najbližších dňoch sa uskutoční vypočúvanie 40 nominantov na túto funkciu. Z nich si následne parlament vyberie 18 kandidátov, z ktorých potom prezident vymenuje deviatich nových sudcov. Medzi kandidátmi sa nachádza aj expremiér, pričom jeho kandidatúra pre mnoho politikov značí snahu ujsť na ústavný súd a zacho...

Postupne sa dozvedáme, kto je, s prepáčením, aký veľký hajzel, reagujú politici na kauzu ´maznák´

15:00
Po tom, ako vyšla informácia, že objednávateľka vraždy si mala písať s podpredsedom NR SR Martinom Glváčom, zistili sa aj iné skutočnosti. Smeráka mala mať v telefóne uloženého ako ´maznáka´ a posielali si medzi sebou fotografie. Politici na nové skutočnosti reagujú.

Tvrdý odkaz pre Fica od iniciatívy Za slušné Slovensko

9:43
Po tom, ako na verejnosť prenikli informácie o kandidatúre Roberta Fica na ústavný súd, sa neustále rieši, či by mal, alebo nemal byť vymenovaný za ústavného sudcu. Vlna kritiky sa na jeho osobu vzniesla aj od organizátorov najväčších slovenských protestov – iniciatívy Za slušné Slovensko. Bývalého premiéra vyzývajú, aby stiahol svoju kandidatúru. Odkaz posielajú aj poslancom NR SR.

Česká herečka: Nemalej časti spoločnosti nejde o slobodu. Stačia im tie jogurty a lepšie oblečenie. A že im niekto zdvihne dôch

0:08
Herečka Bára Štěpánová v utorkovom Interview ČT24 prezradila, v čom vidí najväčšiu chybu posledného československého prezidenta Václava Havla. Najväčšou chybou bolo, že „darebákom“ ukázal vľúdnu tvár a tí to okamžite zneužili. Aj vďaka nim vraj už dnes Česi nežijú v slobodnej krajine. Ako slobodná vraj len vyzerá.

Kollár: Budeme ešte veľmi prekvapení, ako prezidentské voľby dopadnú

20.ledna
Je úplne prirodzené, ak sa Maroš Šefčovič chce v prezidentských voľbách profilovať ako kandidát s podporu strany Smer-SD, a nie ako jej kandidát. V diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to uviedol poslanec Národnej rady (NR) SR Erik Tomáš (Smer-SD).

Glváč a Zsuzsová. Smerák Tomáš povedal, čo sa stane teraz

20.ledna
O tom, či bude mať podpredseda Národnej rady SR Martin Glváč (Smer-SD) naďalej dôveru strany Smer-SD, musí rozhodnúť jej predsedníctvo po tom, čo si vypočuje Glváčovo vysvetlenie v prípade medializovanej komunikácie s Alenou Zs., podozrivou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to uviedol poslanec Národnej ra...

Hlina hovorí, že sa čuduje sadomasochizmu Sme rodina. Kollár mu to jasne vysvetlil

20.ledna
Voľba budúceho prezidenta bude mať mimoriadny význam pre charakter štátu a vývoj Slovenska v budúcnosti. Zhodli sa na tom predstavitelia opozičných strán v diskusii televízie TA3 V politike, ktorá sa venovala blížiacim sa prezidentským voľbám a generovaniu jednotlivých kandidátov. Hlásia sa tiež k tomu, aby demokratickú opozíciu reprezentoval silný spoločný kandidát, priznávajú však, že dohoda ...

Vychovávať majú rodičia. Nechcem to! Pikora so Šichtařovou sa zdesili z „prevýchovného“ spotu

20.ledna
Svetoznáma firma Gillette vypustila nedávno do sveta novú reklamu. Dá sa povedať, že výchovnú. A reakcia na seba nenechala dlho čakať. Spot komentovalo duo ekonómov – Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora. Pikora sa urazil, že nie je spotrebič, aby ho chcel niekto vylepšovať, a zapovedal sa, že značku už nebude kupovať. A ekonómka si všíma „asexuálnych“ mužov v reklame. A pýta sa, či to nie je l...

Putin obnovil dôstojnosť svojej krajiny. Keď prídu ťažkosti, povzdychneme si, Boh je vysoko a Rusko ďaleko. Hovorí vnuk Srba, k

20.ledna
POTOMKOVIA LEGIONÁROV „Po páde komunizmu a ére rozpadu za vlády Borisa Jeľcina je pre Rusko asi najlepší Vladimir Putin. Je nepopierateľné, že obnovil dôstojnosť krajiny,“ hovorí Novica Hornjak, vnuk srbského dobrovoľníka a československého legionára s veľmi dobrodružným osudom.

Hazardujeme. Chceme zrýchlene prijať zahraničných pracovníkov, zatiaľ čo slovenskí, sú ohrození, myslí si Gaborčáková

19.ledna
V prípade čoraz aktuálnejšieho tzv. tvrdého brexitu by bolo z pohľadu rezortu práce potrebné realizovať dve legislatívne zmeny. Jedna sa týka politiky zamestnanosti a druhá sociálneho zabezpečenia. Skonštatoval to minister práce Ján Richter (Smer-SD) v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Zsuszová bola úspešná. A s únikom informácii z Kuciakovho spisu to môže byť celé inak, prezrádza publicista

19.ledna
Po debakli pri hlasovaní britskej Dolnej snemovne o návrhu dohody o brexite, ktorú s Európskou úniou (EÚ) vyrokovala premiérka Theresa Mayová, britská tlač nešetrila ostrou kritikou. Komentátor Daily Telegraph dokonca prirovnal prejav Mayovej pred hlasovaním v parlamente k "odpudzujúcej ponožke z telocvične".

Tereza Spencerová: Zemepisom nepohneme. V Gazprome to jasne vedia. A mädlia si ruky

19.ledna
OKNO DO SVETA TEREZY SPENCEROVEJ Snívanie o inom plyne než o tom z Ruska sa Európe rozplýva, upozorňuje analytička Tereza Spencerová a podrobne vysvetľuje prečo. Vo svojom pravidelnom zhrnutí udalostí z ostatných dní na PL tiež opisuje, čo sa naozaj deje medzi USA, Tureckom, Sýriou a Ruskom.

Generál Šándor: Želal by som si, aby voľby do europarlamentu vyústili do lepšej a od ľudí neodtrhnutej Únie

19.ledna
ROZHOVOR „Všetko sa nedá vtesnať do zákona, nechcime na všetko legislatívnu normu, riaďme sa aj zdravým sedliackym rozumom. Je strašné, keď sa niekto rozhodne šíriť dobro silou a snaží sa nám povedať, že len on vie, čo je pre nás dobré,“ hovorí v rozhovore pre PL český generál v zálohe a bezpečnostný analytik Andor Šándor.

Bugár o prezidentských voľbách: Problémom je, že témy určujú novinári. Vyjadril sa aj k Šefčovičovi

18.ledna
ROZHOVOR Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ubehol takmer rok, počas ktorého sa udialo množstvo zmien na slovenskej politickej scéne. Čo bolo podľa predsedu koaličnej strany Most-Híd a prezidentského kandidáta Bélu Bugára najťažšie rozchodiť? A čo bolo najdôležitejšie pre vládu? Aj o tom v rozhovore s Bélom Bugárom.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes