Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

Sokolskou bitvu pro sebe urvali silou vůle domácí

PÍSEK - V neděli 28. listopadu se v písecké sportovní hale rozhořela v 1. basketbalové lize mužů bitva dvou týmů Sokolů. Písečtí Sršni byli v duelu 11. kola favority, ale svého soupeře - Sokol Pražský si nemohli dovolit podcenit. Pražané z pátého místa tabulky ztráceli na třetí Sokol Písek pouhé tři body. A tento rozdíl navíc smazával fakt, že Sršňům chyběly dvě velké opory - nemocný Martin Svoboda a čerstvě po operaci kolena Pavel Englický. A zřejmě to zanechalo na jejich zdravých spoluhráčích stopy, které si nikdo před zápasem nechtěl nechat připustit. Důkazem byla žalostná střelba, a to na obou stranách, kdy první koš vstřelili domácí až po téměř třech minutách hry a po pěti minutách svítil stav na ukazateli skóre 2:4. Sršňům se vůbec nedařila střelba za tři body a měli problémy skórovat i z podkošového prostoru. Pražanům nemohli dlouhou dobu odskočit na rozdíl, který by znamenal pohodlné a klidné vedení. To se jim podařilo až v poslední čtvrtině. Jejich vítězství nebylo tentokrát hladké a pohledné, ale upracované a silou vůle, což se do tabulky také počítá.