Leverkusen - Hoffenheim 2:2Další Schickova paráda! V bundeslize nastřílel znovu dva góly a má rekord

Aktualizováno

Český fotbalový reprezentant Patrik Schick zažil v Německu další parádní večer. Opět nastřílel v bundeslize dva góly, ale jeho Leverkusen dvoubrankový náskok neudržel a nakonec remizoval s Hoffenheimem 2:2. V této sezoně německé ligy zaznamenal Schick už 16 branek. Reprezentační útočník na druhém místě tabulky kanonýrů ztrácí dvě trefy na vedoucího Roberta Lewandowského z Bayernu Mnichov.

Fotbalista Leverkusenu Patrik Schick (vlevo) a jeho spoluhráč Karim Bellarabi slaví gól proti Hoffenheimu.

Fotogalerie

Pětadvacetiletý Schick stanovil nový klubový rekord v počtu gólů během první poloviny bundesligového ročníku. Dosavadní maximum Bayeru držel Ulf Kirsten se 14 brankami.

Schick se v utkání 16. kola trefil v 37. a 63. minutě a za poslední tři ligové duely nasázel osm gólů. Domácí hráči ale vedení ztratili, když dvakrát inkasovali mezi 80. a 83. minutou. Za Hoffenheim odehrál druhý poločas český obránce Pavel Kadeřábek.

Bývalý útočník Sparty, Sampdorie Janov, AS Řím nebo Lipska nejprve šťastně propálil brankáře Baumanna, poté Schick zvýšil hlavičkou do horního růžku. Hosté ale v závěru vybojovali remízu. Nejprve snížil Stiller a chvilku po něm stanovil konečný výsledek Dabbur. Domácí Diaby byl v nastavení vyloučen po druhé žluté kartě.

Leverkusen podruhé za sebou v německé lize neudržel náskok 2:0 po Schickových gólech, v neděli prohrál 2:5 ve Frankfurtu. Přesto Bayer dál drží třetí místo v tabulce, Hoffenheim je čtvrtý.

Dortmund i díky dvěma brankám norského útočníka Haalanda doma porazil poslední Fürth 3:0, po dvou kolech zvítězil a z druhé pozice ztrácí šest bodů na vedoucí Bayern Mnichov. Haaland má na kontě 13 ligových zásahů a je třetí v pořadí střelců za Schickem a Lewandowským.

Augsburg se záložníkem Janem Morávkem v základní sestavě remizoval 1:1 s Lipskem. Brankář Tomáš Koubek opět zůstal na domácí lavičce. Na vedoucí trefu hostujícího Andrého Silvy odpověděl v 86. minutě proměněnou penaltou Daniel Caligiuri.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:
Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 2:3 (6. Neuhaus, 54. Bensebaini z pen. - 45. Borré, 50. Lindström, 55. Kamada)
Augsburg - Lipsko 1:1 (86. Caligiuri z pen. - 19. Silva)
Dortmund - Fürth 3:0 (33. z pen. a 82. Haaland, 89. Malen)
Leverkusen - Hoffenheim 2:2 (37. a 63. Schick - 80. Stiller, 83. Dabbur)
Union Berlín - Freiburg 0:0