netky.sk

Popis:

Ekonomické správy

URL:

http://www.netky.sk

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

10,6 položek/den

Donald Trump sa nezúčastní zasadnutia Svetového ekonomického fóra: Toto je dôvod

13:48
WASHINGTON - Prezident Spojených štátov Donald Trump zrušil účasť na zasadnutí Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose.

Rolls-Royce predalo v minulom roku rekordný počet áut

12:37
GOODWOOD - Britský výrobca luxusných vozidiel Rolls-Royce predal v minulom roku vyše 4100 áut. Firma spravila nový rekord v predajnosti svojich vozidiel. Zároveň sa nevylučuje ďalší rekord aj v tomto roku, podmienkou ale je, že odchod Británie z Európskej únie bude riadený.

Britská libra sa po odmietnutí dohody o brexite už zotavuje

12:37
BRATISLAVA - Britská libra vyrovnala časť strát, ktoré utrpela po rozhodnom odmietnutí dohody o brexite v britskom parlamente. Výsledok hlasovania v dolnej komore parlamentu otvára rôzne scenáre, od neriadeného brexitu, cez opätovné prerokovanie dohody, až po zopakovanie referenda o vystúpení krajiny z EÚ, informuje portál bbc.com.

Ceny pohonných hmôt pôjdu nahor

9:39
BRATISLAVA - Ceny pohonných látok na Slovensku sa začnú postupom času zvyšovať. Pre TASR to uviedol analytik Finlord, s.r.o., Boris Tomčiak. Do konca mesiaca je možné zdraženie aj o dva centy na liter. Momentálne sú však na Slovensku ceny celkom priaznivé.

EÚ podporí stavbu ciest Východného partnerstva: Chcú tým vylepšiť hospodársky rast

9:39
BRUSEL - Európska komisia v utorok oznámila, že v spolupráci so Svetovou bankou pripravila investičný plán pre šesť krajín Východného partnerstva v rámci Transeurópskej dopravnej siete (TEN-T).

Volkswagen a Ford vytvoria alianciu v oblasti ľahkých úžitkových vozidiel

20:04
DETROIT - Volkswagen a Ford v utorok oznámili, že sa dohodli na vytvorení aliancie v oblasti ľahkých úžitkových vozidiel. Od roku 2022 by mali spoločne vyvíjať komerčné dodávky a pickupy.

Shutdown bude mať v čší negatívny vplyv na ekonomiku, než sa očakávalo

18:54
WASHINGTON - Administratíva Donalda Trumpa predpokladá, že náklady spojené s takzvaným shutdownom budú dvojnásobné v porovnaní s pôvodnými očakávaniami.

Ľudia sa sťažujú na nedostatok informácií k registru vylúčených os b

17:12
BRATISLAVA - Ľudia odmietajú pracovníkom herní predložiť občianske preukazy a sťažujú sa na nedostatok informácií o fungovaní registra vylúčených osôb. Upozorňuje na to Asociácia zábavy a hier (AZAH).

Europarlament víta snahy zamerané na automatizovanú a prepojenú mobilitu

16:03
BRUSEL - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v utorok privítali snahy EÚ zamerané na automatizovanú a prepojenú mobilitu, ale vyzvali na prehĺbenie úsilia na zaistenie bezpečnosti na európskych cestách a na podporu automobilového priemyslu v EÚ.

Slovensko trhá rekordy: Minulý rok sa u nás vyrobil najvyšší počet áut

15.ledna
BRATISLAVA - Na Slovensku sa podľa Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) aj v minulom roku vyrobilo viac ako milión vozidiel.

Volkswagen v USA investuje 800 mil. USD do výroby elektromobilu

14.ledna
DETROIT - Volkswagen bude v USA vyrábať nový elektromobil. Koncern ho chce produkovať v závode v Chattanooga. Výška investície predstavuje 800 miliónov USD (698 miliónov eur), uviedla na autosalóne v Detroite nemecká automobilka.

SK-NIC investuje do zvýšenia bezpečnosti slovenského internetu

14.ledna
BRATISLAVA - Od marca tohto roka si budú môcť slovenské firmy zabezpečiť svoje webové sídla s doménou .SK proti tomu, aby ich klientov hekeri nemohli tak jednoducho presmerovať na falošné webstránky.

Európski audítori chcú mať lepší prístup k dokumentom ECB o bankovom dohľade

14.ledna
BRUSEL - Európsky dvor audítorov (EDA) vyzval v pondelok zákonodarcov z Európskeho parlamentu (EP), aby zasiahli a zabezpečili, že Európska centrálna banka (ECB) umožní plný prístup audítorom k dokumentom týkajúcich sa bankového dohľadu.

Čo potrebuje dôchodca, ak chce vlakmi cestovať zadarmo? Železniciam stačí predložiť toto potvrdenie

14.ledna
BRATISLAVA - Pre bezplatné cestovanie vlakom dôchodcami treba železničnej spoločnosti predložiť potvrdenie o poberaní dôchodku. Nejde o jeho výšku, ale o potvrdenie skutočnosti, že dôchodca poberá dôchodok.

V obchodnom spore medzi EÚ a USA zrejme tak skoro k dohode nedôjde, myslí si európska komisárka

13.ledna
WASHINGTON - V rokovaniach medzi Európskou úniou (EÚ) a USA o obchodnej dohode sa nečrtá žiadne rýchle riešenie.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes