eTREND

URL:

http://www.etrend.sk/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

13.2 items/day

Peniaze alebo zážitky. Akú brigádu si vyberiete na leto?

19:24
Hudobný festival na Slovensku, animátorský program na Cypre či stáž v Nemecku. Študenti majú na výber tisícky možností, ako počas letných prázdnin pracovať a získať peniaze alebo neopakovateľné zážitky. Atraktívne pozície sa však míňajú rýchlo – kto zaváha, ostane mu dokladanie tovaru.

Krok šesť: Z pasívneho ovládania jazyka na aktívne

19:24
Jedna vec je počúvať správy v angličtine a rozumieť, čo sa deje, no niečo iné je povedať to Angličanovi, keď sa vás na to spýta.

KDH chce mandát europoslanca, obracia sa na Ústavný súd

19:24
Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa pre výsledky májových eurovolieb obrátilo aj na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán. V podnete žiada zrušenie a zmenu jej rozhodnutia o tom, že podmienený mandát pripadá jeho kandidátke Miriam Lexmann.

Cena za anarchiu, online smrť a ako vytvoriť niečo, čo vydrží 10-tisíc rokov

17:42
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve.

Ženy sa čoraz viac presadzujú v politike, ich počet rastie

16:35
Ženy obsadili v rámci 28 krajín Európskej únie v roku 2018 tretinu miest v národných parlamentoch. V roku 2003 ich bola len pätina. Hovoria to údaje Eurostatu, štatistického úradu Európskej únie.

Obmedzenia hypoték mali slabý účinok, dopyt po nich klesol iba mierne

14:50
Po roku od zavedenia prísnejších opatrení Národnej banky Slovenska (NBS) pri poskytovaní úverov obyvateľom Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska (NARKS) konštatuje, že boli opodstatnené. Ich účinok nebol doposiaľ taký, ako sa očakávalo. Správanie kupujúcich a predávajúcich ovplyvňujú viaceré faktory, nielen cena nehnuteľnosti a výška úveru, dopyt klesol len mierne.

Nová prezidentka Čaputová zložila sľub: Chcem slúžiť, nie vládnuť

13:39
Zuzana Čaputová zložila do rúk predsedu Ústavného súdu SR Ivana Fiačana ústavou predpísaný sľub a ujíma sa funkcie slovenskej prezidentky. Urobila tak na sobotňajšej slávnostnej inauguračnej schôdzi Národnej rady SR v priestoroch Slovenskej filharmónie v Bratislave. Fiačan zloženie sľubu v zmysle ústavy potvrdil, čím sa Čaputová ujala funkcie.

Čaputová sa ujme prezidentskej funkcie. Čo všetko ju dnes čaká?

11:18
Zuzana Čaputová sa v sobotu ujme úradu prezidentky SR. Vo funkcii vystrieda Andreja Kisku. Sľub zloží na slávnostnej inauguračnej schôdzi Národnej rady SR v Bratislave. Po tomto akte bude nasledovať inauguračný príhovor, v ktorom Čaputová predstaví svoju víziu výkonu verejnej služby vo funkcii hlavy štátu.

Ruský novinár Golunov sa bojí o svoju bezpečnosť

14.June
Ruský novinár Ivan Golunov, ktorého v utorok zbavili obvinenia „z pokusu o nelegálny predaj omamných látok vo veľkom objeme", vyhlásil, že sa obáva o svoju bezpečnosť.

Vezú sa v tom ďalej spolu s Robertom Ficom

14.June
Názor | Oddýchnutý Robert Fico obehol regióny. Na záver svojho turné skonštatoval, že strana Smer-SD je tu dvadsať rokov a on urobí všetko pre to, aby tu bola ďalších dvadsať.

Bývalá europoslankyňa Jana Žitňanská vstupuje do Kiskovej strany

14.June
Jana Žitňanská vstupuje do strany, ktorú zakladá dosluhujúci prezident SR Andrej Kiska. Informovala o tom na sociálnej sieti. A. Kiska má svoju stranu predstaviť na pondelkovej tlačovej konferencii.

D1 smerom do Bratislavy uzavreli. Stala sa nehoda

14.June
Diaľnica v smere do Bratislavy je momentálne uzavretá. Hasiči z Trnavy a zo Senca zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na 33. kilometri diaľnice D1 v smere do hlavného mesta, informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Apple stráca trhový podiel, Huawei prudko rastie

14.June
Dáta IDC za prvý kvartál tohto roka ukázali, že trh smartfónov ostáva nasýtený. V Európe sa počas prvých troch mesiacov predalo 53,5 milióna mobilných zariadení. Je to pokles o 2,74 percenta oproti prvému kvartálu roku 2018. Veľké pohyby boli zaznamenané v rámci výrobcov smartfónov.

Kiskova strana už má názov. Začali zbierať podpisy

14.June
Na ministerstvo vnútra doručili oznámenie, že začínajú zbierať podpisy na vznik novej politickej strany Andreja Kisku, informuje Televízia Markíza s odvolaním sa na zdroj z rezortu. Stranu s názvom „Za ľudí“ by mali predstaviť v pondelok v Banskej Bystrici.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes