ČR - Švýcarsko 25:29Házenkářky na úvod přípravy na MS nestačily na Švýcarsko

Cheb

V dubnu reprezentantky postoupily přes Švýcarsko na mistrovství světa, na stejného soupeře ale přesně týden před šampionátem nestačily a prohrály 25:29. České házenkářky srážely v úvodu přípravného turnaje O štít města Chebu zejména neproměněné šance.

Češky díky trefě Markéty Hurychové vstřelily první gól zápasu. Od té doby už ale ani jednou nevedly. Švýcarský celek diktoval tempo zápasu a ve 22. minutě odskočil na 13:8. „Srazil nás už špatný vstup do zápasu. Dělali jsme spoustu technických chyb a neproměňovali jsme vyložené šance," hodnotí zklamaný trenér Jan Bašný.

Přísnější měřítko snesl pouze výkon v úvodu druhého poločasu, kdy český tým smazal manko a ve 38. minutě srovnal na 19:19. Poté ale znovu Švýcarky převzaly iniciativu a nakonec si došly pro vítězství o čtyři góly. „Porážka byla zasloužená," ví český kouč.

Radost ale Bašnému udělala teprve 19letá Charlotte Cholevová, která při reprezentační premiéře předvedla nebojácný výkon a nasázela tři branky. „Máme prostor Charlotte zapracovat do týmu, takže čas na hřišti určitě dostane. Snad na povedený zápas naváže i v dalších duelech," věří trenér.

Sama hráčka si první utkání v národním týmu i přes prohru a velkou nervozitu užila. „Mám neskutečnou radost, že jsem dostala takovou příležitost. Doufám, že si zahraju ještě spoustu dalších zápasů," usmívá se Cholevová.