netky.sk

Description:

Ekonomické správy

URL:

http://www.netky.sk

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

13.5 items/day

Nákupy cez internet výrazne narástli, za kuriérske služby až šesťnásobne

5:31
BRATISLAVA – Nákupy cez internet výrazne narástli a šesťnásobne viac využívame aj kuriérske služby. Ukázali to aktuálne údaje VÚB banky.

Ceny ropy mierne vzrástli, zásoby však poklesli prvýkrát od januára

5:31
SOUL - Ceny ropy zaznamenali v dnešných hodinách mierny rast, keď ich podporil nečakaný pokles zásob v USA. Dôvodom sú pokračujúce pesimistické vyhliadky americkej ekonomiky, v ktorej dopyt po palivách je aj naďalej slabý a navyše, experti sa obávajú možnej druhej vlny pandémie.

Twitter umožní svojim zamestnancom nastálo pracovať z domu

5:31
BRATISLAVA - Americká spoločnosť Twitter oznámila svojim zamestnancom, že môžu z domu pracovať \"nastálo\", ak si to želajú.

Problém v ropnom priemysle naďalej pretrváva, Saudská Arábia ohlásila ďalšie zníženie ťažby

5:31
RIJÁD - Saudská Arábia nečakane oznámila, že ešte viac znižuje ťažbu ropy, ktorá klesne na najnižšiu úroveň za 18 rokov. Týmto spôsobom sa snaží podporiť zotavenie trhu s ropu, ktorý sa prepadol, čo malo výrazný negatívny vplyv na financie Saudskej Arábie.

Žiadateľom o štátne príspevky odišlo na účty vyše 16 miliónov eur

5:31
BRATISLAVA - Žiadateľom o štátne príspevky v projekte Prvá pomoc odišlo na účty už vyše 16 miliónov eur.

Ceny ropy naďalej pokračujú v raste

5:31
SINGAPUR - Ceny ropy pokračovali v utorok v raste, keď trhy podporilo postupné uvoľňovanie karanténnych opatrení vo viacerých veľkých ekonomikách. Cena ropnej zmesi Brent vzrástla nad 28 USD a cena americkej WTI prekročila nakrátko 22 USD za barel (159 litrov).

PSA v Trnave pomaly obnovuje výrobu

5:30
TRNAVA - Postupné a bezpečné spúšťanie výroby v kontexte obnovenia obchodných aktivít oznámila trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia. V tomto týždni bude realizovať niektoré prípravné práce s cieľom opätovného rozbehnútia produkcie a pokračovania výroby modelov Peugeot 208, jeho elektrickej verzie e-208 a modelu Citroën C3.

Rastúce zásoby ropy v USA znížili jej celkovú cenu

9:13
MELBOURNE/SINGAPUR - Ceny ropy pokračovali vo štvrtok v poklese, keď trhy ovplyvnil nečakane výrazný rast zásob v USA. To signalizuje stále nízky dopyt, pričom analytici sa obávajú, že v dôsledku pokračujúcich problémov ekonomiky sa ani v nasledujúcom období rýchlo zotavovať nebude.

#:t2#

22.November
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes