netky.sk

Description:

Ekonomické správy

URL:

http://www.netky.sk

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

12 items/day

Kedy od vás m žu žiadať predloženie rodného listu dieťaťa?

11:06
BRATISLAVA - Rodný list vášho dieťaťa už nie je potrebné predkladať tak, ako v minulosti. Kedy je to ale nevyhnutné?

Predmetom dnešného rokovania vlády boli aj bariéry v automobilovom priemysle

11:06
BRATISLAVA - Vláda SR počas dnešného dňa okrem iného schválila aj Opatrenie na odstránenie bariér pre trvalo udržateľný rozvoj automobilového priemyslu na Slovensku. Návrh prišiel z dielne ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Minerálna voda Kláštorná vďaka spoločnosti Kofola obnovila svoju prevádzku

11:06
Kláštor pod Znievom - Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko v utorok oficiálne prezentovala spustenie výroby minerálnej vody Kláštorná Kalcia vo výrobnom závode v Kláštore pod Znievom v okrese Martin.

Pracovali ste v zahraničí? Na toto máte nárok

11:06
BRATISLAVA - Pokiaľ ste pracovali v inom členskom štáte EÚ, EHP alebo vo Švajčiarsku a momentálne ste nezamestnaný, dávku v nezamestnanosti si uplatňujete v danom štáte, nie na Slovensku.

Viacero krajín únie je za dlhý odklad brexitu

18.April
BRATISLAVA - Viacero členských krajín Európskej únie, ktorých lídri už vystúpili na stredajšom summite v Bruseli, je za dlhý odklad vystúpenia Veľkej Británie z EÚ tak, ako to navrhoval predseda Európskej rady Donald Tusk.

Spojené štáty odmietli vykonať audit zostávajúcich zlatých rezerv Ruska vo Washingtone

18.April
WASHINGTON – Spojené štáty odmietli povoliť delegáciám centrálnej banky Ruskej federácie, aby vykonali audit zlatých rezerv, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú vo Washingtone.

Francúzsko je len krok od schválenia digitálnej dane

18.April
PARÍŽ - Veľké internetové spoločnosti, akými sú Apple či Facebook budú po novom vo Francúzsku platiť tzv. digitálnu daň. Francúzsky parlament ju schválil aj napriek nespokojnosti zo strany USA. Táto európska krajina je tak prvou, ktorá sa na to podujala.

Z poistenia domácnosti vám preplatia aj ukradnutý bicykel, pamätajte však na toto!

18.April
BRATISLAVA - S teplejším počasím sa viac ľudí presúva aj na bicykli. Vďaka tomu ale stúpa a počet krádeží tohto dopravného prostriedku. Ako sa chrániť?

V prvom štvrťroku vyhlásilo bankrot 3 545 Slovákov

18.April
BRATISLAVA - Pravidlá osobných bankrotov sú nastavené podľa analytika veľmi voľne. Z analýzy spoločnosti CRIF-Slovak Credit Bureau vyplynulo, že v prvom štvrťroku vyhlásilo bankrot 3 545 Slovákov pri medziročnom náraste o viac ako 22 %.

Nové kritériá do lôžkovej zdravotnej starostlivosti zavedie stratifikácia nemocníc

18.April
BRATISLAVA - Premena nemocníc ide podľa plánu, zdravotné poisťovne predstavujú nemocniciam nové kritériá. Informovala o tom v tlačovej správe Asociácia zdravotných poisťovní (AZP) SR. Nové kritériá do lôžkovej zdravotnej starostlivosti zavedie stratifikácia nemocníc. Tú predstavilo v tomto týždni Ministerstvo zdravotníctva SR členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo.

V prípade tvrdého brexitu by krátkodobé pobyty v Británii mali byť bez víz

18.April
BRATISLAVA – Aj keby Veľká Británia odišla z Európskej únie bez spoločnej dohody, občania Európskej únie by mali mať možnosť cestovať do krajiny na dobu nepresahujúcu tri mesiace bez víz. Uvádza sa to v informačných materiáloch vypracovaných Európskou komisiou.

Firma Idealo zažalovala Google pre zneužitie dominantného postavenia

18.April
BERLÍN - Nemecká firma Idealo GmbH prevádzkujúca službu porovnávania cien pri internetovom predaji podala žalobu na firmu Google s odôvodnením, že pri vyhľadávaní výsledkov zneužila svoje dominantné postavenie a uprednostňovala svoju vlastnú službu porovnávania cien.

S aktuálnymi letákmi nakúpite lepšie a výhodnejšie

18.April
Aký je kľúč k dobrému nakupovaniu potravín, a ako vlastne správne kupovať potraviny? Tak správne kupujete potraviny vtedy, keď si domov zabezpečíte len to, čo naozaj potrebujete, neplytváte jedlom a zároveň maximalizujete pomer ceny a kvality. Na prvý pohľad to znie jednoducho, realita je už trochu odlišná. A to aj preto, že človek, ktorý má denne desiatky povinností, sa len ťažko orientuje v t...

Kampaň bojujúcu proti predsudkom pri zamestnávaní Rómov podporilo už 120 firiem

18.April
BRATISLAVA - K výzve na podporu zamestnanosti rómskej menšiny sa počas dvoch mesiacov od jej spustenia pridalo 120 firiem na Slovensku.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes