Publikuje:

3 položek/měsíc

Pastrňák daroval svoje auto zdravotnej sestre z bostonskej nemocnice

2.ledna
Český hokejista David Pastrňák venoval zdravotnej sestre Kaitlin Hagstromovej svoje auto. Vozidlo Honda CR-V Hybrid získal v januári ako cenu pre najužitočnejšieho hráča v 65. Zápase hviezd zámorskej NHL.

Kanadské kluby odohrajú sezónu vo svojich halách, potvrdil Daly

31.prosince
Všetkých sedem kanadských klubov dostalo od svojich provincií povolenie uskutočniť tréningový kemp a začať novú sezónu NHL v domovských arénach. Pre The Athletic to potvrdil zástupca komisára zámorskej hokejovej profiligy Bill Daly.

Slováci na záver skupiny s debaklom, Golian:"Fíni nás prekorčuľovali"

31.prosince
Slovenskí hokejisti mali istotu účasti vo štvrťfinále MSJ už pred záverečným zápasom v A-skupine s Fínskom. Hoci sa chceli naladiť na kľúčový duel víťazne, favorizovaným severanom vzdorovali iba v prvej tretine a napokon utrpeli debakel 0:6. Slovenských mladíkov mrzeli najmä chyby a zbytočné vylúčenia.

Rusi ukončili 14-ročnú švédsku sériu, Broberg: "My chceme zlato"

31.prosince
Štrnásť rokov trvalo, kým švédski hokejisti do 20 rokov prehrali v skupinovej fáze majstrovstiev sveta juniorov. Ich úctyhodnú víťaznú sériu 54 zápasov ukončili v noci na štvrtok Rusi, ktorí zdolali severanov 4:3 po predĺžení.

Šťastnému sa nepozdával rozhodcovský meter, Bartánusa potešil zvládnutý záver roka

31.prosince
V úvodných dvoch vzájomných zápasoch sezóny si východoslovenskí rivali z Košíc a Michaloviec body podelili, no december patrí Zemplínčanom. Pred Vianocami zdolali „oceliarov“ na domácom ľade 3:1 a v záverečnom súboji roka 2020 triumfovali v Steel aréne 2:1.

Hosťovská spálňa je voľná, odkázal Chárovi Bondra

31.prosince
Z príchodu Zdena Cháru do Washingtonu sa potešil aj bývalý slovenský hokejový útočník Peter Bondra, ktorý v drese Capitals strávil takmer štrnásť sezón. Niekdajší elitný kanonier NHL privítal svojho krajana odkazom cez sociálnu sieť.

Slováci do štvrťfinále zo 4. miesta "áčka", Švédi prišli o sériu

31.prosince
Slovenskí hokejisti do 20 rokov postúpili do štvrťfinále MSJ v Edmontone zo štvrtého miesta A-skupiny. Rozhodla o tom prehra Švajčiarska s Nemcami (4:5), ktorí vďaka zisku troch bodov vytlačili z tretej priečky zverencov trénera Róberta Petrovického.

Chára podpísal ročný kontrakt s Washingtonom

30.prosince
Kariéra slovenského obrancu Zdena Cháru bude pokračovať vo Washingtone. Dlhoročný kapitán Bostonu podpísal s Capitals ročnú zmluvu garantujúcu 795 000 dolárov.

Mladí Slováci prehrávajú s Fínmi

30.prosince
Slovenskí hokejisti do 20 rokov nastúpili v treťom zápase na MSJ v Edmontone proti Fínsku v bránke so Samuelom Hlavajom. Trénerovi Róbertovi Petrovickému chýbali kapitán Samuel Kňažko a útočník Dominik Sojka, obaja pre ľahšie svalové zranenie.

Poprad zabodoval naplno v Miškovci

30.prosince
Hokejisti HK Poprad vyhrali v stredajšom zápase 26. kola Tipos extraligy na ľade DVTK Miškovec 4:1 a upevnili si vedúcu pozíciu v tabuľke.

Slováci podľahli Nemcom po predĺžení, potvrdili postup

29.prosince
Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali v treťom zápase na MSJ v Edmontone s Nemeckom 3:4 po predĺžení.

Ottawa vymenila Gáboríka do Tampy Bay

28.prosince
Organizácia zámorskej NHL Ottawa Senators vymenila slovenského hokejistu Mariána Gáboríka, spolu s brankárom Andersom Nilssonom, do Tampy Bay Lightning. Opačným smerom putovali obranca Braydon Coburn, útočník Cedric Paquette a voľba v druhom kole draftu v roku 2022.

Slováci potrápili Kanadu, Petrovický: "Som na chlapcov hrdý"

28.prosince
Slovenskí hokejisti do 20 rokov podľahli v druhom zápase na MSJ v Edmontone domácej Kanade 1:3. S favorizovaným súperom odohrali rušný, dramatický zápas a v 60. minúte počas power play senzačne siahali na predĺženie a teda aj na body.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes