počet přečtení: 900
vytvořeno 10.12.2021, upraveno 10.12.2021

LEGIE V ZAHRANIČÍ Vít Krejčí se zviditelnil 15 body v duelu G-League. Martin Peterka byl nejužitečnější z Braunschweigu a Jan Veselý dvojciferný za Fenerbahce. Patrik Auda byl jednou dvojciferný v japonské lize, kde se ale také poprvé skutečně „rozohnil”. Tomáš Satoranský je nadále nejlepší v poměru asistencí a ztrát u Pelikánů. A v druholigovém patře se 22 body zaskvěl Radek Farský a čtrnácti Adam Pecháček.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Na bilanci 6-10 se v posledních dvou zápasech propadla Jokohama, aktuálně devátý celek východní skupiny japonské ligy. Tým Patrika Audy dvakrát těsně prohrál v Saporru v hale Hokkaida (74-69 a 75-72). Sedmnáctý střelec soutěže (17,3) v prvním utkání zaznamenal 11 bodů (z pole 11/4), 5 doskoků, 1 asistenci a 5 získaných faulů za 24 minut, ve druhém už však nenastoupil, podle dostupných informací kvůli trestu za vyloučení z předchozího duelu.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Sedmá Gunma si ve východní skupině japonské ligy polepšila o dvě vítězství (8-8), když dvakrát dobyla Kjóto (76-97 a 86-94). Ondřej Balvín ale kvůli zranění ani do jednoho utkání nezasáhl.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Aktuálně čtvrtý Štrasburk (6-3) žádný nový zápas ve francouzské lize neodehrál, neboť po reprezentační pauze sice odcestoval k souboji s posledním Portelem, po 630kilometrové cestě se ale v dějišti utkání ukázalo, že domácí celek z důvodu výskytu covidu nemůže nastoupit.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
O jednu výhru si v ACB polepšila nyní dvanáctá Andorra, jež doma složila Obradoiro 86-73. Chyběl jí však David Jelínek, který si odnesl zranění z reprezentačního duelu s Litvou.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Situace Braunschweigu se v bundeslize ještě vyostřila další porážkou v Hamburku (103-92), po níž je tým s bilancí 2-7 předposlední. Člen základu Martin Peterka nasbíral jako jeden z tahounů hostů 11 bodů (z pole 8/4, z toho trojky 5/3, -5), 6 asistencí, 4 doskoky a 1 zisk za 26 minut.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Ondřej Sehnal ve stejném utkání Braunschweigu jako střídající přidal za 20 minut 9 bodů (z pole 5/3, z toho trojky 3/2, -24), 2 asistence a 1 doskok.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Fenerbahce v posledních dnech válí, a to i v turecké lize, kde sklidil dvě nové výhry. Po domácím skolení Izmiru (91-69) a Afyonu (100-51) nadále vede s bilancí 10-1. Jan Veselý kvůli menší indispozici do prvního utkání nenastoupil a v druhém za 16 minut stihl 12 bodů (z pole 7/6), 5 doskoků, 3 asistence, 1 zisk a 1 blok.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans)
New Orleans z posledních 7 zápasů vytěžil 3 výhry a s bilancí 7-20 je poslední na Západě a třetí nejhorší v NBA celkově. Postupně senzačně dobyl Utah (97-98), aby s ním opět v aréně Jazz padl (127-105), poté loupil u Clippers (104-123), aby doma propadl s Dallasem (107-139), který vzápětí vybral venku (91-107), načež prohrál na půdě lepšícícího se Houstonu (118-108) a poté i doma v prodloužení s Denverem (114-120).

Útok týmu, jemuž nadále chybí forward Williamson (a čerstvě přišel i o guarda Lewise, a to až do konce sezony kvůli křížovým vazům), spadl o příčku na 27. místo (i přes zlepšení o 1,7 na 103,7 bodu), na doskoku došlo k posunu na 8. místo (i přes pohoršení na 46,0) a obrana je 24. se 110,4 obdrženého bodu (zhoršení o 1,1).

Tomáš Satoranský zasáhl do všech 7 utkání. Ve 22 dosud odehraných duelech má průměry 2,8 bodu (z hráčů s nejméně 13 zápasy 13. z týmu), 2 doskoky, 2 asistence (6.) na 0,7 ztráty (s poměrem asistencí a ztrát 2,7 je nadále nejlepší), 0,3 zisku a užitečnost PER 6,37 (13.) za 14,9 minuty (8.).

Český rozehrávač v posledních sedmi utkáních - vždy jako střídající - postupně zapsal tato čísla:

- v Utahu při výhře 9 minut s 2 asistencemi, 1 doskokem a +2
- v Utahu při porážce za 18 minut 6 bodů (z pole 6/3, -1), 3 asistence a 1 doskok
- v LA měl za 10 minut 3 asistence, 1 doskok a +4 body
- při porážce s Dallasem 15 minut s 6 body (z pole 4/2, -1), 4 doskoky, 1 asistencí a 1 ziskem
- při výhře nad Dallasem 15 minut s 3 body (z pole 4/1, +6), 3 doskoky a 1 asistencí
- v Houstonu za 12 minut 4 body (z pole 1/1, -9) a 3 doskoky
- a s Denverem 6 minut s 2 body (z pole 1/1, -1)

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Oklahoma nově zapsala čtyři porážky v řadě, na něž navázala dvěma výhrami. Postupně padla doma s Washingtonem 99-101, v Houstonu 102-89, doma se stejným soupeřem 110-114 a v Memphisu, kde jí byla uštědřena rekordní porážka dějin ligy, 152-79. Poté ale tým dobyl Detroit (103-114) i Toronto (109-110) a s bilancí 8-16 je předposlední na Západě.

Thunder mají už nejhorší útok (99,3 bodu), navíc se jim radikálně zhoršil doskok (z 1. na 9. místo s 45,6)
a obrana spadla z 13. na 18. místo (zhoršení o 1,8 na 108 bodů).

Vít Krejčí byl před touto sérií zápasů sice zapsán zpět do prvního týmu pro NBA, ale svou sbírku tří zápasů zatím nerozšířil.

Jeho City Blue (6-4) v G-League nově dobyli kurt Ignite (100-115), kde střídající Krejčí za 23 minut zvládl dokonce 15 bodů (z pole 6/6, z toho trojky 3/3), 9 doskoků, 3 asistence, 1 zisk a 1 blok a byl nejlepší s +32. V následném duelu u stejného soupeře při porážce 99-89 střídající český guard odehrál jen 10 minut (zřejmě kvůli dalšímu zranění) s 5 body (z pole 1/1, -6), 2 doskoky, 2 zisky a 1 asistencí.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Artland v dosud posledním duelu druhé německé ligy doma vyřídil dosud bezvítězný Ehingen (110-74) a patří mu 12. místo (4-6). Adam Pecháček se do dějin utkání zvěčnil 14 body (z pole 7/5) a 7 doskoky za 19 minut.

RADEK FARSKÝ (Agriniou)
O dvě porážky se zhoršila situace nyní třináctého Agriniou (2-6) ve druhé řecké lize. Tým Radka Farského padl doma s Tritonasem 64-78 a venku s Marousi 77-67. Český křídelník jako top skórer v prvním utkání zaknihoval 22 bodů (z pole 16/5, TH 8/8), 3 doskoky, 2 asistence, 6 získaných faulů a 2 bloky za 26 minut. V Marousi už stihl jen 10 bodů (z pole 10/4), 5 doskoků, 3 asistence, 1 zisk a 7 získaných faulů za 33 minut.