Noizz.azet.sk

Description:

Veda a Technika

URL:

https://noizz.aktuality.sk/

Catalog:

Tech

Publishes:

6 items/month

Niečo pre vášnivých hráčov: Na jeseň sa uskutoční online turnaj, novinkou bude hra Valorant

15.September
Ak si milovník hier a máš chuť víťaziť, už na jeseň sa môžeš zapojiť do ďalšieho ročníka e-športového festivalu HernaZona.sk UNIZA Masters, ktorý sa tradične koná v Žiline.

Crash Bandicoot či Spyro: PlayStation oslavuje neuveriteľných 25 rokov

15.September
Asi každý si zo svojho detstva či skorších tínedžerských rokov pamätá na hry, ktoré hrával. Ak to bolo na PlayStation, máš okolo tridsiatky. Táto legendárna konzola totiž oslavuje 25 rokov.

Elon Musk spúšťa prvú demo verziu mozgového čipu, verejnosti ho predstaví v živom vysielaní

29.August
Pred približne mesiacom oznámil vizionár Elon Musk, že jeho start-up Neuralink pracuje na vývoji zariadenia podobného čipu, ktorý bude mať množstvo skvelých vlastností, medzi iným umožní streamovanie hudby do mozgu a pomôže tiež ľuďom trpiacim ochorením mozgu. Prvá demoverzia vychádza už 28. augusta 2020.

Tesla sklamala, namiesto pľúcnych ventilácií poslala nemocniciam prístroje na podporu dýchania

30.April
Pľúcne ventilácie sú na celom svete priam nedostatkovým tovarom, no sú životne dôležité pre pacientov, ktorým sa kvôli koronavírusu zhorší zdravotný stav. Elon Musk sľuboval, že zo súčiastok Tesly vyrobí dostatok potrebných prístrojov a pošle ich do nemocníc, ktoré o to požiadajú. Tie, ktoré už do zariadení dorazili, však podľa slov personálu vôbec nie sú tými prístrojmi, ktoré vizionár sľuboval.

Oblohu rozžiari Atlas. Môže to byť najúžasnejšia kométa od začiatku zaznamenávania

5.April
Apríl so sebou prináša nielen ten prvý, vtipný deň, ale aj známe šialené počasie, pribúdanie slnečných lúčov a kvitnutie prvých jarných kvetov. Okrem toho nás tento rok čaká aj divadlo na oblohe. Zjaviť by sa totiž mala obrovská kométa.

Fakulta STU vyrobila respirátor s prídavkom nanočastíc medi, druhá hľadá liek na Covid-19

2.April
Strojnícka fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave aplikuje inovácie pri ochrane pred koronavírusom COVID-19. Na fakulte totiž vyrábajú potrebné respirátory. Rovnako tak sa Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sústreďuje najmä na skúmanie ľudských proteínov či nájdenie lieku nový koronavírus.

NASA zastavila vývoj vesmírneho systému a rakety, u zamestnanca potvrdila koronavírus

31.March
Aj NASA čelí problémom spojeným so šírením koronavírusu Covid-19. Aktuálne musela ukončiť práce na rakete a zároveň aj vypnúť zariadenie, v ktorom budujú vesmírny systém. Jeden z jej zamestnancov bol totiž pozitívne testovaný.

Smútiaca žena sa stretla s mŕtvou dcérou vďaka virtuálnej realite, šou rozdelila ľudí

14.February
Virtuálna realita je trend, ktorý postupne naberá na popularite. Juhokórejská televízna relácia, ktorá sprostredkovala stretnutie matky s jej mŕtvou dcérou, však vyvolala rozporuplné reakcie.

Technológie, hokej a téma autizmu. O čom bola konferencia Metro ON Line 2019?

27.May
Vývoj technológií nás posúva dopredu. O nových smart trendoch, súvislosti podnikania s hokejom, ale aj o tom, aký je každodenný život ľudí s autizmom, sa mohli dozvedieť účastníci konferencie Metro ON Line, ktorá sa konala už štrnástykrát. Organizátori sa najvia tešia z toho, že úspešné nápady, ktoré počas nej každý rok odznejú, sa premietajú aj do praxe. Ako to vyzeralo tento rok?

Obrovský úspech vedcov: Vznikla prvá fotografia unikátnej čiernej diery

6.May
Astronómom sa podarilo prvýkrát urobiť snímku čiernej diery, ktorá sa nachádza vo vzdialenej galaxii. Zverejnili ju v stredu vo Washingtone, informovala agentúra AFP.

Blokuješ ľudí na sociálnych sieťach? Môže to byť znak, že si ego maniak

6.May
Sociálne siete sú nielen požieračom času, ale často aj vzťahov. Keďže sa s množstvom ľudí kamarátime, no reálne s nimi nie sme vo fyzickom kontakte, často je pre nás jednoduchšie ich za opačné názory napríklad aj blokovať. A to môže niečo znamenať.

Skladací displej či 5 foťákov. Smartfóny pre rok 2019 ponúkajú zaujímavé vychytávky

6.May
Za posledné dni predstavili najväčší výrobcovia viacero zaujímavých mobilných kúskov. Prinášame ti rýchly prehľad i videá z predstavení, pretože jar 2019 sa vo svete smarfónov môže pochváliť naozaj širokým spektrom noviniek.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes