netky.sk

Popis:

Ekonomické správy

URL:

http://www.netky.sk

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

3,7 položek/den

PET fľaše sa budú na Slovensku zálohovať: V súčasnosti sa vyzbiera do 65 percent použitých PET fliaš

11:09
BRATISLAVA - Podľa návrhu Európskej komisie o plastovom odpade budú musieť členské krajiny do roku 2025 zabezpečiť zber minimálne 90 % vyrobených PET fliaš. Slovensko sa rozhodlo, že zavedie zálohovanie fliaš.

Až 82 % nových pracovných miest v Rakúsku obsadia cudzinci

7:06
VIEDEŇ - Rakúske hospodárstvo rastie a dokazuje to aj fakt, že v tomto roku vznikne 78.000 nových pracovných miest a v budúcom roku ďalších 46.900.

Rusko postaví v postsovietskej republike prvú jadrovú elektráreň

19.října
MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin a prezident Uzbekistanu Šavkat Mirzijojev sa dohodli na tom, že Rusko postaví v bývalej sovietskej republike prvú jadrovú elektráreň.

Závod Jaguar Land Rover v Nitre otvoria 25. októbra

18.října
NITRA - Závod Jaguar Land Rover v Nitre otvoria 25. októbra. Vo štvrtok o tom informovala automobilka. Výstavba fabriky sa začala 13. septembra 2016.

Ministerstvo zdravotníctva chce lepšiu zdravotnú starostlivosť v regiónoch za 27,91 mil. eur

17.října
BRATISLAVA – Ministerstvo zdravotníctva by chcelo zlepšiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti v Trnave, Trenčíne, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach a v obciach v ich blízkom okolí. Vyhlásilo preto výzvu za 27,91 milióna eur. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Šéfka najsilnejšej severoírskej strany odmietla nevýhodnú dohodu o brexite

17.října
BELFAST - Šéfka najsilnejšej severoírskej politickej strany DUP Arleen Fosterová v sobotu odmietla podporiť dohodu o brexite, ktorá by podľa nej odtrhla Severné Írsko od zvyšku Británie. Informáciu priniesla agentúra Reuters.

Wall Street sa v piatok mierne spamätala z predchádzajúceho výpredaja

17.října
NEW YORK - V piatok (12.10.) sa v USA začala výsledková sezóna a Wall Street sa mierne spamätala z predchádzajúceho výpredaja.

Vysoké ceny energií ohrozujú globálnu ekonomiku

17.října
PARÍŽ - Medzinárodnej agentúre pre energetiku (IEA) spôsobuje obavy dramatické zdraženie energií, keď sa ceny ropy, plynu a uhlia aktuálne pohybujú na niekoľkoročných maximách.

Bratislavské letisko vybavilo v septembri rekordný počet ľudí: Toľkoto cestujúcich ním prešlo

16.října
BRATISLAVA - V septembri tohto roka prešlo bránami bratislavského Letiska Milana R. Štefánika na prílete a odlete historicky najviac ľudí.

Financie z odvodu reťazcov p jdu do agropotravinárskeho sektora: Mali by priniesť do štátneho rozpočtu asi 120 miliónov eur

16.října
BRATISLAVA - Všetky financie z 2,5-percentného mimoriadneho odvodu obchodných reťazcov, ktorý by mal priniesť do štátneho rozpočtu asi 120 miliónov eur, pôjdu naspäť do agropotravinárskeho sektora, najmä na podporu slovenských prvovýrobcov, potravinárov a na opatrenia proti výkyvom počasia.

Apple kupuje časť operácií európskeho výrobcu čipov Dialog Semiconductor

15.října
LONDÝN - Apple kúpi časť európskeho výrobcu čipov Dialog Semiconductor. Americký koncern tak bude aj v Európe vyvíjať čipy.

Pozor, aj USB kľúč môže byť v súvislosti s kryptomenami nebezpečný: Zneužíva sa na ich ťažbu

14.října
BRATISLAVA - USB zariadenia sa uchytili aj medzi kyberzločincami. Pomocou nich je možné efektívne a dlhodobo distribuovať malvér napríklad aj na ťažbu kryptomien.

#:t2#

22.listopadu
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes