Hradec Králové - Oficiální web

Zobrazit vyhledávání Vyhledávání

Cesta: > Titulní stránka > Novinky > Aktuality

Fotbalisté Hradce Králové porazili oslabenou Karvinou 1:0 a v lize jsou šestí

Mladá Boleslav 28. listopadu (ČTK) - Fotbalisté Hradce Králové porazili v 16. kole první ligy Karvinou 1:0 a připsali si proti ní premiérové vítězství v nejvyšší soutěži. Jedinou branku vstřelil ve třetí minutě nastaveného času první půle Jakub Rada. Ten využil i početní výhodu, když hosté hráli od 43. minuty bez vyloučeného Marca Túlia. Východočeský nováček naplno bodoval po třech zápasech a je šestý. Karviná naopak nevyhrála 16. ligový duel po sobě, v tomto ročníku na triumf stále čeká a je dál na předposledním 15. místě.
čtk

"Myslím, že jsme neviděli nejkrásnější fotbal. Obě mužstva cítila tíhu důležitosti zápasu. Karviná má málo bodů a my chtěli bodů víc, protože nás čeká série zápasů s těžkými soupeři. Tyhle výhry, u nichž víte, že musíte získat a podaří se vám to, jsou nejcennější," řekl na tiskové konferenci královéhradecký trenér Miroslav Koubek.

"Výsledek je pro nás špatný, protože potřebujeme bodovat i venku. Doma nám to teď dvakrát uteklo v prodloužení. Motivační věcí tedy je, dokázat v příštím zápase na Bohemce, že jsme mužstvo, které umí hrát i bez některých hráčů, které nebudeme mít," doplnil karvinský kouč Bohumil Páník.

Oba týmy začaly utkání v Mladé Boleslavi, kde Hradec Králové hraje v azylu domácí zápasy, opatrně. Diváky tak v první půlhodině rozvášnil jen v 29. minutě faul Papadopulose na Kodeše, po němž byl záložník "Votroků" chvíli ošetřován. Hostující kapitán viděl za svůj zákrok žlutou kartu.

To už se však neopakovalo těsně před koncem prvního poločasu, kdy karvinský Túlio došlápl na nohu Vlkanovy a rozhodčí Krejsa ho po zhlédnutí videa k nevoli trenéra Páníka vyloučil.

"Ten zákrok jsem neviděl, ale viděl jsem ten pseudofaul před trestným kopem, ze kterého jsme dostali rozhodující gól," prohlásil Páník k situaci, která následovala o něco později.

Hradec totiž v početní výhodě soupeře ihned zatlačil a ve třetí minutě nastavení udeřil. K přímému kopu z hranice pokutového území se postavil Rada, přičemž brankář Bolek se za jeho technickou ranou jen bezmocně ohlédl. "Podívejte se na to a udělejte si názor sami. Nebudu tu odpovídat na takovéto otázky, aby mě pak někdo popotahoval," mínil Páník.

Domácí záložník Rada vstřelil pátou branku v tomto ligovém ročníku a v týmové tabulce střelců dotáhl Dvořáka. "Už na začátku zápasu jsem měl podobnou příležitost, ale kopl jsme to špatně. Jsem rád, že jsem dostal šanci na opravu a vyšlo to," uvedl Rada.

Vyrovnal s pěti brankami i své střelecké maximum v jedné sezoně. "Už mi to bylo připomenuto. Nečekal jsem, že ještě někdy budu něco takového ve svém pokročilém věku na tiskové konferenci řešit," doplnil čtyřiatřicetiletý středopolař.

Karvinští se i přes oslabení snažili ve druhé půli vyrovnat, ale Hradec dál pozorně bránil a hrozil z rychlých protiútoků. Po povedené týmové souhře si v 57. minutě naběhl na centr z pravé strany Prekop, hostující branku však těsně minul.

Kouč slezského týmu Páník zareagoval trojitým střídáním, ale domácí dál kontrolovali vývoj zápasu ve svůj prospěch. V 66. minutě mohl zvýšit náskok "Votroků" Mejdr, jenže trefil jednoho z karvinských obránců. Neprosadil se ani střídající Vašulín, jehož střelu z hranice pokutového území chytil Bolek.

Karvinský brankář udržel naděje svého týmu i sedm minut před koncem, kdy Vlkanovovu střelu vytáhl pohotově nad břevno. "To mě mrzí, že jsme ještě náš náskok nezvýšili, šance jsme měli. I kvůli tomu jsme se pak museli o výhru strachovat," přiznal Koubek.

Hosté sice v nastaveném čase přeci jen svého protivníka zatlačili, ale Čmelíkův pokus letel nad branku. Hradec Králové tak neprohrál v azylu v Mladé Boleslavi ani osmý zápas v sezoně nejvyšší soutěže.