Publikuje:

6 položek/měsíc

Kordová po pauze získala desátý titul a je opět golfovou světovou jedničkou

25.března
Po sedmitýdenní pauze se americká golfistka českého původu Nelly Kordová vrátila na okruh LPGA dalším vítězstvím. Dcera bývalého tenisty Petra Kordy vyhrála Fir Hills Seri Pak Championship v kalifornském Palos Verdes Estates a oslavila desátý triumf v prestižním americkém seriálu. Vrátila se díky tomu do čela světového žebříčku, kde byla naposledy loni v srpnu.

Golfista Malnati oslavil na PGA Tour po více než osmi letech druhý titul

25.března
Americký golfista Peter Malnati ovládl turnaj Valspar Championship v Palm Harbor a po více než osmi letech získal druhý titul na okruhu PGA Tour. Na další trofej čekal od listopadu 2015. Díky vítězství se navíc poprvé v kariéře kvalifikoval na Masters, které se uskuteční za tři týdny.

Scheffler jako první obhájil vítězství na golfovém Players Championship

18.března
Světová jednička Scottie Scheffler dokázal jako první obhájit vítězství na prestižním golfovém turnaji Players Championship. Vyhrál druhý týden po sobě. Minulou neděli slavil na Arnold Palmer Invitational v Orlandu, kde ukončil roční čekání na výhru.

Kousková na Floridě skončila dvanáctá, výsledek pokazily bogey v závěru

11.března
Golfistka Sára Kousková skončila dvanáctá na turnaji Ladies European Tour v Clearwateru na Floridě a potvrdila výborný úvod sezony. Na předchozí akci v Rabatu byla šestá. Na turnaji Aramco Team Series, v kterém se představily i hráčky z elitního amerického okruhu LPGA, zaostala Kousková s výsledkem 13 ran pod par o osm úderů za vítěznou Němkou Alexandrou Försterlingovou.

Scheffler zase vítězí. Světová jednička slaví po ročním čekání

11.března
První golfista světového žebříčku Scottie Scheffler podruhé v kariéře vyhrál turnaj Arnold Palmer Invitational. Triumfu na okruhu PGA se sedmadvacetiletý Američan dočkal po roce.

Golfistka Kousková se po druhém kole na Floridě dělí o páté místo

10.března
Na děleném pátém místě figuruje golfistka Sára Kousková po druhém kole turnaje Ladies European Tour v Clearwater na Floridě. Se skóre pět ran pod par ztrácí tři údery na vedoucí Angličanku Charley Hullovou. Další česká hráčka Jana Melichová se dělí o 26. příčku s dvěma údery pod normu hřiště.

Bouřka mu splnění snu nesebrala. Eckroat slaví první titul na PGA Tour

4.března
Austin Eckroat vyhrál turnaj Cognizant Classic v Palm Beach Gardens, který se kvůli nepříznivému počasí protáhl o jeden den. Pětadvacetiletý americký golfista triumfoval s náskokem tří ran a získal první titul na PGA Tour.

Golfista Knapp vyhrál turnaj v Mexiku a slaví první titul na okruhu PGA Tour

26.února
Americký golfista Jake Knapp získal na turnaji Mexico Open první titul v kariéře na okruhu PGA Tour. Devětadvacetiletý nováček seriálu zahrál závěrečné kolo na hřišti ve Vallartě v paru a s celkovým skóre -19 uhájil náskok dvou ran před dotírajícím Finem Samim Välimäkim.

Van Driel vybojoval v Keni první titul na evropském golfovém okruhu

25.února
Nizozemský golfista Darius van Driel získal v 34 letech první triumf na elitním evropském okruhu DP World Tour. Hráč, který si před touto sezonou musel účast v seriálu vybojovat v kvalifikaci, ovládl Kenya Open v Nairobi.

Kousková veze z Rabatu šesté místo, předčila i Davidson Spilkovou

24.února
Sára Kousková skončila na turnaji v Rabatu šestá a zaznamenala druhý nejlepší výsledek na golfovém okruhu Ladies European Tour po říjnovém pátém místě v Indii. V marocké metropoli předčila i bývalou vítězku zdejšího tohoto turnaje Kláru Davidson Spilkovou, která byla třináctá. Zvítězila Angličanka Bronte Lawová.

Spilková a Kousková jsou před finále na golfovém turnaji v Rabatu čtvrté

23.února
České golfistky Klára Davidson Spilková a Sára Kousková se v druhém kole turnaje Ladies European Tour v Rabatu zlepšily a před závěrečným dnem jsou s dalšími čtyřmi hráčkami na děleném čtvrtém místě. Kristýna Napoleaová a Jana Melichová neprošly cutem.

Japonec překonal Korejce. Macujama je nejúspěšnějším Asijcem na PGA Tour

19.února
Japonský golfista Hideki Macujama vyhrál po strhujícím finiši turnaj Genesis Invitational v Kalifornii a díky devátému titulu je nejúspěšnějším hráčem narozeným v Asii na okruhu PGA Tour. Do posledního kola přitom vstupoval s odstupem šesti ran na vedoucí příčku, ale v neděli předvedl skóre -9.

Českým golfistkám lukrativní turnaj v Rijádu nevyšel, vyhrála Tavatanakitová

18.února
Lukrativní turnaj Ladies European Tour v Rijádu českým golfistkám nevyšel. Na druhé akci nejvyššího evropského okruhu v sezoně, který měl dotaci pět milionů dolarů, se umístily Sára Kousková a Jana Melichová až v šesté desítce pořadí. Kristýna Napoleaová a letos debutující Klára Davidson Spilková neprošly pátečním cutem.

Woods kvůli nemoci odstoupil ve druhém kole z turnaje, který sám pořádá

17.února
Americký golfista Tiger Woods odstoupil kvůli nemoci ve druhém kole z turnaje Genesis Invitational na okruhu PGA, na který se vrátil po desetiměsíční pauze. Osmačtyřicetiletý vítěz 15 majorů ve čtvrtečním prvním kole zahrál jednu ránu nad par, ale o den později boj o cut vzdal.

Na lukrativním turnaji v Rijádu prošly cutem jen Melichová a Kousková

16.února
Jana Melichová a Sára Kousková se kvalifikovaly na lukrativním golfovém turnaji Ladies European Tour v Rijádu do víkendových kol. Šestadvacetileté Melichové patří po dvou dnech dělené 46. místo. Kousková po 16. místě na předchozí akci v Keni tentokrát bude útočit z 59. pozice. Daleko za postupem skončila při svém vstupu do sezony LET česká jednička Klára Davidson Spilková a cutem neprošla ani Kri…
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes