pátek 3.5 18:00 - Gotický sál, Stará radnice, Tábor

• Absolventský koncert Silvie Voldřichové - hoboj

pátek 3.5 18:00 - ZUŠ Vimperk

Efekt nového kouče nefungoval, Písek v Příbrami neměl nárok

PŘÍBRAM - Už pod novým koučem Milanem Filipim zajížděli písečtí hokejisté ve středu 15. prosince do Příbrami, kde je na místním stadionu čekal zápas 23. kola druhé ligy, skupiny Jih. Pro novice na písecké lavičce mělo utkání zvláštní nádech. Právě příbramský Baník totiž v minulosti trénoval. Domácí v první třetině potvrzovali roli favorita a hrálo se téměř jen před píseckým gólmanem Štěpánem Malečkem, který je u Králů na střídavé starty z Českých Budějovic. Baník svou převahu potvrdil také střelecky a do šaten si nesl dvoubrankový náskok. V prostřední části domácí polevili a hra se více vyrovnala. Každý tým proměnil jednu šanci a tak se do třetí dvacetiminutovky rozdíl neměnil. Ta byla ale zcela v režii celku Jana Tlačila, který do královské sítě přidal další tři trefy. Jelikož Kobra doma padla s Řisuty, Příbram se vyhoupla na druhou příčku. Písek naopak v tabulce přeskočili hokejisté ze Slaného a spadl na poslední místo. V sobotu 18. prosince bude mít nový trenér šanci na reparát. Králové před domácími fanoušky přivítají pražskou Kobru.

HC Baník Příbram – IHC Králové Písek 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Malý (Panna, Josefus), 19. Jelínek (Zdeněk, Gengel), 22. Panna (Káník, Josefus), 44. Tlačil (Hlaváček, Rohlík), 51. Pinkas (Saňa, Gengel), 57. Pinkas (Gengel, Seniov) – 27. Šuhaj (Volf, Kouba)
Rozhodčí: Květoň – Bělohlav, Tuháček. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 163
Příbram: Šorf – Havlín, Hlaváček, Jelínek, Malý, Saňa, Kutlák, Zdeněk – Seniov, Rohlík, Bečvář, Tlačil, Chlouba, Gengel, Josefus, Pinkas, Káník, Panna, Furch.
Písek: Maleček – Turek, Dudáček, Dvořák, Dosek, Kouba, Popela, Tampier – L. Volf, Šuhaj, Sýbek, Brož, Matějček, Bednařík, Novotný, J. Volf, Januška, Rod

Od úvodního vhazování byli aktivnější domácí. Hned v první desetiminutovce nabídl Písek svému soupeři dvakrát početní výhodu. Poprvé se hosté ještě ubránili, druhou přesilovkou už Příbram nepohrdla a v 8. minutě šla do vedení díky trefě Robina Malého – 0:1. I přes značný tlak Baníku se skóre znovu měnilo až těsně před první přestávkou, kdy se prosadil domácí obránce Radek Jelínek – 2:0. Hned na začátku druhé třetiny zelenočerní navázali na povedený výkon a už na 3:0 zvýšil Ondřej Panna. Svěřenci Milana Filipiho se gólově osmělili v úvodu 27. minuty. Příbramští trestuhodně nechali na modré čáře samotného kanonýra Vojtěcha Šuhaje, který svůj únik s přehledem zakončil – 3:1. Inkasovaná branka domácí trochu rozladila a Králové se dostali více do hry. Na obou stranách předvedli několik přesných zásahů gólmani a skóre se během prostřední části už neměnilo. Hned zkraje závěrečné dvacetiminutovky museli Písečtí znovu do čtyř. Domácím tentokrát přesilovka vůbec nevyšla a píseckou svatyni téměř neohrozili. Vzápětí ale Příbram přeci jen udeřila. Přesně z místa u modré čáry, které mu před zápasem určil trenér Jan Tlačil, napřáhl Marcel Hlaváček a díky teči Jana Tlačila mladšího střela skončila za zády brankáře Malečka – 4:1. Po čtvrté obdržené brance už písečtí hráči vypadali odevzdaně. Naopak domácí přidali ještě dva góly a připsali si zasloužené tři body – 6:1.