15
new stories - click to show

netky.sk

Description:

Ekonomické správy

URL:

http://www.netky.sk

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

11.5 items/day

Tržby sa konečne začínajú vracať na úroveň obdobia spred pandémie

15:07
BRATISLAVA - Najnovšie štatistiky finančnej správy zo systému e-kasa dokazujú, že tržby aj počet vydaných pokladničných dokladov sa postupne vracajú na úroveň obdobia spred pandémie.

ROZHOVOR: Daňovo-odvodová reforma je neadresná. Každý rok zatne do štátneho rozpočtu poriadnu sekeru

15:07
BRATISLAVA – Minister financií Igor Matovič po dlhých dňoch mlčania o pripravovanej daňovo-odvodovej reforme, na včerajšej tlačovej besede priblížil aspoň tri základné body. Detaily sa však verejnosť dozvie až o dva týždne. V rozhovore s ekonomickým analytikom Radovanom Ďuranom sa dozviete, ako hodnotí návrh dlhoočakávanej reformy, a aké dopady bude mať táto "prorodinne" orientovaná politika na...

Pandémia prehĺbila negatívny pohľad podnikateľov na kvalitu podnikateľského prostredia

15:06
BRATISLAVA - V druhom polroku minulého roka sa podľa prieskumu Podnikateľskej aliancie Slovenska prehĺbil negatívny pohľad podnikateľov na kvalitu podnikateľského prostredia.

Pre podnikateľov svitá na lepšie časy. Čaká ich menej byrokracie a poplatkov

15:06
BRATISLAVA - Ministerstvo hospodárstva SR pokračuje v znižovaní byrokracie. Do legislatívy sa im podarilo zaviesť princíp „one in - one out“ a „one in - two out“.

Sú z daňového hľadiska výhodnejšie gastro lístky, alebo finančný príspevok?

7.May
BRATISLAVA - Poradenská spoločnosť KPMG upozorňuje, že stravné lístky sú z daňového hľadiska jednoznačne výhodnejšie, ako finančný príspevok na stravovanie.

Ceny nehnuteľností rastú \"zo dňa na deň\". Kúpa domu či bytu sa stáva čoraz nedostupnejšou

7.May
BRATISLAVA - V prvom štvrťroku ceny nehnuteľností o 4,2 %. Rast bol zaznamenaný vo všetkých krajoch, najviac však v Trenčianskom a Nitrianskom.

Zamestnávatelia žiadajú zrušiť pandemickú komisiu, kritizujú aj predlžovanie núdzového stavu

7.May
BRATISLAVA - Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) žiadajú vládu, aby zmenila systém riadenia protipandemických opatrení.

Matovič obhajuje 25 percentnú DPH! Osamelým matkám chce zvýšiť dávky na 1021 eur

7.May
BRATISLAVA - Osamelá matka s dvomi deťmi pracujúca za minimálnu mzdu by po pripravovanej daňovo-odvodovej reforme mohla mať čistý mesačný príjem 1021 eur namiesto súčasných 606 eur.

Matovičov nápad o zvyšovaní DPH na 25 percent sa začína rúcať. Strana Za ľudí takýto krok nepodporí

7.May
BRATISLAVA - Zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) zo súčasných 20 na 25 percent nepodporí ďalšia koaličná strana.

Obdobie čerpania nemocenského sa pre krízovú situáciu predĺži

7.May
BRATISLAVA - Z novely zákona o sociálnom poistení, ktorá nadobudla účinnosť od 1. mája tohto roka vyplýva, že obdobie čerpania nemocenskej dávky, ktoré uplynulo počas trvania krízovej situácie alebo do šiestich mesiacov od jej skončenia, sa predĺži.

Miera nezamestnanosti dosiahla úroveň takmer 8 percent, dôvodom je pandémia

7.May
BRATISLAVA - Pandémia koronavírusu zvýšila mieru evidovanej nezamestnanosti na Slovensku z 5 percent na takmer 8 percent.

#:t2#

22.November
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes