netky.sk

Description:

Ekonomické správy

URL:

http://www.netky.sk

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.2 items/day

Predaj iPhonov môže klesnúť o 6 až 8 mil. kusov, ak USA voči Číne uvalia nové clá

18:50
BRATISLAVA - Ak administratíva amerického prezidenta USA Donalda Trumpa zrealizuje svoju najnovšiu hrozbu v oblasti ciel voči Číne, výrazne to poškodí americkú firmu Apple.

V lete je zvýšený dopyt po autobusovej doprave do prímorských letovísk

18:50
BRATISLAVA - Cestujúci v lete intenzívne využívajú autobusovú dopravu do dovolenkových destinácií, ako sú napríklad prímorské letoviská.

Únia otvára trh hovädziemu mäsu z USA, otázka ciel na autá z EÚ však zostáva otvorená

18:50
WASHINGTON - Nová dohoda medzi USA a Európskou úniou umožňuje zvýšenie hodnoty exportu amerického hormonálne neupraveného hovädzieho mäsa na európsky trh o vyše 270 mil. USD ročne.

Nie každý Slovák si môže dopriať dovolenku, polovica na to jednoducho nemá

18:50
BRATISLAVA - Život na Slovensku nie je vždy prechádzka ružovým sadom, na letné dovolenkovanie nám financie často neostávajú.

Autá na elektrinu budú nevyhnutnosťou, no nie jedinou alternatívou

18:50
VIEDEŇ - Gregor Strassl, šéf najväčšieho rakúskeho súkromného predajcu vozidiel Denzel, sa vyjadril, že elektromobily sa čoskoro stanú bežnou súčasťou cestnej dopravy, no popri nich budú fungovať aj iné alternatívy pohonu.

Najčastejšou chybou pri návrate z dovolenky je nadmerný dovoz cigariet

18:50
BRATISLAVA - Najčastejším prehreškom proti platným predpisom pri leteckom návrate z dovolenky mimo krajín EÚ je v tejto dovolenkovej sezóne nadmerný dovoz cigariet a tabakových výrobkov. Pracovníci Finančnej správy (FS) SR okrem toho zachytili aj nedovolený dovoz mäsových a mliečnych výrobkov, nadmerného množstva alkoholu či nepriznané finančné prostriedky nad povolený limit. TASR o tom informo...

5 slovenských reťazcov dostalo od potravinovej inšpekcie miliónové pokuty

18:50
BRATISLAVA - Pokuty vo výške jedného milióna eur boli v posledných piatich rokoch za nedostatky pri predaji potravín uložené piatim subjektom, a to obchodným reťazcom Billa, Tesco, Kaufland, COOP Jednota a Carrefour.

Študenti platia kartami najmä v potravinách, reštauráciách alebo za verejnú dopravu

18:50
BRATISLAVA - Študenti stredných a vysokých škôl využívajú platobné karty najmä na nákupy v potravinách, supermarketoch alebo reštauráciách.

Bitcoin vyskočil o 9 % a jeho kurz sa dostal vysoko nad 11.000 USD

18:50
NEW YORK - Bitcoin v pondelok vyskočil o 9 % a jeho kurz sa prvýkrát od polovice júla dostal nad hranicu 11.000 USD (9904,56 eura).

Konto na zelenú naftu si vytvorilo vyše 2000 žiadateľov

18:50
BRATISLAVA – Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) upozorňuje všetkých oprávnených záujemcov o získanie tzv. zelenej nafty, že na zaregistrovanie a vytvorenie konta na portáli štátneho DataCentra zostáva čas už len do tohto piatka (9. 8.).

Tvrdý brexit m že viesť k nedostatku potravín, palív a liekov

11:40
BRATISLAVA - Brexit bez dohody by mohol v Británii viesť k nedostatku potravín, palív a liekov a k tvrdej hranici medzi Írskom a Severným Írskom. Vyplýva to z uniknutých oficiálnych dokumentov britskej vlády, ktoré zverejnil nedeľník Sunday Times. Informuje o tom portál news.sky, ktorý konštatuje, že podľa nedeľníka prognóza z dielne úradu vlády načrtáva skôr najpravdepodobnejšie následné šoky ...

Zuzana Čaputová: Brexit bez dohody bude mať dopad na našu automobilovú produkciu

15.August
ŽILINA – Prípadný brexit bez dohody bude mať veľmi pravdepodobne dopad na našu automobilovú produkciu. Po štvrtkovej návšteve výrobných priestorov spoločnosti Kia Motors Slovakia pri Žiline to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

V Česku je viac obilia o 500-tisíc ton než vlani

13.August
PRAHA - Úroda obilia a maku by mala byť tento rok v Česku vyššia než vlani. Dosiahne sa však zrejme slabšia úroda repky. Vyplýva to z druhého tohtoročného odhadu úrody, ktorý uverejnil Český štatistický úrad.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes