Paralympijský magazín

Litvínov promrhal nadějné vedení, Vítkovice zvítězily po nájezdech

Vítkovice uspěly na zimním stadionu Ivana Hlinky, ačkoli to vypadalo, že si z utkání 27. kola extraligy neodvezou ani bod. Litvínovští vedli nad Ostravany 2:0 a 3:2, ale hosté přes neproměněné trestné střílení přece jen srovnali díky Dejovi na 3:3 a v samostatných nájezdech rozhodl o výhře 4:3 Bukarts. Vítkovičtí uspěli potřetí v řadě.

Utkání Litvínov – Vítkovice
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

"Pro nás jsou to nesmírně důležité dva body. Dvě třetiny jsme nehráli dobře, naše akcie držel brankář Stezka. Za stavu 2:0 tomu asi nikdo moc nevěřil, ale mužstvo v sobě našlo vnitřní sílu a z minima jsme vytěžili maximum," řekl trenér hostů Miloš Holaň.

Domácí měli hned zkraje výhodu přesilové hry, faul Krenželoka však potrestat nedokázali. V páté minutě skončila Jarůškova teč na tyčce. O minutu později již Severočeši vedli. Stezka ještě dokázal zlikvidovat Lattovu šanci, pokračující závar zakončil Irving objetím branky, do které se již vítkovický gólman nestihl vrátit.

Verva byla výrazně střelecky aktivnější, gólově se však neprosadila ani při pětiminutové přesilovce na začátku druhé třetiny, kdy za faul na Strejčka putoval předčasně do kabiny Kalus. "Tady se podle mého zápas lámal. Přesilovku jsme odehráli hodně špatně a místo, aby nás to nakoplo, tak nás to shodilo dolů," uvedl kouč domácích Vladimír Růžička.

Sestřih utkání Litvínov – Vítkovice

Ve 29. minutě se ale již domácí radovali z navýšení náskoku, když se poprvé od poloviny října zapsal mezi střelce Lukeš.

Hosté se v útočném pásmu objevovali jen občas, přesto dokázali v rozmezí 93 sekund vyrovnat. Nejprve překonal promrzlého Godlu po rychlém protiútoku a přečíslení Marozs, poté jej prostřelil Fridrich. Litvínov však dokázal na ztrátu náskoku zareagovat – po krásné individuální akci se prosadil Svoboda.

"Dvě střídání předtím jsem měl podobnou šanci, také jsem jel z pravé strany a střílel jsem bekhendem vedle brány. Na střídačce jsem si uvědomil, že jsem se tam mohl natlačit. Najednou se mi naskytla stejná šance. Jsem rád, že jsem dal gól, ale bylo by lepší, kdybychom vyhráli," řekl Přemysl Svoboda.

V samotném závěru druhé třetiny byly Vítkovice blízko a opět srovnaly. Lakatošova střela skončila na tyčce, Stříteský následně v brankovišti zalehnul puk a hosté dostali výhodu trestného střílení. Lakatoš jej ale nevyužil.

Ve 43. minutě pomohla hostům opět branková konstrukce, kterou tentokráte trefil Straka. Severočeši následně nevyužili další přesilovou hru a v 55. minutě je hosté za slabou produktivitu potrestali, o vyrovnání se postaral Dej.

Zápas tak v základní hrací době skončil nerozhodně a musel se prodlužovat. Vítěze ale nakonec určily až samostatné nájezdy, ve kterých se více dařilo hostům. Godlu překonali Fridrich a Bukarts, Stezku jen Jarůšek. Vítkovičtí tak oplatili Litvínovu porážku z prvního vzájemného souboje v sezoně.

27. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Irving (Latta), 29. F. Lukeš (Chalupa, Balinskis), 38. P. Svoboda (Latta) - 35. Marosz (Roberts Bukarts, Plášil), 36. Fridrich, 55. Dej (Marosz, Galvinš), rozhodující sam. nájezd Roberts Bukarts. Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Axman, Kajínek. Vyloučení: 0:3, navíc M. Kalus (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Litvínov: Godla - Irving, Hrbas, Balinskis, Strejček , Stříteský, Demel, Baláž - P. Zdráhal, Estephan, P. Straka - F. Lukeš, V. Hübl, Chalupa - Jarůšek, Sukeľ, Kudrna - Latta, Gerhát, P. Svoboda. Trenér: V. Růžička.

Vítkovice: Stezka - R. Polák, Plášil, Gewiese, Galvinš, J. Stehlík, Koch, L. Kovář - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - M. Kalus, Lindberg, R. Bondra - Roberts Bukarts, Marosz, Dej - Fridrich, Chlán, Lednický. Trenér: Holaň.