18., neděle 28. 11. 2021
Mountfield HK - Sparta MHK - SPA
Mountfield HK: Kasal - Fiala, Pavič, Černý, Burda, Bezpalec, Samek - Pavlík, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Vítek.
Sparta: Přikryl - Hašek, Marton, Vrabec, Šeba, Byakov, Janský - Vašíček, Odehnal, Potoma, Žemlička, Novák, Fábry, Křišťan, Hrubý, Žmola.
Branky a nahrávky: 2. Vítek (Pavlík, Trejbal), 13. Pavlík (Burda, Vítek), 25. Král (Hora, Fiala), 37. Mach (Síla), 44. Král (Klíma, Vencl), 52. Mach (Klíma, Síla), 56. Král (Fiala) - 20. Odehnal (Fábry), 49. Žmola (Novák), 58. Fábry (Vašíček). Rozhodčí: Holibka - Hofman, Šesták. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3.
Sparťanští dorostenci završili úvodní část soutěže na ledě Hradce Králové, kde prohráli 3:7. Náš tým snížil na konci první třetiny zásluhou Mikuláše Odehnala, ale v dalších minutách se prosazoval zejména soupeř. Svěřenci kouče Františka Ptáčka končí se ziskem rovných čtyřiceti získaných bodů ve skupině Střed na skvělém třetím místě!

Komentář

Sparťanští trenéři nasadili do branky v utkání na ledě Hradce Králové Petra Přikryla, který musel hned čelit několika nebezpečným střelám z domácí strany, ale i přesto hradečtí hokejisté šli v průběhu úvodní části do dvoubrankového vedení. První gól domácích obstaral Tobiáš Vítek, pro kterého se jednalo o první trefu v sezoně. Vedení domácího týmu později navýšil Dominik Pavlík a sparťané prohrávali o dvě branky. Náš tým však zabral, a ještě ke konci první třetiny snížil zpět na rozdíl jedné branky. Prvním úspěšným střelcem na straně hostí se stal Mikuláš Odehnal.

Pražané chtěli ve druhé třetině rychle smazat vedení domácího týmu. Hradečtí hráči byli však v koncovce efektivnější a v průběhu prostřední části si vypracovali klidnější náskok. Třetí gól Hradce Králové vsítil Lukáš Král a v sedmatřicáté minutě utkání se prosadil Marek Mach. Sparťané hráli ve druhé třetině i zkrácenou klasickou přesilovku, kterou však nevyužili. I proto prohrávali po čtyřiceti odehraných minutách nad svým soupeřem 1:4.

Domácím hokejistům se povedl vstup i do třetí části, když se prosadil podruhé v utkání hradecký útočník Lukáš Král. Pražané potřebovali nutně snížit a jiskru naděje vystřelil svému týmu po Novákově přihrávce Jakub Žmola. Hradečtí hráči byli i nadále velmi aktivní a brankář Přikryl musel lovit ze své sítě sedmý kotouč. za domácí tým se prosadil podruhé v utkání Marek Mach.

Vítězná atmosféra domácího týmu byla na ledě znát i v dalších minutách. Lukáš Král využil přesilovou hru pět na tři a svým gólem zároveň zkompletoval hattrick! Pro talentovaného útočníka se jednalo už o dvaadvacátou trefu v aktuální sezoně, kterou si ještě více upevnil první místo v kanadském bodování soutěže. Náš tým zápas ještě nezabalil a přeci jen měl v utkání poslední slovo. Skóre zápasu snížil v závěrečných minutách Andrej Fábry, který si připsal dvanáctou branku v aktuální sezoně. Sparťané prohráli v Hradci Králové 3:7 a zakončili základní část porážkou.

Ohlasy trenérů

Lukáš Král (Mountfield HK): "Těšili jsme se na zápas se Spartou, protože jsme věděli, že nás čeká kvalitní soupeř, který má dobrou formu. Věděli jsme, že když utkání zvládneme, budeme po základní části první v naší skupině. Kdyby nám v srpnu někdo řekl, že se nám to povede, asi bychom mu nevěřili. Kluci se zápasu zhostili výborně. Myslím si, že od začátku jsme potvrzovali, že hrajeme v dobré formě a vítězství 7:3 i přes drobné výkyvy vypovídá o všem. Klukům jsme říkali, že radost skončí se sobotní půlnocí. Vzhledem k tomu, že jsme základní část vyhráli, upletli jsme si na sebe svým způsobem bič. Při konfrontaci s nejlepšími týmy z Moravy bude každý od nás očekávat maximum. V kabině jsme si řekli, že v pondělí se vrátíme do montérek a připravíme se dobře na nadstavbu."

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): "Výsledek je pro nás samozřejmě špatný. Nehráli jsme dobře a domácí potrestali téměř všechno. Sedm inkasovaných gólů je hodně. V určité fázi to vypadalo, že bychom se mohli vrátit do zápasu, ale bohužel jsme nevyužili své šance a soupeř nám vždy vzápětí odskočil na rozdíl tří až čtyř gólů. Z našeho pohledu jsme neodehráli povedený zápas. Nyní se vše maže a musíme dobře vstoupit do nadstavby."