Publikuje:

3 položek/měsíc

Suverénní Lorenzo a rozpačití Češi

9.dubna
První mistrovství světa silničních motocyklů je za námi. Úvodní závod v Kataru ovšem české fanoušky příliš nepotěšil!

Automotodrom Brno nemá peníze na Grand Prix 2013?!

21.listopadu
Velká cena motocyklů v Brně se příští rok možná nepojede. Vyplývá to z nejasností ohledně financování ztrátového podniku penězi z veřejných rozpočtů i ze sporů o to, která ze znesvářených funkcionářských skupin vlastně český motocyklový sport ve vztahu k mezinárodní federaci oficiálně zastupuje.

Abrahamovi se nedařilo, přesedlá na slabší stroj

Karel Abraham uzavřel svou druhou sezónu v nejprestižnější kategorii MotoGP a je rád, že to má za sebou. V konečném pořadí skončil na čtrnáctém místě a neúspěch přičítá hlavně zraněním a také problémům se slabou motorkou, řekl TV Nova.

Pedrosa vyhrál deštivou GP Malajsie a zdramatizoval šampionát MotoGP

22.října
Španěl Dani Pedrosa na hondě vyhrál Velkou cenu Malajsie třídy MotoGP a znovu významně stáhl náskok svého krajana Jorgeho Lorezna, který dojel s yamahou druhý. Karel Abraham skončil desátý.

Pedrosa zvítězil v Motegi, Abraham dojel jedenáctý

15.října
Motegi – Přestože se v první polovině závodu držel v čele závodu Španěl Jorge Lorenzo, druhá část už patřila jeho krajanovi Pedrosovi. Abraham skončil jedenáctý a oproti startu si polepšil o čtyři pozice.

Pedrosa vyhrál v Aragonsku, Abraham dojel devátý

15.října
Přetahovaná pokračuje, Dani Pedrosa vyhrál Velkou cenu Aragonska před Jorge Lorenzem a snížil náskok na svého rivala na 33 bodů. Karel Abraham dojel na výborném devátém místě.

Papež Benedict XVI. požehnal motocyklům Harley-Davidson

4.října
Tisíce příznivců americké legendární značky Harley-Davidson se těší na příští rok, kdy vypuknou oslavy 110. výročí jejího založení. Nejrozsáhlejší evropské oslavy se budou odehrávat během června v Římě. Značku podporuje dokonce i sám papež Benedict XVI., který se setkal s rodinou zakladatelů a požehnal dvěma pamětním motocyklovým nádržím. Odpočítávání začátku oslav bylo zahájeno!

Kornfeil dojel v Aragonii jedenáctý, Moto3 vyhrál Salom

1.října
Jakub Kornfeil prodloužil svou sérii závodů, ve kterých dojel v šampionátu Moto3 na bodovaném místě. Ve Velké ceně Aragonie skončil jedenáctý, vyhrál Španěl Luis Salom.

Abraham brání po zpackané GP San Marina pověst syna i týmu Cardion AB

19.září
Šéfmechanik motocyklového týmu Cardion AB Marrco Grana se v úterý ohradil proti spekulacím, které se šíří mezi příznivci motocyklového sportu v souvislosti s netradiční situací na startu nedělní Velké ceny San Marina třídy MotoGP a které se dotýkají pověsti týmu, za který jezdí Čech Karel Abraham.

Mogul na jedné z největších motoristických akcí v Evropě

18.září
Partnerem domácí špičky enduro, která letos reprezentuje Českou republiku na šestidenní v Německu, je i společnost Paramo, výrobce olejů značky Mogul.

Honda potvrdila výrobu nových modelů SH125i a SH150i

6.září
Výroba obou modelů - s novým lehčím rámem a novým úspornějším motorem - bude pokračovat v Atesse v Itálii. Společnost Honda tak potvrdila výrobu nových modelů SH125i a SH150i, které se začnou prodávat v celé Evropě.

Nejúspěšnější český víkend za posledních pět let

6.září
Velmi kvalitní výkony předvedli na domácí trati čeští jezdci. Už v sobotu zvítězil Karel Hanika v prvním závodu doplňkové šampionátu Red Bull MotoGP Rookies Cup. V neděli měli na životní úspěch zaděláno dva čeští jezdci v třídě Moto3.

Karel Abraham: Dojetí v Brně by bylo super

24.srpna
Český motocyklový závodník v kategorii MotoGP Karel Abraham se těší na domácí Velkou cenu České republiky a doufá, že na okruhu v Brně v neděli úspěšně dokončí hlavní závod. Hovořil o tom v pátečním rozhovoru pro TV Nova.

Smrž dojel v první brněnské jízdě na desátém místě

22.července
Úvodní nedělní závod MS superbiků na Masarykově okruhu v Brně vyhrál Ital Marco Melandri. Český závodník Jakub Smrž obsadil desátou příčku, když na vítěze ztratil skoro dvacet vteřin, druhý závod je na programu v 15.30 hodin.

Kornfeil dojel v GP Itálie ve třídě Moto3 osmý, vyhrál Viňales

22.července
Český jezdec Jakub Kornfeil skončil v nedělní Velké ceně Itálie silničních motocyklů ve třídě Moto3 na osmém místě a vybojoval tak své nejlepší umístění v sezoně, vítězství vybojoval po velké bitvě Španěl Maverick Viňales, jenž byl nejrychlejší v pátečních i sobotních trénincích. Výsledky zveřejnily internetové stránky motogp.com.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes