út., 23. listopad 2021 23:40

United první zápas pod Carrickem zvládli. Villareal porazili 0:2

Jadon Sancho v zápase vstřelil první gól za Manchester United Jadon Sancho v zápase vstřelil první gól za Manchester United Zdroj: Facebookový profil Manchesteru United
Villareal – Fotbalisté Manchesteru United po sérii špatných výsledků a propuštění norského trenéra Oleho Gunnara Solskjaera pod dočasným koučem Michaelem Carrickem zabrali a na hřišti Villarealu v 5. kole Ligy mistrů zvítězili 2:0. Gólově se prosadili Cristiano Ronaldo a Jadon Sancho, pro něhož to byla první trefa v dresu Rudých ďáblů. United jsou s deseti body na čele tabulky skupiny F a postup do osmifinále milionářské soutěže mají jistý.

Anglický tým přijížděl do Španělska ve složité pozici. Z posledních deseti zápasů vyhráli United pouze tři a jejich herní projev byl ze strany médií pod palbou kritiky. Reakce ze strany klubu na sebe nenechala dlouho čekat. Vedení klubu po víkendové prohře 1:4 s Watfordem propustilo trenéra Solskjaera, jehož místo zaujal Norův dosavadní asistent Carrick.
Zápas přitom pro hosty nezačal nejlépe. Už v 6. minutě vystřelil z hranice pokutového území Moi Gomez, jehož střelu k pravé tyči zneškodnil David de Gea. Další šanci ke skórování měli hráči Villarealu o čtyři minuty později, kdy Yeremi Pino jen těsně minul pravou tyč brány Manchesteru. Třetí a poslední velkou šanci měl Villareal po půlhodině hry. Střelu, kterou vyslal Manu Trigueros, však opět zneškodnil pozorný de Gea.

Manchesterský tým se do šancí dostával jen velmi ztěžka, a proto se Carrick rozhodl na vývoj střetnutí reagovat. Ze hry stáhl Anthonyho Martiala, jehož nahradil Marcus Rashford a nizozemského záložníka van de Beeka vystřídal Bruno Fernandes. Oba dva tito hráči hru Rudých ďáblů výrazně oživili a v 71. minutě se ke střele dostal Jadon Sancho, ale zasáhl jen brankáře domácích Geronima Rulliho. United dále pokračovali v náporu a o sedm minut později se radovali z prvního gólu. Ledabylou rozehrávku obrany Villarealu potrestal Cristiano Ronaldo, jenž se dostal k odraženému míči a ukázkovým lobem poslal svůj tým do vedení. Od tohoto okamžiku hosté kontrolovali vývoj utkání a po druhém gólu Jadona Sancha v nastaveném čase bylo jasné, který tým se bude radovat z vítězství a následného postupu do vyřazovací části.

„Výsledek nám samozřejmě pomohl v situaci, ve které se momentálně nacházíme. Pocit z vítězného zápasu je pro hráče velmi důležitý a udržení čistého konta pro Davida také,“ uvedl na adresu svého týmu trenér Carrick. Zároveň ocenil, jak jeho svěřenci až do konce zápasu táhli za jeden provaz. Zmínil se i o velkém tlaku na svůj tým. „Když máte v poslední době výsledky, jaké jsme měli my, byli byste blázni, kdybyste si mysleli, že přijedete sem a snadno zvítězíte“, dodal Carrick.

Manchester United čeká další zápas v neděli 28.11. na Stamford Bridge proti dosavadnímu lídrovi anglické ligy Chelsea. Villareal se představí doma proti slavné Barceloně.