eTREND

URL:

http://www.etrend.sk/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

15 items/day

Odvážna Greta. Mladá aktivistka, ktorá spôsobila ošiaľ a zmenila svet

22:37
Keď začujete meno Grety Thunbergovej, 16-ročnej švédskej environmentálnej aktivistky, automaticky vám pripomenie krehkosť nášho ekosystému. Zviditeľnila sa tak ako máloktorý aktivista. Nezáleží pritom na tom, či sa s jej menom spájajú pozitívne alebo negatívne prívlastky. V masívnej kampani sa jej podarilo upozorniť na najpálčivejšie problémy ľudstva, ktoré si vďaka nej zrazu uvedomujeme všetci.

Kočner písal v Threeme o sledovaní Sulíka a zaradení Rajtára na Zoznam ovečiek

20:49
Na povrch vyplávali ďalšie zistenia z komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou. Podľa rozšifrovaných správ dal M. Kočner pokyn Petrovi Tóthovi, aby sledoval predsedu SAS Richarda Sulíka na jeho oslave. Okrem R. Sulíka sa v komunikácii objavil aj poslanec SAS Jozef Rajtár, ktorý dlhodobo upozorňuje na Kočnerove kauzy. Mal byť zaradený na zoznam ľudí, ktorí chcú M. Kočnera kompromit...

Na nedeľňajšom proteste v Hongkongu sa podľa organizátorov zišlo 1,7 milióna ľudí

20:49
Organizátori prodemokratických protestov v Hongkongu uviedli, že na nedeľňajšom zhromaždení sa zúčastnilo najmenej 1,7 milióna ľudí, informovala agentúra AP.

Nemecko je pripravené upustiť od vyrovnaného rozpočtu, aby sa vyhlo recesii

17:48
Nemecká koaličná vláda je pripravená upustiť od vyrovnaného rozpočtu a vziať si nový dlh, aby sa vyhla možnej recesii. Uviedol to vo svojom najnovšom vydaní týždenník Der Spiegel.

Kalavská odmietla podmienku Fica. Nepredloží reformu zdravotníctva ako ústavný zákon

16:36
Ministerstvo zdravotníctva nepredloží stratifikáciu nemocníc ako ústavný zákon. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Bugár: Z postu predsedu odídem len vtedy, ak to pomôže strane

14:47
Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár by v žiadnom prípade neodišiel z postu predsedu strany, ak by mala byť jeho osoba prekážkou spolupráce maďarských strán. V rozhovore pre TASR uviedol, že je ochotný odísť len vtedy, keď to pomôže Mostu-Híd. Na poste predsedu chce ostať minimálne do budúcoročných parlamentných volieb. Nový líder strany by podľa neho mal byť poznateľný nielen v rámci stran...

Uniknuté dokumenty: Británii hrozí pri tvrdom brexite nedostatok potravín a liekov

13:35
Ak by Británia vystúpila z Európskej únie bez dohody, bola by vystavená nedostatku potravín, liekov a pohonných hmôt. Očakáva to britská vláda, vyplýva z jej uniknutých dokumentov, o ktorých informovali nedeľňajšie noviny Sunday Times. Okrem toho možno podľa nich rátať s narušením prevádzky prístavov na niekoľko mesiacov, obnovením tzv. tvrdej hranice s Írskom a rastúcimi sociálnymi nákladmi.

Diplomatická kríza vo vodách Pacifiku, ostrovné štáty bojujú proti zmene klímy

11:16
Záver 50. fóra tichomorských štátov v hlavnom meste ostrovného štátu Tuvalu vo Funafuti vyvolal výrazne pobúrenie obyvateľov tichomorských ostrovov. Intenzívne rokovania medzi ostrovnými štátmi a Austráliou ohľadom boja proti zmene klímy neskončili tak, ako sa očakávalo. Mnohé štáty sa v akte zúfalosti začínajú obracať smerom k Pekingu.

Johnson bude na schôdzkach s Merkelovou a Macronom hroziť tvrdým brexitom

9:34
Britský premiér Boris Johnson bude na budúci týždeň rokovať o brexite s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Na schôdzkach v Berlíne a Paríži chce zdôrazniť, že britský parlament nedokáže zabrániť brexitu bez dohody.

Trump sa mýli. USA môžu kvôli obchodnému sporu prísť o sto miliárd

17.August
Americký prezident sa strašne mýli, keď tvrdí, že obchodná vojna nepoškodzuje ekonomiku USA, uviedol hlavný ekonóm Moody’s Analytics Mark Zandi.

Najbohatšia rodina zarába štyri milióny za hodinu a prečo si nosíme prácu domov

17.August
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve.

Červené mäso by sa mohlo stať ďalším terčom dane z "hriechu"

17.August
Červené mäso by sa mohlo stať ďalšou položkou, na ktorú sa bude vzťahovať vyššia daň. Uviedla to vo svojej správe agentúra Fitch Solutions. Dôvodom je podiel tohto odvetvia priemyslu na tzv. klimatickej kríze v súvislosti s odlesňovaním a tiež - podľa aktivistov, kruté zaobchádzanie so zvieratami.

Africký mor sa šíri. Veterinári nariadili usmrtiť diviačiu zver

17.August
V súvislosti s africkým morom ošípaných (AMO) nariadila Regionálna veterinárna a potravinová správa (RVPS) v Michalovciach poľovným revírom pôsobiacim v takzvanej infikovanej oblasti čo najskôr usmrtiť všetky diviaky vo zverniciach.

Čína chce podporiť svoju menu, výrazne obmedzuje dovoz zlata

17.August
Čína od mája výrazne obmedzila dovoz zlata, uviedli zdroje z trhu, čo by mohlo naznačovať, že sa v období slabšieho rastu ekonomiky usiluje zmierniť odlev dolárov a podporiť národnú menu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes