netky.sk

Description:

Ekonomické správy

URL:

http://www.netky.sk

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

12.1 items/day

Česko prijalo pre rast svojej ekonomiky nutné opatrenie

13:04
PRAHA - Počas včerajšieho dňa sa minister zahraničných vecí Českej republiky Tomáš Petříček vyjadril, že nedostatok pracovnej sily v Česku donútil vládu, aby prijala novú pracovnú silu z Ukrajiny.

Generali Poisťovňa bude mať od septembra nového šéfa

13:04
BRATISLAVA - Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Generali Poisťovne na Slovensku bude od 1. septembra tohto roka Rakúšan Georg Engl. Členom predstavenstva sa stane už od 1. augusta. Ako ďalej informovala spoločnosť, Georg Engl nahradí Romana Juráša, ktorý sa od 1. septembra 2019 stane novým predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom spoločnosti Česká pojišťovna.

Produkcia OPEC v máji klesla a bola najnižšia za 5 rokov

13.June
VIEDEŇ - Ťažba Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v máji klesla a bola najnižšia za 5 rokov. Kartel sa obáva, že obchodná vojna medzi USA a Čínou môže spôsobiť spomalenie rastu globálnej ekonomiky a dopytu po rope.

Ľudskoprávny výbor odobril zvýšiť príplatky k d chodku politických v zňov

13.June
BRATISLAVA - Výbor Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny odobril zvýšenie príplatkov k dôchodku politických väzňov a ich blízkych.

Najhodnotnejšou značkou na svete je Amazon

11.June
NEW YORK - Najhodnotnejšou značkou sveta je Amazon. Americký internetový obchod sa dostal pred Google a Apple. Tieto značky dominovali poradiu celkovo 12 rokov. Vlani bol ešte jednotkou Google.

Do platnosti vstúpil zákaz vývozu paliva na Ukrajinu

11.June
MOSKVA – Od 1. júna 2019 vstúpil do platnosti zákaz dodávok uhlia a ropných produktov z Ruska na Ukrajinu.

Ceny bytov v Bratislave nebudú klesať

11.June
BRATISLAVA – Ceny bytov v Bratislave nebudú v najbližšom období klesať, ale očakáva sa spomalenie ich rastu. Za posledné tri roky ceny rástli všade, ale nie rovnomerne. Cenové rozdiely medzi jednotlivými mestskými časťami sa znova zväčšili, a to aj napriek tomu, že Bratislava nie je rozľahlým veľkomestom.

V Nošoviciach vyrobili tento týždeň trojmiliónte vozidlo Hyundai

11.June
NOŠOVICE- Juhokórejská automobilka Hyundai chce tento rok v moravských Nošoviciach vyrobiť 318.000 vozidiel, z ktorých časť sa vyvezie do 69 krajín. Vo štvrtok (30. 5.) dosiahla významný úspech, keď jej z montážneho pásu zišiel trojmiliónty automobil.

Poliaci sa budú usilovať o zvýšenie kontroly svojich potravín

11.June
BRATISLAVA - V súvislosti so stretnutím predsedom Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emilom Machom a veľvyslancom Poľskej republiky na Slovensku Krzysztofom Strzałkom, ktoré sa konalo 24.5., by Poliaci radi zvýšili kontrolu vlastných potravín.

V automobilovom priemysle sa črtá vznik veľkej fúzie

11.June
MILÁNO/PARÍŽ - Koncern Fiat Chrysler (FCA) navrhol francúzskemu výrobcovi automobilov Renault podpis fúzie. Pokiaľ by s tým Francúzi súhlasili, vytvorila by sa tretia najväčšia spoločnosť na výrobu áut na svete.

United Airlines ruší na ďalší mesiac lety strojmi Boeing 737 Max

11.June
NEW YORK - Americká letecká spoločnosť United Airlines ruší na ďalší mesiac lety strojmi Boeing 737 Max, ktorých používanie je pozastavené pre dve tragické nehody.

Medzi ambulantnými lekármi sú výrazné príjmové rozdiely

11.June
BRATISLAVA - Súkromní ambulantní kardiológovia a gynekológovia zarábajú najviac, neurológovia a internisti najmenej, pričom rozdiel je aj 2,5-násobný.

Pre SR ostáva výzvou udržateľnosť výdavkov na d chodky, či lepší výber DPH

5.June
BRATISLAVA - Slovensko by malo lepšie spresniť opatrenia, akými chce dosiahnuť plánované rozpočtové ciele. Potrebné je, aby sa zameralo na strednodobý rozpočtový cieľ do roku 2020.

Vládne opatrenia ohrozujú fiškálne ciele Grécka

5.June
BRUSEL - Necelý 1 rok po ukončení záchranného programu vidí Európska komisia (EK) nové problémy vo vysoko zadlženom Grécku. Niektoré vládne opatrenia zrejme nie sú v súlade so sľubmi a tiež ohrozujú dohodnuté fiškálne ciele, uvádza sa v správe EK, ktorú v stredu predstavila v Bruseli.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes