Sedm gólů za poločas. Portugalský tým nastoupil kvůli covidu v devíti hráčích a odešel s debaklem

V portugalské fotbalové lize byli diváci svědky kuriózního utkání. Kádr týmu Belenenses-SAD masivně postihla nákaza covidem a sedmnáct hráčů odešlo do karantény, vedení soutěže ale víkendový zápas s Benficou Lisabon neodložilo. Šestnáctý tým ligy tak musel proti gigantovi nastoupit pouze v devíti hráčích. Zápas byl nakonec předčasně ukončen za výsledku 7:0 pro Benficu.

Video Belenenses (Portugalsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nikoho nežádáme, aby zápas odložil. Ani Benficu, ani hygienické úřady. Zatím se tak nestalo a ani nestane. Belenenses nebude žádat o odložení zápasu,“ říkal odhodlaně před zápasem prezident klubu Rui Pedro Soares.

Respect guys 👏

23:04 – 27. 11. 2021

355 2161

Svého rozhodnutí zřejmě brzy litoval. Většina hráčů se nakazila covidem nebo musela do karantény, trenér Filipe Cândido tak nemohl dělat nic jiného než do zápasu nasadit jen devět hráčů a z toho dva brankaře.

Naopak Benfica na hřišti zdecimovaného týmu nastoupila v silné sestavě. Ubránit nulu v početní nevýhodě zvládali hráči Belenenses jen necelou půlminutu, pak si centr do vlastní brány srazil Eduardo Kau.

A tím rozpoutal gólový uragán. Šancí vylepšit si statistiky nepohrdli hlavně dvougólový Haris Seferovič a Darwin Núñez, který do poločasu nastřílel hattrick. Hráči tak po 45 minutách odcházeli do kabin za neuvěřitelného stavu 0:7. Prezident domácích Rui Pedro Soares měl slzy v očích.

Belenenses-SAD president Rui Pedro Soares is in tears on the Jamor pitch.

22:33 – 27. 11. 2021

29 131

Hráči Belenenses se odmítali vrátit v druhé půli na hřiště a hlavní rozhodčí se na ně rozhodl půl hodiny čekat. Domácí se k zápasu nakonec vrátili, ale pouze v sedmi hráčích. Benfica za rozhodnutého stavu mohutně prostřídala, ale v zápase se toho už příliš nestalo. Joao Monteiro, brankář hrající v poli, si totiž vyžádal ošetření kvůli zranění a rozhodčí byl nucen zápas ukončit, jelikož v šesti lidech hrát podle pravidel nelze.

Vedení portugalské ligy se v reakcích na sociálních sítích dostalo pod palbu kritiky, proč umožnilo, aby se takové utkání uskutečnilo. „Co to je? Jsem jediný, který se diví, proč nebyl zápas odložen?“ napsal na twitter Portugalec Bernanrdo Silva z Manchesteru City.

„Nechtěli jsme hrát, stejně jako Belenenses jsme byli přinuceni. Mrzí mě, co se stalo, je to temná kapitola našeho fotbalu i samotného Portugalska,“ prohlásil šéf Benficy Rui Costa.

Benfica se díky snadnému vítězství posouvá na první místo tabulky Ligy NOS, v neděli ji ale může předstihnout FC Porto nebo městský rival Sporting. Belenenses na 16. místě stále hrozí boj o udržení v soutěži.

bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít