Ligue 1 - souhrn 18. kola: PSG si upevnilo vedení

10.12.2021, 22:53, aktualizováno 12.12.2021, 22:45
Komentáře a souhrny
Kylian Mbappé (© AFP)
PSG přehrálo Monako a upevnilo si první příčku. Méty vyhrály teprve potřetí v sezoně a rovnou přitom rozdrtily Lorient. Nice přehrálo Rennes a přiblížilo se druhému týmu v tabulce na jediný bod. Rennes záhy na třetí místo odstrčila vítězná Marseille. Ve šlágru mezi Lille a Lyonem nakonec nepadl ani jeden gól. RC Lens došel dech, nevyhrál popáté v řadě a tentokráte promrhal dvoubrankový náskok...

Paris Saint-Germain - AS Monaco 2:0

12.12.2021 20:45

Góly: 12. Kylian Mbappé (pen.), 45. Kylian Mbappé

Paris Saint-Germain suverénně kráčí za návratem na mistrovský trůn a další překážku z cesty odklidil v neděli večer. V posledním utkání osmnáctého kola si celek z hlavního města poradil s AS Monaco a tabulku vede už o třináct bodů, obě branky vstřelil Kylian Mbappé.

Vše přitom mohlo vypadat jinak, kdyby hosté proměnili svou tutovku ze druhé minuty. Verratti přišel o míč, k tomu se dostal Diop a jeho křížná střela skončila na tyči, odražený balón pod sebou pak rychle schoval brankář Donnarumma.

Knížata svou příležitost neproměnila, domácí naopak ano. V deváté minutě se v pokutovém území probíjel Ángel Di María, Djibril Sidibé ho zastavil faulem a následovala penalta. Sudí Benoît Bastien si svůj verdikt ještě překontroloval u videa a následně dal pokyn Mbappému, ten nezaváhal a otevřel skóre - 1:0.

AS Monaco neprohrálo v pěti ligových zápasech za sebou a nyní muselo dotahovat, proti favoritovi dlouho nedokázalo nic dalšího vymyslet a do šatny nakonec odcházelo s dvoubrankovým mankem. Vše se semlelo v nastavení, rychlý brejk potáhl až k vápnu Messi, následně posunul vedle sebe na Mbappého a ten se z podobných pozic nemýlí, střelu uklidil přesně k tyči a Alexander Nübel byl opět bez šance - 2:0.

Šlágr kola celkově nenaplnil očekávání, která slibuje například známý slogan "to nejlepší na konec". Hrálo se především mezi šestnáctkami a nic se na tom nezměnilo ani po návratu z kabin. Hosté sice nastřádali více střeleckých pokusů, šance ovšem registrovalo především PSG. Vidět byl hlavně Lionel Messi, v 65. minutě si stoupl k trestnému kopu a přestřelil. O sedm minut později mohl pečeť na výhru svého týmu přidat ještě jednou, ve vápně dostal spoustu prostoru a byl sám před Nübelem, z úhlu ale těsně minul.

Na výsledku 2:0 se nic nezměnilo, a to ani přes pokus Aleksandra Golovina. Ruský záložník dostal v nastavení spoustu místa na hranici velkého vápna, připravil si střelu a zamířil nepřesně.

Více informací k zápasu

Racing Strasbourg - Olympique Marseille 0:2

12.12.2021 17:00

Góly: 62. Bamba Dieng, 82. Duje Ćaleta-Car

Před tímto střetnutím platilo, že Olympique Marseille vyhrál z posledních deseti kolech jenom čtyřikrát. A k tomu nelze nezmínit nedohraný mač proti Lyonu. Přesto se Sampaoliho tým nachází v tabulce hodně vysoko. Racing může utěšovat alespoň to, že si navzdory šesté porážce výrazně nepohorší.

Hosté od Středozemního moře byli v úvodu aktivnější, jenže paradoxně mohli prohrávat, když Habib Diallo dorazil do brány odražený míč. Záznam usvědčil hráče domácího celku z ofsajdu. Střelec této neuznané trefy se o regulérní pokusil za sedm minut znovu, ale necílil podle svých představ. Na konci úvodní půlhodiny pobídnul Dimitri Payet spoluhráče Bambu Dienga, který sice síť rozvlnil, leč jenom z boku.

Zbytek první půle šestadvacet tisícovek diváků na Stade de la Meinau příliš nepotěšil. Pět minut po startu druhého dějství měl naopak velikou možnost Ludovic Ajorque. Pau López si celou situaci pohlídal. Úspěšný nebyl ani Habib Diallo, protože střelu lépe neumístil. Takže přišla řada na Marseille.

Luis Henrique centroval z pravé strany a Bamba Dieng střihnul ve vzdálenosti penalty nůžkami, které se pro Matze Selse staly nechytatelnými - 0:1. Skutečně nádherná trefa jednadvacetiletého Senegalce! Vyrovnat se pokusil Ajorque, nicméně muž v rukavicích jeho záměr do značné míry přečetl.

A Duje Čaleta-Car tak dostal možnost přidat pojistku, protože si naskočil na přední tyč, kam nasměroval Dimitri Payet centr od rohového praporku. Nebyla to snadná pozice, avšak stříbrný medailista z MS 2018 si poradil - 0:2. Olympique bude chtít před zimní pauzou uhájit druhý post proti Remeši. A Štrasburk, který má na kontě rovněž slušných šestadvacet bodů, se představí v posledním utkání kalendářního roku na Stade Gabriel Montpied, kde nastupuje Clermont Foot.

Angers SCO - Clermont Foot 0:1

12.12.2021 15:00

Góly: 84. Mohamed Bayo (pen.)

K ukončení nepříjemného období stačilo Mohamedu Bayovi proměnit penaltu, díky čemuž zaznamenal už desátou trefu v sezoně. SCO tak prováhalo možnost posunout se blíže pohárovým příčkám.

Kdo ví, jak by všechno dopadlo, když už v 7. minutě mířil hlavou po Doumbiově centru lépe Angelo Fulgini. Bezprostředně potom orazítkoval břevno Sofiane Boufal. Další patnáctiminutovka žádnou šanci nepřinesla. Osmělil se až Azzedine Ounahi, ale na brankáře Djoca si nepřišel. Potom o sobě dal dvakrát vědět Vital N'Simba. Nejprve cílil hodně vysoko, pak na hranici vlastní šestnáctky nevybíravě podkopnul unikajícího Enza Ebosseho.

Pokutový kop se však nekopal. A protože Fulgini v samém závěru úvodního dějství o malý kousek minul, šlo se i do toho druhého za nerozhodného stavu. Po necelých třech minutách tuhle skutečnost mohl změnit Romain Thomas, kdyby lépe usměrnil hlavičku. Následně přišla řada na Johana Gastiena, jehož pokus lapil Danijel Petković.

Ismaël Traoré měl po hodině hry sice bránu před sebou z větší části odkrytou, jenže se nenacházel v nejnadějnější střelecké pozici, a tak minul. Reprezentant Pobřeží slonoviny nedokázal Ouparina Djoca v 80. minutě překonat ani nadvakrát. Za chvíli centroval z pravé strany Akim Zedadka a Batiste Mendy si na balon sáhnul rukou, což potvrdilo video.

Mohamed Bayo má dobrou formu, a proto se nezdráhal zakončovat do středu brány - 0:1. Svěřenci Gérarda Baticleho se už k ničemu nedostali. Naopak Salis Abdul Samed se pokusil vymodlit si na rozhodčím Jérémym Stinatovi ještě jednu penaltu. Neúspěšně. Čtvrtá výhra v ročníku se přesto počítá. O další budou Les Lanciers usilovat v posledním duelu roku 2021, ve kterém přivítají na vlastním stadionu Štrasburk. Angers cestuje do Montpellieru.

FC Metz - FC Lorient 4:1

Góly: 5. Pape Matar Sarr, 9. Moritz Jenz (vl.), 19. Farid Boulaya, 80. Ibrahima Niane - 69. Moritz Jenz

Oba kluby mají záchranářské starosti. O to větší důležitost tohle střetnutí mělo. Nakonec vyšlo vcelku jasně pro domácí, kteří po dvou porážkách opět naplno bodovali. Celkově vyhráli už potřetí a díky lepšímu skóre okupují barážovu příčku právě před Les Merlus.

Jak uvedeno, z časomíry neuteklo ani 300 sekund a Pape Sarr se stal šťastným střelcem, protože jej při snaze odkopnout míč do bezpečí nastřelil Dango Ouattara - 1:0. Než se hosté vzpamatovali, prohrávali už o dvě trefy. Fabien Centonze rozhodně nezamýšlel, že by jeho centr mohl hlavou za záda vlastního brankáře usměrnit Moritz Jenz, ovšem přesně tohle se přihodilo - 2:0.

Těsně před koncem úvodní dvacetiminutovky byl Christophe Pélissier patrně zralý na ručník, jelikož Farid Boulaya mistrně zahrál přímý kop ze vzdálenosti nějakých dvaceti metrů od svatyně Lorientu - 3:0. Až v sedmatřicáté minutě se osmělil Terem Moffi a Marc-Auréle Caillard, náhradník za Alexandre Oukidju, musel vyrážet na roh.

Ve druhém poločase se na první dobrou šanci čekalo téměř dvacet minut. Postaral se o ni Nicolas de Préville. Branka mu v tomto případě byla malá. Zato v 70. minutě Moritz Jenz odčinil svoje zaváhání, neboť z bezprostřední blízkosti dorazil kulatý předmět na místo určení poté, co Caillard nezkrotil střelu Armanda Laurientého - 3:1.

Muž v rukavicích, který hájí barvy Mét, si následně o poznání lépe poradil s dobrou střelou Adriana Grbiće. Díky tomu si Les Grenats mohli vzít zpět třígólové vedení. Standardní situaci z hranice šestnáctky rozehrál Farid Boulaye na malé vápno, kde do míče trknul Ibrahima Niane, s čímž Paul Nardi nemohl při té razanci cokoli udělat - 4:1. Není divu, že se na Stade Municipal Saint-Symphorien po závěrečném hvizdu rozhodčího Wattelliera slavilo.

Stade Rennes - OGC Nice 1:2

Góly: 59. Benjamin Bourigeaud - 19. Kasper Dolberg (pen.), 51. Youcef Atal

Svého času ji okupovali Les Aiglons, nicméně po několika zaváháních v tabulce klesli. Teď se pozvolna vracejí zpět. Na druhou Marseille ztrácejí po osmnácti kolech dva bodíky (tj. o bod více než Rennes), ačkoli nutno dodat, že OM mají duel proti Lyonu k dobru.

V 7. minutě si naskočil Gaëtan Laborde na centr od Benjamina Bourigeauda, ale branka z toho naštěstí pro hosty nebyla. Následně hlavičkoval po centru Baptisteho Santamaríi chorvatský záložník Lovro Majer, ovšem Walter Benítez stál přesně tam, kde měl. Teprve potom se zapotil i Alfred Gomis, když musel likvidovat zakončení Maria Leminy.

Po nařízeném rohu trefil Santamaría do obličeje Danteho a rozhodčí Willy Dejalod ukázal na penaltový puntík. Kasper Dolberg se rozhodnul, že zkusí Gomise přelstít střelou do středu brány, což se ukázalo býti optimálním řešením - 0:1. Záhy mohlo být vyrovnáno, kdyby Nayef Aguerd necílil pouze do brankové konstrukce.

Poté dostali domácí příležitost kopat čtyři rohové kopy v řadě, avšak nic z nich nevytěžili. Naopak jejich vlastní brankář ve 24. minutě hrubě chyboval a hlasitě si oddychnul, když balon skončil vedle tyče. Odpovědět na vedoucí gól soupeře se pokusil také Hamari Traoré. Brankář za tuhle střelu nechal děkovat.

Po půlhodině to zkusil Amine Gouiri, ale kvůli teči míč na místě určení neskončil. Ve stoprocentní šanci pak neuspěl ani Dolberg, protože nastřelil Gomise. Dánský fotbalista chtěl odčinit zaváhání v nastaveném čase první půle, leč z otočky zamířil nad. Hned po startu druhého dějství se o gól snažil Sehrou Guirassy. Zůstalo pouze u té snahy.

Mnozí byli jistě zvědaví, co předvede talentovaný Kamaldeen Sulemana. První šanci měl ve 48. minutě. Na Beníteze si ale nepřišel. Naopak za necelých 180 sekund našel Dolberg spoluhráče Youcefa Atala, jehož rána pod břevno přinesla Les Aiglons dvoubrankové vedení - 0:2. Dánský asistent u druhé a střelec u první branky mohl zřejmě definitivně rozhodnout v minutě pětapadesáté. Bohužel nedal, čímž nabídnul příležitost pro tým Bruna Génésia.

Jeho tlak sílil. Guirassy měl ke gólu blízko. Sulemana možná ještě blíže. Prosadil se však až Benjamin Bourigeaud, jehož rybička byla pěkná, ale i trochu šťastná, protože míč se za čáru odrazil od muže v rukavicích - 1:2. Hned po rozehrávce doputoval míč ke Kamaldeenu Sulemanovi, který bohužel pro většinu diváků a divaček v Roazhon Parku nevyrovnal.

Svěřenci Christopha Galtiera byli v následujících minutách velmi soustředění a pozorní. Tedy až na tyčku v podání Lorenze Assignona, kterou orazítkoval dvě minuty před vypršením řádné hrací doby. Dorážku střídajícího hráče pak čistě zastavil stoper Dante. "Orli" tedy mají o důvod více, proč si věřit na Lens. Les Rouges et Noirs sehrají poslední klání roku 2021 na Stade Louis II v Monaku.

ES Troyes - Girondins Bordeaux 1:2

Góly: 28. Xavier Chavalerin - 30. Yoann Salmier (vl.), 55. Ui-jo Hwang

Les Girondins potvrdili, že proti tomuto soupeři se jim daří. Z posledních pěti vzájemných klání odešli pětkrát jako vítězové. Hned čtyřikrát to však bylo tím nejtěsnějším možným rozdílem. Tentokrát se o rozhodující gól postaral Hwang Ui-jo, jenž i letos patří k nejlepším hráčům klubu z města nad řekou Garonnou.

První šanci zápasu obstaral v 5. minutě spoluhráč zmíněného jihokorejského reprezentanta Tom Lacoux, ovšem Gautiera Gallona výrazně nevystrašil. Hwang se poprvé osmělil po úvodní čtvrthodince, ale tohle zakončení se mu nepovedlo. V dalších minutách byla hra dosti rozkouskovaná. Ovšem v závěru úvodní půlhodiny se děly věci.

Oualid El Hajjam poslal do vápna centr, který skoro vleže usměrnil do sítě Xavier Chavalerin - 1:0. Nicméně radost Estacu skončila hned po následné rozehrávce, protože přihrávku z levé strany na Albertha Elise si srazil do vlastní brány na malém vápně pracující Yoann Salmier - 1:1. Velká škoda pro domácí. Tím spíše, že zanedlouho zahrozil Fransérgio.

První pětačtyřicetiminutovka skončila nerozhodně. V té druhé nejprve Renaud Ripart trefil jenom boční síť, a poté Chavalerin nepřelstil vyběhnuvšího Benoîta Costila. Hwang Ui-jo je na Korejce dosti vysoký, což se mu vyplatilo v 55. minutě, ačkoli centr na hlavu od Rémiho Oudina byl tak přesný, že ani nebylo nutné vyskočit - 1:2.

Svěřenci Vladimira Petkoviće byli rázem na koni a těsně vedení se snažili si spíše hlídat, než aby se pouštěli do nějakých větších akcí, v jejichž závěru by mohla přijít pojistka v podobě třetího gólu. To se jim mohlo třikrát nevyplatit. Nejprve muž v rukavicích výborně zasáhnul proti pokusu Rominigua Kouamého. Pak byla na roh tečkována navštívenka od Tristana Dingomého. A Mama Baldé orazítkoval ve třiaosmdesáté minutě pouze břevno. Finální střelu Dylana Chambosta si Costil bezpečně pohlídal.

Lille OSC - Olympique Lyon 0:0

12.12.2021 13:00

Góly: -

Jenže pouhé čtyři směřovaly mezi tři tyče. Oba kluby tak zůstávají v polovině tabulky s tím, že Les Gones mají utkání proti Marseille k dobru.

Oba celky evidentně po bezgólové plichtě netoužily, jenže v úvodní desetiminutovce se zdálo býti dostat na dostřel soupeřovy svatyně pro ten či onen tým neřešitelným rébusem. A když už se to Dembélému podařilo, bylo jeho zakončení slabé. Lille v týdnu přehrálo Wolfsburg a vyhrálo základní skupinu v Lize mistrů.

Jenže tentokrát jako by byli hráči poněkud unavenější. Výběr Petera Bosze byl v Evropské lize ještě suverénnější, ovšem nedá se tvrdit, že by si pohodu přivezl s sebou na sever Francie. První půle se tak nesla ve znamení nepřesností. Až šest minut před jejím závěrem směřovala na malé vápno přihrávka, kterou Moussa Dembélé neusměrnil ve skluzu do sítě do značné míry díky výbornému zásahu Josého Fonteho.

Zmíněný hráč Lyonu pak opět netrefil, Slimaniho pokus byl tečován do bezpečí a Aouarova dobrá rána se na místo určení nevešla. Pětadvacetiletý forvard s devítkou na zádech, tedy ten nastupující v dresu hostujícího mančaftu, nemohl kvůli teči protihráče slavit vstřelenou branku ani v 50. minutě.

Po dalším nuceném ošetřování (celkově třetím) se stala první hodina hry minulostí. Následně mohl Ikoné posunout na zcela neobsazeného a ve výborné pozici se nacházejícího Buraka Yilmaze. Neudělal to, takže se na úvodní trefu stále čekalo. Poté se chladnokrevně dral do zakončení Jonathan David. Castello Lukeba stačil odkopnout pouze k Yilmazovi, který si vylámal zuby na Lopesovi.

Turecký útočník se za 180 sekund dostal ke střele znovu, a znovu se také musel sklonit před uměním lyonské jedničky. Krátce předtím stačil Renato Sanches poslat balon nad břevno. Třetí minisouboj mezi Burakem Yilmazem a Anthonym Lopesem skončil brankářovým podkopnutím útočícího protihráče, jenže celé akci předcházel ofsajd, takže penalta se kopat nemohla.

V poslední desetiminutovce nejprve neprocedili míč přes shluk těl před sebou Dembélé a Tino Kadewere. Potom překopnul zařízení Gabriel Gudmundsson, po jehož kontaktu v nastaveném čase se řešila další možná penalta, tak jako krátce předtím, kdy to vypadalo pro změnu na ruku Caquereta. V poslední minutě se ještě k jedné hlavičce propracoval Burak Yilmaz, nicméně jenom potvrdil, že i kdyby se hrálo další hodinu, žádný z gólmanů by kulatý předmět ze sítě tahat zřejmě nemusel.

Stade Reims - AS Saint-Étienne 2:0

11.12.2021 21:00

Góly: 21. El Bilal Touré, 89. Nathanaël Mbuku

Léčba šokem nepomohla. Poté, co byl po debaklu s Rennes odvolán Claude Puel jako hlavní lodivod St. Étienne, dostal mužstvo na starosti dočasně Julien Sablé, avšak ani s jeho pomocí se nepodařilo odvrátit další porážku klubu z Auvergne-Rhone-Alpes. Remeš využila penaltu a především vlastní přesilovku, která trvala celý druhý poločas, kýženým a účelným způsobem.

Domácí v úvodní dvacetiminutovce působili možná o něco aktivnějším dojmem, v 10. minutě se zjevil ve slušné pozici Ekitike, avšak v koncovce neuspěl. Ve 23. minutě se každopádně již skóre přece pohnulo směrem kupředu. Gólman Green byl v souboji o balón o nepatrný rozdíl později než Ekitike, jehož ve vlastním vápně fauloval, a nařízenou penaltu zužitkoval Touré.

Remeš od té doby prakticky bez větších problémů hlídala těsný náskok, situace se navíc pro jeho soupeře zásadně zkomplikovala těsně před obrátkou. Do akce opět musel výrazněji sudí Gaillouste, za jehož zády Bouanga sáhl do tváře Kebbalovi, a hostujícího útočníka tak musel vyloučit. Zbytečná červená karta ASSE v podstatě znemožnila po přestávce jakkoli reagovat.

V oslabení se Les Verts, jež vlastně celý podzim prožívají po nevalných výsledcích psychická muka, mohli stěží postavit čelem pro ně nepříznivému stavu. Ve 50. minutě je mohl nadobro zlomit elegantní patičkou Touré, na poslední chvíli však zasáhl Green, pak Touré hlavičkoval v tutovce těsně mimo. Až v 89. minutě nakonec skóroval lehce Mbuku po pobídce Ekitikeho.

Stade Brestois - Montpellier HSC 0:4

11.12.2021 17:00

Góly: 45+1. Elye Wahi, 47. Stephy Mavididi, 60. Junior Sambia, 84. Valère Germain

Vynikající série šesti výher v řadě Brestu skončila a trochu nečekaně se tak stalo před vlastním publikem. Montpellier zatížil konto Bizota čtyřmi zásahy a potvrdil tím pověst jednoho z nejméně vyzpytatelných celků Ligue 1.

Stade Brest se těšil vynikající formě a jeho namlsaní fanoušci věřili, že dokáže přidat sedmé vítězství v řadě. Brest před týdnem vyloupil Stade Vélodrome v Marseille, ale teď se potkal s Montpellierem, jehož výsledky je vždycky těžké predikovat.

Vstup do zápasu byl opatrnější z obou stran a první gólovka spatřila světlo světa až ve 25. minutě, kdy rána Mavididiho skončila na břevně! Pět minut před koncem prvního poločasu zase poslal balón vedle Steve Mounié, ale bez branek se do šaten nešlo. V nastaveném čase vykouzlil parádní centr Savanier a Elye Wahi hlavou poslal Montpellier do vedení! Bizot neměl šanci zasáhnout, navíc balón zapadl do sítě o tyč.

Brest nezvládl závěr prvního poločasu a nezvládl také začátek druhého dějství. Ve 47. minutě se na hranici šestnáctky opřel do balónu z první Stephy Mavididi a Montpellier už vedl o dva góly. Domácí museli na nepříznivý vývoj reagovat, ale do šance se nedostali a naopak po hodině hry soupeř zvyšoval už na rozdíl tří branek. Valére Germain sklepl šikovně balón na zadní tyč, kde Junior Sambia trefil odkrytou branku.

Bylo jasné, že úctyhodná série Brestu skončí. Střídající Cardona ještě mohl vykřesat naději, ale prostor tří tyčí netrefil. Montpellier kráčel pro tři body a Brest si tentokrát vypil kalich hořkosti až do úplného dna. Po další střele Valera Germaina k tyči se brankář Bizot jen nemohoucně ohlédl. Hosté zvítězili v Brestu vysoko 4:0.

FC Nantes - RC Lens 3:2

10.12.2021 21:00

Góly: 49. Randal Kolo Muani, 57. Randal Kolo Muani, 90. Moses Simon - 7. David Costa, 14. Arnaud Kalimuendo

Po úvodním dějství šli svěřenci Antoinea Kombouarého do šaten s dvougólovým mankem. Po změně stran se však vrátili do hry a zlepšení výkonu korunoval v samotném závěru vítěznou brankou Moses Simon. Bretaňský klub tak na Racing vyzrál poprvé od roku 2014. Díky tomu si pomalu začíná dělat zálusk na horní polovinu tabulky, zatímco severofrancouzský celek patrně po osmnáctém kole vyklidí pohárové pozice.

Přitom všechno začalo tak sladce, jelikož už v 7. minutě Alban Lafont jenom vyrazil do prostoru kolem penaltového puntíku centr z levé strany. David Costa se pak vůbec nerozpakoval a nekompromisně napálil balon do sítě - 0:1.

Za sedm minut byla situace pro hosty ještě veselejší, neboť střelec úvodní branky ideálně načasoval přihrávku na Arnauda Kalimuenda, jenž obešel muže v rukavicích a po zemi skóroval (v této sezoně celkově už popáté) - 0:2.

V dalších minutách musela být rozhodčí Stéphanie Frappart pozorná především při osobních soubojích. Až ve 35. minutě se osmělil Pedro Chirivella, ale jeho střela byla zblokovaná. Stejná věc potkala na druhé straně Ludovica Blase. První poločas zápasu tedy domácím nevyšel, jenže to se mělo změnit brzy po startu druhé pětačtyřicetiminutovky.

První gól ještě kvůli ofsajdu neplatil, nicméně v 51. minutě došlo na výbornou kombinaci Les Canaris u pokutového území soupeře, načež Blas nastřelil záda Randala Kolo Muaniho, od něhož se míč odrazil zcela mimo dosah Jean-Louise Leky - 1:2. Sedm minut poté bylo na Stade de la Beaujoire ještě veseleji.

A znovu u toho byl Randal Kolo Muani, kterému z levé strany naservíroval balon jako na zlatém podnose před bránu spoluhráč Willem Geubbels. Všechno jistil skluz na hranici malého čtverce - 2:2. Sudí si však musela počkat na potvrzení od VAR. Tým Francka Haiseho byl nečekaným vývojem evidentně otřesený, ale Nantes si nedokázalo vytvořit velkou šanci.

Až v 72. minutě po fajnové práci s balonem cílil do boční sítě Moses Simon. Jeho chvíle měla ovšem přijít až o necelých dvacet minut později. Do té doby musel Andrei Girotto zblokovat zřejmě gólovou střelu střídajícího Corentina Jeana. Pak už rodák z nigerijského města Jos neohroženě vběhnul do šestnáctky, odkud vyprodukoval nechytatelnou ránu do pravé šibenice. V rámci nastaveného času byla k vidění jenom čtyři střídání.