netky.sk

Popis:

Ekonomické správy

URL:

http://www.netky.sk

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

14,4 položek/den

Po ukončení krízy v Grécku sa pozornosť obracia na Taliansko

13:21
Rím- Grécky maratón sa v pondelok končí a to by v ideálnom prípade malo znamenať aj koniec dlhovej krízy v eurozóne, keby nebolo Talianska. A tiež nepríjemného pocitu, že po tom všetkom, čím si eurozóna prešla, jej mena stále nie je dostatočne pevná.

Stránka pre dospelých Tube8 bude odmeňovať divákov za sledovanie obsahu

12:45
MOTREAL – Streamovacia stránka pre dospelých Tube8, ktorej majiteľom je známa stránka Pornhub, uzavrela spoluprácu s kryptomenou Vice Industries Token (VIT) a bude divákom platiť za interakciu so svojimi službami.

Na 1. miesto vo výrobe zmrzliny v EÚ sa vlani vrátili Nemci, vytlačili Talianov

12:45
WIESBADEN - Nemecko vyprodukovalo v minulom roku takmer 520 miliónov litrov zmrzliny a vrátilo sa tak na pozíciu európskej jednotky.

Americkí ekonómovia očakávajú, že vyššie clá poškodia hospodársky rast

12:45
WASHINGTON- Niektoré kroky administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa môžu viesť k spomaleniu hospodárskeho rastu. Myslí si to väčšina účastníkov prieskumu, ktorého výsledky zverejnila v pondelok Národná asociácia podnikových ekonómov (NABE).

Belgické veterné turbíny na mori pokryjú potrebu milión domácností

12:10
BRUSEL - Okolo milióna belgických domácností sú od leta tohto roku zásobované elektrinou vyrobenou veternými turbínami v Severnom mori v blízkosti pobrežia. Uviedla v piatok tlačová agentúra Belga.

V Írsku pokračujú rokovania medzi odbormi a vedením spoločnosti Ryanair

9:48
DUBLIN - Rokovania medzi odborovým zväzom írskych pilotov Fórsa a vedením leteckej spoločnosti Ryanair pokračujú aj v piatok, už štvrtý deň v tomto týždni, čo odbory označili za \"významnú\" skutočnosť.

Grécko opúšťa posledný záchranný program

9:48
ATÉNY - Grécko v pondelok oficiálne vystupuje z tretieho a posledného záchranného programu, čím sa pre krajinu končí 8-ročné obdobie financovania pomocou úverov od medzinárodných veriteľov.

Návrh EÚ pozmeniť po brexite koridor Severné more - Stredomorie nahneval Paríž

18:47
BRUSEL - Po vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ by námorné prístavy v Antverpách a Zeebrugge v Belgicku, ale aj prístav v Rotterdame v Holandsku mali zohrávať osobitnú úlohu pri vývoji novej námornej trasy.

Na internete sa dá kúpiť aj malvér pre Bitcoin bankomaty

18:47
TOKIO – Japonský výrobca bezpečnostného softvéru Trend Micro našiel na internete škodlivý softvér určený pre Bitcoin (BTC) bankomaty, ktorý sa dal bežne kúpiť.

UEFA úspešne realizovala predaj vstupeniek cez blockchain aplikáciu

17:37
NYON – Únia európskych futbalových zväzov (UEFA) úspešne zaviedla nový systém predaja lístkov cez mobilné telefóny, ktorý je založený na technológii blockchain.

Zvláštnu pozornosť podľa experta treba venovať mostom v zlom, veľmi zlom a havarijnom stave

15:20
BRATISLAVA - Zvláštnu pozornosť si podľa experta vyžadujú cestné mosty, ktorých stavebno-technický stav je zlý, veľmi zlý a havarijný.

Ťažiarskej firme sa vyhrážali bombovým útokom

14:45
OSLO – Nórskej spoločnosti Kryptovault, ktorá sa venuje ťaženiu kryptomien, sa neznámy páchateľ vyhrážal bombovým útokom, kvôli nadmernému hluku.

Nový Zéland zakázal predaj domov cudzincom: Chce zlepšiť prístup k bývaniu

19.srpna
WELLINGTON - Parlament na Novom Zélande schválil zákon, ktorý zakazuje mnohým cudzincom nákupy domov a bytov.

#:t2#

22.listopadu
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes