pátek 29.3 22:00 - Hradní sklípek, Strakonice

• Velikonoční farmářské trhy s ukázkami pletení z proutí

pátek 29.3 9:00 - Drahkov

Hodně oslabený Písek jde dál. K Otavě přijede mistrovský Nymburk!

CHOMUTOV - Po deklasování pražských Kbel ve 2. kole Českého poháru mužů tentokrát na písecké Sršně čekal ve středu 1. prosince daleko tvrdší oříšek v podobě Levhartů z Chomutova. Tým, opírající se o bývalé hráče Kooperativa NBL je v tabulce 1. ligy mužů v těsném závěsu za Sršni, a tak je na jeho palubovce nečekalo nic lehkého. O to spíš, když absence píseckého týmu stále narůstají. K nemocnému Martinu Svobodovi, zraněným Pavlu Englickému a Danu Hejlovi se po posledním utkání přidal i Vojtěch Sýkora. Navíc kvůli náročnému programu dostali volno mládežnický reprezentanti Josef Svoboda a Jakub Šimonek. Sestava Sršňů čítala pouhých devět jmen, z toho hned čtyři ještě spadají do kategorie U19.

Český pohár
Levharti Chomutov - Sršni Písek 86:88
Body Sršňů: P. Šlechta 21, Mach 19, Pytelka 16, Šurý 11, Špičák 6, T. Polánek 5, Mikolášek a Chvála 4, Primak 2

Chomutov měl v nohách náročnou úterní dohrávku 1. ligy proti Slavoji Litoměřice, kterou v koncovce těsně ztratil, a toho chtěli mladí Sršni využít. To se jim hned v úvodu dařilo, když byli všude o krok dříve. Od druhé minuty se dostali do vedení a nejenže působili živějším dojmem, ale byli to oni, kdo si už v první desetiminutovce vytvořili dvouciferný náskok. Levharty však držela ve hře hlavně dvojice Nestor Boyko - autor 23 bodů a Robert Landa, na kterého hosté v průběhu celého utkání nedokázali najít protizbraň. Čtyři klíčoví hráči týmu hostí se brzy dostali do problémů s fauly, a toho soupeř začal využívat. I tak šli Sršni do šaten s poločasovým vedením o devět bodů a vypadalo to na naprosto otevřené utkání. Sršni měli o motivaci postaráno, a tak na soupeře po přestávce znovu vlétli a na tabuli ke konci třetí čtvrtiny svítilo 53:73. Pak však hráči hostí v poslední minutě svou laxností dovolili domácím sedm bodů v řadě. Navíc během přestávky se stalo něco zcela neočekávaného a Sršňům byly ubrány dva body kvůli chybě v zápisu, a tak vedli pouze o jedenáct - 60:71. Písečtí se k této křivdě postavili čelem a zareagovali nejlepším možným způsobem. Petr Šlechta trefil trojku a Matěj Mach přidal hned dvě. Za stavu 60:80, kdy zbývalo osm minut do konce, si domácí vzali timeout. V této přestávce se v zápise znovu dohledala chybička z minulé periody a Sršňům opět odečetli bod na 60:79. To už na Sršně v kombinaci s únavou po velkém množství fyzických soubojů, problémy s fauly a zónovou obranou soupeře začalo být moc. A aby toho nebylo málo, Jakub Houška proměnil koš s faulem, Nestor Boyko dva trojkové pokusy a rázem měli hosté náskok jenom deset bodů. Domácí si uvědomili o co se hraje a bod po bodu ubírali z náskoku unavených Sršnů. Na světě byla vyrovnaná koncovka, a když už to vypadalo pro Sršně v poslední minutě nadějně, Petr Šlechta za stavu 81:86 neproměňil druhý trestný hod, Robert Landa na druhé straně dal koš s faulem, hned po výhozu byl Jakub Šurý obrán o míč a 28 vteřin před koncem bylo vyrovnáno. Sršni šli do útoku, v kterém Matěj Mach neproměnil trojku. Luboš Mikolášek s přešlapem zadní čáry vybojoval míč a Jakub Šurý na hraně časového limitu proměnil koš za dva body. Po shlédnutí videa bylo nutné uznat, že se jednalo o zjevný Mikoláškův out out, nicméně koš platil. Sršni tak mohli začít slavit, Levharti byli frustrovaní, což lze pochopit. Na druhou stranu to byl domácí stolek zapisovatelů, který upsal píseckému týmu tři body a prodloužení při nerozhodném stavu by opravdu nebylo spravedlivým rozuzlením tohoto utkání.

Komentář trenéra Sršňů Jana Čecha: „Opět se ukázalo, jak je basketbal krásná hra a nestačí být lepším týmem 32 minut. Vedení o 20 zmizelo rychlostí světla a výhra nám v koncovce doslova spadla do klína. Všichni sice rozebírali poslední spornou situaci, mě však daleko více zaráží, že na takovéto úrovni se dvakrát během utkání změní skóre v neprospěch našeho družstva umazáním bodů. Přitom všichni u stolku a i všichni diváci v hale věděli, jaké skóre je správně. Jen to chtělo trochu trpělivosti a dohledat chybu, bohužel k tomu nebyl prostor. Teď bych mohl hráčům i sobě vyčítat koncovku, kterou jsme zahráli jako minižačky. Radši ale složím obrovský kredit svým hráčům za to, jaký předvedli výkon. Nejen jak se vyrovnali s absencemi, ale jak se nenechali rozhodit žádnými nepříjemnostmi a šli si od začátku jasně za svým cílem. A dosažení tohoto cíle má i tu nepříjemnější odměnu v podobě postupu do dalšího kola, kdy ve středu 15. prosince přivítáme v sršním hnízdě držitele 17 titulů mistra České republiky v řadě - tým ERA Basketball Nymburk."