SESTŘIH: Teplice - Zlín 4:1. Bleskový obrat a první výhra pro Jarošíka

1
Video se připravuje ...
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Fotbalisté Teplic otočili utkání 17. kola první ligy se Zlínem a po výhře 4:1 opustili poslední místo tabulky. Hosté sice vedli od 57. minutě po trefě Roberta Hrubého, Severočeši ale v rozmezí 61. až 68. minuty dokonali obrat po brankách Jana Fortelného, Jana Shejbala a Jakuba Mareše. Čtvrtý gól přidal ve třetí minutě nastaveného času Daniel Trubač.

Domácí se tak dočkali prvního bodového zisku pod trenérem Jiřím Jarošíkem, přerušili sérii sedmi porážek, vyhráli po 12 ligových zápasech a jsou patnáctí. Zlín naopak nezvítězil na venkovním hřišti popáté za sebou a zůstává na 12. místě.

Utkání začalo na severu Čech kvůli úpravě hrací plochy po vydatném sněžení o dvacet minut později, než bylo plánováno. V základní sestavě domácího celku nechyběl útočník Mareš, který nastoupil do jubilejního 300. zápasu v lize.

Čtyřiatřicetiletý forvard si hned ve třetí minutě zaběhl za soupeřovu obranu a mohl otevřít skóre, jeho pokus na zadní tyč však vytáhl brankář Rakovan.

Hosté hrozili především po rychlých brejcích. Ve 14. minutě se ocitl sám před Grigarem zlínský Reiter, jenže nezamířil přesně. Ve 20. minutě reklamovali Severočeši po údajné ruce v pokutovém území odpískání penalty, rozhodčí Černý ji však po konzultaci s videem nenařídil.

Teplice byly dál aktivnější a po půl hodině hry si naběhl do další příležitosti Mareš, tentokrát ale Rakovanovu branku minul. Domácí navíc neuspěli ani při reklamaci další možné penalty po pádu Rezka.

Před přestávkou tak mohl ještě udeřit Zlín, Janetzký však po Cedidlově centru hlavičkoval do tyče. Vzápětí neuspěl na druhé straně znovu Mareš, jehož technickou střelu vyrazil Rakovan výborným zákrokem na roh.

Teplice pokračovaly i ve druhé půli v aktivitě, dál se jim ale nedařilo proměňovat šance. Když pak v 56. minutě nedopravil míč do sítě po Hyčkově centru Mareš, hosté prakticky z dalšího útoku udeřili. Domácí obránci dali při průniku příliš mnoho prostoru Hrubému a ten přizemní střelou překonal Grigara. Šlo o třetí branku zlínského záložníka v této sezoně.

Severočeši však dokázali na nepříznivý vývoj brzy odpovědět. Po hodině hry našel Trubač za hostující obranou Fortelného a ten svou druhou brankou v ročníku ihned vyrovnal.

Povzbuzené Teplice navíc vývoj duelu obrátily. Po přímém kopu Trubače se ve skrumáži zorientoval nejlépe Shejbal a střelou pod břevno rozjásal domácí fanoušky podruhé.

Výbornou pasáž domácích pak v 68. minutě korunoval také Mareš. Jeho trefu nejprve rozhodčí neuznali pro ofsajd, následně ale po konzultaci s videem svůj verdikt přehodnotili. Zkušený útočník se tak při svém 300. startu dočkal 54. ligové branky.

Teplice závěr zápasu pak už kontrolovaly a ve třetí minutě nastaveného času dokonal radost z druhého vítězství přesně střílející Trubač. Severočeši tak se Zlínem neprohráli doma ani ve 14 zápase po sobě.

Domácí: 61. Fortelný, 64. Shejbal, 68. J. Mareš, 90+3. Trubač

Hosté: 57. R. Hrubý

Domácí: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Chlumecký, Shejbal – Hyčka, Jukl – Trubač, Fortelný (90. Kodad), Jan Rezek (59. Ledecký) – J. Mareš (84. Krunert).

Hosté: Rakovan – Fantiš (78. Nečas), Simerský, Vraštil (C), Cedidla – Reiter (84. Fillo), Tkáč (46. Hlinka) – Conde, R. Hrubý (78. Bobčík), Y. Dramé (49. Hrdlička) – Janetzký.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Teplice – Zlín 4:1. Ševci gólem Hrubého vedli, čtyři střelci nakonec zařídili výhru domácích

Teplice – Zlín: Konečný stav utkání 1:4 po gólu Daniela Trubače

Teplice – Zlín: Proti ráně Marka Hlinky musel zasahovat domácí kapitán
Teplice – Zlín: 300. zápas v lize oslavil gólem na 3:1 Jakub Mareš

Teplice – Zlín: Domácí otočili skóre na 2:1! Autorem branky byl Jan Shejbal

Teplice – Zlín: Vyrovnání na 1:1 zařídil Jan Fortelný, který se zorientoval mezi beky

Teplice – Zlín: Robert Hrubý prostřelil Grigara a poslal Zlín do vedení 0:1

Teplice – Zlín: Matěj Rakovan vytáhl míč z pravého horního rohu, když vystřelil Mareš
Teplice – Zlín: Po centru od Cedidla zastavila hlavičku Jakuba Janetzkého tyč
Teplice – Zlín: Druhé použití VARu v zápase, tentokrát se zkoumal faul na Jana Rezka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Teplice – Zlín: Jakub Mareš ve skluzu poslal míč těsně mimo branku

Teplice – Zlín: Ruka v šestnáctce? Možnou penaltu pro skláře musel Dalibor Černý zkontrolovat u videa

Teplice – Zlín: Povedený volný kop Jana Rezka z uctivé vzdálenosti mířil pod břevno

Teplice – Zlín: Rudolf Reiter v šanci, Grigara si obhodil, ale míč mířil vedle pravé tyče

Teplice – Zlín: Jakub Mareš v první šanci zápasu, se střelou si poradil Matej Rakovan

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905