3 C
Litoměřice
DomůSportHokejStadion popravil šesti góly v pražském Edenu domácí Slavii

Stadion popravil šesti góly v pražském Edenu domácí Slavii

Praha – V sobotním zápase vyhráli litoměřičtí hokejisté po samostatných nájezdech gólovou přestřelku ve Vsetíně. Tentokrát se v předehrávce devětadvacátého kola představili v hlavním městě, kde je na stadionu v Edenu přivítala Slavia Praha.

První třetina vyznívá zcela jednoznačně ve prospěch Severočechů, kteří se bleskově ujímají vedení a poté přidávají další dva přesné zásahy. Ve druhé části sice domácí snižují, ale jejich radost netrvá dlouho. Severočeši rychle odpovídají a v posledním dějstvím přidávají další dvě branky, kterými definitivně rozhodují o své výhře. Stadion se stále drží v neúplné tabulce na druhé příčce, pouhé čtyři body za Třebíčí.

V první minutě je Marcel potrestán za hákování. V téže minutě nachází Knotek před brankou Žejdla, jehož pokus letí těsně vedle tyče. Ve druhé minutě je Pšenička vyloučen za hákování. Ve čtvrté minutě odpaluje kotouč do bezpečí Vlček. V téže minutě posílá Veber puk do chumlu hráčů před brankou, kde se nedokázal prosadit žádný z jeho spoluhráčů. V čase 04:15 posouvá Malát z pravého kruhu puk na střed, odkud pálí Klikorka, jehož rána z vrcholu kruhů, kterou Michajlov neudržel, propadává k pravé tyči. V šesté minutě prověřuje Michajlova od pravého mantinelu z otočky Přikryl. V téže minutě nabíjí Bílek Machačovi, ale ten byl dobře střežen a k zakončení se nedostal. V sedmé minutě se stíhá Michajlov přesunout proti Kadlecově dorážce. V deváté minutě neprošla Vlčkova přihrávka před branku, kde operoval Žejdl. V desáté minutě vrací Šteiner puk Pšeničkovi, ale tomu stíhá zablokovat hokejku rychle se vracející Jícha. V 11. minutě ujíždějí hosté do přečíslení, ale zakončující Malát láme hokejku. Ve 13. minutě se odráží puk k Válkovi, jehož tečovaný pokus končí nad břevnem. Ve 14. minutě vyfasoval Krejčí menší trest za vysokou hůl. V čase 14:26 vyráží Michajlov ránu M. Procházky z levého kruhu ke vzdálenější tyči, kde neuhlídal Zelingr Kadlece a ten doklepává kotouč do odkryté části branky. V 16. minutě zpracoval Kern ze vzduchu Hovorkovu nabídku, ale na pozorného Krále recept nenašel. V 17. minutě ujíždějí Pražané do přečíslení, jenž končí Šteinerovou přihrávkou, kterou nedokázal zpracovat Pšenička. Včase 18:20 nabíjí Přikryl z pravého rohu do bližšího kruhu Sihvonenovi, jenž pálí přesně mezi betony přesouvajícího se Michajlova. Ve 20. minutě tečuje Doležal kotouč na litoměřickou střídačku. V téže minutě likviduje Král Bílkovu nepříjemnou bombu. První třetina končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 0:3.

Do druhé třetiny nastupuje do branky Pražanů Roman Málek, který nahrazuje dnes nevýrazného Martina Michajlova. Ve 21. minutě si připisuje Málek zahřívací zákrok. Ve 22. minutě je do ochranné sítě ztečována Havlova rána od modré čáry. Ihned po vhazování napřahuje Pšenička, ale Krále nezaskočil. Ve 24. minutě se vymotal Kern od mantinelu, ale k zakončení se nedostal. Ve 25. minutě se ocitá před Málkem O. Procházka, jenž místo střely volí přihrávku, kterou sbírá jeden z obránců. Ve 26. minutě tečuje před brankou projíždějící Doležal do rohu Veberovu bombu. Ve 27. minutě vyráží rychle se přesouvající Málek Kadlecovu ránu z prostoru mezi kruhy. Ve 28. minutě nastřeluje Urban z levé strany pouze Málkovo rameno. V téže minutě posílá Pšenička před branku střílenou přihrávku, kterou nasměroval Vlček do rohu. Ve 29. minutě vystihl Jícha ve středním pásku nepřesnou rozehrávku domácích, ale Málek jeho pokus likviduje. Ve 30. minutě zahákoval Zelingr unikajícího Kracíka a nařízeno je trestné střílení. Málek si Kracíkovu bekhendovou kličku pohlídal. V čase 31:12 přenechává rozjetý Brož na vrcholu pravého kruhu puk Pšeničkovi, jenž mu jej vrací ke vzdálenější tyči, kde Brož uklízí kotouč do odkryté části branky. O chvíli později putuje na trestnou lavici za podrážení Doležal. V čase 32:15 nabíjí Koláček v početní výhodě na modré čáře Válkovi, jehož ránu bez přípravy z pravé strany vyráží Málek ke Kracíkovi, jenž doklepává z levé strany z hranice brankoviště puk za jeho záda. Ve 33. minutě si Málek povyjíždí proti Válkovi a značně mu komplikuje zakončení. Ve 35. minutě tečuje Kern před brankou těsně vedle branky Zelingrovu bombu od modré čáry. V téže minutě krotí Málek Klikorkovu ránu. Ve 36. minutě prošel přes klubko hráčů za branku Žejdlův pokus. Ve 36. minutě bude Marcel pykat za hákování. Ve 37. minutě míjí těsně pravou tyčku Krejčího střela. Ve 38. minutě odpaluje Holý puk k Málkovi. Ve 39. minutě se bojuje o kotouč v levém rohu za litoměřickou brankou a v podstatě až do konce této části. Druhá třetina končí a na tabuli svítí stav 1:4.

Ve 41. minutě se prokličkoval až před Málka Sihvonen, jehož pokus prochází pod betonem ležícího gólmana do rohu kluziště. Ve 42. minutě nevyzrál na Krále bekhendovou kličkou Vlček. Ve 43. minutě nabíjí Urban z rohu Routovi, proti jehož ráně se Málek bleskově přesouvá. Ve 44. minutě nenašel Vlček bekhendovou přihrávkou Žejdla. Ve 46. minutě Král ustál zmatky před svou brankou, které způsobil svou střelou Machač. Ve 47. minutě je Kracík potrestán za hákování. Ve 48. minutě nachází Král v lapačce Veberovu bombu. Ve 49. minutě přihrává Kern před branku Doležalovi, ale ten nemíří přesně. V 50. minutě nepropálil Krále z prostoru mezi kruhy Machač. V téže minutě dostává Knotek dvouminutový trest za krosček a další menší trest za nesportovní chování. V 51. minutě vyráží Málek nebezpečnou Válkovu bombu. V čase 51:28 nachází v početní výhodě na levé straně Kadlec zpoza branky M. Procházku, který si od mantinelu najíždí mezi kruhy, odkud míří mezi Málkovy betony. V čase 53:28 přihrává Malát z pravého kruhu ke vzdálenější tyči Kracíkovi, který zametá puk do odkryté části branky. V 54. minutě přerušuje Král hru. V 55. minutě vyráží Král svou branku z předepsaného postavení a je potrestán za zdržování hry. V 56. minutě neprocpal Vlček do pravého kruhu Krejčího střelu. V 57. minutě nabíjí Šteiner před odkrytou branku Bílkovi, proti jehož ráně vytahuje Král fantastický zákrok. V 58. minutě posouvají Pražané puk do středního pásma a spěchají střídat. V 59. minutě nachází Vlček v přečíslení tři na dva Kerna, ale ten nastřeluje pouze beton přesouvajícího se Krále. Utkání končí a Stadion slaví jasnou a zcela zaslouženou výhru 1:6 a zisk dalších tří bodů.

HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice   1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 32. J. Brož (T. Pšenička, D. Krejčí) – 5. Klikorka (Malát, Kracík), 15. M. Kadlec (M. Procházka, R. Přikryl), 19. Sihvonen (R. Přikryl, Válek), 33. Kracík (Válek, Koláček), 52. M. Procházka (M. Kadlec, J. Holý), 54. Kracík (Malát, Koláček). Rozhodčí: Luděk Pilný, Daniel Jechoutek – Petr Baxa, Petr Bělohlav.

Vyloučení: 5:4. Využití: 0:3. Diváci: 453. Střely na branku: 23:32 (5:12, 7:10, 11:10). Zblokované střely: 24:10.

Bloky: 8:21. Vhazování: 25:24. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

HC Slavia Praha: M. Michajlov (21. R. Málek) – D. Krejčí, Veber, T. Duda, R. Havel, Hejda, M. Hovorka – P. Machač, T. Knotek, V. Bílek – Vlček, Žejdl, Kern – J. Brož, T. Pšenička, Šteiner – D. Petrov, J. Doležal.  Trenéři: Jiří Veber, Pavel Kolařík.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – P. Marcel, Pinkas, Výtisk, J. Holý, Klikorka, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Procházka – Malát, Kracík, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, Routa –Rouha.  Trenéři: David Bruk, Daniel Tvrzník.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Více informací a sportovních článků najdete ZDE.