Vadlejch v desítce Sportovce roku 2021

Aktuality
pátek 3. prosince 2021
Oštěpař Jakub Vadlejch se jako jediný atlet dostal do desítky finalistů v anketě Sportovec roku 2021.

Sportovec roku je anketou, ve které hlasují členové Klubu sportovních novinářů. V letošním 63. ročníku se jich do hlasování zapojilo 224. Na základě jejich bodových přídělů byla zveřejněna desítka finalistů v kategorii jednotlivců. Mezi nimi nechybí ani zástupce královny sportu, kterým je oštěpař Jakub Vadlejch.

Svěřenec Jana Železného si finálovou účast zajistil zejména díky svému vystoupení na olympijských hrách v Tokiu. Ač sezóna neprobíhala dle jeho představ, když ho dlouho omezovaly zdravotní problémy, formu směrem k olympijskému klání načasoval perfektně, když ve finále zaznamenal svůj nejdelší hod roku 86.67, díky čemuž si na krk pověsil stříbrnou medaili, když nestačil pouze na vítězného Inda Neeraje Chopru.

Kromě finálové desítky je jasno i o dalším pořadí a v tom se na 21. příčce umístil Vadlejchův kolega z oštěpařského sektoru Vítězslav Veselý. Ten si v Tokiu ve svých 38 letech vyházel olympijský bronz, a to díky svému nejlepšímu výkonu od roku 2015. Ve finále jeho náčiní dolétlo na 85.44.

Mezi kolektivy pak obsadila desáté místo česká štafeta mužů na 4x400 metrů, která vybojovala na halovém mistrovství Evropy v polské Toruni stříbrné medaile, konkrétně se jednalo o sestavu Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

O vítězi 63. ročníku ankety Sportovec roku 2021 bude jasné 22. prosince.

Desítka finalistů Sportovce roku 2021 (v abecedním pořadí)