EP Benátky nad Jizerou

Bulíř je ve formě, tentokrát táhl Plzeň proti Kladnu

Michal Bulíř pomohl ve 27. kole extraligy dvěma góly k výhře Plzně nad Kladnem 4:1. Útočník Západočechů si polepšil na 14 branek v sezoně a patří k nejlepším kanonýrům soutěže. Na jedinou trefu Rytířů z hokejky Kylea Wooda nahrával i Jaromír Jágr. Škoda je třetí, Středočeši mají na 14. místě před posledním Zlínem náskok osmi bodů.

V komorní atmosféře začali aktivněji domácí, po akci Mertla ale v úvodní šanci zblízka nepřekonal Dzierkals gólmana Bowa. Brzy se předvedl i jeho protějšek Svoboda, který zastavil dorážku před brankou nekrytého Melky. Hosté poté promarnili přesilovou hru a ve 13. minutě přesnou střelou z pravého kruhu otevřel skóre Bulíř. Následně tempo opadlo a hosté se směrem dopředu znovu pořádně osmělili až v prostřední části.

Po přečkaném oslabení však Jágr pokazil přečíslení dvou na jednoho a ve 28. minutě mezi kruhy nekrytý Kristo nepropálil ranou bez přípravy Svobodu. Udeřilo na druhé straně, když ve 30. minutě vyloučení Plekance potrestal střelou od modré čáry na 2:0 znovu kanonýr Bulíř.

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň – Kladno

Za chvíli Kodýtek po akci dvou na jednoho trefil jen pravou tyčku a vzápětí nejmenší extraligový hráč neuspěl ve vlastním oslabení ani střelou do odkryté branky. Rytíři nestíhali domácí hráče pohybem a ve 38. minutě si z druhé vlny najel na přihrávku Čerešňáka Kantner a ranou švihem přidal třetí gól.

Krátce po zahájení závěrečné dvacetiminutovky sice snížil po ideální přihrávce Jágra na 1:3 Wood, ale poté explzeňský Indrák inkasoval trest na pět minut a do konce utkání. Přesilovku sice zkrátil faul Schleisse, přesto udržel hosty ve hře po ráně Bulíře jen skvělý zákrok Bowa.

Rytíři následně zjednodušili hru a častěji zakončovali. Indiány mohl uklidnit v 52. minutě debutant Marcel, jeho dorážku však vleže akrobaticky vyrazil Bow. Hosté marně zkusili dlouhou power-play, v níž na konečných 4:1 upravil Mertl.

27. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branka a nahrávky: 13. Bulíř (G. Thorell, Čerešňák), 30. Bulíř (Čerešňák, Mertl), 38. Kantner (Čerešňák, L. Kaňák), 58. Mertl (M. Lang, Dzierkals) - 41. Wood (M. Filip, Jágr). Rozhodčí: Jeřábek, Horák - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:3, navíc M. Indrák (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Kremláček, Budík, Kvasnička, Graňák - Dzierkals, Mertl, M. Lang - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - Schleiss, Kodýtek, F. Suchý - Kantner, F. Přikryl, Marcel. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Baránek, J. Suchánek, Donaghey - Jágr, Plekanec, Zikmund - Hlava, Kubík, M. Beran - Kristo, Račuk, Melka - M. Indrák, M. Filip, O. Machala. Trenér: D. Čermák.